Chinatrade1اگر قصد تجارت با چینی ها مخصوصا واردات از چین را دارید ، این مقاله را حتما تا آخر بخوانید!

آیا تا کنون به چین سفر کرده اید ؟! کشور چین از دیرباز یکی از مراکز تاثیر گذار در تجارت جهانی بوده و در برهه کنونی شاید مبالغه نباشد اگر بگوییم تاثیر گذارترین بازار جهانی چه در عرصه واردات و چه در عرصه ی صادرات بازار چین میباشد!!

هم واردات از چین و هم صادرات به چین میتواند بسیار سود آور باشد ولی اگر خرید و فروش در چین و کلا تجارت با چین را بلد نباشید به احتمال قریب به یقین چیزی جز زیان نصیب شما نخواهد شد!! مخصوصا در عرصه ی واردات از کشور چین نکات و موارد زیادی وجود دارد که اگر بخواهید شخصا با تجربه کردن آنها را بدست آورید باید هزینه ی گزافی بپردازید.شاید به اندازه ی کل سرمایه تان!!!

به همین دلیل استفاده از تجارب و تخصص کارشناسانی که هم با عرصه ی سرمایه گذاری و بیزنس آشنایی دارند و هم دانش تجارت بین المللی را دارا هستند و هم البته شناخت کامل و جامع از مارکت چین و مراکز مهم و عمده ی خرید و فروش در چین دارند بسیار ضروری میباشد .

در اینجا به چند نکته ی مهم در عرصه ی خرید و تجارت از کشور چین اشاره میکنیم :

1- تا چه حدی با قوانین کلی تجارت و همینطور قوانین تجاری چین آشنایی دارید؟!

مواردی از قبیل شناسایی عرضه کنندگان معتبر و اخذ پرفرما یا پیش فاکتور و اخذ کاتالوگ و مکاتبات تجاری با آنها ، مباحث مربوط به گشایش اعتبارات اسنادی یا LC ، مباحث حقوقی بازرگانی خارجی ، مباحث مربوط به بیمه ها و انواع آنها ، مباحث مربوط به حقوق گمرکی و گمرک و ترخیص ، بحث طرق حمل و نقل و هزینه های آن و ..... همه و همه از مواردی است که یا باید خودتان کاملا به آن واقف باشید یا از مشاوری که دانش و تجربه ی کافی در این زمینه را دارد بهره ببرید چرا که تجارت با کشور چین نیز مانند هر جای دیگری مشمول همین قوانین میشود .

ما مفتخر هستیم اعلام کنیم تیم کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران با بهره گیری از کارشناسان متخصص بازرگانی در سطوح بالای علمی و تجربه ی مرتبط از سال 1385 تا کنون میتواند شما را در تمامی پیچ و خم های این عرصه یاری نماید!


2- شناخت شما روی فاکتور های کیفی و قیمت محصول یا تکنولوژی یا مواد اولیه ای که قصد وارد کردن آن از چین را دارید چقدر است؟!

اگر این شناخت در حد اعلا نباشد نمیتوانید بهترین گزینه برای خرید را انتخاب نمایید چرا که تنوع و گستردگی کمی و کیفی محصولات در چین به گونه ای میباشد که اگر در رابطه با محصول مورد تقاضای خود کاملا خبره و متخصص نباشید قبل از اینکه بتوانید به تولید کننده ی اصلی و عمده برسید ، گرفتار دلالان و تولید کنندگان ضعیف چینی میشوید که معمولا روی تبلیغات خود بیشتر از کیفیت و رقابت پذیری محصولاتشان وقت و انرژی صرف میکنند و به این ترتیب خاطره ی تلخی از تجارت با چینی ها نصیبتان خواهد شد.


یکی از دلایلی که باعث میشود در اکثر مواقع مشاوره های شرکتهایی که فقط کار بازرگانی میکنند کارساز نباشد همین نکته است !!! چون آنها فقط به قوانین خرید و فروش آگاه هستند و از کم و کیف چیزی که کارفرمایشان قصد واردات آن را از چین یا هر کشور دیگر دارد مطلع نیستند.

کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران با سابقه ی و رزومه ی درخشان در زمینه ی مشاوره ی سرمایه گذاری و تدوین طرح های توجیهی از سال 1385 تا امروز ثابت کرده که مضاف بر قوانین تجارت و بازرگانی ، شناخت بسیار دقیقی از تکنولوژی ها و مواد اولیه و محصولات مختلف و مزایا و معایب و گرید های مختلف آنها دارد و میتواند نه تنها به عنوان یک مشاور متخصص در زمینه ی تجارت در کنار شما قرار بگیرد بلکه میتواند شما را در یافتن بهترین نوع از هر آنچه که قصد وارد کردن آن را دارید راهنمایی کند و تحقق اهدافتان را برایتان میسر نماید.

3- آیا در فن مذاکره و چانه زنی متبهر هستید؟!! در تجارت با چینی ها باید متخصصین چانه زنی را به کار گیرید !

باید در نظر داشته باشید در تمامی خرید های خارجی مذاکره و چانه زنی اصولی و موفق میتواند رقم نهایی پرداختی شما را کاهش دهد ، در زمینه ی تجارت با شرکت ها و تولید کنندگان چینی موضوع مذاکره و چانه زنی نسبت به تجارت با اروپایی ها بسیار پررنگتر میباشد چرا که چینی ها به واسطه ی میل رقابتی بالایی که دارند و همینطور قوانین داخلی کشورشان توان انعطاف روی قیمتهایی که به مشتری میدهند را دارند ، البته در برخی موارد هم دیده شده که برخی شرکت های چینی قیمتهای پرت به مشتری میدهند ولی در هر صورت وقتی با یک شرکت چینی طرف هستید باید فرد یا تیم مذاکره کننده ی بسیار قدرتمندی در کنار شما باشد در غیر اینصورت نمیتوانید با بهتری قیمت خرید خود را انجام دهید.

کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران مفتخر است اعلام نماید که توانایی مذاکره و اخذ بهترین قیمت را از هر عرضه کننده ای در چین دارد .ما میتوانیم کالا ، تکنولوژی یا مواد اولیه ای را که شما میخواهیداز یک شرکت چینی وارد کنید را به نازل ترین قیمت ممکن برایتان خرید کنیم. حتی اگر خودتان مذاکره کرده اید و قیمت رانهایی کرده اید ما باز هم میتوانیم برای شما قیمت را پایینتر بیاوریم.

شما پیش فاکتوری را که از شرکت مد نظر خود اخذ کرده اید را به ما بدهید و ما دقیقا همان محصول را دقیقا از همان عرضه کننده برای شما ارزانتر میخریم !! بله درست متوجه شدید ، درست همان محصول و از همان تولید کننده و با قیمت قابل توجه ای ارزانتر!!! و این به علت آن است که مذاکره کنندگان ما اهل کشور چین هستند و کاملا با فرهنگ و شرایط اقتصادی و رقبای عرضه کنندگان آشنایی دارند و این تنها یکی از مزایای ما نسبت به دیگر مشاوران بازرگانی در ایران است !

در نهایت مفتخریم اعلام نماییم که : چین ، تخصص ماست !!

:: اگر بازرگان هستید و یا قصد واردات از چین را دارید توصیه میکنیم قبل از هر کاری لیست خدمات بازرگانی کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران را به دقت مطالعه نمایید . برای آگاهی دقیق تر از خدمات بازرگانی ما کلیک کنید !

لینک های کمکی :

:: تدوین طرح توجیهی کاملا اختصاصی با نرم افزار کامفار 3 با مهر مورد تایید بانکها
:: دانلود بانک جامع طرح های توجیهی در تمام شاخه های صنعتی با طبقه بندی میکرو
:: دانلود یک مجموعه ی بینظیر طرح توجیهی در شاخه ی کشاورزی و دامپروری و همینطور کشت و صنعت
:: مجموعه ی بسیار جامع و تکرار نشدنی از طرح های توجیهی گردشگری و جهانگردی و بوم گردی و ایرانگردی و کسب و کارهای خانگی
:: آشنایی با مفهوم طرح توجیهی و طرح امکان سنجی با بیانی ساده
:: آشنایی با سامانه ی کارا و وام روستایی و وام اشتغال فراگیر
:: آشنایی با نرم افزار کامفار ( نرم افزار تخصصی نوشتن طرح توجیهی )

:: دانلود طرحهای توجیهی تیپ رایگان :
:: لیست طرحهای توجیهی صنعتی ( جهت دانلود کلیک فرمایید )
:: لیست طرحهای توجیهی کشاورزی دامپروری دامداری ( جهت دانلود کلیک فرمایید )
:: لیست طرحهای توجیهی خدماتی جهانگردی گردشگری ( جهت دانلود کلیک فرمایید )
:: لیست طرحهای توجیهی معدنی ( جهت دانلود کلیک فرمایید )

 :: در صورتی که بازرگان هستید یا به واردات و صادرات علاقه مند هستید این مطالب نیز احتمالا برای شما جذاب هستند :

:: برگزاری تور آموزشی گردشگری برای واردات از چین
:: تخفیفات استثنایی و خاص برای واردات از چین

:: 3 نکته ی حیاتی در تجارت و واردات از چین
:: کدام شهر های چین برای خرید و واردات مناسبترند !
:: کیفیت کالای چینی خوب است یا بد ؟ مسئله این است !
:: خدمات بازرگانی ما برای واردات از چین و اتحادیه اروپا
:: مقالات بازرگانی کاربردی در حوزه تجارت و خرید خارجی

 

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.