جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع بازیافتدانلود طرح توجیهی تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور ) و پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

engine oil

طرح توجیهی تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور ) و پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود را می توانید از لینک های دانلود در انتهای همین صفحه دریافت نمایید .

معرفی محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور ) و پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود

تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور ) :

روغن هایی که کارکرده اند و دیگر قابل استفاده نیستند ، یکی از آلاینده های تخریب پذیر برای محیط زیست به حساب می آیند . جالب است بدانید که یک گالن روغن آلوده می تواند به مقدار یک میلیون گالن آب آشامیدنی را آلوده نماید . روغن های سوخته در شرایط عادی ازبین نمی روند و به راحتی می توانند محیط زیست را آلوده نمایند . بهترین و مناسب ترین روش برای جلوگیری از ایجاد آلودگی روغن های سوخته ، بازیافت آن ها می باشد . در روغن موتور 8 نوع افزودنی وجود دارد که ، پس از تصفیه روغن موتور سوخته ، این افزودنی ها به قیر تبدیل خواهند شد . آسفالت تولید شده پس از تصفیه دارای ارزش اقتصادی بسیار زیادی بوده و می توان از آن استفاده نمود . با بازیافت روغن سوخته ، نیاز به نفت خام کمتر خواهد شد زیرا ، برای تولید 3 لیتر روغن باید 159 لیتر نفت خام داشته باشید ، اما با تصفیه 4 لیتر روغن سوخته می توانید 3 لیتر روغن تولید نمایید . به همین جهت تصفیه روغن سوخته دارای صرفه اقتصادی می باشد .

پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود :

پلی وود در واقع از مواد ترکیبی چوب و پلاستیکی تولید شده است ، بدین طریق دارای سختی و قدرت پلاستیک و چوب می باشد . در واقع پلاستیک به صورت یک لایه نازک سطح چوب را پوشانده است ، به همین جهت پلی وود دارای استحکام بالایی در برابر رطوبت می باشد . همچنین قارچ ها و حشرات نمی توانند به پلی وود آسیب برسانند . امروزه نیاز به بازیافت ضایعات تولید شده در بخش های صنعتی و همچنین افزایش دوام و طول عمر مواد ساختمانی خیلی بیشتر از قبل احساس می شود . زیرا مصرف کنندگان فرآورده های پلاستیکی تمایل دارند که ، وابستگی آن ها به مواد پتروشیمی کاهش پیدا نماید . زیرا قیمت مواد پتروشیمی وابسته به قیمت نفت می باشد . از طرفی مصرف کنندگان محصولات چوبی تمایل دارند که ، کارآمدی منابع موجود را افزایش داده و ضایعاتی که به وجود می آیند را بازیافت نمایند . پلی وود ها نسبت به چوب های سنتی دارای 40 درصد کارایی بیشتر هستند . به علاوه ضایعات پلی وود خطر ناک نیست و امکان بازیافت آن وجود دارد . عمده کاربرد پلی وود ها در صنایع ساختمان سازی ، راه آهن ها ، صنایع کشتی سازی ، قفسه بندی ، کابینت سازی و ... می باشد . لازم به ذکر است که برای تولید پلی وود می توان از خاک اره ، پوسته برنج و ... استفاده نمود که ، الیاف های گیاهی هستند و سبب کاهش مصرف پلاستیک های تجدید ناپذیر می شوند .

فرایند تصفیه روغن سوخته جهت اجرای طرح توجیهی تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور ) و پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود ، شامل مراحل زیر می باشد :

1. فیلتراسیون روغن سوخته سرد
2. آبگیری
3. حرارت دهی
4. افزودن مواد شیمیایی و سپس عبور دادن روغن داغ از سیستم فیلتر پرس

فرایند تولید چوب پلاستیک یا پلی وود جهت اجرای طرح توجیهی تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور ) و پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود شامل مراحل زیر می باشد :

1. فرآوری چوب
2. کنترل و بازرسی
3. خشک کردن پودر
4. کنترل و بازرسی
5. اکسترودر
6. کنترل و بسته بندی
7. شیرینگ و بسته بندی

مواد اولیه موردنیاز تولید چوب پلاستیک یا پلی وود جهت اجرای طرح توجیهی تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور ) و پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود :

• باگاس
• پلی پروپیلن
• مواد افزودنی
• بسته بندی

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تصفیه روغن سوخته ( بازیافت روغن موتور )
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید پروفیل چوب پلاستیک یا پلی وود

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کود شیمیایی از پساب کارخانجات الکل
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید تکسون از ضایعات چرم

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool