طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم سال 1400 (word و pdf)

Lanolin

جهت سفارش طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

لانولین را از چربی بدن و یا پشم گوسفند به دست می آورند و مخلوط مغمض اسیدهای چرب اتری شده و الكل آزاد است ، كه در بین آن ها كلسترول و ایزوكلسترول بیشتر از مواد دیگر وجود دارد و مقدار اسیدهای چرب تام آن در حدود 60 درصد است . لانولین به دو صورت بی آب و یا آب دار وجود دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

محصول مورد نظر طرح لانولین یا چربی پشم lanolin Woolfat است . لانولین را از چربی بدن و یا پشم گوسفند به دست می آورند و مخلوط مغمض اسیدهای چرب اتری شده و الكل آزاد است كه در بین آنها كلسترول و ایزوكلسترول بیشتر از مواد دیگر وجود دارد و مقدار اسیدهای چرب تام آن در حدود 60 درصد است لانولین به دو صورت بی آب و یا آب دار وجود دارد.

رنگ لانولین زرد بوده و بویی شبیه بوی پشم گوسفند دارد . این ماده ، چرب و جامد بوده و در دمای 36 تا 42 درجه سانتی گراد ذوب می گردد . لانولین از پشم گوسفند استخراج می گردد . از نظرمقدار لانولین در پشم باید گفت كه تجربه نشان داده كه از 30 گرم پشم 16/2 گرم چربی بدست می آید . به عبارت دیگر از هر 1000 گرم پشم 72 گرم چربی حاصل می شود .

لانولین دارای خاصیت چرب و نرم كنندگی برای پوست انسان می باشد از اینرو از این ماده در ساخت لوازم آرایشی ، پمادها ، لوازم بهداشتی و موارد مشابه استفاده می گردد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

همانطوریكه در قسمت معرفی محصول مورد مطالعه نیز ذكر شد ، لانولین بعنوان یك ماده نرم و چرب كننده پوست انسان در صنایع مختلف داروئی ، آرایشی و بهداشتی دارای كاربرد است كه در ادامه به موارد مهم آن اشاره شده است .

صنعت آرایشی : مصرف این ماده در تولید محصولات زیر دارای كاربرد است .

• مصرف در ساخت انواع كرم ها ، 15-10 درصد وزنی كرم
• مصرف در تهیه لوسیون ها ، 15-10 درصد وزنی لوسیون
• مصرف در تهیه ماسك طبیعی صورت ، 60-50 درصد وزنی ماسك
• مصرف در تهیه مواد محافظت كننده پوست

صنایع داروئی : از لانولین در تهیه پمادها و داروهای مشابه آن كه در تیمار و درمان پوست كاربرد دارند ، استفاده می شود . چون این ماده خاصیت نرم كنندگی پوست و جلوگیری از التهاب آن را دارد.

صنایع بهداشتی : لانولین عامل نرم كننده در محصولات بهداشتی كه از پایه گیاهی در فرمولاسیون ساخت خود استفاده می نمایند ، كاربرد دارد .

سایر مصارف لانولین : همانطوری كه پیشتر نیز ذكر شد ، لانولین یك ماده نرم كننده و برطرف كننده التهاب پوست می باشد . بنابراین در كلیه محل هایی كه به هر دلیل نیاز به نرم كنندگی پوست باشد ، از این ماده می توان استفاده كرد . به عنوان نمونه از این ماده در شقاق پستان گاو و گوسفند و همچنین برطرف كردن درد و تورم آن استفاده می گردد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


با مراجعه به فهرست استانداردهای ملی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، شماره استاندارد ملی 704 تدوین شده در سال 1375 برای لانولین حاصل از پشم گوسفند استخراج شده است .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

كشورهای عمده تولید كننده : از نقطه نظر كشورهای عمده تولید كننده می توان به كشورهای زیر اشاره كرد . لازم به ذكر است كه این كشورها از سایت سازمان تجارت جهانی استخراج شده اند .

• آمریكا
• فرانسه
• چین
• نیوزلند
• استرالیا
• اسپانیا
• روسیه
• مكزیك

كشورهای عمده مصرف كننده : به منظور شناسائی كشورهای عمده مصرف كننده ، به علت نبود آمار قابل استناد ، از طریق شناسائی كشورهای عمده تولید كنده محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده شده است ( لانولین بطور عمده در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی دارای كاربرد است ) لازم به ذكر است كه این كشورها نیز از سایت سازمان تجارت جهانی اقتباس شده است .

• فرانسه
• چین
• آمریكا
• بلژیك
• هند
• سنگاپور
• مالزی
• آرژانتین
• ایتالیا


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمركی ، واردات انجام می گیرد .

همچنین از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد . لیكن از آنجایی كه این محصولات ، یك كالای غذائی صنعتی محسوب می گردند ، از این رو ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید كننده از شرایطی می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، هر چند بعنوان ماده اولیه در تولید بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و داروئی دارای كاربرد است ، ولی از نگاه كلان می توان گفت كه این محصولات اهمیت استراتژیك خاصی در داخل كشور و بازارهای جهانی ندارند و تنها از نگاه یك ماده اولیه مصرفی صنعت ، می توان این محصولات را مورد مطالعه و بررسی قرار داد .


فرایند اجرای طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی

در حالت كلی تكنولوژی تولید تولید لانولین در دو حالت می باشد . حالت اول كه در واحدهای فعال كنونی از آن استفاده می نمایند ، روش استخراج از طریق حلال است ، كه در بالا به آن اشاره گردید . همچنین در نوع دوم تكنولوژی با استفاده از راكتورهای مخصوص و تحت فشار و دمایی خاص ، عملیات استخراج لانولین صورت می گیرد . لذا همانطوری كه ذكر شد واحدهای فعال كنونی از روش اول تكنولوژی استفاده كرده و تفاوت خاصی بین آنها وجود ندارد . لازم به ذكر است كه روش دوم تكنولوژی تولید در كشورهای پیشرفته و برای تولید در مقیاس بالا مورد استفاده دارد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی

• سیستم شستشوی پشم
• اتوكلاو استخراج لانولین با استفاده از حلال شیمیائی
• فیلتر پرس
• دستگاه تقطیر اول
• سانتریفیوژ
• دستگاه خشك كن لانولین
• ماشین بسته بندی بشكه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیلنگ های فشار قوی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت روی و آلومینیوم از ظروف آبمیوه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت فوم پلی استایرن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تسمه بسته بندی از مواد بازیافتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت طلا و نقره از ضایعات الکترونیکی و فیلم عکاسی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لانولین یا چربی پشم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت زباله و تولید کود ورمی کمپوست

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت ضایعات سنگی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت شیشه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیک و پت

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بازیافت روی و آلومینیوم از ظروف آبمیوه ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.