جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور دانلود بازی لاک پشت نینجا میکرو
طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم سال 1400 (word و pdf) - 4.2 out of 5 based on 5 votes
امتیاز کاربر:  / 5
ضعیفعالی 

Lanolin

جهت سفارش طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

لانولین را از چربی بدن و یا پشم گوسفند به دست می آورند و مخلوط مغمض اسیدهای چرب اتری شده و الكل آزاد است ، كه در بین آن ها كلسترول و ایزوكلسترول بیشتر از مواد دیگر وجود دارد و مقدار اسیدهای چرب تام آن در حدود 60 درصد است . لانولین به دو صورت بی آب و یا آب دار وجود دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

محصول مورد نظر طرح لانولین یا چربی پشم lanolin Woolfat است . لانولین را از چربی بدن و یا پشم گوسفند به دست می آورند و مخلوط مغمض اسیدهای چرب اتری شده و الكل آزاد است كه در بین آنها كلسترول و ایزوكلسترول بیشتر از مواد دیگر وجود دارد و مقدار اسیدهای چرب تام آن در حدود 60 درصد است لانولین به دو صورت بی آب و یا آب دار وجود دارد.

رنگ لانولین زرد بوده و بویی شبیه بوی پشم گوسفند دارد . این ماده ، چرب و جامد بوده و در دمای 36 تا 42 درجه سانتی گراد ذوب می گردد . لانولین از پشم گوسفند استخراج می گردد . از نظرمقدار لانولین در پشم باید گفت كه تجربه نشان داده كه از 30 گرم پشم 16/2 گرم چربی بدست می آید . به عبارت دیگر از هر 1000 گرم پشم 72 گرم چربی حاصل می شود .

لانولین دارای خاصیت چرب و نرم كنندگی برای پوست انسان می باشد از اینرو از این ماده در ساخت لوازم آرایشی ، پمادها ، لوازم بهداشتی و موارد مشابه استفاده می گردد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

همانطوریكه در قسمت معرفی محصول مورد مطالعه نیز ذكر شد ، لانولین بعنوان یك ماده نرم و چرب كننده پوست انسان در صنایع مختلف داروئی ، آرایشی و بهداشتی دارای كاربرد است كه در ادامه به موارد مهم آن اشاره شده است .

صنعت آرایشی : مصرف این ماده در تولید محصولات زیر دارای كاربرد است .

• مصرف در ساخت انواع كرم ها ، 15-10 درصد وزنی كرم
• مصرف در تهیه لوسیون ها ، 15-10 درصد وزنی لوسیون
• مصرف در تهیه ماسك طبیعی صورت ، 60-50 درصد وزنی ماسك
• مصرف در تهیه مواد محافظت كننده پوست

صنایع داروئی : از لانولین در تهیه پمادها و داروهای مشابه آن كه در تیمار و درمان پوست كاربرد دارند ، استفاده می شود . چون این ماده خاصیت نرم كنندگی پوست و جلوگیری از التهاب آن را دارد.

صنایع بهداشتی : لانولین عامل نرم كننده در محصولات بهداشتی كه از پایه گیاهی در فرمولاسیون ساخت خود استفاده می نمایند ، كاربرد دارد .

سایر مصارف لانولین : همانطوری كه پیشتر نیز ذكر شد ، لانولین یك ماده نرم كننده و برطرف كننده التهاب پوست می باشد . بنابراین در كلیه محل هایی كه به هر دلیل نیاز به نرم كنندگی پوست باشد ، از این ماده می توان استفاده كرد . به عنوان نمونه از این ماده در شقاق پستان گاو و گوسفند و همچنین برطرف كردن درد و تورم آن استفاده می گردد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


با مراجعه به فهرست استانداردهای ملی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، شماره استاندارد ملی 704 تدوین شده در سال 1375 برای لانولین حاصل از پشم گوسفند استخراج شده است .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

كشورهای عمده تولید كننده : از نقطه نظر كشورهای عمده تولید كننده می توان به كشورهای زیر اشاره كرد . لازم به ذكر است كه این كشورها از سایت سازمان تجارت جهانی استخراج شده اند .

• آمریكا
• فرانسه
• چین
• نیوزلند
• استرالیا
• اسپانیا
• روسیه
• مكزیك

كشورهای عمده مصرف كننده : به منظور شناسائی كشورهای عمده مصرف كننده ، به علت نبود آمار قابل استناد ، از طریق شناسائی كشورهای عمده تولید كنده محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده شده است ( لانولین بطور عمده در تولید محصولات آرایشی و بهداشتی دارای كاربرد است ) لازم به ذكر است كه این كشورها نیز از سایت سازمان تجارت جهانی اقتباس شده است .

• فرانسه
• چین
• آمریكا
• بلژیك
• هند
• سنگاپور
• مالزی
• آرژانتین
• ایتالیا


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق گمركی ، واردات انجام می گیرد .

همچنین از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد . لیكن از آنجایی كه این محصولات ، یك كالای غذائی صنعتی محسوب می گردند ، از این رو ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید كننده از شرایطی می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی


 

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، هر چند بعنوان ماده اولیه در تولید بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی و داروئی دارای كاربرد است ، ولی از نگاه كلان می توان گفت كه این محصولات اهمیت استراتژیك خاصی در داخل كشور و بازارهای جهانی ندارند و تنها از نگاه یك ماده اولیه مصرفی صنعت ، می توان این محصولات را مورد مطالعه و بررسی قرار داد .


فرایند اجرای طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی

در حالت كلی تكنولوژی تولید تولید لانولین در دو حالت می باشد . حالت اول كه در واحدهای فعال كنونی از آن استفاده می نمایند ، روش استخراج از طریق حلال است ، كه در بالا به آن اشاره گردید . همچنین در نوع دوم تكنولوژی با استفاده از راكتورهای مخصوص و تحت فشار و دمایی خاص ، عملیات استخراج لانولین صورت می گیرد . لذا همانطوری كه ذكر شد واحدهای فعال كنونی از روش اول تكنولوژی استفاده كرده و تفاوت خاصی بین آنها وجود ندارد . لازم به ذكر است كه روش دوم تكنولوژی تولید در كشورهای پیشرفته و برای تولید در مقیاس بالا مورد استفاده دارد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لانولین یا چربی پشم از ضایعات پشم گوسفندی

• سیستم شستشوی پشم
• اتوكلاو استخراج لانولین با استفاده از حلال شیمیائی
• فیلتر پرس
• دستگاه تقطیر اول
• سانتریفیوژ
• دستگاه خشك كن لانولین
• ماشین بسته بندی بشكه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیلنگ های فشار قوی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت روی و آلومینیوم از ظروف آبمیوه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت فوم پلی استایرن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تسمه بسته بندی از مواد بازیافتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت طلا و نقره از ضایعات الکترونیکی و فیلم عکاسی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لانولین یا چربی پشم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت زباله و تولید کود ورمی کمپوست

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت ضایعات سنگی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت شیشه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیک و پت

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بازیافت روی و آلومینیوم از ظروف آبمیوه ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool