طرح توجیهی فرآوری و بسته بندی برنج سال 1400 + word + pdf

 Rice packaging

جهت سفارش طرح توجیهی فرآوری و بسته بندی برنج سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی فرآوری و بسته بندی برنج را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فرآوری و بسته بندی برنج


هدف از سرمایه گذاری و اهداف اجرای این طرح عبارتند :

1- محوریت صادرات محصولات تولیدی با بهره گیری از امکانات و پتانسیل های منطقه آزاد اروند و انجام رقابت فنی لازم با محصولات مشابه خارجی
2- کسب سود آوری لازم و رونق تولید و تجارت و ایجاد اشتغال پایدار و کمک به توسعه منطقه و کشور


هزینه های ثابت محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فرآوری و بسته بندی برنج


 

26600 میلیون ریال می باشد که مربوط به سال 1395 است .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فرآوری و بسته بندی برنج


 

بررسی آمار واردات برنج طی سال های 1380 تا 1391 حاکی از آن است ، که طی این دوره میزان واردات این محصول از 699 هزار تن در سال 1380 با سیر صعودی به 1289 هزار تن در سال 1391 رسیده که نشان دهنده افزایش 45 درصدی در این دوره است .

به طور کلی اگر مصرف سرانه برنج برای هر ایرانی 40 کیلوگرم در نظر گرفته شود ، سالیانه سه میلیون تن برنج مورد نیاز است ، که با احتساب تولید 2 میلیون و 400 هزار تن در داخل ، نیاز به واردات 600 هزار تن برنج است و اگر 200 هزار تن هم به منظور ذخیره سازی این محصول در نظر گرفته شود ، سالیانه نهایتا باید 800 هزار تن برنج خارجی وارد شود ، تا هم تامین کننده بازار مصرف باشد و هم به دسترنج کشاورزان لطمه نزند ، ولی هم اکنون با واردات یک میلیون و 289 هزار تن برنج 489 هزار تن بیش از آنچه مورد نیاز است ، به کشور وارد می شود ، که این مقدار مازاد تولید کنندگان داخلی را با مشکلات بیشتری مواجه می سازد .

آمار و ارقام موجود نشانگر آن است که با گذشت زمان ، درصد خوداتکایی کاهش پیدا کرده به طوری که از 61 درصد در سال 1380 به 44 درصد در سال 1391 رسیده است . مسئله فوق نشان دهنده این واقعیت است که در مورد خودکفایی برنج ، به برنامه تولید برنج توجهی نشده است و دولت باید برای حفظ سرمایه های داخلی و جلوگیری از خروج ارز از کشور ، حامی برنج کاران باشد .

واردات بی رویه ، نبود نظارت دقیق و کافی بر واردات و تنظیم بازار برنج . همواره کشاورزان را برای فروش محصولات خود با مشکلات زیادی مواجه ساخته است . همچنین بررسی های نشان می دهند ، که واردات برنج متاثر از دو عامل تولید داخل و نرخ تعرفه تعیین شده بر برنج وارداتی است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی فرآوری و بسته بندی برنج

 

در تولید محصول برنج ، مشکلات زیادی وجود دارند ، که بخشی از آنها مربوط به ساختار و مراحل مختلف تولید و بخش دیگر مربوط به مراحل پس از تولید تا تبدیل شدن آن به برنج سفید می شود . کوچک بودن قطعات زمین های زیر کشت ، هزینه بالای تولید ، عدم مزیت نسبی در تولید برنج ، ضایعات زیاد کارخانه های شالی کویی و عدم استفاده مناسب از محصولات جانبی از این گونه موارد به شمار می روند .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فرآوری و بسته بندی برنج

طرح توجیهی تیپ کارخانه تولید برنج مصنوعی یا برنج دانه بلند هندی سال 1400

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بسته بندی سبزیجات خشک ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.