جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان فایل طرح توجیهی صنعتی و دانلود فرمت word و pdf طرح کسب و کار کارآفرینی
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

solarpower station

جهت دانلود طرح توجیهی احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP و احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی به انتهای همین صفحه مراجعه نمایید .

معرفی محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP و احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی :

معرفی نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP :

نیروگاه مولد مقیاس کوچک CHP توانایی تولید برق و حرارت به صورت همزمان را دارا می باشد . متاسفانه برق انرژی ارزشمندی می باشد که ، امکان ذخیره آن وجود ندارد . به همین جهت باید زیرساخت هایی تشکیل شود که ، در مواقع پیک مصرف و همچنین در مناطقی که واحد های صنعتی زیادی وجود دارند ، کمبود برق وجود نداشته باشد . به همین جهت برای تامین مداوم برق از نیروگاه های خصوصی استفاده می شود . به علاوه در مناطقی که احداث شبکه سراسری برق دشوار باشد ، احداث نیروگاه CHP توجیه پذیر خواهد بود . در وضعیت مناسب نیروگاه های CHP دارای 84 درصد بازدهی و در نمونه های پیشرفته ، نیروگاه های CHP دارای 90 درصد بازدهی می باشند . مولد های مقیاس کوچک CHP دارای کد آیسیک 31101341 می باشند .

معرفی نیروگاه خورشیدی 20 مگاواتی :

نیروگاه خورشیدی ، انرژی خورشید را به برق تبدیل خواهد کرد . سلول هایی که انرژی خورشید را دریافت کرده و به برق تبدیل می کنند ، سلول های خورشیدی یا سلول های فتوولتائیک نامیده می شوند . از مزایای نیروگاه های خورشیدی می توان به تجدید پذیر بودن آن اشاره نمود ، زیرا همیشه و در همه نقاط جهان انرژی خورشیدی قابل دریافت می باشد . می توان گفت هزینه نگهداری از یک نیروگاه خورشیدی صفر می باشد .

فرایند کار نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP جهت اجرای طرح توجیهی احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP و احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی :

در نیروگاه های CHP ابتدا گاز وارد موتور های گاز سوز می شود ، سپس در موتور ، گاز ایجاد احتراق خواهد کرد . سپس چرخش ژنراتوری ایجاد می شود و همراه با آن کوپل شروع به چرخش می کند . در این هنگام برق تولید می شود و از ژنراتور خارج می گردد . برق تولید شده توسط کانال های هوایی یا کانال های زمینی ابتدا به فیدر برق منتقل شده ، سپس به شبکه سراسری برق متصل خواهد شد . حرارت تولید شده نیز که از اگزوز ژنراتور تولید می شود ، به فروش رسانده می شود . همچنین می توان از حرارت تولید شده جهت تولید آب مقطر استفاده نمود .

فرایند احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی جهت اجرای طرح توجیهی احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP و احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی :

امروزه تجهیزات مورد نیاز برای احداث نیروگاه خورشیدی به راحتی در دسترس می باشد . برای احداث یک پنل خورشیدی ابتدا باید یک سایت مناسب انتخاب نمایید . سایت انتخاب شده نباید دارای درخت یا سایه باشد . به علاوه منطقه مورد نظر باید به راحتی به شبکه برق و همچنین به جاده دسترسی داشته باشد . در مرحله بعد باید مجوز های لازم تهیه شود . سپس باید یک توافق نامه خرید برق را امضا کرده و خریداری نمایید . در نهایت با استفاده از سیستم های ویژه ، ماژول ها نصب می شوند . در طول روز ژنراتور ها با استفاده از نور خورشید جریان لازم را تولید کرده و توسط اینورتور ، جریان متناوب می شود . سپس جریان تولید شده وارد شبکه عمومی خواهد شد .

مزیت نیروگاه مولد مقیاس کوچک 20 مگاواتی CHP پس از اجرای طرح توجیهی احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP و احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی :

دولت از نیروگاه های مولد مقیاس کوچک CHP حمایت کرده و به این نیروگاه ها سوخت رایگان می دهد . به علاوه خرید برق این نیروگاه ها تضمینی می باشد . همچنین می توان علاوه بر برق از فروش حرارت تولیدی در این نیروگاه ، کسب درآمد نمود .

مواد اولیه مورد نیاز احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP جهت اجرای طرح توجیهی احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP و احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی :

• گاز طبیعی
• روغن

تجهیزات موردنیاز احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی جهت اجرای طرح توجیهی احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP و احداث نیروگاه خورشیدی یا نیروگاه فتوولتائیک 20 مگاواتی :

• پنل خورشیدی
• اینورتر
• سازه ( استراکچر )
• سیم ارت و ساعقه گیر
• سیم و کابل

:: دانلود طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی یا آفتابی

:: دانلود طرح توجیهی نیروگاه مولد مقیاس کوچک سی اچ پی CHP

:: دانلود طرح توجیهی نیروگاه فتوولتائیک 10 مگاواتی آپدیت 94

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی نیروگاه آبی کارون 2 اسفند 95

:: دانلود طرح توجیهی اصلاح شبکه توزیع برق شهر پارسیان

:: دانلود طرح توجیهی نیروگاه گازی 15 مگاواتی سال 94

:: دانلود مجموعه طرح توجیهی نیروگاه برق آفتابی و بادی و گازی و برق آبی

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

 


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool