طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش سال 1400

wire

جهت سفارش طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی کشش مفتولی ( تولید مفتول و سیم از طریق کشش ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

صنعت مفتول به عنوان یکی از صنایع مادر ، تامین کننده بسیاری از مواد اولیه واسطه ای صنایع مختلف کشور ، از جمله لوازم خانگی ( یخچال سازی ، ساخت اجاق گاز و ... ) صنایع کابل سازی و انواع مصارف ساختمانی و ... می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش


صنعت مفتول به عنوان یکی از صنایع مادر ، تامین کننده بسیاری از مواد اولیه واسطه ای صنایع مختلف کشور از جمله لوازم خانگی ( یخچال سازی ، ساخت اجاق گاز و ... ) ، صنایع کابل سازی و انواع مصارف ساختمانی و ... می باشد . تولید مفتول از طریق کشش میلگرد صورت می گیرد ، بطوری که در این کشش قطر میلگرد کاهش پیدا کرده و پس از چند بار کشش ، به قطر کمتر رسانده می شود . قطر سیم و مفتول تولیدی از 2,0 میلی متر تا 14 میلی متر متفاوت است . مفتول های تولیدی به صورت مفتول آهن نرم و سفت ، مفتول گالوانیزه و مسوار است . لازم به ذکر است که در صنعت سیم و مفتول ، اقطار زیر یک میلیمتر تحت عنوان سیم و بالاتر از آن مفتول نامیده می شود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش


مفتول ها و سیم ها بعنوان محصولات مورد استفاده در نقاط محتلف صنعت دارای کاربرد هستند . ذیلا برخی موارد کاربرد عمده فهرست گردیده است :
• تولید توری و فنس
• ساخت قطعات صنعتی
• ساخت محصولات
• استفاده در ماشین ها


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش


محصول مورد مطالعه در برخی از حوزه های صنعت و خدمات کشورها دارای کاربرد است ، از این رو می توان گفت که تولید و مصرف آنها در برخی کشورهای صنعتی جهان عمومیت دارد . لیکن در آمریکا ، چین ، روسیه ، اکراین ، اسپانیا و هند ، میزان تولید و مصرف آن از حجم بالاتری به نسبت سایر کشورهای جهان برخوردار می باشد .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش


با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است ، که محدودیت خاصی برای واردات قطعات مورد مطالعه وجود ندارد. لذا با پرداخت حقوق گمرکی که معادل 20 درصد است ، امکان واردات وجود خواهد داشت .
همچنین محدودیت خاصی جهت صادرات محصول مورد نظر وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش


صنایع فلزات پایه با توجه بر موارد کاربرد وسیع آن در صنعت ، در ردیف کالاهای اساسی قرار می گیرد . از این رو اهمیت آن نیز در سطح کالاهای استراتژیک می باشد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش

در طرح حاضر هدف تولید انواع سیم و مفتول از قطر 2,0 تا 14 میلی متر می باشد .

کشش میلگرد از میان قالب الماسه ماده اولیه تولید سیم و مفتول ، میلگرد فولادی است . میلگرد فوق از میان قالب الماسه بصورت سرد کشیده می شود و این کشش در چند مرحله انجام شده و میلگرد به سیم یا مفتول تبدیل می گردد . لازم به ذکر است که در برخی فرایندهای کشش ، از روش گرم نیز استفاده می گردد ، ولی در طرح حاضر روش سرد مورد نظر است .

تکنولوژی مورد استفاده در تولید سیم و مفتول فلزی در مورد کلیه واحدهای تولیدی آن یکسان است و تفاوت خاصی بین تکنولوژی ها وجود ندارد . لیکن آنچه که سبب ایجاد تمایز بین قطعات تولید شده کارخانجات مختلف نسبت به همدیگر می تواند بشود ، شامل موارد زیر خواهد بود: توان مهندسی واحد تولیدی در انتخاب مواد ، دقت عمل و کیفیت ماشین بافت .

نگاهی به راندمان تولید ( درصد استفاده از ظرفیت اسمی ) در واحدهای تولیدی فعال محصول مورد مطالعه ، محصولات واسطه ای هستند ، که در صنایع مختلف و برای ساخت محصولات بسیار متنوع کاربرد دارند. بنابراین برنامه ریزی تولید واحدهای صنعتی به طور کامل تابع سیاست های خریداران محصولات مفتول و سیم و همچنین واردات و صادرات می باشد .

در جدول شماره 3 ظرفیت نصب شده تولید در کشور آورده شده است و در خصوص راندمان تولید می توان گفت که هر واحد صنعتی متناسب با توان رقابتی خود سهمی را از بازار کسب می نماید ، که در اینجا مطابق مطالعات میدانی صورت گرفته 75 درصد بر آورد شده است .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش

• خط تولید کامل کشش سیم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه کشش مفتول جهت تولید انواع سیم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سیم خاردار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع بست های فلزی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سوزن ، کلیپس و سنجاق

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید مفتول و سیم از طریق کشش ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.