جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های کشاورزی و دامپروری و کشت و صنعتدانلود طرح توجیهی مزرعه پرورش و تکثیر زالو سال 1400 + pdf + word
طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس سال 1400 + pdf + word + کامفار - 3.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Container Cox

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 این محصولات اتاقک های فلزی هستند ، که هر کدام برای کاربردهای خاصی تولید و عرضه می گردد . کانتینرها برای حمل بار به اشکال مختلف و کانکس ها جهت اسکان انسان ها ، فروشگاه ها و موارد مشابه کاربرد دارند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 کانتینر و کانکس ها اتاقک های فلزی هستند ، که هر کدام برای کاربردهای خاصی تولید و عرضه می گردد . کانتینرها برای حمل بار به اشکال مختلف و کانکس ها جهت اسکان انسان ها ، فروشگاه ها و موارد مشابه کاربرد دارند . در اینجا جهت آشنایی بیشتر مشخصات عمومی هر کدام از آنها ارائه شده است.

کانتینرها اتاقکهای فلزی هستند ، که جهت حمل بار به اشکال مختلف از آنها استفاده می شود . استفاده از کانتینر امکان حمل بار را تسهیل کرده و عملیات بارگیری و تخلیه را نیز سرعت بخشیده و همچنین آسیب کمتری به محموله ها وارد می گردد . کاهش هزینه های بسته بندی ، حمل یکجای بار ، تسهیل حمل و تحویل کالا از محل تولید تا مصرف از دیگر مزایای استفاده از کانتینرها برای حمل بار می باشد.

کانکس ها اتاقک های فلزی هستند ، که به نوعی می توان از آن ها به عنوان اتاقک ها و یا خانه های پیش ساخته نیز یاد کرد .

کانکس ها براساس نوع استفاده در اشکال و ابعاد مختلف ساخته می شوند ، که شکل های آن به صورت چهار ضلعی ، شش ضلعی ، هشت ضلعی و یا به صورت تمام شیشه خور می باشد. در این اتاقک ها براساس نوع کاربرد برق و سیم کشی آن ، لوله کشی آب ، سرویس های بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و غیره تعبیه می شود .

به نوعی می توان گفت که کلیه امکانات موجود یک واحد مسکونی یا تجاری در کانکس ها قابل تعبیه است . درب و پنجره کانکس ها نیز مشابه موارد متناظر آن در واحدهای مسکونی طراحی و اجرا می گردد . همچنین دیوارهای کانکس برای عایق بودن در مقابل حرارت و برودت دو جداره و عایقکاری می شود .

سطوح داخلی کانکس ها نیز به وسیله فوم فشرده ( با روکش فلزی ) پوشیده می شود . از نقطه نظر تقسیم بندی کانکس ها ، می توان دسته بندی زیر را انجام داد: کانکس های ساده ، کانکس های متحرك ، کانکس همراه با آشپزخانه ، کانکس همراه با سرویس بهداشتی ، کانکس همراه با دکوراسیون و تخت خواب .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 همانطوری که در قسمت معرفی محصولات مورد مطالعه نیز ذکر شد ، کانتینرها برای حمل و نقل بار و کانکس به عنوان واحدهای پیش ساخته جهت سکونت مورد استفاده قرار میگیرند . در اینجا جهت آشنایی بیشتر جزئیات کاربرد این محصولات آورده شده است .

معرفی موارد کاربرد کانتینرها :

مورد استفاده کانتینرها جهت حمل بار می باشد ، که به صورت زیر قابل تقسیم هستند: حمل بارهای متفرقه ، حمل بارهای یخچالی ، حمل مایعات و سیالات کانتینرها به عنوان یک ظرف جهت نگهداری بار در هنگام حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرند ، به طوری که بار مورد حمل داخل کانتینر قرار داده شده و پس از آن کانتینر روی کامیون ، کشتی ، واگن و دیگر وسایط موتوری حمل و نقل قرار داده شده و به مقصد حمل می گردد .

کانتینرها در سیستم حمل و نقل جهانی به صورت یک کالای قابل تبادل عمومی مورد استفاده قرار می گیرد ، یعنی اینکه در مقصد خریدار می توانند پس از تخلیه بار کانتینر ، جهت استفاده مجدد به شرکت باربری یا کشتیرانی باز گرداند ( مانند استفاده چندباره از یک شیشه نوشابه )

معرفی موارد کاربرد کانکس ها :

کانکس ها به منظورهای زیر مورد استفاده قرار می گیرند: استفاده از کانکس ها به عنوان محل مسکونی انسانها ، استفاده از کانکس ها به عنوان فروشگاه ، کیوسک های روزنامه فروشی ، کیوسک های میوه فروشی ( مانند میادین میوه و تره بار) و غیره ، استفاده از کیوسک ها در کارگاه های ساخت واحدهای مسکونی بزرگ به عنوان محل اسکان کارگران و مهندسان ، استفاده از کانکس ها به عنوان محل های آموزشی ، استفاده از کانکس ها به عنوان بیمارستان های صحرایی و در یک کلام در کلیه محل هایی که امکان ساخت ساختمان دائمی وجود نداشته و یا بنا به هر عللی ، زمان یا هزینه لازم ساخت وجود ندارد ، کانکس ها به عنوان ساختمان و اتاقک پیش ساخته مورد استفاده دارد.


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 محصولات مورد مطالعه دارای استاندارد ملی نمی باشند ، ولی استانداردهای بین المللی در مورد آنها به شرح زیر وجود دارد .

استاندارد های قابل توجه جهت تولید کانتینر : DIN – 17982-1995

استاندارد های قابل توجه جهت تولید کانکس : DIN – 18561 1995


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 از جمله کشورهای عمده تولیدکننده انواع کانتینر و کانکس ، می توان به کشورهای زیر اشاره کرد: آمریکا ، آلمان ایتالیا ، ژاپن ، چین ، اتریش و کانادا

عمده ترین مورد مصرف کانتینر در حمل دریایی است و نظر بر اینکه ، در حمل دریایی استفاده از کانتینر برای بسیاری از کالاها اجباری می باشد ، از این رو کشورهایی که دارای حجم واردات و صادرات بالا می باشند ، به عنوان کشورهای عمده مصرف کننده کانتینر محسوب می گردند . ذیلاً تعدادی از کشورهای مطرح در این خصوص معرفی شده است: آمریکا ، کشورهای اتحادیه اروپا ، چین ، ژاپن ، کانادا.


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


با مراجعه به مقررات صادرات و واردات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی ، می توان گفت که هیچگونه شرایط و محدودیی برای واردات این محصول وجود ندارد .

شرایط صادرات : رعایت استانداردهای طراحی و ساخت در سطح بین المللی ، تأمین قیمت های رقابتی ، رعایت استانداردهای طراحی و ساخت در سطح بینالمللی ، رعایت فرهنگ و نوع زندگی کشور مقصد صادرات


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، هیچکدام از اهمیت استراتژیک در بازار برخوردار نیستند . لیکن اهمیت آنها در صنایع ، خدمات ، ساخت و سازه های مسکونی و غیره از سطح بالایی برخوردار است ، که در اینجا جهت تعریف آن ، شرح مختصری در خصوص جایگاه این محصولات در جامعه ارائه شده است .

کانتینرها تجهیزات مورد نیاز در حمل و نقل بار هستند و بخصوص در حمل های دریایی استفاده از کانتینر برای بخش عمده بارهای صادراتی یا وارداتی اجتناب ناپذیر است . در حمل و نقل جادهای و ریلی نیز کانتینرها از اهمیت بالایی برخوردار هستند ، ولی اهمیت آنها در سطح حمل دریایی نمی باشد .

کانکس ها یک کالای بسیار مهم در ساخت و سازها محسوب می گردند . این کالاها به علت قابلیت آماده بهره برداری شدن بسیار سریع ، دارای جایگاه ویژه در اسکان انسان ها هستند . به عنوان مثال در ایجاد میادین میوه و تره بار ، شهرداری ها ترجیح می دهند ، از کانکس در عوض ساخت و ساز دائمی استفاده نمایند .

یا اینکه در مواقع بروز بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله ، کانکس ها بلافاصله قابل انتقال به محل و اسکان مردم در آن می باشند . نصب کیوسک روزنامه فروشی و دیگر فروشگاه ها ، در کنار خیابان که قابلیت جمع آوری در مواقع لزوم را نیز دارا هستند ، از دیگر موارد قابل ذکر در خصوص مزیت کانکس ها به شمار می آیند ، که سبب ایجاد اهمیت برای آنها شده است .


فرایند تولید کانتینر و کانکس

 روش تولید روش تولید انواع کانکس و کانتینر در بخشی از عملیات آن مشابه و در قسمتی دیگر متفاوت است ، از این رو در این قسمت بهتر دیده شده است ، که هر کدام از آنها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرند . ، شرح فعالیت های اساسی آن را می توان اینچنین ارائه کرد :

ساخت اسکلت کانتینر :

اولین مرحله ساخت یک کانتینر ، ساخت اسکلت آن است که برای این منظور پروفیل فولادی با ابعاد و مقاطع مختلف ( مطابق نقشه فنی ساخت کانتینر ) ، برشکاری و آماده شده و سپس از طریق جوشکاری ، اسکلت کانتینر ساخته می شود.

جوشکاری ورق ها به اسکلت :

سطح خارجی کانتینرها ورق است ، که این ورق ها ابتدا به اندازه لازم برش خورده و سپس به وسیله ماشین های خم فرم داده شده و در نهایت روی اسکلت جوشکاری می گردند .

جوشکاری و مونتاژ سایر قطعات :

هر کانتینر دارای درب ، محل اتصال لیفتراك ، کامیون و غیره است ، که این مجموعه ها به صورت جداگانه ساخته و روی کانتینر مونتاژ می گردند.

عملیات تکمیلی به منظور ایجاد ظاهر زیبا :

قسمت های جوشکاری شده کانتینر سنگ زده شد و همچنین سطوح ورق ها سمباده کشی و تمیز و جهت رنگ آمیزی آماده می شود.

رنگ آمیزی کانتینرها نیز همانند هر سازه فولادی دیگر :

جهت جلوگیری از زنگ خوردگی به وسیله رنگ آمیزی پوششدهی می گردد. شرح فعالیتهای اساسی آن را می توان به صورت زیر ارائه کرد:

ساخت اسکلت کانکس فرایند ساخت اسکلت کانکس ها ، مشابه کانتینرها است.

نصب ساندویچ پانل ها دیواره های یک کانکس برخلاف کانتینرها ، از ساندویچ پانل های ساخته می شود و ساندویچ پانل از دو ورق ، که فاصله میانی آنها از موارد عایق به حرارت مانند فوم ها پوشیده است ، ساخته می شود . این ساندویچ پانل ها به صورت آماده در بازار وجود دارند و کانکس سازها با خرید آنها ، صرفاً نقش مونتاژ کانکس را عهده دار می باشند . ساندویچ پانل ها به وسیله پیچ و مهره ، پرچ و بعضاً جوشکاری به اسکلت کانکس مونتاژ می گردد.

مونتاژ متعلقات کانکس یک کانکس از قطعات دیگری مانند دربها ، پنجره ها ، پله در نمای خارجی کانکس و پارتیشن بندی ها ، کفسازی ها و دیگر قطعات در داخل کانکس نیز برخوردار هستند ، که این قطعات پس از آماده سازی ، روی کانکس مونتاژ می شود .
رنگ آمیزی یا پوشش دیگر کانکس ها : پس از تولید به وسیله پوشش رنگ یا دیگر مواد مانند ، پاشش پودر سیمان و غیره ، روکش کاری می گردند ، تا علاوه بر مقاوم بودن در مقابل زنگزدگی از ظاهر زیبایی نیز برخوردار گردند .

انجام دکوراسیون ، سیم کشی ها و ... انجام این امور عموماً براساس سفارش مشتری در کانکس انجام می گیرد ، که به موارد عمده آن ذیلاً اشاره شده است: سیم کشی برق ، لوله کشی آب ، نصب محل دودکش بخاری یا کانال کولر ، موکت کاری کف کانکس یا نصب کف پوش ، ایجاد آشپزخانه ، حمام و ...


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس

 - گیوتین نورق بر

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره آب صابونی

- تجهیزات جوش برق

- ماشین خم

- دریل ستونی

- کمپرسور و تجهیزات رنگ آمیزی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کانتینر و کانکس


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool