طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس سال 1400 + pdf + word + کامفار

Container Cox

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 این محصولات اتاقک های فلزی هستند ، که هر کدام برای کاربردهای خاصی تولید و عرضه می گردد . کانتینرها برای حمل بار به اشکال مختلف و کانکس ها جهت اسکان انسان ها ، فروشگاه ها و موارد مشابه کاربرد دارند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 کانتینر و کانکس ها اتاقک های فلزی هستند ، که هر کدام برای کاربردهای خاصی تولید و عرضه می گردد . کانتینرها برای حمل بار به اشکال مختلف و کانکس ها جهت اسکان انسان ها ، فروشگاه ها و موارد مشابه کاربرد دارند . در اینجا جهت آشنایی بیشتر مشخصات عمومی هر کدام از آنها ارائه شده است.

کانتینرها اتاقکهای فلزی هستند ، که جهت حمل بار به اشکال مختلف از آنها استفاده می شود . استفاده از کانتینر امکان حمل بار را تسهیل کرده و عملیات بارگیری و تخلیه را نیز سرعت بخشیده و همچنین آسیب کمتری به محموله ها وارد می گردد . کاهش هزینه های بسته بندی ، حمل یکجای بار ، تسهیل حمل و تحویل کالا از محل تولید تا مصرف از دیگر مزایای استفاده از کانتینرها برای حمل بار می باشد.

کانکس ها اتاقک های فلزی هستند ، که به نوعی می توان از آن ها به عنوان اتاقک ها و یا خانه های پیش ساخته نیز یاد کرد .

کانکس ها براساس نوع استفاده در اشکال و ابعاد مختلف ساخته می شوند ، که شکل های آن به صورت چهار ضلعی ، شش ضلعی ، هشت ضلعی و یا به صورت تمام شیشه خور می باشد. در این اتاقک ها براساس نوع کاربرد برق و سیم کشی آن ، لوله کشی آب ، سرویس های بهداشتی ، حمام ، آشپزخانه و غیره تعبیه می شود .

به نوعی می توان گفت که کلیه امکانات موجود یک واحد مسکونی یا تجاری در کانکس ها قابل تعبیه است . درب و پنجره کانکس ها نیز مشابه موارد متناظر آن در واحدهای مسکونی طراحی و اجرا می گردد . همچنین دیوارهای کانکس برای عایق بودن در مقابل حرارت و برودت دو جداره و عایقکاری می شود .

سطوح داخلی کانکس ها نیز به وسیله فوم فشرده ( با روکش فلزی ) پوشیده می شود . از نقطه نظر تقسیم بندی کانکس ها ، می توان دسته بندی زیر را انجام داد: کانکس های ساده ، کانکس های متحرك ، کانکس همراه با آشپزخانه ، کانکس همراه با سرویس بهداشتی ، کانکس همراه با دکوراسیون و تخت خواب .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 همانطوری که در قسمت معرفی محصولات مورد مطالعه نیز ذکر شد ، کانتینرها برای حمل و نقل بار و کانکس به عنوان واحدهای پیش ساخته جهت سکونت مورد استفاده قرار میگیرند . در اینجا جهت آشنایی بیشتر جزئیات کاربرد این محصولات آورده شده است .

معرفی موارد کاربرد کانتینرها :

مورد استفاده کانتینرها جهت حمل بار می باشد ، که به صورت زیر قابل تقسیم هستند: حمل بارهای متفرقه ، حمل بارهای یخچالی ، حمل مایعات و سیالات کانتینرها به عنوان یک ظرف جهت نگهداری بار در هنگام حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرند ، به طوری که بار مورد حمل داخل کانتینر قرار داده شده و پس از آن کانتینر روی کامیون ، کشتی ، واگن و دیگر وسایط موتوری حمل و نقل قرار داده شده و به مقصد حمل می گردد .

کانتینرها در سیستم حمل و نقل جهانی به صورت یک کالای قابل تبادل عمومی مورد استفاده قرار می گیرد ، یعنی اینکه در مقصد خریدار می توانند پس از تخلیه بار کانتینر ، جهت استفاده مجدد به شرکت باربری یا کشتیرانی باز گرداند ( مانند استفاده چندباره از یک شیشه نوشابه )

معرفی موارد کاربرد کانکس ها :

کانکس ها به منظورهای زیر مورد استفاده قرار می گیرند: استفاده از کانکس ها به عنوان محل مسکونی انسانها ، استفاده از کانکس ها به عنوان فروشگاه ، کیوسک های روزنامه فروشی ، کیوسک های میوه فروشی ( مانند میادین میوه و تره بار) و غیره ، استفاده از کیوسک ها در کارگاه های ساخت واحدهای مسکونی بزرگ به عنوان محل اسکان کارگران و مهندسان ، استفاده از کانکس ها به عنوان محل های آموزشی ، استفاده از کانکس ها به عنوان بیمارستان های صحرایی و در یک کلام در کلیه محل هایی که امکان ساخت ساختمان دائمی وجود نداشته و یا بنا به هر عللی ، زمان یا هزینه لازم ساخت وجود ندارد ، کانکس ها به عنوان ساختمان و اتاقک پیش ساخته مورد استفاده دارد.


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 محصولات مورد مطالعه دارای استاندارد ملی نمی باشند ، ولی استانداردهای بین المللی در مورد آنها به شرح زیر وجود دارد .

استاندارد های قابل توجه جهت تولید کانتینر : DIN – 17982-1995

استاندارد های قابل توجه جهت تولید کانکس : DIN – 18561 1995


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 از جمله کشورهای عمده تولیدکننده انواع کانتینر و کانکس ، می توان به کشورهای زیر اشاره کرد: آمریکا ، آلمان ایتالیا ، ژاپن ، چین ، اتریش و کانادا

عمده ترین مورد مصرف کانتینر در حمل دریایی است و نظر بر اینکه ، در حمل دریایی استفاده از کانتینر برای بسیاری از کالاها اجباری می باشد ، از این رو کشورهایی که دارای حجم واردات و صادرات بالا می باشند ، به عنوان کشورهای عمده مصرف کننده کانتینر محسوب می گردند . ذیلاً تعدادی از کشورهای مطرح در این خصوص معرفی شده است: آمریکا ، کشورهای اتحادیه اروپا ، چین ، ژاپن ، کانادا.


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


با مراجعه به مقررات صادرات و واردات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی ، می توان گفت که هیچگونه شرایط و محدودیی برای واردات این محصول وجود ندارد .

شرایط صادرات : رعایت استانداردهای طراحی و ساخت در سطح بین المللی ، تأمین قیمت های رقابتی ، رعایت استانداردهای طراحی و ساخت در سطح بینالمللی ، رعایت فرهنگ و نوع زندگی کشور مقصد صادرات


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس


 محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، هیچکدام از اهمیت استراتژیک در بازار برخوردار نیستند . لیکن اهمیت آنها در صنایع ، خدمات ، ساخت و سازه های مسکونی و غیره از سطح بالایی برخوردار است ، که در اینجا جهت تعریف آن ، شرح مختصری در خصوص جایگاه این محصولات در جامعه ارائه شده است .

کانتینرها تجهیزات مورد نیاز در حمل و نقل بار هستند و بخصوص در حمل های دریایی استفاده از کانتینر برای بخش عمده بارهای صادراتی یا وارداتی اجتناب ناپذیر است . در حمل و نقل جادهای و ریلی نیز کانتینرها از اهمیت بالایی برخوردار هستند ، ولی اهمیت آنها در سطح حمل دریایی نمی باشد .

کانکس ها یک کالای بسیار مهم در ساخت و سازها محسوب می گردند . این کالاها به علت قابلیت آماده بهره برداری شدن بسیار سریع ، دارای جایگاه ویژه در اسکان انسان ها هستند . به عنوان مثال در ایجاد میادین میوه و تره بار ، شهرداری ها ترجیح می دهند ، از کانکس در عوض ساخت و ساز دائمی استفاده نمایند .

یا اینکه در مواقع بروز بلاهای طبیعی مانند سیل و زلزله ، کانکس ها بلافاصله قابل انتقال به محل و اسکان مردم در آن می باشند . نصب کیوسک روزنامه فروشی و دیگر فروشگاه ها ، در کنار خیابان که قابلیت جمع آوری در مواقع لزوم را نیز دارا هستند ، از دیگر موارد قابل ذکر در خصوص مزیت کانکس ها به شمار می آیند ، که سبب ایجاد اهمیت برای آنها شده است .


فرایند تولید کانتینر و کانکس

 روش تولید روش تولید انواع کانکس و کانتینر در بخشی از عملیات آن مشابه و در قسمتی دیگر متفاوت است ، از این رو در این قسمت بهتر دیده شده است ، که هر کدام از آنها به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرند . ، شرح فعالیت های اساسی آن را می توان اینچنین ارائه کرد :

ساخت اسکلت کانتینر :

اولین مرحله ساخت یک کانتینر ، ساخت اسکلت آن است که برای این منظور پروفیل فولادی با ابعاد و مقاطع مختلف ( مطابق نقشه فنی ساخت کانتینر ) ، برشکاری و آماده شده و سپس از طریق جوشکاری ، اسکلت کانتینر ساخته می شود.

جوشکاری ورق ها به اسکلت :

سطح خارجی کانتینرها ورق است ، که این ورق ها ابتدا به اندازه لازم برش خورده و سپس به وسیله ماشین های خم فرم داده شده و در نهایت روی اسکلت جوشکاری می گردند .

جوشکاری و مونتاژ سایر قطعات :

هر کانتینر دارای درب ، محل اتصال لیفتراك ، کامیون و غیره است ، که این مجموعه ها به صورت جداگانه ساخته و روی کانتینر مونتاژ می گردند.

عملیات تکمیلی به منظور ایجاد ظاهر زیبا :

قسمت های جوشکاری شده کانتینر سنگ زده شد و همچنین سطوح ورق ها سمباده کشی و تمیز و جهت رنگ آمیزی آماده می شود.

رنگ آمیزی کانتینرها نیز همانند هر سازه فولادی دیگر :

جهت جلوگیری از زنگ خوردگی به وسیله رنگ آمیزی پوششدهی می گردد. شرح فعالیتهای اساسی آن را می توان به صورت زیر ارائه کرد:

ساخت اسکلت کانکس فرایند ساخت اسکلت کانکس ها ، مشابه کانتینرها است.

نصب ساندویچ پانل ها دیواره های یک کانکس برخلاف کانتینرها ، از ساندویچ پانل های ساخته می شود و ساندویچ پانل از دو ورق ، که فاصله میانی آنها از موارد عایق به حرارت مانند فوم ها پوشیده است ، ساخته می شود . این ساندویچ پانل ها به صورت آماده در بازار وجود دارند و کانکس سازها با خرید آنها ، صرفاً نقش مونتاژ کانکس را عهده دار می باشند . ساندویچ پانل ها به وسیله پیچ و مهره ، پرچ و بعضاً جوشکاری به اسکلت کانکس مونتاژ می گردد.

مونتاژ متعلقات کانکس یک کانکس از قطعات دیگری مانند دربها ، پنجره ها ، پله در نمای خارجی کانکس و پارتیشن بندی ها ، کفسازی ها و دیگر قطعات در داخل کانکس نیز برخوردار هستند ، که این قطعات پس از آماده سازی ، روی کانکس مونتاژ می شود .
رنگ آمیزی یا پوشش دیگر کانکس ها : پس از تولید به وسیله پوشش رنگ یا دیگر مواد مانند ، پاشش پودر سیمان و غیره ، روکش کاری می گردند ، تا علاوه بر مقاوم بودن در مقابل زنگزدگی از ظاهر زیبایی نیز برخوردار گردند .

انجام دکوراسیون ، سیم کشی ها و ... انجام این امور عموماً براساس سفارش مشتری در کانکس انجام می گیرد ، که به موارد عمده آن ذیلاً اشاره شده است: سیم کشی برق ، لوله کشی آب ، نصب محل دودکش بخاری یا کانال کولر ، موکت کاری کف کانکس یا نصب کف پوش ، ایجاد آشپزخانه ، حمام و ...


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کانتینر و کانکس

 - گیوتین نورق بر

- دستگاه اره آتشی

- دستگاه اره آب صابونی

- تجهیزات جوش برق

- ماشین خم

- دریل ستونی

- کمپرسور و تجهیزات رنگ آمیزی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کانتینر و کانکس

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.