طرح توجیهی تولید کلید خام ( کلید سازی ) سال 1403

طرح توجیهی تولید کلید خام

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کلید خام ( کلید سازی ) سال 1403 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی کلید سازی ( تولید کلید خام ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

کلید خام قطعه ای است با شکل هندسی معین ، که در ابعاد مختلف و از جنس فلزی نسبتا مقاوم ساخته می شود .

این قطعه بصورت سرد کار تولید شده و پس از مراحل تولید ، با روش های ماشینکاری جهت جفت شدن با مجموعه مقابل خود ( توپک ) عرضه می شود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید خام ( کلید سازی )


کلید خام قطعه ای است با شکل هندسی معین ، که در ابعاد مختلف و از جنس فلزی نسبتا مقاوم ساخته می شود .

این قطعه بصورت سرد کار تولید شده و پس از مراحل تولید با روش های ماشینکاری جهت جفت شدن با مجموعه مقابل خود ( توپک ) عرضه می شود .

کلید خام می تواند به شکل راست پروفیل یا چی پروفیل ساخته شود .

منظور از راست پروفیل ، کلیدی است که ناهمواری و شیار روی ساقه آن در سمت راست آن واقع شده و چی پروفیل کلیدی است که ناهمواری و شیار روی ساقه آن در سمت چپ می باشد .

طول کلید فاصله بین نوک کلید و انتهای سر کلید است . وزن آن از حدود ۴ تا ۱۵ گرم می تواند متفاوت باشد .

جنس مواد اولیه ساخت کلیدهای خام باید طوری باشد ، که در برابر سایش نسبتا مقاوم بوده و سطح صیقلی مناسبی نیز داشته باشند .

این مواد معمولا ترکیبی از آلیاژهای مختلف فلزی نظیر برنج ، آهن ، آلومینیوم ، کاپر نیکل و . . . می باشد .

نوع ماده اولیه بکار گرفته شده می تواند نسبت به کاربرد ( برای ساخت کلیدهای خانگی ، اتومبیل و . . . ) و یا به توافق خریدار و تولید کننده متفاوت باشد .

لوگو با نام تجاری ( مارک ) شرکت سازنده بر روی کلیدهای خام می تواند حک شود .

کلیدها پس از تولید در بسته های مقاوم که هنگام حمل و نقل از آسیب آنها ممانعت بعمل آورد بسته بندی می کردند .

متداولترین نوع بسته بندی قرار دادن کلیدها به تعداد یا گرماز معین در جعبه و چیدن جعبه ها در کارتن می باشد .

لازم به ذکر است ، کلید خام قادر به باز کردن قفل نبوده و همانطور که گفته شد در واحدهای قفل سازی ، با دستگاه های مخصوص ، قسمتی از کلید خام دندانه دار می شود ، تا شرایط باز کردن قفل را داشته باشد .

گفتنی است هیچ دو کلیدی ( به جز خود کلید و پلک آن ) بطور استاندارد دارای دندانه یکسانی نمی باشد .

تاریخچه : کلیدها در طی قرن ها توسعه یافته و هنوز هم در حال ارتقا و بهبود می باشند . به روایت تاریخ قفل ها و کلیدهای اولیه به شکل چوبی بوده و احتمالا ساخته و به کارگیری آن ها از سواحل دریای مدیترانه آغار شده است .

قدیمی ترین کلید شناخته شده کلید مصری است ، که تخمین زده می شود بیش اتر ۴۰۰۰ سال قدمت داشته باشد و اولین قفل پین دار سیلندری در قرن نوزدهم برای اولین بار در آمریکا ساخته شد .

این فرآیند امروزه پیش پا افتاده ترین مکانیسور برای ساخت قفل و کلید است و بالاخره پروفیل های فلزی در اوایل قرن بیستم به بازار عرضه شدند و این مقدمه ای بود برای ساخت انواع مختلف کلیدها و همچنین باعث گردید نسخه برداری اتر کلیدها نیز به راحتی امکان پذیر باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید خام ( کلید سازی )


کلید ابزاری است که برای بکار انداختن و باز کردن انواع مختلف قفل مورد استفاده قرار می گیرد ، که انواع مختلف آن به همراه قطعات تکمیل کننده اش ، در ساختمانها ، گاو صندوقها ، چمدانها ، میزهای تحریز ، كیفها ، اتومبیلها ، موتور سیکلتها و دوچرخه ها و سایر صنایع ، بکار گرفته می شود .

در واقع کلید در زندگی مدرن امروزی و دنیای توسعه یافته یک ابزار ضروری است و در تمام نقاط دنیا نیز از جایگاه همسانی برخوردار است ، بطوریکه برای تمام مردم دنیا حمل کردن یک دسته کلید که در زندگی روزمره شان به آن نیاز دارند ، یک امر کاملا عادی است و حتی بعضا طرح های هنری و رنگی کلیدها ضمن برآورده کردن نیاز بعنوان یک وسیله زینتی نیز بکار برده می شود .

کلید خام در واقع پیش طرح یا پیش شکل کلید انواع قفل هاست ، که برای ساخت خود کلید و یا پدک های آن استفاده می شود .

کلیدها بر حسب مورد استفاده به نام های مختلفی خوانده می شوند ، که متداولترین و عمومی ترین نوع آن کلیدهای خانگی است ، که خود انواع مختلفی دارد و برای درب های فلزی و چوبی حیاط ها و آپارتمان ها ، كمدها و . . . استفاده می شود .

از انواع دیگر کلید می توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • کلیدهای اتومبیل برای باز کردن درب و روشن کردن اتومبیل
 • شاه کلید ( برای بکار انداختن چند کلید دیگر)
 • کلیدهای دو طرفه ( شبیه کلیدهای خانه و اتومبیل با این تفاوت که دارای دو طرف دندانه دار است)
 • کلیدهای چهار طرفه با چهار طرف دندانه دار و سایر کلیدها

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کلید خام :

کلید خام ، ویژگی ها و روش های آزمون : استاندارد شماره 83017000

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید خام

تقریبا کلید خام در انواع مختلف آن از نظر جنس ، کاربرد و نحوه تولید در اکثر کشورهای صنعتی و توسعه یافته نظیر کشورهای ایتالیا ، اسپانیا ، آلمان ، سوئد ، آمریکا ، ژاپن ، چین ، کره ، تایوان و . . . ، تولید می شود و ضمن مصرف در خود کشورهای تولید کننده به سایر کشورها در سراسر جهان صادر می گردد .

با توجه به جایگاه و نقش قفل و کلید از دیر باز تا دنیای توسعه یافته و مدرن امروزی ، شاید اغراق نباشد اگر گفته شود جایی در جهان نیست که مصرف کننده این محصول نباشد .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید خام :

براساس اطلاعات موجود در سالنامه آمار واردات و صادرات وزارت بازرگانی و همچنین استعلام بعمل آمده از دفتر آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران ، در سالهای گذشته از کشورهایی نظیر چین ، آلمان ، امارات متحده عربی ، ایتالیا ، برزیل ، تایوان ، ترکیه ، سنگاپور ، سوئد ، کویت و . . . ، انواع کلید به کشور وارد شده است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید کلید خام ( کلید سازی )

اصولا تكنولوژی پیچیده ای در تولید کلید وجود ندارد . حساسیت کار در خط تولید مربوط به سیستم قالب پرس می باشد که کاملا باید دقیق و تیز عمل نماید .

سپس در اثر چرخش در داخل یک ( درام ) که در واحد های تولید کلید به آنها "بشکه" خطاب می شود ، سائیده شده و قسمت های تیز آن حذف می شود .

در نهایت کلید در قسمت های مختلف باید با تلرانس کمتر از 10 میلیمتر تولید گردد تا براحتی از مسیر ققل عبور کرده و زبانه قفل را باز نماید .

ماشین آلات خط تولید طرح توجیهی کلید خام ( کلید سازی )
 • پرس 16 تنی ضربه ای
 • سیستم تغذیه ورق
 • ضربه زن
 • درام
 • چربی گیری
 • مارک زن
 • سیستم آبکاری
 • تزریق پلاستیک با قالب
 • انواع قالب

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کلید خام

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع قوطی کنسرو | قوطی فلزی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ریل ساچمه ای

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.