جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع سلولزیطرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف گیاهی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Composite guardrail

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

به پلاستیك ها یا زرین ها و به عبارت جامع تر به پلیمرهای تقویت شده با الیاف ، كامپوزیت یا مواد مركب اطلاق می شود . كامپوزیت ها موادی سبك ، مقاوم در برابر ضربه ، مستحكم و با دوام اند و به روش های مختلفی قابل تبدیل به یك محصول یا یك قطعه می باشند . عمده كاربرد قطعات كامپوزیتی در صنایع حمل و نقل ، ساختمان و لوازم بهداشتی ، مصارف تفریحی ، مصارف عمومی و صنعت برق می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها


به پلاستیك ها یا زرین ها و به عبارت جامع تر به پلیمرهای تقویت شده با الیاف ، كامپوزیت یا مواد مركب اطلاق می شود . كامپوزیت ها كه در صنعت به فایبرگلاس معروفند ، یك دسته مهم از مواد مهندسی هستند . این مواد خواص مكانیكی خوبی داشته و از انعطاف پذیری مناسبی در طراحی برخوردارند و به راحتی ساخته می شوند .

كامپوزیت ها موادی سبك ، مقاوم در برابر ضربه ، مستحكم و با دوام اند و به روش های مختلفی قابل تبدیل به یك محصول یا یك قطعه می باشند . عمده كاربرد قطعات كامپوزیتی در صنایع حمل و نقل ، ساختمان و لوازم بهداشتی ، مصارف تفریحی ، مصارف عمومی و صنعت برق می باشد :

صنعت حمل و نقل :

الف- حمل و نقل ریلی

استفاده از محصولات كامپوزیتی در صنعت حمل و نقل ریلی با مزایا و كاربردهایی که می تواند ضمن كاهش هزینه های نگهداری ، آسایش و آرامش مسافران را در طول سفر با وسایل نقلیه تضمین نماید .

الف- مزایا : كاهش وزن قطعات سازه ای حدود 50 %و قطعات غیر سازه ای حدود 75 % نصب تزئینات كامپوزیتی در هر واگن حدود 350 نفر ساعت است . این زمان در مقایسه با تزئینات متداول و سنتی حدود 1500 نفر ساعت كمتر می باشد . ابداع طرح های متنوع و زیبا توسط طراحان ، عایق مناسب در برابر سر و صدا ، عایق مناسب برای سیستم تهویه مطبوع ، جاذب انرژی و مانع انتقال ارتعاشات به داخل واگن
ب- كاربردها: بدنه ، سقف و كلگی لوكوموتیو بدنه و سقف واگن های مسافربری تزئینات داخلی واگن های مسافربری قفسه باربند و حفاظ های داخل واگن درب های ورودی واگن ها و سرویس های بهداشتی پارتیشن های داخلی واگن ها صندلی واگن های مسافربری داخل شهری .
ب- صنایع دریایی سبكی ، مقاوم بودن در برابر خوردگی ، انعطاف پذیری بالا در طراحی از مزایای محصولات كامپوزیتی در صنایع دریایی است .

بدنه قایق های كوچك نظیر قایق های تفریحی ، شنا ، ماهیگیری ، پارویی ، موتوری ، گشت و پلیس بدنه جت صندلی قایق های بزرگ قطعات تزئینی ماژولار داخل كشتی و قایق های بزرگ ضربه گیر كنار اسكله ج صنایع هوا و فضا ورود كامپوزیت در صنعت هوا- فضا نیز به خاطر رفع نیازهای استثنایی و منحصر به فردی است كه وجود داشت و به جرأت می توان گفت ، كه موقعیت كامل و ادامه پیشرفت صنایع هوایی در گرو پیشرفت كامپوزیت ها و تكنیك های مربوط به آن می باشد .

یكی از محسوس ترین پارامترها در طراحی و ساخت هواپیما ، سبكی وزن در كنار استحكام خوب در مقابل تنش ها و نیروهای وارده است ، كه منجر به كاهش مصرف سوخت و افزایش بار مفید گردیده است . این موضوع جایگاه این محصولات را در صنایع هوا فضا مشخص می سازد .

د - حمل و نقل زمینی با عنایت به روند رو به رشد جایگزینی مواد كامپوزیتی پایه پلیمری با مواد سنتی در صنایع خودروسازی جهان و با توجه به تكنولوژی پیشرفته موجود در این واحد صنعتی ، امكان تولید قطعات با مزایا و كاربردهای زیر وجود دارد .

مزایا : پایین بودن وزن قطعات ، هزینه پایین مونتاژ ، انعطاف بالا در طراحی ، مقاومت در برابر حرارت از قابلیت میرایی اغتشاشات ، مقاومت در برابر اشعه UV خورشید ، دارا بودن خواص مكانیكی عالی نظیر مقاومت در برابر خستگی دینامیكی ، مقاومت پیچشی ، استحكام كششی و فشاری بالا ، مقاوم در برابر محیط های شیمیایی و خورنده نظیر نمك های كلریدی ، الكل ها ، روغن و گریس ، شوینده ها ، جلادهنده ها ، ضد یخ ، حلال های آلی و . . . . قابلیت هدایت الكتریكی جهت جلوگیری از تخلیه الكترواستاتیكی و عدم تداخل امواج رادیویی و الكترومغناطیسی .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها


برای كاهش هزینه های خسارتی هنگام تصادفات جاده ای نیاز به محافظی می باشد ، كه انرژی وارده را هدر دهد و علاوه بر آن توانایی این را داشته باشد ، تا وسیله نقلیه منحرف شده را به مسیر اصلی خود باز گرداند و با توجه به آن كه هنگام تصادف خسارت های مختلفی صورت می گیرد ، از جمله :

خسارت مالی به وسیله نقلیه ای كه با محافظ برخورد كرده ، خسارت جانی به سرنشینان وسیله نقلیه ، خسارت مالی به سازمان راهداری جهت تعویض و نصف مجدد محافظ ، امكان خسارت مالی به وسیله های نقلیه دیگر ، خسارت روانی به افراد حاضر در حادثه نیاز است به فكر محافظی بود ، كه علاوه بر نگهداری اتومبیل خسارت های ناشی از تصادف را كاهش دهد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها


4-12 of the Modified Thrie Beam Guardrail : NCHRP Report 350 Test

توضیح : خودرو در ابعاد مختلف با سرعت ها و زوایای مختلف به گاردریل برخورد و میزان آسیب وارده به گاردریل مشخص می گردد .در شكل زیر نمونه هایی از عكسهای مربوط به این تست نشان داده شده است .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها :

آمریکا و چین

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها :

در مراجعه به گمرك و وزارت صنایع و وزارت حمل و نقل صادراتی برای گاردریلهای كامپوزیتی گزارش نشده است .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها


گاردریلها برای توقف وسایل نقلیه هنگام خروج از جاده و یا ورود به مناطق ترافیك میباشند .گاردریلهایی ژ كه سفت نبوده و در مقابل ضربه بتوانند انر ی راجذب كرده بدون اینكه آسیبی به مسافرین وارد آید ، بسیار ضروری می نماید . گاردریلهای رایج beam-w استیل می باشند كه چندین عیب دارند كه صدمه وسایل نقلیه تحت ضربه ، هزینه های نصب و تعمیرات از آن جمله می باشند .

گاردریلهای كامپوزیتی مزایای فوق العاده ای دارند كه عبارتند از : -1 أت ثیر بالا در پخش انرژی ضربه -2 مقاوم در برابر خوردگی -3 عمر عملیاتی طولانی تر نسبت به گاردریلهای فلزی -4 قابل حمل و نصب توسط یك نفر به جای چند نفر -5 نصب آسان وسریع -6 سبك و مقاوم .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولیدگاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها

ساخت گاردریل كامپوزیتی به روش پالتروژن پالتروژن (pultrusion ) نامی است كه به فرآیندهایی اطلاق می شود كه در آن از عمل كشش جهت حركت مواد در طی فرآیند استفاده می شود . این تعریف محدوده وسیعی از فرآیند ها را شامل می شود .

اما معمولاً به فرآیند پیوسته ای اطلاق می گردد كه در آن ، الیاف تقویت كننده از بخش تغذیه و یا سبد الیاف به ناحیه آغشته سازی با رزین هدایت و به یك رزین گرما سخت آغشته و پس از عبور از حدیده های پیش شكل دهنده ، وارد قالب اصلی می گردند .

در قالب در اثر حرارت ، عمل شبكه ای شدن رزین صورت گرفته و مواد شكل سطح مقطع قالب را به خود می گیرند و توسط یك سیستم كشنده از درون قالب به بیرون كشیده می شود . نمایی كلی از مجموعه كامل فرآیند در شكل10 نشان داده شده است پالتروژن یكی از فرآیندهایی است كه جهت ساخت قطعات با خواص مكانیكی بالا یعنی كامپوزیتهایی كه بتوانند با مواد رایج سنتی و مهندسی قابل رقابت باشند طراحی شده است .

این فرایند جهت تولید قطعاتی با كسر حجمی بالای الیاف طراحی شده است كه در آن الیاف بیشتر در جهت طولی است اگرچه می توان با استفاده از بافت مناسب الیاف ، در جهت عرضی هم الیاف داشت اما عمدتاً خواص اصلی در جهت طولی است . فرایند پالتروژن فرایندی است كه برای تولید قطعات پیوسته ، مانند میله ها ، لوله ها ، تیرهای I شكل و اشكال مشابه به كار می رود . مراحل فرایند پالتروژن فرایند پالتروژن شامل مراحل زیر می گردد :

آغشته شدن الیاف به رزین مایع متراكم شدن ، جداشدن هوای بین الیاف و رزین اضافی شكل گیری و پخت در قالب جداشدن قطعه از قالب و مراحل برش و عملیات پرداخت كاری تمامی مراحل فوق در یك فرایند پیوسته انجام می شود . الیاف تقویت كننده به صورت پیوسته و به اشكال مختلف از روی قرقره های خود باز شده و به سمت قسمت آغشته سازی هدایت می شوند .

الیاف از بین میله های راهنما عبور كرده و پس از آغشته سازی و شكل گیری اولیه از درون یك قالب گرم به بیرون كشیده می شوند . سرعت تولید در این فرایند بسته به شكل قطعه و سیستم رزین حدود h/m 1/5-60 متغیر است . ماشین پالتروژن می تواند بصورت شبانه روزی كار كند . فقط هر دو هفته یكبار یك توقف كوتاه جهت تمیز كردن سیستم و تغذیه سبدهای الیاف ضروری است .

قسمتهای مختلف این فرایند را می توان به شش قسمت سبد الیاف ، حمام یا محل آغشته سازی ، ناحیه پیش شكل دهی ، ناحیه پخت یا قالب ، ناحیه كشش و قسمت برش تقسیم نمود . در شكل نمونه ای از قطعات پالترود شده گاردریلهای كامپوزیتی نشان داده شده است .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولیدگاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها

• دستگاه پالتروژن
• سایر لوازم و متعلقات خط تولید

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید گاردریل های کامپوزیتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تامپون واگن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع قطعات ریلی و صنایع راه آهن به روش فورجینگ

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید گاردریل كامپوزیتی حفاظ جاده ها و اتوبان ها ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

 دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool