جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملتر
طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی سال 1400 + کامفار + pdf + word - 3.0 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

aluminium foil2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تولید فویل یا لفاف آلومینیومی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

آلومینیوم نورد شده مهم ترین و متداول ترین محصول آلومینیوم كارپذیر محسوب می گردد ، كه در ضخامت های مختلف تعاریف مختلفی دارد . لفافه یا فویل آلومینیومی نیز با استفاده از نورد آلومینیومی تولید شده و جهت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لفافه یا فویل آلومینیومی


لفاف یا فویل آلومینیومی كه از نورد آلومینیوم حاصل می شود ، در صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد . آلومینیوم نورد شده مهمترین و متداولترین محصول آلومینیوم كارپذیر محسوب می گردد ، كه در ضخامت های مختلف تعاریف ذیل را دارد :

• كمتر از ١٥٢ میكرون : زرورق
• بین ١٥٢ تا ٦٣٣٠ میكرون : ورق آلومینیومی
• بیشتر از ٦٣٣٠ میكرون : صفحه آلومینیومی
در این طرح ضخامت محصول از نوع اول یعنی كمتر از ١٥٢ میكرون می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی ( لفافه آلومینیومی )


در این طرح ضخامت محصول كمتر از ١٥٢ میكرون می باشد ، كه مناسب جهت بسته بندی محصول غذایی و دارویی می باشد . از نظر کلی محصولات تولیدی آلومینیوم را می توان به چهار گروه کلی زیر تقسیم بندی نمود .

١‐ محصولات نورد شده :

شامل صفحه هایی با ضخامت ٦٣٣٠ میكرون به بالا ، ورق از ١٥٢ تا ٦٣٣٠ میكرون و فویل یا زرورق در محدوده ضخامتی ٩ تا ١٥٢ میكرون .

٢‐ محصولات ریختگی :

هر نوع محصول و قطعه ای که به روش های ریخته گری در ماسه ، ریخته گری پوسته ای و ریخته گری قالب دائمی تولید می شوند .

٣‐ محصولات اکسترود شده :

شامل انواع پروفیل ها و لوله ها و غیره

٤‐ سایر :

شامل نیمه رساناها، کابل ها، فورج شده ها و غیره
با استفاده از انواع روش های تولیدی فوق الذکر ، انواع محصولات نیمه تمام و تمام شده آلومینیومی قابل حصول است . بطور کلی مصرف محصولات آلومینیومی را می توان به پنج گروه کلی تقسیم بندی نمود .

١‐ حمل و نقل :

شامل صنایع اتومبیل سازی ، کامیون و اتوبوس سازی ، کاروان سازی ، کمپر (تجهیزات اردو زنی یا اردو زیستی ) ، واگن قطار، هواپیما و غیره

٢‐ ساختمانی :

ساختمان های مسکونی ، ساختمان های صنعتی ، ساختمان ها یا اسکلت های کشاورزی ، راه سازی .

٣‐ بسته بندی :

انواع قوطی های نوشابه ، آبمیوه و ... ، قوطی های کنسرو ، کپسول سازی، در پوش ( آسان باز شو و یا معمولی ) ، ظروف انعطاف پذیر ، لوله های فشارپذیر ، فویل خانگی و صنعتی ، فویل بسته بندی و انعطاف پذیر جهت مایعات .

٤‐ الکتریکی :

شامل ماشین آلات الکتریکی ، سیم و کابل ، سیستم های مخابراتی و غیره

٥‐ سایر مصارف

شامل مصارف مهندسی مکانیک ، مانند ماشین آلات کشاورزی و صنعتی ، سیستم های هیدرولیکی ، لوله و اتصالات ، موارد مصرف ماندگار مانند تجهیزات خانگی برقی ، مبلمان اداری و خانگی ، ابزار و تجهیزات آشپزخانه ، زینک لیتوگرافی ، انواع مصارف غیر صنعتی دیگر .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی


مطابق آخرین فهرست استانداردهای ملی موجود در موسسه استاندارد ملی ایران ، محصول طرح دارای شماره استانداردهایی به شرح زیر می باشد . رعایت استاندارد فوق برای كلیه تولید كنندگان الزامی می باشد .

• کیسه های پلاستیکی مجوف با لایه آلومینیوم : ٣١٩١
• بسته بندی استریپ بلیستر (ساشه) یا آلومینیومی داروئی : ٣٣٣٠
• فویل جهت بسته بندی مواد خوراکی خانگی : ٣٠١٠
• لفاف های آماده شده با لایه آلومینیوم جهت بسته بندی مواد خوراکی : ٣١١٥
• کیسه های قابل انعطاف چند لایه با لایه آلومینیومی برای بسته بندی مواد غذائی ( آسپتیک ) : ٣١١٦


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی


كشورهای آلمان ، ایتالیا ، روسیه ، هند و بلژیك از عمده ترین كشورهای فعال در زمینه تولید انواع فویل های آلومینیومی می باشند ، كه بخشی از واردات این محصول به خصوص با ضخامت پایین به ایران از كشورهای مذكور می باشد .

همچنین در سال های اخیر چین نیز توانسته بازار فروشی برای محصول خود در كشور بدست آورد . كشورهای ارمنستان ، عراق ، پاكستان ، قزاقستان ، عربستان و تركمنستان ، بازار خوبی برای صادرات این محصول محسوب می شوند .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی :

طبق قانون مقررات صادرات واردات ، محدودیت خاصی جهت واردات فویل آلومینیومی وجود ندارد و با پرداخت حقوق گمرکی امکان واردات وجود دارد .

همچنین محدودیت خاصی جهت صادرات فویل آلومینیومی این محصول وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی ( لفاف آلومینیومی )


محصول مورد مطالعه طرح حاضر فویل آلومینیومی جهت بسته بندی می باشد ، كه در حال حاضر واحدهای فعال با توجه به ماشین آلات مورد استفاده خود قابلیت تولید فویل با ضخامت های پایین را ندارند .

به همین دلیل این صنعت با وجود قابلیت های كشور در زمینه تولید آلومینیوم همچنان جز صنایع وابسته می باشد . کشور ایران با دارا بودن معادن غنی بوکسیتی و غیر بوکسیتی آلومینا توان تولید برق ارزان ، به لحاظ دارا بودن منابع گازی فراوان نیروی کار نسبتا ارزان دارای استعداد قوی رقابتی در صنعت آلومینیوم می باشد .

اهمیت این فلز در ایجاد اشتغال مستقیم توسعه صنایع پایین دستی مرتبط با آن برای کشوری با نیروی جوان ، جویای کار تحصیل کرده امری اجتناب ناپذیر می باشد . انرژی ارزان قابل دسترس ، موقعیت مناسب جغرافیایی ، نیروی کار ماهر ارزان ، اشتغال زایی ، وجود بازار مصرف داخلی ، ظرفیت خالی صنایع پایین دستی صادرات محصولات غیر نفتی از مزیت های نسبی کشور در توسعه صنعت آلومینیوم می باشد .

درحال حاضر حدود ٢٥٠ هزار تن آلومینیوم درکلیه واحدهای بزرگ کوچک در ایران تولید می گردد ، که با این ظرفی در سطح جهان دارای رتبه ٣٠ درمنطقه کشورهای خاورمیانه بعد از کشورهای امارات متحده عربی بحرین در جایگاه سوم قرار دارد . به طور كلی در بررسی اهمیت استراتژیك این محصول ، با توجه به قابلیت های موجود در كشور ، واردات فویل موجب خروج ارز از كشور خواهد شد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید لفاف یا فویل آلومینیومی

در این طرح برای تولید تمام ورق ها ، ابتداعملیات هموژنیزه با کوره ها ، انجام می گیرد . سپس در دستگاه ها نورد به ضخامت ها کمتر تبدیل می شوند .

مواد اولیه مورد نیاز طرح یعنی كویل های آلومینیوم ابتدا به كوره های آنیل ( جهت انجام عملیات هموژنیزه با کوره ها آن ) فرستاده می شوند . پس از اتمام مرحله آنیل ، كویل ها به بخش عملیات نورد سرد جهت كاهش ضخامت به حد مورد نیاز هدایت می گردند ، در این قسمت علاوه بر كاهش ضخامت كویل ، عملیات برش ، لایه برداری و .... نیز انجام می گردد ، در این قسمت كویل ها حداقل تا ٣٠٠ میكرون نازك می گردند .

در ادامه كویل های خروجی از نورد سرد وارد قسمت نورد عملیاتی فویل شده و تا حداقل یك کرون نازك می گردند . در پایان خط تولید نیز مجددا فویل های تولید شده به کوره های فویل آنیلینگ برقی جهت انجام فرآیند چاپ پذیری شارژ شده ، بعد از انجام این مرحله به انبار محصول هدایت می گردند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لفاف آلومینیومی

• کوره آنیلینگ ١٥ تنی کویل همراه با ارابه شارژ دستگاه تولید گاز نیتروژن
• نورد فویل
• تجهیزات عملیاتی نورد فویل
• جدا کننده لایه های فویل
• کوره فویل آنیلینگ برقی با ارابه شار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فویل های آلومینیوم

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool