طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی سال 1400 + کامفار + pdf + word

aluminium foil2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تولید فویل یا لفاف آلومینیومی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

آلومینیوم نورد شده مهم ترین و متداول ترین محصول آلومینیوم كارپذیر محسوب می گردد ، كه در ضخامت های مختلف تعاریف مختلفی دارد . لفافه یا فویل آلومینیومی نیز با استفاده از نورد آلومینیومی تولید شده و جهت بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لفافه یا فویل آلومینیومی


لفاف یا فویل آلومینیومی كه از نورد آلومینیوم حاصل می شود ، در صنایع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرد . آلومینیوم نورد شده مهمترین و متداولترین محصول آلومینیوم كارپذیر محسوب می گردد ، كه در ضخامت های مختلف تعاریف ذیل را دارد :

• كمتر از ١٥٢ میكرون : زرورق
• بین ١٥٢ تا ٦٣٣٠ میكرون : ورق آلومینیومی
• بیشتر از ٦٣٣٠ میكرون : صفحه آلومینیومی
در این طرح ضخامت محصول از نوع اول یعنی كمتر از ١٥٢ میكرون می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی ( لفافه آلومینیومی )


در این طرح ضخامت محصول كمتر از ١٥٢ میكرون می باشد ، كه مناسب جهت بسته بندی محصول غذایی و دارویی می باشد . از نظر کلی محصولات تولیدی آلومینیوم را می توان به چهار گروه کلی زیر تقسیم بندی نمود .

١‐ محصولات نورد شده :

شامل صفحه هایی با ضخامت ٦٣٣٠ میكرون به بالا ، ورق از ١٥٢ تا ٦٣٣٠ میكرون و فویل یا زرورق در محدوده ضخامتی ٩ تا ١٥٢ میكرون .

٢‐ محصولات ریختگی :

هر نوع محصول و قطعه ای که به روش های ریخته گری در ماسه ، ریخته گری پوسته ای و ریخته گری قالب دائمی تولید می شوند .

٣‐ محصولات اکسترود شده :

شامل انواع پروفیل ها و لوله ها و غیره

٤‐ سایر :

شامل نیمه رساناها، کابل ها، فورج شده ها و غیره
با استفاده از انواع روش های تولیدی فوق الذکر ، انواع محصولات نیمه تمام و تمام شده آلومینیومی قابل حصول است . بطور کلی مصرف محصولات آلومینیومی را می توان به پنج گروه کلی تقسیم بندی نمود .

١‐ حمل و نقل :

شامل صنایع اتومبیل سازی ، کامیون و اتوبوس سازی ، کاروان سازی ، کمپر (تجهیزات اردو زنی یا اردو زیستی ) ، واگن قطار، هواپیما و غیره

٢‐ ساختمانی :

ساختمان های مسکونی ، ساختمان های صنعتی ، ساختمان ها یا اسکلت های کشاورزی ، راه سازی .

٣‐ بسته بندی :

انواع قوطی های نوشابه ، آبمیوه و ... ، قوطی های کنسرو ، کپسول سازی، در پوش ( آسان باز شو و یا معمولی ) ، ظروف انعطاف پذیر ، لوله های فشارپذیر ، فویل خانگی و صنعتی ، فویل بسته بندی و انعطاف پذیر جهت مایعات .

٤‐ الکتریکی :

شامل ماشین آلات الکتریکی ، سیم و کابل ، سیستم های مخابراتی و غیره

٥‐ سایر مصارف

شامل مصارف مهندسی مکانیک ، مانند ماشین آلات کشاورزی و صنعتی ، سیستم های هیدرولیکی ، لوله و اتصالات ، موارد مصرف ماندگار مانند تجهیزات خانگی برقی ، مبلمان اداری و خانگی ، ابزار و تجهیزات آشپزخانه ، زینک لیتوگرافی ، انواع مصارف غیر صنعتی دیگر .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی


مطابق آخرین فهرست استانداردهای ملی موجود در موسسه استاندارد ملی ایران ، محصول طرح دارای شماره استانداردهایی به شرح زیر می باشد . رعایت استاندارد فوق برای كلیه تولید كنندگان الزامی می باشد .

• کیسه های پلاستیکی مجوف با لایه آلومینیوم : ٣١٩١
• بسته بندی استریپ بلیستر (ساشه) یا آلومینیومی داروئی : ٣٣٣٠
• فویل جهت بسته بندی مواد خوراکی خانگی : ٣٠١٠
• لفاف های آماده شده با لایه آلومینیوم جهت بسته بندی مواد خوراکی : ٣١١٥
• کیسه های قابل انعطاف چند لایه با لایه آلومینیومی برای بسته بندی مواد غذائی ( آسپتیک ) : ٣١١٦


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی


كشورهای آلمان ، ایتالیا ، روسیه ، هند و بلژیك از عمده ترین كشورهای فعال در زمینه تولید انواع فویل های آلومینیومی می باشند ، كه بخشی از واردات این محصول به خصوص با ضخامت پایین به ایران از كشورهای مذكور می باشد .

همچنین در سال های اخیر چین نیز توانسته بازار فروشی برای محصول خود در كشور بدست آورد . كشورهای ارمنستان ، عراق ، پاكستان ، قزاقستان ، عربستان و تركمنستان ، بازار خوبی برای صادرات این محصول محسوب می شوند .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی :

طبق قانون مقررات صادرات واردات ، محدودیت خاصی جهت واردات فویل آلومینیومی وجود ندارد و با پرداخت حقوق گمرکی امکان واردات وجود دارد .

همچنین محدودیت خاصی جهت صادرات فویل آلومینیومی این محصول وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی ( لفاف آلومینیومی )


محصول مورد مطالعه طرح حاضر فویل آلومینیومی جهت بسته بندی می باشد ، كه در حال حاضر واحدهای فعال با توجه به ماشین آلات مورد استفاده خود قابلیت تولید فویل با ضخامت های پایین را ندارند .

به همین دلیل این صنعت با وجود قابلیت های كشور در زمینه تولید آلومینیوم همچنان جز صنایع وابسته می باشد . کشور ایران با دارا بودن معادن غنی بوکسیتی و غیر بوکسیتی آلومینا توان تولید برق ارزان ، به لحاظ دارا بودن منابع گازی فراوان نیروی کار نسبتا ارزان دارای استعداد قوی رقابتی در صنعت آلومینیوم می باشد .

اهمیت این فلز در ایجاد اشتغال مستقیم توسعه صنایع پایین دستی مرتبط با آن برای کشوری با نیروی جوان ، جویای کار تحصیل کرده امری اجتناب ناپذیر می باشد . انرژی ارزان قابل دسترس ، موقعیت مناسب جغرافیایی ، نیروی کار ماهر ارزان ، اشتغال زایی ، وجود بازار مصرف داخلی ، ظرفیت خالی صنایع پایین دستی صادرات محصولات غیر نفتی از مزیت های نسبی کشور در توسعه صنعت آلومینیوم می باشد .

درحال حاضر حدود ٢٥٠ هزار تن آلومینیوم درکلیه واحدهای بزرگ کوچک در ایران تولید می گردد ، که با این ظرفی در سطح جهان دارای رتبه ٣٠ درمنطقه کشورهای خاورمیانه بعد از کشورهای امارات متحده عربی بحرین در جایگاه سوم قرار دارد . به طور كلی در بررسی اهمیت استراتژیك این محصول ، با توجه به قابلیت های موجود در كشور ، واردات فویل موجب خروج ارز از كشور خواهد شد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید لفاف یا فویل آلومینیومی

در این طرح برای تولید تمام ورق ها ، ابتداعملیات هموژنیزه با کوره ها ، انجام می گیرد . سپس در دستگاه ها نورد به ضخامت ها کمتر تبدیل می شوند .

مواد اولیه مورد نیاز طرح یعنی كویل های آلومینیوم ابتدا به كوره های آنیل ( جهت انجام عملیات هموژنیزه با کوره ها آن ) فرستاده می شوند . پس از اتمام مرحله آنیل ، كویل ها به بخش عملیات نورد سرد جهت كاهش ضخامت به حد مورد نیاز هدایت می گردند ، در این قسمت علاوه بر كاهش ضخامت كویل ، عملیات برش ، لایه برداری و .... نیز انجام می گردد ، در این قسمت كویل ها حداقل تا ٣٠٠ میكرون نازك می گردند .

در ادامه كویل های خروجی از نورد سرد وارد قسمت نورد عملیاتی فویل شده و تا حداقل یك کرون نازك می گردند . در پایان خط تولید نیز مجددا فویل های تولید شده به کوره های فویل آنیلینگ برقی جهت انجام فرآیند چاپ پذیری شارژ شده ، بعد از انجام این مرحله به انبار محصول هدایت می گردند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لفاف آلومینیومی

• کوره آنیلینگ ١٥ تنی کویل همراه با ارابه شارژ دستگاه تولید گاز نیتروژن
• نورد فویل
• تجهیزات عملیاتی نورد فویل
• جدا کننده لایه های فویل
• کوره فویل آنیلینگ برقی با ارابه شار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فویل های آلومینیوم

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فویل آلومینیومی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.