جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید پروپیلن از گاز طبیعی سال 1400 + کامفار
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Round and flat sections

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

مقاطع گرد و تخت به عنوان قطعات صنعتی محسوب می گردند ، كه در ساخت و تولید انواع خودروهای دیزلی سنگین ، ماشین آلات كشاورزی و صنعتی ، تجهیزات صنعتی و موارد مشابه كاربرد دارند . مشخصه اصلی قطعات تولید شده به وسیله آهنگری یا فورج ، استحكام و سختی بالای آنها می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری


مقاطع گرد و تخت به روش آهنگری ، به عنوان قطعات صنعتی محسوب می گردند ، كه در ساخت و تولید انواع خودروهای دیزلی سنگین ، ماشین آلات كشاورزی و صنعتی ، تجهیزات صنعتی و موارد مشابه كاربرد دارند . مشخصه اصلی قطعات تولید شده به وسیله آهنگری یا فورج ، استحكام و سختی بالای آنها می باشد .

به طوری كه این قطعات به واسطه ساختمان كریستالی بهبود یافته خود ، از مقاومت بسیار بالایی در مقابل سایش و تغییر شكل مكانیكی برخوردار هستند و همین خواص مكانیكی ، سبب كاربرد آنها در محل هایی از ماشین آلات و تجهیزات شده است ، كه تحت بارهای مكانیكی بالایی قرار دارند و یا تحت سایش هستند و قطعات تولید شده از روش های دیگر تولید مانند ماشین كاری و ریخته گری ، قابلیت كاربرد در این محل ها را ندارند .

علت مقاومت بالای قطعات تولید شده از روش فورج ، به ماهیت روش تولید آن باز می گردد ، كه در آن قطعه خام در كوره ها گرم شده و سپس به وسیله فشار پرس فشرده می شود . این عمل سبب می گردد كه ، ساختمان متالورژیكی مواد مورد استفاده قطعه بهبود یافته و به صورت بلورهای كوچك و منظم آرایش پیدا نماید ، كه این امر سبب افزایش خواص مكانیكی قطعه نیز می گردد .

قطعات تولید شده به روش فورجینگ و پرسكاری و فرم دهی و قالب گیری ، برای انواع فلزات مطابق طبقه بندی وزارت صنایع و معادن ، دارای كد آیسیك 28911110 می باشند . اگر قطعات فولادی باشند ، دارای كد آیسیك اختصاصی 28911111 می باشند و اگر از جنس آهن باشند ، دارای كد آیسیك 28911112 هستند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری


اصولاً مقاطع گرد و تخت فورجی به سه دلیل فنی تولید می گردد .

دلیل اول : بعضی از گریدهای فولادی امكان فورم دهی آن به روش نوردی میسر نمی گردد ، بدین دلیل برای تولید مقاطع گرد و تخت می بایست از روش فورج استفاده نمود . فولاد شاخص در این زمینه فولاد ابزاری سردكار می باشد . مشخصه مكانیكی و سختی این فولاد ها بارز می باشد .

دلیل دوم : نورد گرم مقاطع گرد و تخت با سایز های بزرگ به دلیل محدودیت تجهیزاتی میسر نمی باشد . اصولاً مقاطع گرد بالای 200 میلیمتر و مقاطع تخت با عرض بالای 240 میلیمتر و ضخامت بالای 75 میلیمتر به روش فورج تولید می شود .

دلیل سوم : تولید سفارشی و حجم محدود تولید مقاطع كه به روش نوردی غیر اقتصادی می باشد . بدین ترتیب می توان موارد زیر را به عنوان كاربرد ویژه مقاطع گرد و تخت فورجی برشمرد .

• صنعت تولید : قدرت ، پره و شافت توربین ، شافت ژنراتور و ......
• صنعت كشتی سازی : شافت نگهدارنده ، شافت میانی ، پروانه رادار ، دسته رادار
• صنعت سیمان: شافت آسیاب ، شافت غلتك
• صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی : تجهیزات سرچاهی ، شافت ها و محورها
• صنایع ریلی : اكسل راه آهن و واگن ها ، محورها
• صنایع هوایی و دفاعی
• صنعت فولاد : تیغه های برش فولاد ، محورهای انتقال قدرت
• تولید برق به روش باد : محور توربین ، پره های توربین
• صنایع معدنی : محورها ، وزنه ها / چكش ها
• ساختمان سازی

بعنوان مثال امروزه بخش تولید نیرو مبتكر طراحی فولادها با امكانات خاص است ، این بخش با تلاش به افزایش دمای بخار ورودی در كارخانه های قدرت و با استفاده از تكنولوژی جدید به فولادهای جدید كه تا كنون تولید نشده ، دست یافته است . توسعه های قبلی برای توربین های بخار دارای دمای عملكرد 620 درجه سانتیگراد بوده است . شركت های فورج در اروپا با استفاده از روش ESR ) دوباره ذوب كردن ) به دمای 700 درجه سانتیگراد رسیده اند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری


محصول مورد مطالعه ، قطعات صنعتی است كه از طریق آهنگری ( فورجینگ ) تولید خواهد شد ، این قطعات خود به عنوان یك محصول واسطه در تولید یا تعمیرات خودرو ، ماشین آلات صنعتی ، كشاورزی ، تجهیزات و غیره مورد استفاده دارند .

از این رو ماهیت این قطعات طوری است ، كه نمی توان استاندارد خاصی را برای آن تعیین كرد و لذا هیچگونه استاندارد ملی یا بین المللی برای این قطعات وجود ندارد . ولی باید گفت كه تولید این قطعات تحت مشخصات فنی ارائه شده از طرف طراح قطعه صورت می گیرد ، كه به نوعی نیز می توانیم مشخصات فوق را به عنوان الزامات و استانداردهای مورد نیاز در تولید تلقی نماییم .

مشخصات فنی قطعات در قالب نقشه فنی ، برگ آنالیز مواد اولیه مصرفی و برگ مشخصات مكانیكی و متالوژیكی از طرف مهندس طراح ارائه می گردد ، كه رعایت تك تك آنها از طرف سازندگان امری اجتناب ناپذیر است .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری


بیش از % 95 فلز و آلیاژهای تولیدی جهان را ، فولاد تشكیل می دهد . كل ارزش حجم تجارت فولاد جهان در حدود 840 میلیارد یورو برآورد شده است . در طول 150 سال گذشته ( از سال 1856 ) در جهان بیش از 7/33 میلیارد تن فولاد خام تولید شده است . حداكثر تولید ماهیانه فولاد خام جهان در ماه اكتبر سال قبل به میزان 41/113 میلیون تن بوده است .

در اثر بهبود تولید فولاد خام جهان در ماه دسامبر نسبت ماه مشابه سال قبل بالغ بر /8 20 درصد افزایش داشته است . پیش بینی می شود میزان تولید فولاد خام جهان در سال جاری ( 2011 میلادی ) با 8/1% افزایش نسبت به سال قبل به 1480 میلیون تن برسد .رشد تولید فولاد خام نسبت به سال 1950 بیش از 6/1 برابر بوده است .

البته میزان تولید محصولات نوردی 1110 تن بوده است كه 495 میلیون تن از آن محصولات طویل نوردی بوده است . بدین ترتیب میزان تولید محصولات تخت نوردی 615 میلیون تن بوده است .  میزان مصرف غلتك بازای هر تن محصولات طویل و تخت بطور متوسط به ترتیب 1و2 كیلوگرم بوده است .

بیشترین محصولات فولاد نوردی را شركت آهن و فولاد هبی چین به میزان /13 30میلیون تن تولید كرده است . چین با تولید 8/567 میلیون تن فولاد خام بزرگترین تولید كننده فولاد جهان است . پیش بینی می شود میزان تولید فولاد خام چین در سال 2010 با 4% افزایش به 590 میلیون تن برسد .

بیشترین تولید فولاد خام چین در استان هبی به میزان 4/135 میلیون تن انجام شده است . میزان تولید محصولات سیم چین 9.95 میلیون تن ، میزان تولید محصولات ورق سرد چین 9/21 میلیون تن و میزان تولید محصولات لوله بدون درز چین 6/24 میلیون تن بوده است . میزان تولید ورق گرم نازك و عریض در چین 4/20 میلیون تن ، میزان تولید صفحات فوق سنگین چین 4/75 میلیون تن و میزان تولید ریل سنگین در چین 4/11 میلیون تن وبزرگترین شركت تولید فولاد چین با /2 40 میلیون تن گروه آهن و فولاد هبی است .

میزان تولید فولاد چین بیش از حاصل جمع میزان تولید كشورهای ژاپن ، روسیه ، امریكا ، هند ، كره جنوبی ، آلمان ، اكراین و برزیل است .

در ژاپن برای تولید 5/87 میلیون تن فولاد خام از 26 كوره بلند ، 64 كنورتر اكسیژنی ، 344 كوره قوس الكتریكی و133 دستگاه ماشین ریخته گری مداوم استفاده شده است .

ایران با تولید 9/10 میلیون تن فولاد خام رده شانزدهم جهان را كسب كرده است . سهم بخش خصوصی در تولید فولاد خام ایران 460 هزار تن بوده است . سهم كشور ایران در تولید فولاد خام جهان 0/89 درصد است . در طول 39 سال گذشته در ایران 5/142 میلیون تن فولاد خام تولید شده است .

در بین كشورهای اسلامی ، كشور تركیه با تولید 3/25 میلیون تن فولاد خام ، رده اول را دارا می باشد . میزان تولید محصولات نهایی فولاد كشور تركیه 963/17 میلیون تن بوده است . سهم كشورهای اسلامی در تولید فولاد خام جهان 5/3 % است . 47 درصد فولاد خام جهان در كشور چین تولید شده است .

آسیا با تولید 4/795 میلیون تن فولاد خام بزرگترین قاره تولید كننده به شمار می آید . شركت آرسلور_میتال با بیش از 6/77 میلیون تن فولاد بزرگترین تولید كننده جهان انتخاب شده است . شركت های هبی و بایو استیل نیز به ترتیب با تولید 2/ 9 و 40/38 میلیون تن در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند .

10 شركت فولاد سازی پیشتاز 8/27% فولاد جهان را تولید می كنند . لوكزامبورگ با تولید 835 تن فولاد به ازای هر كیلومتر مربع مساحت ، در این مورد رده اول جهان را كسب كرده است . حداكثر تولید سرانه را با 4445 كیلوگرم كشور لوكزامبورگ داشته است . در ذوب آهن اصفهان تولید فولاد خام و محصولات نوردی به ترتیب و 2/18 و 2/51 میلیون تن بوده است .

در فولاد مباركه اصفهان میزان تولید فولاد خام 5/3 میلیون تن بوده است . فولاد در بیش از 97 كشور جهان به غیر از قاره قطب جنوب در تمام قاره ها تولید می شود . معمولا 4 درصد فولاد تولیدی در انبارها نگهداری می شود . طبق برآوردهای انجام شده در چند سال آینده 100 هزار كیلومتر لوله كشی شبكه گازرسانی در جهان صورت خواهد گرفت . در جهان تا كنون بیش از 3500 نوع فولاد تولید شده است ، كه بیش از 75% آن در 30 سال گذشته توسعه یافته است .

مصرف کنندگان :

میزان مصرف محصولات فولادی جهان 1121 میلیون تن گزارش شده است . در حالی كه این نرخ در سال 1999 ، 705 میلیون تن بوده است . میزان مصرف سرانه فولاد جهان 9/178 كیلوگرم بوده است . بزرگترین مصرف كننده محصولات نهایی فولاد با 24/526 میلیون تن كشور چین می باشد .

میزان مصرف محصولات فولادی كشور آلمان 3 % جهان و 24 % اتحادیه اروپا را در بر می گیرد . میزان مصرف محصولات فولادی آفریقا و خاورمیانه به ترتیب 4و 2 درصد جهان است . میزان مصرف محصولات فولادی كشور ژاپن معادل 5 % دنیا است . مصرف سرانه فولاد چین 2/405 كیلوگرم بوده است .

بیشترین مصرف سرانه فولاد با 1/936 كیلوگرم متعلق به كشور كره جنوبی بوده است ، بیشترین مصرف فولاد در بین كشورهای اسلامی با 18 میلیون تن متعلق به كشور تركیه است . میزان مصرف فولاد ایران 3/16 میلیون تن بوده است . میزان مصرف فولاد ژاپن /29 58 میلیون تن بوده است . مصرف سرانه فولاد ایران 6/245 كیلوگرم بوده است . مصرف سرانه فولاد آمریكا و ژاپن به ترتیب 9/186 و 9/418 كیلوگرم بوده است .

آسیا با 8/739 میلیون تن مصرف فولاد پیشتاز جهان به شمار می آید . میزان مصرف سرانه فولاد ضد زنگ جهان 4/3 كیلوگرم است . بیشترین مصرف سرانه فولاد ضد زنگ جهان را با 9/44 كیلوگرم تایوان داشته است .

بیشترین مصرف فولاد ضد زنگ را با 8/22 میلیون تن چین انجام می دهد . میزان مصرف سرانه فولاد ضد زنگ چین و آمریكا به ترتیب 5/6 و 5/8 كیلوگرم بوده است . میزان مصرف سرانه فولاد ضد زنگ بلژیك ، آلمان و سوئد به ترتیب ، 6/6 ، 24 و 21/19 كیلوگرم بوده است .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری


سیاست دولت برای محصولات فورجی ، تعادل بازار از طریق واردات است و هیچ نوع شرایط خاصی برای ورود این محصول در نظر گرفته نشده است . در ضمن قرار است تسهیلات و كمك های لازم برای اجرایی شدن كار در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد . مقرر شده تسهیلاتی برای گشایش اعتبار واردكنندگان از سوی بانك ها درنظر گرفته شود ، همچنین ترخیص این مواد اولیه از گمرك در اولویت قرار گیرد .

كی از معیارهای مهم در صادرات اقم طع فورجی ، قیمت های رقابتی جهانی می باشد ، كه این مورد نیز به شرایط اقتصاد كلان كشور در مقایسه با كشورهای مقصد صادرات باز می گردد . از جمله این شرایط می توان به نرخ ارز ، نرخ بهره ، قیمت مواد اولیه ، نرخ تورم و موارد مشابه اشاره كرد ، كه با توجه به متغیر بودن عوامل فوق ، لازم است توجیه پذیری اقتصادی صادرات در زمان واقعی صادرات و كشور های مقصد ، مورد تحلیل قرار گیرد .

مقاطع فورجینگ ، از سری محصولات حساس با كیفیت می باشند . از این رو برای ورود به بازار جهانی ، لازم است از كیفیت رقابتی جهانی برخوردار بود . با مراجعه به مقررات واردات و صادرات وزارت بازرگانی ، می توان گفت كه هیچگونه محدودیتی در امر صادرات مقاطع فورجی وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری


فولاد مهمترین كالای استراتژیك صنعتی در جهان است و میزان تولید ومصرف آن یكی از شاخص های توسعه یافتگی كشورها است . تولید فولاد در سطح جهانی به رقمی نزدیك به 1/4 میلیارد تن در سال 2010 نزدیك شده و پیش بینی می شود ، این رقم به 2 میلیارد تن در سال 2020 برسد .

در سال 2010 میلادی ، ایران با تولید حدود 11 میلیون تن فولاد ( 0/85 درصد تولید جهانی ) رتبه ی 16 را در جهان به خود اختصاص داده است . میزان سرانه ی مصرف فولاد در كشورهای توسعه یافته در دامنه ی 350 تا 600 كیلوگرم قرار داشته و در كشور های توسعه نیافته این رقم در محدوده وزنی تا 20 40 كیلوگرم معرفی شده است .

بر اساس آمار ارائه شده در همایش چشم انداز صنعت فولاد و معدن در ایران با نگاهی به بازار ، میزان سرانه مصرف فولاد در كشور در سال 1385 حدود 210 كیلوگرم و در سال 1388 حدود 270 كیلوگرم تعریف شده و پیش بینی می شود ، مصرف سرانه فولاد در سال 1394 بالغ بر 400 كیلوگرم افزایش یابد .

به نظر می رسد برنامه های توسعه صنعت فولاد كشور بر مبنای تحلیل های آماری و استراتژیكی دقیق تری برای رفع نیاز داخل كشور و جای گیری مناسب در منطقه ی خاور میانه انجام گرفته است ( بر اساس سند چشم انداز ، تولید فولاد كشور در سال 1400 باید به میزان 40 میلیون تن افزایش یابد ) .

اما توجه به میزان تولید كشور و واردات فولاد در 5 سال اخیر ( بالغ بر 50 میلیون تن با ارزبری بالغ بر 20 میلیارد دلار ) نشان می دهند كه برنامه های توسعه ای این صنعت با كندی در حال انجام است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری

گسترش مواد ویژه ، تقاضا و نیاز بازار برای تولید مواد به دنبال دارد . گسترش سزیع در بخش ماشین سازی ، مكانیزه شدن ، بالا رفتن امنیت و . . . در صنعت های امروزی ، بیان كننده نیاز به مواد قوی تر ، سبك تر ، مقاوم به حرارت و خوردگی ، اقتصادی بودن است . با توجه به مطالب ذكر شده مهم ترین مراحل رایج برای تولید این نوع مواد عبارتند از :

ذوب در كوره قوس الكتریكی  ( EAF ) ، آلیاژ سازی در كوره پاتیلی ( LF ) ، پالایش فولاد Degassing Vacuum ( VD ) ، ریخته گری فولاد ( Casting ) بصورت تك باری ( IC ) و یا پیوسته ( CCM ) ، كنده ذوب مجدد ( ESR ) و فورج فولاد می باشد ، كه در این پروژه فورج مقاطع فولاد ( شمشال ، بلوم و یا شمشال ذوب مجدد ) مورد نظر می باشد .

ظرفیت كلی تولید فورج 12000 تن در سال است ، كه به مقدار 10000 تن آن بعد از فورجینگ نیاز به عملیات ماشینكاری و یا حرارتی دارد ، كه این محصولات پتانسیل بالایی برای صادرات دارند . ظرفیت تولید فورج را می توان صورت زیر دسته بندی كرد :

تولیدات فورجی :

فولاد آلیاژی 750 تن در سال ، فولاد ابزار كربنی 750 تن در سال ، فولاد ضد زنگ 750 تن در سال ، فولاد كربنی 5750 تن در سال ، فولادهای كم آلیاژ 4000 تن در سال ، جمعا 12000 تن در سال

تولیدات فورجی ماشینكاری شده و عملیات حرارتی :

فولاد آلیاژی 600 تن در سال ، فولاد ابزار كربنی 600 تن در سال ، فولاد ضد زنگ 600 تن در سال ، فولاد كربنی 4700 تن در سال ، فولادهای كم آلیاژ 3500 تن در سال ، جمعا 10000 تن در سال

حجم تولیدات مواد و ورودی مورد نیاز و همچنین جریان مواد به مراحل اجرایی مورد نیاز و ظرفیت هر مرحله وابسته است . ظرفیت بخش های تولیدی معمولا برای هر سال محاسبه می شود و بنابراین ظرفیت سالیانه وابسته به ساعت كاری در هر سال است . ساعت كاری خالص در سال به صورت زیر محاسبه می شود :

زمان عملكرد روزهای سال= 365 روز ، تعمیرات اساسی= 12 روز ، تعمیرات برنامه ریزی شده و سرویس= 30روز تعطیلات رسمی= 23روز ، جمع كل= 300 روز در سال

روش عملیات شكل دهی گرم پلاستیكی :

هدف از هر عملیات تغییر شكل گرم ، شكل دادن یك بدنه فلزی جامد در فاز پلاستیك است . از مزایای این امر ، عبارتند از : اعمال نیروی بهینه ، ابقای حجم و پیوستگی مواد .

فورجینگ یك عمل شكل دادن پلاستیكی گرم است ، كه به دلایل زیر انتخاب می شود : 1- شكل هندسی تولید ، 2- خواص مكانیكی مورد نیاز ، 3- سایز و جرم تولید ، 4- ویژگی پلاستیكی محدود

مواد اولیه مقدار فولادهای فورجینگ درصد كوچكی از كل فولاد تولیدی در كشورهای صنعتی بزرگ است . فورجینگ قدیمی ترین روش شكل دادن مواد است . روش فورجینگ با فشرده كردن مواد در درجه حرارتی كه در آن درجه حرارت مواد بیشترین حالت پلاستیكی و چكش خواری را دارد ، شكل جدیدی به فولاد می دهد .

نتیجه عمل فورجینگ فقط یك شكل جدید نیست ، بلكه یك ساختار متالورژی جدید با مقاومت به تنش بالا است . اینگات ها پس از گرم شدن تا درجه حرارت فورجینگ در كوره های القایی و یا كوره های پیش گرم حرارتی به بخش های فورجینگ برای تغییر شكل برده می شود . بعد از عملیات فورجینگ قطعات فورج شده از مابقی فلز بریده شده و خنك كاری می شود .

بعد از خنك كاری برحسب مورد قطعه ماشینكاری شده و تولیدات برای مشتری فرستاده می شود ، یا برای عملیات حرارتی طبق نیاز مشتری به كارگاه عملیات حرارتی می رود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری

• فورج 25/20 مگانیوتن
• كوره پیش گرم
• كوره های عملیات حرارتی
• دستگاه های برش اره
• ماشین های براده برداری
• تجهیزات بازرسی و كنترل

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 99 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن به روش آهنگری ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool