جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور کد های تقلب بازی شینوبی 3 سگا ( نینجا اسبی ) ( دو کدتقلب اصلی )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Steel industrial valves

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لوله و شیرالات صنعتی سال 1401 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لوله و شیرالات صنعتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

لوله و شیرآلات صنعتی فولادی در ابعاد مختلف تولید شده و به عنوان قطعات اصلی در خطوط انتقال سیالات مانند آب ، فاضلاب ، نفت و گاز ، مواد شیمیایی و . . . مورد استفاده قرار می گیرند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی


لوله و شیرآلات صنعتی به عنوان قطعات اصلی در خطوط انتقال سیالات مانند آب ، فاضلاب ، نفت و گاز ، مواد شیمیایی و . . . مورد استفاده قرار می گیرند . لوله و شیرآلات صنعتی فولادی در ابعاد مختلف تولید و به بازار عرضه می گردند .

كلیه این قطعات استاندارد مشخصی داشته و تحت آن استاندارد تولید می گردند . در این استانداردها ، رابطه مشخصی بین قطر ، كلاس كاری ( فشار قابل تحمل ) ، نوع شیر ( پروانه ای ، دروازه ای ، توپی و . . . . ) و سایر مشخصات شیر بطور دقیق عنوان شده و تولید كننده نیز كاملا متناسب با آن اقدام به تولید می نماید .

یكی از اصلی ترین معیارهای مطرح در انتخاب شیرآلات ، كلاس كاری آنها می باشد . كلاس كاری كه در واقع همان فشار قابل تحمل شیر می باشد ، در واحد بار یا PSI سنجیده می شود . ذیلا رابطه بین این دو واحد نشان داده شده است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی


لوله و شیرآلات صنعتی فولادی تجهیزاتی هستند ، كه در صنعت آب ، فاضلاب ، نفت ، گاز ، پتروشیمی و سایر موارد مورد استفاده قرار می گیرد . ذیلا به برخی از این موارد اشاره شده است .

• صنایع نفت ، گاز و پتروشیمی
• خطوط لوله آبرسانی
• خطوط لوله نفت و گاز
• تاسیسات آبرسانی
• پالایشگاه ها
• نیروگاه های تولید برق


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی


با مراجعه بر فهرست استانداردهای ملی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، شماره استانداردهای خاصی برای محصولات مورد بررسی مشاهده نشده است .

استانداردهای جهانی : در مورد استانداردهای جهانی نیز می توان گفت كه شماره استانداردهای زیر در مورد محصول مورد بررسی وجود دارد : (ASTM A106/A53gr .DB .PSL1 .PSL2 .X42 .X52 .X60 .X65)


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی


محصول مورد بررسی در ردیف تجهیزات صنعتی طبقه بندی می گردند و لذا تولید آن در كشورهای صنعتی جهان از مقدار و تنوع بیشتری نسبت به سایر كشورهای جهان برخوردار می باشد . ذیلا كشورهای عمده تولید كننده شیرها معرفی شده است :

• آلمان
• آمریكا
• چین
• انگلستان
• فرانسه
• پرتغال
• ایتالیا
• هند
• اسپانیا
• روسیه


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی


با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است كه شرایط خاصی برای صادرات و واردات محصول مورد بررسی وجود نداشته و با پرداخت 20 درصد حقوق ورودی ، امكان واردات وجود دارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی


لوله و شیرآلات صنعتی فولادی قطعاتی هستند، كه در سطح بسیار گسترده در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند و لذا جایگاه مخصوص خود را در صنایع مختلف دارند و به جرأت می توان گفت كه بدون حضور لوله و شیرآلات صنعتی فولادی ، بخش عظیمی از صنعت ، خطوط لوله نفت و گاز ، تجهیزات و خطوط لوله آبرسانی و . . . . . . نمی توانند تداوم حیات داشته باشند .

از طرف دیگر همانطوری كه می دانیم صنعت خطوط لوله كه انتقال نفت و گاز و آبرسانی را انجام می دهند، در ردیف صنایع مادر كشورها طبقه بندی می گردند . بنابراین لوله و شیرآلات صنعتی فولادی نیز به عنوان خانواده ای اجتناب ناپذیر از صنایع فوق نیز نقش اساسی در صنعت كشور دارند و برای توسعه صنعتی كشور ، توسعه تجهیزات سازی مانند طرح حاضر نیز ضروری و بسیار مهم می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی

ریختگری اولین مرحله در تولید شیر ، ریختگری بدنه آن می باشد . بدنه شیر كه از فولاد می باشد از طریق ریختگری در ماسه تولید می گردد . ماشینكاری بدنه و سایر قطعات قطعه ریخته شده و همچنین سایر قطعات شیر با استفاده از ماشینكاری به ابعاد و اندازه لازم رسانده می شود . همچنین دقت ابعادی قطعه نیز در این مرحله ایجاد می شود .

پولیش محل آببندی در شیرها محل آببندی از دقت عمل بسیار بالایی برخوردار بوده و تلرانس و آببندی محل بسیار حائز اهمیت است . از این رو قطعات شیر به وسیله ماشین آلات مخصوص پولیش كاری می گردند . مونتاژ آخرین مرحله در فرایند تولید شیر ، مونتاژ قطعات منفصله آن می باشد . این امر با استفاده از قطعات تولید شده و همچنین قطعات خریداری شده از بازار ( قطعات آماده ) انجام می گردد .

تكنولوژی و روش تولید شیرها در حالت تولید انبوه در سایر كشورها همان روشی است ، كه در كشور ما انجام می گیرد و تاكنون روش دیگری برای این كار در نقاط دیگر جهان معرفی نشده است . لیكن برخی شركت ها با استفاده از ماشین آلات دقیق و توان مهندسی و طراحی بالا ، اقدام به تولید محصولات با كیفیت بسیار بالا می نمایند ، كه این امر در بازار از اهمیت بالایی برخوردار می باشد .

به عنوان مثال یكی از معیارهای كیفی شیرهای مورد استفاده در صنعت نفت ، عدم نشتی آنها است . چرا كه وجود هر گونه نشتی در شیر سبب ایجاد انفجار و آتش سوزی می گردد . نشتی به دلیل عدم استفاده از ماشین آلات دقیق در مرحله ماشین كاری است . بنابراین در مجموع می توان گفت كه در تولید محصولات مورد بررسی ، ماشین آلات اصلی ترین نقش را ایفا می نمایند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی

• ماشین تولید بدنه شیر از طریق ریختگری
• ماشین تولید قطعات آببندی
• ماشین پولیش قطعات درشت
• ماشین پولیش قطعات ریز

 :: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله های درزدار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله های 5 لایه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله های مسی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1401 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1401 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool