جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع سلولزیطرح توجیهی تولید کاغذ دیواری سال 1401 + گرید + کامفار + مشاوره
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Types of metal fasteners

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

انواع بست های فلزی به دو روش کلی تمام اتوماتیک پیوسته و نیمه اتوماتیک ناپیوسته تولید می شوند و جهت نصب انواع لوله ، شلنگ و شیرآلات در تاسیسات آب و فاضلاب ، خودروها ، ماشین آلات کارخانجات و... ، دارای کاربرد می باشند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی


بست های فلزی محصولاتی هستند که جهت نصب انواع لوله ، شلنگ و شیرآلات در تاسیسات آب و فاضلاب ، خودروها ، ماشین آلات کارخانجات و... مورد استفاده قرار می گیرند .

براساس تولید انواع بست های فلزی به دو روش کلی تمام اتوماتیک پیوسته و نیمه اتوماتیک ناپیوسته خلاصه می شود ، که در طرح حاضر انواع بست های فلزی حلقه ای پیچ دار به روش اتوماتیک و بقیه به روش نیمه اتوماتیک تولید می شوند . انواع بست فلزی در لوح فشرده وزارت صنایع و معادن تحت کد آیسیک ٢٨٩٣١٤٥٣ با عنوان بست و اتصالات فلزی طبقه بندی شده است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی


کالای مورد گزارش انواع بست فلزی می باشد ، که به عنوان کالای نهایی جهت نصب انواع لوله ، شیلنگ و شیرآلات در تاسیسات آب و فاضلاب ، خودروها ، ماشین آلات کارخانجات و.... استفاده می شود و انواع مختلفی بشرح زیر دارد :

• بست حلقه ای فولادی
• بست مفتولی گالوانیزه
• بست نیم حلقه فولادی
• بست نیم حلقه آهنی و گالوانیزه

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی :

با توجه به پیچیده نبودن تکنولوژی تولید این محصول ، این کالا در اکثر کشورهای جهان با ظرفیت های متفاوت قابل تولید می باشد . از لحاظ مصرف نیز با توجه به رنج وسیع کاربرد این نوع کالا ، در قسمت های مختلف صنعتی و غیر صنعتی هیچ کشوری را نمی توان یافت که متقاضی استفاده ی آن نباشد .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی


واردات انواع بست فلزی دارای هیچگونه محدودیت یا شرایطی از لحاظ موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی و یا برخی ارگان خاص از جمله وزارت دفاع یا صنایع نمی باشد . حقوق ورودی تعرفه مذکور به ازای هر کیلوگرم ٥٠ درصد تعیین شده است. همچنین این کالا جزو فهرست كالاهای مشمول اجرای اجباری استاندارد برای واردات نمی باشد .

شرایط صادرات : شرایط خاصی برای صادرات این نوع محصولات وجود ندارد ، ضمن اینکه در حال حاضر نیز این کالا جزو فهرست كالاهای مشمول اجرای اجباری استاندارد برای صادرات نمی باشد . البته بطور کلی صادرات این محصولات با توجه به نوع و ابعاد تولیدی وابسته به نوع سفارش مشتری انجام می گیرد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی

مراحل تولید آن به شرح زیر می باشد:

الف ‐ فرایند تولید بست های حلقه ای پیچ دار :

جهت تولید این بست یکی از استانداردها انتخاب شده و سپس به لحاظ ابعاد مواد اولیه و قطعات نیم ساخته مورد بررسی قرار می گیرد . بست حلقه ای مورد نظر این طرح به قطراستاندارد ١٦ میلی متر است . ضخامت نوار استیل ( فولادی ) مورد مصرف یک میلی متر و عرض آن یک سانتی متر است .

در اولین مرحله توسط پرس ضربه ای با کویل بیکن تسمه برش می خورد . این پرس ١٢٠ تنی است و با سرعت ٦٠ ضربه در دقیقه کار می کند . جهت محاسبه طول برش تسمه و باتوجه به استاندارد محیط بست به صورت ذیل محاسبه می شود :

میلیمتر٢٤/٥٠= ١٤/٣ × ١٦ = محیط بست

در مرحله بعد توسط پرس ضربه ای با کویل بیکن برای حلقه پیچ به قطر ٣ میلیمتر سوراخه ایجاد می شود و سپس شیارهای نوار به عرض سه میلی متر توسط پرس ضربه ای انجام می گیرد . برای تولید قطعه جای پیچ نیز با استفاده از ماشین مخصوص قطعه زنی ایجاد می شود و بعد از تولید این قطعه ، مونتاژ قطعه جای پیچ به حلقه توسط دستگاه پرس ٥٠ تن ضربه ای انجام می گیرد .

‌ب‐ تولید بست های نیم حلقه فولادی :

جهت تولید این نوع بست نیز یکی از استانداردها مورد نظر می باشد ، که ضخامت نوار فولادی یک میلیمتر و عرض نوار یک سانتیمتر مورد نظر است . برش توسط قیچی صورت می گیرد و بعد از آن بطور همزمان توسط دستگاه پرس بست سوراخ خورده و نیم حلقه فرم لیم را می گیرد.

ج‐ تولید بست های مفتولی :

مفتول مورد نظر برای این نوع بست ها به قطر ٢ میلی متر است و باتوجه به قطر استاندارد بست که ٢٦ میلیمتر می باشد ، طول مفتول قبل از حلقه شدن محاسبه می گردد.


٢٦×٣/١٤=٨١/٦٤

باتوجه به آنکه جای حلقه پیچ نیز سه میلیمتر است این طول نیز محاسبه می گردد .


٣×٣/١٤=٩/٤٢ میلیمتر ٠٦/٩١+٤٢/٩= جمع کل طول برش

عمل حلقه کردن و برش مفتول توسط دستگاه فرم دهی انجام می شود و نیاز به پرس ضربه ای ٨٠ تنی برای بست های بزرگ و ٥٠ تنی برای بست های کوچک می باشد .

د ‐ تولید بست های نیم حلقه آهنی یا گالوانیزه:

برای تولید این نوع بست نیز باتوجه به استاندارد مورد نظر ، ضخامت نوار فولادی ٥/١ میلیمتر و عرض ٥/١ سانتی متر در نظر گرفته می شود . بست با طول ٤ سانتی متر توسط قیچی برش می خورد و سپس بطور همزمان سوراخکاری دو طرف بست به قطر ٤ میلی متر و انحناء لیم برای بست توسط پرس ضربه ای ١٠٠تنی انجام می شود .

به دلیل آنکه از تسمه آهنی در این نوع بست استفاده می شود ، بایستی بعد از آنکه تسمه انحناء داده شد ، قطعه زنگ زدائی و بعد از آن شستشو و تمیزکاری می گردد و در مرحله آخر عمل رنگ پاشی روی قطعه انجام می پذیرد ، که بعد از خشک شدن کنترل کیفیت و بسته بندی ارسال می گردد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی

• پرس
• ماشین مخصوص قطعه زنی
• قیچی
• ماشین فرم دهی مفتول
• پرس
• سیستم کامل تمیزکاری قطعه و رنگ پاشی
• ماشین تراش ٢متری
• دریل
• میزکار تغییر قالب
• تسمه نقاله

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع بست های فلزی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سوزن ، کلیپس و سنجاق

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه کشش مفتول جهت تولید انواع سیم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سیم خاردار

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع بست های فلزی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool