جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Marine profile

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

پروفیل های دریایی در مقابل خوردگی مقاوم بوده و در تولید انواع کشتی ها ، زیردریایی ها ، شناور ها و ... دارای کاربرد می باشند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم


موقعیت فلز آلومینیوم در جدول تناوبی طوری است ، که با تعداد کثیری عناصر مهم صنعتی در همسایگی بوده و تعدادی از معیار های فلز آلومینیوم بر این اساس به نظر می رسد . در ادامه تاثیر برخی از عناصر مهم آلیاژی بر روی فلز آلومینیوم را بررسی می نماییم .

سیلیسیم :

سیلیسیم علاوه بر افزایش سیالیت ، مقاومت آلومینیوم را در مقابل ترک گرم افزایش می دهد و به دلیل افزایش سیالیت ، برد تغذیه هم افزایش می یابد . سیلیسیم دانه ها را ریز تر کرده و درصد سیلیسیم بین ۲۵-۵ درصد متغیر است . نقطه یوتکتیک آلیاژ فوق ، 6/12 درصد می باشد ، که در داخل قالب های ماسه ای درصد پوتکتیک ۱۲ درصد و در قالب فلزی تا ۹ درصد می باشد .

به طور کلی در صورتی که در صد وزنی و یا حجمی یک فاز در نقطه یوتکتیک کم تر از فاز دیگر باشد آن فاز به صورت سوزنی رشد می کند ، بنابراین سیلیسیم به صورت سوزنی رشد می کند . آلیاژهای بالای نقطه پوتکتیک دارای مقاومت سایشی بیشتری می باشند ، به همین دلیل پوسته موتور دیزل ، از آلیاژهای Al -Si هایپریوتکتیک ساخته می شود .

مس :

درصد این عنصر آلیاژی بین ۴ تا ۱۰ درصد می باشد . تاثیر عمده این عنصر افزایش استحکام و سختی به خصوص بعد از عملیات حرارتی می باشد ، کاهش حلالیت مس با کاهش دما در درصد های پایین مس می تواند از طریق مکانیزم رسوب سختی باعث افزایش استحکام شود .

افزودن مس به مذاب آلومینیوم ، از نقطه نظر خصوصیات ریختگی ، نه تنها خصوصیات مطلوبی را ایجاد نخواهد کرد ، بلکه از کیفیت ریخته گری آلومینیوم نیز می کاهد .

منیزیم :

منیزیم وزن مخصوص آلومینیوم را کاهش می دهد ، مثلاً آلیاژ 1.5 درصد منیزیم رشد آلومینیوم را از 0.0015 به 0.00025 cm / cm می رساند . منیزیم ازدیاد طول حرارتی آلومینیوم را افزایش می دهد .

کشش سطحی ( surface tension ) آلومینیوم را شدیداً کاهش می دهد و ویزكوزیته آلومینیوم را کاهش می دهد . مثلاً در دمای ۷۰۰ ، اصطحکاک داخلی ( internal friction ) آلومینیوم 1.12 سنتر پیوز است . در حالی که اصطحکاک داخلی آلیاژ آلومینیوم با ۵ در صد منیزیم به 1.05 سنتریپوز می رسد .

منگنز :

در نمودار تعادلی آلیاژ Al - Mn هیچ موردی که کاربرد صنعتی داشته باشد ، مشاهده نمی شود . اما نتایج تحقیقات مختلف نشان می دهد ، که این عنصر اثر تخریبی آهن را کاهش داده و فازهای ترد سوزنی بین فلزی را به فاز فشرده تبدیل می کند . افزودن حدود 0.5 درصد منگنز باعث افزایش خصوصیات ریختگی و بدون عیب شدن قطعات می گردد .

روی :

همانطور که می دانیم با افزایش دما ، حلالیت روی در آلومینیوم به شدت افزایش می یابد . اما این عنصر به تنهایی اثر چندانی در آلیاژهای آلومینیوم ندارد و در صورتی که با فلزات دیگر مانند مس و منیزیم ( هر دو قابلیت عملیات حرارتی را بهبود می بخشند ) همراه باشد ، استحکام به شدت به دنبال عملیات پیرسازی افزایش می یابد . مثل آلیاژ ۷۰۷۵ که در صنایع هواپیما سازی کاربرد دارد .

بریلیم :

افزودن بریلیم در مقادیر خیلی کم مثلا چند قسمت در یک میلیون ( در حد صدم درصد ) روی کاهش اکسیداسیون مذاب آلومینیوم موثر است ، در مقادیر بالاتر ( بالای 04/۰% ) بریلیم واکنش داده و به صورت ترکیب فلزی حاوی آهن ظاهر می شود ، که به طور قابل ملاحظه ای استحکام و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد ، این عنصر با اکسیژن موجود در مذاب ، که به صورت ترکیبات اسیدی می باشد ، واکنش داده و علاوه بر احیاء اکسید ها باعث تشکیل اکسید بریلیم به صورت فیلم Beo روی مذاب می شود . این فیلم به لحاظ این که دارای فاکتور متخلخل بالایی است ، می تواند روی مذاب را فراگیرد و باعث کاهش اکسیداسیون مذاب گردد .

بیسموت :

عنصر بیسموت در مقادیا۔ بیشتر از 0.1% و باعث افزایش قابلیت ماشین کاری آلیاژهای آلومینیوم می گردد .

کلسیم :

این عنصر اصلاح کننده ضعیف ساختار پونکتینگ آلیاژ Si- Al است . کلسیم قابلیت جذب گاز هیدروژن در مذاب را افزایش داده به همین دلیل بایستی در مقادیر کم در مذاب حضور داشته باشد .

کادمیوم :

در مقادیر بالاتر از0.1 قابلیت ماشین کاری را افزایش می دهد . بایستی احتیاط نمود که این عنصر در دمای حدود ۷۶۷ درجه تبخیر می شود .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم


موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تنها سازمانی است در ایران ، که بر طبق قانون می تواند استاندارد رسمی فرآورده ها را تعیین و تدوین و اجرای آن ها را با کسب موافقت شورای عالی استاندارد اجباری اعلام نماید .

شماره ملی مستقل پروفیل دریایی تا بحال تدوین نشده ، ولی در مورد پروفیل آلومینیوم استاندارد تدوین شده و در سایت مربوطه می باشد . شماره استاندارد 2۳۸۴ به نام ویژگی پروفیل آلومینیوم جهت تولید و مشخصات آن تدوین یافته است . در ذیل نام و مشخصات برخی از استاندارد های بین المللی آماده است

• EN 485 -2: Aluminium and aluminium alloys - Sheet, strip and plate
– Part 2: Mechanical properties
• EN 1386: Aluminium and aluminium alloys – Tread plate,
Specifications
• EN 755-2: Extruded rod/bar, tube and profiles – Mechanical properties
• DIN 1748
• DIN 1725
• ASTM E1251 Analysis of Aluminum and Aluminum
• Alloys ASTM E8, ASTM 1 A370,
• ASTMB557 .84 ASTM E10
• ASTM E190, ASTM Bend E290
• ASTM A239 Plating Thickness
• ASTM E384 Microhardness
• ASTM Sample E3 Preparation
• ASTM D3359-97
• ASTM Inclusion 15 . Content
• ASTM Inclusion E45 Content
• ASIM Grain Size E112 Ara


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم


برخی از کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصولات طرح حاضر عبارتند از :

چین ، اتریش ، امارات متحده عربی ، ایتالیا ، بلژیک ، بحرین ، تاجیکستان ، تایوان ، کره ، سوئد ، سوییس ، عراق ، عمان ، فرانسه ، هلند ، هنگ کنگ ، بحرین ، اسپانیا ، استرالیا ، اتریش ، آذربایجان ، لهستان .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم :

برای واردات پروفیل های دریایی ، باید حقوق ورودی آن ها که به میزان 4 درصد می باشد ، پرداخت شود .

همچنین برای صادرات پروفیل های دریایی محدودیت خاصی وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم


چشم انداز صنعت آلومینیوم در کشور ، آلومینیوم فلز مهمی است که بدون آن ، دنیای صنعتی امروز غیر قابل تصور بوده و این گویای نقش تعیین کننده استراتژیک این فلز می باشد . بکارگیری فرآیند های صحیح در تولید قطعات و محصولات آلومینیومی شرط اولیه و اصلی خصوصیات ویژه این فلز می باشد .

آلومینیوم ( AL ) با مصارفی متعدد از مواد اساسی و ضروری در اقتصاد پویایی جهان به شمار می آید . استحکام ، رسانایی ، مقاومت در برابر خوردگی ، قابلیت بازایابی آن را برای رفع نیازهای متنوع و به لحاظ فناوری پیچیده دنیای ما را کاملا مناسب می سازد . از همه مهمتر آلومینیوم را می توان در کره خاکی که همه روزه حساسیتی بیشتر می یابد ، ماده ای با برخوردار از بالاترین پایداری محیطی به شمار آورد .

این کالا می تواند فقط با 5 درصد از انرژی اولیه بازیافت شود . آلومینیوم بازیافت شد و کیفیتی مشابه آلومینیوم اولیه دارد . در حال حاضر آلومینیوم در تولید لوازم خانگی ، درب و پنجاه ، نمای ساختمان ها ، پل ، کشتی ، هواپیما ، اتومبیل ، ماشین آلات ، صنایع هوافضا ، صنایع نظامی ، برق و ... به کار می رود .

علیرغم آن که تیتانیوم در باقی موارد به رقابت با آلومینیوم پرداخته ، ولی آلومینیوم همچنان جایگاه خود را در صنعت خودرو سازی ، هوافضا ، کشتی و قطار بیش از پیش باز کرده و انتظار می رود مصرف جهانی آن در 20 سال آینده از 6 کیلوگرم سرانه فعلی به 10 کیلوگرم افزایش یاید . لازم بذکر است ، بالاترین مصرف آلومینیوم در جهان مربوط به کشور های کانادا و آمریکا بوده ، که بترتیب معادل 30/27 و 94/22 کیلو گرم می باشد .

کشور ایران با دارا بودن معادن غنی بوکسیتی و غیر بوکسیتی آلومینا و توان تولید برق ارزان به لحاظ دارا بودن منابع گازی فراوان و نیروی کار نسبتا ارزان ، دارای استعداد قوی رقابتی در صنعت آلومینیوم می باشد . اهمیت این فلز در ایجاد اشتغال مستقیم توسعه صنایع پایین دستی مرتبط با آن دارای استعداد قوی رقابتی در صنعت آلومینیوم می باشد .

اهمیت این کالا در ایجاد اشتغال مستقیم توسعه صنایع پایین دستی مرتبط با آن برای کشور با نیروی جوان ، جویای کار و تحصیل کرده امری اجتناب ناپذیر می باشد . این کالا ارزان و قابل دسترس ، موقعیت مناسب جغرافیایی را دارا است .

در حال حاضر حدود 250 هزار تن آلومینیوم در کلیه واحدهای بزرگ و کوچک در ایران تولید می گردد ، که با این ظرفیت در سطح جهان دارای رتبه 30 و در منطقه و کشورهای خاورمیانه بعد از کشورهای امارات متحده در جایگاه سوم قرار دارد .

با توجه به مزیت های ناسایی کشور این کالا در تولید آلومینیوم و بر اساس سناریوهای مختلف و برنامه ریزیهای موجود پیش بینی شده و تا سال 1400 در بخش تولید و مصرفی به مقام اول در منطقه و کشورهای خاورمیانه و حداقل به مقام دهم در جهان ارتقاء می یابد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم

فرآیند پالتروژن یکی از ساده ترین و مهمترین روش های تولید محصولات کامپوزیتی می باشد . به کمک این روش می توان انواع پروفیل کامپوزیتی با مقطع ثابت با سرعت بالا تولید نمود . در کشور ما نیز فعالیت هایی از سوی چند شرکت داخلی جهت بهره گیری از این فناوری آغاز شده است .

1- پروفیل های پالتروژن :

دسته ای از مستحکم ترین و با دوام ترین مواد مهندسی هستند . ( FRP ) پلاستیک های تقویت شده با الیاف شیشه به شک لهای استاندارد در بازار عرضه می شوند . کیفیت این پروفیل ها با عواملی چون امروزه FRP پروفیل های جهت گیری ، موقعیت ، کیفیت الیاف و نوع زرین تعیین می شود . این پروفیل ها با محدوده متفاوتی از استحکام ، مقاومت به خوردگی و پایداری حرارتی تولید و عرضه میشوند . ( روش اصلی تولید این پروفیل ها پالتروژن است )

پالتروژن از جمله روش های تولید کامپوزیت های تقویت شده با الیاف پیوسته می باشد ، که اولین بار در سال 1951 به کار گرفته شد . محصولات تولیدی به این روش دارای استحکام بالا ، وزن کم و عمر طولانی به ویژه در محیط های شیمیایی می باشند .

در این فرآیند ، الیاف پیوسته به صورت الیاف بلند ، پارچه بافته شده و پارچه الیاف کوتاه از داخل حمام حاوی رزین عبور کرده و آغشته به رزین می شود . پس از خروج از حمام ، الیاف به قالبی گرم هدایت شده و در داخل قالب محصول شکل نهایی را به خود می گیرد .

عملیات سخت شدن و پخت نیز در داخل قالب صورت می پذیرد . پس از خروج از قالب ، محصول پیوسته سرد شده و با طول مورد نظر برش می خورد . محصولات تولیدی به این روش دارای استحکام بالا و وزن کم و عمر طولانی به ویژه در محیط های شیمیایی می باشند . قالب مورد استفاده معمولا فولادی و دارای طول 30 الی 155 سانتی متر است .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم

• دستگاه اکستروژن 2000 تن
• دستگاه استریج
• دستگاه اره دیسکی
• کوره پیش گرم
• دریل رادیال
• قالب ها و ابزارهای مصرفی
• تجهیزات تست و اندازه گیری
• کانویر

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مقاطع گرد ، تخت و متقارن

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 99 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پروفیل دریایی یا اکستروژن آلومینیوم ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool