جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های کشاورزی و دامپروری و کشت و صنعتطرح توجیهی پرورش ماهی قزل آلا و تیلاپیا در قفس سال 98 + فیلم آموزشی + روش اخذ مجوز و وام
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Pack of smoked fish fillets
جهت تهیه طرح توجیهی بسته بندی فیله ماهی دودی ، این صفحه را مطالعه نمایید . ارزش غذایی ماهی مانند گوشت به سرشار بودن آن از پروتئین هاست و مقدار پروتئین آن به مقدار پروتئین های موجود در گوشت بدون چربی نزدیك است . فیله ماهی دودی بسته بندی شده در صنایع غذایی به منظور طبخ انواع غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی فیله ماهی دودی :

گوشت ماهی برخلاف گوشت سایر حیوانات فساد پذیر است زیرا پس از صید ماهی عوامل زیادی سبب فاسد شدن آن می شوند که یکی از عوامل وجود چربی های واکنش ناپذیر در آنهاست و این چربی ها در مجاورت هوا به سرعت اکسید می شوند و از این رو اکسیژن هوا و گرما ، عامل های دیگر در فساد پذیری گوشت ماهی هستند و برای جلوگیری از فساد باید پس از صید آنها را منجمد یا فرآوری کرد تا از فاسد شدن آنها جلوگیری شود و زمان نگهداری آنها افزایش یابد . یکی از این روش های فرآوری ، دودی و شور کردن ماهی است . نکته مهمی که در مورد این محصول باید خاطر نشان کرد آن است که دودی کردن ماهی فقط برای نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن ان به کار نمی رود ، بلکه بسیاری از مردم ماهی دودی را به خاطر طعم مطبوع آن مورد استفاده قرار می دهند که این مورد یکی از مزایای مهم ماهی نسبت به انواع کنسروی و منجمد می باشد . نکته دیگر این که به دلیل تولید سنتی و منطقه ای فعلی ، این محصول عملاً در شهرهای بزرگ قابل ارائه و تهیه نمی باشد و در صورت تولید صنعتی هم بازاری برای آن وجود ندارد . به علاوه یکی از موارد دیگری که سبب افزایش سود آوری محصول می گردد ، استفاده از ماهی های ریزتر برای دودی کردن است که به صورت عادی با قیمت مناسبی قابل فروش نیستند ولی به صورت دودی با قیمت خوبی قابل فروش هستند .
ویژگی ها و مشخصات فنی محصول
ارزش غذایی ماهی مانند گوشت به سرشار بودن آن از پروتئین هاست و مقدار پروتئین آن به مقدار پروتئین های موجود در گوشت بدون چربی نزدیك است . پروتئین ماهی از نظر دارا بودن مقدار کمتری بافت پیوندی و نداشتن آلاستین با پروتئین گوشت تفاوت دارد و نسبت به گوشت گاو و گوسفند ، آب و مواد زائد بیشتری دارد . میزان آب موجود در گوشت ماهی حدود 5/8-2 درصد وزن آن می باشد .
ماهی ها را از نظر کیفیت گوشت آنها می توان به دو دسته تقسیم کرد :
• ماهی های سفید ( یا ماهی کم چرب ) مانند ماهی سفید و پهن که دارای کمتر از 1 درصد چربی می باشند .
• ماهی های پرچرب مانند ماهی قزل آلا و ماهی آزاد که به طور معمول 25-15 درصد وزن خود چربی دارند .
ماهی منبع مهمی از فسفروید است و ماهی های چرب منبع با ارزشی از ویتامین های محلول در چربی مانند ویتامین های A و D می باشند . روغن کبد ماهی منبعی سرشار از این ویتامین هاست . در کشور ما ، ماهی به طور عمده در شمال و جنوب صید می شود و در سال های اخیر با توجه به تبلیغات و معرفی محصولات دریایی و توسعه صنعت نگهداری این محصولات ، سرانه مصرف این محصولات به ازای هر نفر به 5/8 کیلوگرم رسیده است . مصرف ماهی سبب کاهش میزان کلسترول خون می شود و نقش مهمی در پیشگیری و معالجه بیماری های قلبی دارد .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی فیله ماهی دودی :

مصرف انواع ماهی به عنوان یکی از اقلام سبد غذایی خانواده ها و به خصوص در مناطق جنوب و شمال کشور متداول است . به دلیل عدم سهولت دسترسی و عادت مصرفی مردم کشورمان و همچنین گرانی آن ، گرایش مردم به مصرف گوشت مرغ و دام بیشتر شده است . با توجه به برنامه های آموزشی ، تبلیغاتی و اطلاع رسانی در رابطه با اهمیت و نقش استفاده از ماهی برای پیشگیری از بیماری ها ، پیش بینی می شود میزان مصرف این محصول از سوی متوسط مردم بیشتر شود . البته استفاده از بسته بندی مناسب و دودی و شور کردن انواع ماهی و استفاده از طعم دهنده می تواند تأثیر زیادی در مصرف این محصولات داشته باشد .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی فیله ماهی دودی :

ژاپن ، آمریکا ، کانادا و روسیه جزءِ بزرگترین تولید کنندگان انواع ماهی و از جمله ماهی دودی در جهان هساتند و کشتی های پیشرفته ای برای صید و فرآوری همزمان در اختیار دارند .
از جمله مصرف کنندگان بزرگ ماهی در جهان می توان به ژاپن و همچنین برخی دیگر از کشورهای شرق آسیا نظیر مالزی ، فیلیپین و کره اشاره کرد . کشورهای آمریکا ، روسیه و کانادا نیز جزءِ مصرف کنندگان بزرگ این محصول هستند .

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی بسته بندی فیله ماهی دودی :

• ماشین خشك کن
• دودخانه و تجهیزات جانبی
• دستگاه بسته بندی
• تجهیزات انتقال ماهی
• وسایل شستشو و شور کردن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی فیله ماهی دودی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی مرغ و ماهی و میگوی سوخاری

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فیله ماهی و ماهی منجمد و سرزده

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بسته بندی فیله ماهی دودی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool