جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و استارت آپ هادانلود طرح توجیهی پمپ بنزین و گازوئیل و مجتمع بین راهی
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Grapeseed Oil

جهت تهیه طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور ، این صفحه را مطالعه نمایید . روغن هسته انگور منبع سرشاری از ویتامین E است ، که نقش بسیار مؤثری در جلوگیری از امراض قلبی دارد و مانع لخته شدن خون در رگها می شود . مصرف یک قاشق غذاخوری از روغن دانه انگور ، تقریباً نیاز روزانه بدن به ویتامین E را تأمین می کند . روغن هسته انگور جایگزین مناسبی است برای سایر روغنها که در تهیه سالاد و انواع پخت و پز و حتی تهیه شیرینی استفاده می شوند .

معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

عنوان تجاری این محصول در ایران همان روغن هسته انگور است . اما در دنیا این محصول را با نام Grapeseed oil می شناسند که تقریباً در تمامی دنیا با این عنوان مبادله می شود .
این محصول با کد 15141544 در لیست 3ISIC تحت کلاس تولید و بسته بندی روغنهای خاص در کارخانجات صنایع غذایی مشخص شده است .
این روغن از دانه های انگور واریتهVitis vinifera به دست می آید . روغن هسته انگور یک روغن خوشمزه و ایده آل برای آماده کردن غذاهای سرد وگرم است و سالهاست که در آشپزخانه های اروپا به خاطر طعم خوش و فواید بهداشتی آن به روغنهای دیگر ترجیح داده می شود . روغن هسته انگور از هسته های انگورهایی است که پس از آبگیری برای آب انگور و سرکه مصرف می شوند و در یک روند سالم جهت استحصال روغن مورد استفاده قرار می گیرد . روغن هسته انگور صد درصد طبیعی است و هیچ ماده شیمیایی به آن اضافه نمی شود . این روغن برخلاف روغنهای دیگر دود نمی کند و نمی سوزد . این روغن منبع سرشاری از ویتامین E است که نقش بسیار مؤثری در جلوگیری از امراض قلبی دارد و مانع لخته شدن خون در رگها می شود . مصرف یک قاشق غذاخوری از روغن دانه انگور ، تقریباً نیاز روزانه بدن به ویتامین E را تأمین می کند . روغن هسته انگور دارای بالاترین مقدار اسید لینولئیک یعنی 68 تا 76 درصد است . این اسید از اسیدهای چرب بسیار ضروری برای زندگی انسان محسوب می شود که بدن قادر به تولید آن نیست . این روغن دارای pronathrocynidins می باشد که نوعی از آنتی اکسیدانهای بسیار خوب است ، بافتها و نسوج بدن را از جراحت و آسیبها محافظت می کند و دانه های انگور و عصاره آن منبع اصلی این مواد هستند . جالب است بدانیم که روغن هسته انگور به طور طبیعی فاقد کلسترول است . این روغن درحالی که خاصیت افزایش کلسترول مفید یا HDL دارد ، میزان کلسترول مضر یا LDL و تری گلیسیرید ( نمکهای آلی حاصل از ترکیب گلیسیرین و یا اسیدهای چرب ) را کاهش می دهد و به همین دلیل راهی مناسب برای پایین آوردن چربیهای اشباع شده است و در نتیجه سبب کاهش خطرات ناشی از بیماریهای قلب و عروق ، خصوصاً تصلب شرائین می شود . این روغن به خاطر خاصیت نرم کنندگی ، در صنایع آرایشی و بهداشتی مصارف فراوانی دارد . از این روغن برای حالت دهنده مو استفاده می شود که حاصل آن موهای پرپشت و براق و با قدرت رشد خوب و به لطافت تارهای ابریشم خواهد بود . برای تهیه ماده اولیه این روغن کشت مخصوصی صورت نمی گیرد و از سوی دیگر با استفاده از هسته انگور مانع از آلودگی محیط زیست می شود . از این روغن در سالادها و انواع غذاها ، برای تهیه شیرینی ، گریل و سرخ کردن استفاده می شود . درجه حرارت مناسب برای روغن دانه انگور از سایر روغنها مثل روغن زیتون ، کنجد و کانولا بیشتر است . چنانچه غذای تهیه شده با روغن هسته انگور را در یخچال نگهداری کنیم ، روغن آن سفت و سخت نمی شود . مصرف این روغن بسیار اقتصادی تر از سایر روغنهاست ، چرا که فقط نصف تا ثلث روغن هسته انگور در مقایسه با روغنهای دیگر برای پخت و پز مورد نیاز است . این روغن گیاهی جایگزین مناسبی است برای سایر روغنها که در تهیه سالاد و انواع پخت و پز و حتی تهیه شیرینی استفاده می شوند .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

1. مصرف خوراکی : روغن دانه انگور برای پختن و سرخ کردن و تهیه سس سالاد ایده آل است .
2. صنعت رنگ : به عنوان نیمه خشک شونده یا خشک شونده در صنایع رنگ مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از آن در صنایع لاک و الکل سازی استفاده کرد .
3. صنعت لاستیک سازی : به عنوان جایگزین اسیداستئاریک در صنایع لاستیک سازی استفاده می شود .
4. صنعت کاغذسازی : به عنوان روغن مورد مصرف در صنایع کاغذسازی استفاده می شود .
5. صنعت نساجی : روغن هسته انگور پس از سولفونه شدن در بخش رنگرزی استفاده می شود .
6. صنعت داروسازی : برای تهیه محلول های هیپودرمیک به جای روغن زیتون در صنایع داروسازی استفاده می شود .
7. صنعت داروسازی : در مرحله صمغ زدائی از روغن در صنایع داروسازی استفاده می شود .
8. صنعت هواپیمایی : برای روغن کاری موتور هواپیما به جای روغن کرچک و در روان سازی استفاده می شود .
9. مواد آرایشی : در تهیه مواد آرایشی و مواد تقویت کننده مو استفاده می شود .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

• 8920 : موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران - روغن هسته انگور- ویژگیها
• ISO 542:1990 : نمونه گیری
• ISO 658:2002: تعیین میزان ناخالصیها
• ISO 659:1998 : تعیین میزان روغن
• ISO 664:1990 : کاهش نمونه های آزمایشگاهی به نمونه های مورد آزمایش
• ISO 655:2000 : تعیین میزان رطوبت
• ISO 729:1988 : تعیین اسیدیته
• ISO 734-1:2006 : باقیمانده دانه های روغنی- تعیین میزان روغن ( روشهای استخراج با هگزان )
• ISO 734-2:1998 : باقیمانده دانه های روغنی- تعیین میزان روغن ( روشهای استخراج سریع )
• ISO 735:1977 : باقیمانده دانه های روغنی- تعیین خاکستر غیرحلال در اسیدهیدروکلریک
• ISO 749:1977: تعیین خاکستر کل
• ISO 771:1977 : باقیمانده دانه های روغنی- تعیین رطوبت
• ISO 5500:1986 : باقیمانده دانه های روغنی- نمونه گیری
• ISO 5502:1992 : باقیمانده دانه های روغنی- آماده برای انجام آزمایش
• ISO 5511:1992 : تعیین میزان روغن دانه- روشهای استخراج پیوسته
• ISO 8892:1987 : باقیمانده دانه های روغنی- تعیین میزان هگزان

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

کشورهای عمده تولیدکننده روغن هسته انگور عبارتند از : فرانسه ، استرالیا ، شیلی ، آمریکا ، اسپانیا ، ایتالیا و آرژانتین . کشورهای فوق به دلیل داشتن کارخانجات تولید شراب جزء تولیدکنندگان روغن هسته انگور محسوب می شوند و در این زمینه سابقه طولانی دارند . این محصول در سراسر جهان مصرف می شود ، ولی در کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر مصرف می گردد .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

شرايط واردات محصول
حقوق ورودی مندرج در ستون مربوطه شامل حقوق پایه و سود بازرگانی است . حقوق پایه ، طبق ماده (2) قانون ( موسوم به قانون تجمیع عوارض مصوب 2/11/1381) اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، حقوق گمرکی ، مالیات ، حق ثبت سفارش کالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از کالاهای وارداتی تجمیع گردیده است و معادل 4% ارزش گمرکی کالاها تعیین می شود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی که طبق قوانین مربوطه توسط هیأت وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

در حال حاضر، حدود 90 درصد روغن مصرفی کشور از خارج از کشور تأمین می شود . به همین دلیل، توجه به ضایعات و هسته های میوه های فرآوری شده ای مثل مرکبات ، انگور ، سبوس برنج و ذرت و در مجموع هر حرکت جدیدی در جهت یافتن منابع غذایی جدید ، می تواند در کاهش وابستگی شدید کشور موثر باشد .
روغن دانه انگور سال هاست که در کشورهای پیشرفته به خاطر طعم خوش و داشتن درجه حرارت بالا در پخت وپز به روغن های دیگر ترجیح داده شده و مصرف می شود . دانه انگور پس از آنکه آب انگور را برای تهیه کردن سرکه می گیرند ، گرفته می شود . روغن دانه انگور، جایگزینی مناسب برای روغن های دیگر است ؛ زیرا طعم طبیعی غذا را نگه می دارد . درجه حرارت پخت و پز مناسب با روغن دانه انگور 180 درجه سانتیگراد است و در صورت رسیدن به 250 درجه ، روغن دود می کند که این درجه حرارت بسیار بالاتر از درجه ای است که روغنهای دیگر در آن به دود کردن می افتند . در نتیجه می توان این روغن را بدون آنکه بسوزد یا دود کند ، برای سرخ کردن ، کباب کردن و پختن غذا به کار برد . پس از پختن یا سرخ کردن غذا با روغن دانه انگور می توان با باقیمانده همان روغن غذای دیگری تهیه کرد ، بدون اینکه روغن طعم ماندگی پیدا کرده باشد . بررسی های انجام شده در مورد این روغن نشان می دهد که هضم روغن دانه انگور برخلاف بقیه روغنها سنگین نیست و طعم اصلی غذا را تغییر نمی دهد و از خود چربی برجای نمی گذارد . روغن دانه انگور با دارا بودن مقدار فراوانی از ویتامین E بدون آنکه در یخچال نگهداری شود ، تازه می ماند . همچنین غذای تهیه شده با روغن دانه انگور را چنانچه در یخچال نگهداری کنیم ، روغن آن مثل روغن های دیگر سفت نمی شود . روغن دانه انگور صد درصد طبیعی است و هیچ ماده شیمیایی به آن افزوده نشده است .

فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

جداسازی هسته انگور از ضایعات کارخانه آب انگورگیری
هسته انگور از ضایعات کارخانجات آب انگور به دست می آید و به لحاظ چسبندگی که بین تفاله و دانه وجود دارد ، جداسازی مشکل است و روشهای مختلفی پیشنهاد می شود :
روش مورد استفاده در مقیاس آزمایشگاهی : از بستر سیال برای جداسازی استفاده می شود . با اسیدکلریدریک رقیق تفاله شویی انجام می شود تا چسبندگی شدید هسته و تفاله کاهش یابد .
مخلوط شسته می شود و سپس در بستر سیال قرار می گیرد تا هسته ها جدا شوند . در صورتی که غلظت اسید زیاد باشد ، به علت تخریب و تجزیه مواد آلی مخلوط تفاله و هسته به شکل خمیری در می آید .
استفاده از تفاله مرطوب : تفاله مرطوب از یک خلال کن معمولی عبور می کند . سپس از دستگاه رنده سیب عبور داده می شود تا تفاله به اجزاء ریزتر تقسیم شده و هسته بیشتری آزاد می شود . بعد از طی این مراحل تفاله وارد سینی لرزان مجهز به دمنده می شود .
براساس تفاله خشک : تفاله توسط خشک کن ، خشک می شود. سپس وارد خردکن غلطکی می شود و به قطعات ریزی تبدیل می شود . مخلوط تفاله و هسته به سمت سینی لرزان ارسال شده و باعث جداسازی جزئی می شود و جداسازی نهایی به کمک دمنده انجام می گیرد .
انتخاب خشک کن
برای خشک کردن تفاله ها از روش مداوم استفاده می شود ، زیرا :
دستگاه کوچکتر است ؛
رطوبت محصول از یکنواختی بیشتری برخوردار است ؛
هزینه خشک کردن بر واحد محصول کم است .
از بین خشک کن های مداوم ، خشک کن دوار غیرمستقیم را انتخاب می کنیم که جریان همسو یا ناهمسو باشد . با توجه به اینکه تفاله به مصرف خوراک دام یا طیور می رسد و حفظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن ضروری است ، لذا جریان همسو برای عملیات خشک کردن انتخاب می شود .
آماده سازی دانه های روغنی
شامل قسمتهای توزین ، تمیز کردن ، خرد کردن و واجد شرایط کردن دانه ها برای روغن کشی ( پختن ) و پرک کردن ( فلیک کردن ) است . اعمال خشک کردن و پوست گیری نیز می تواند برحسب فرآیند و دانه ای که روغن کشی می شود ، به این مراحل اضافه شود .
تمیز کردن : چون هسته انگور از ضایعات کارخانجات آب انگورگیری به دست می آید ، نیازی به این مرحله ( جداکردن خار و خاشاک و... ) نیست .
خردکردن هسته : پس از جداسازی هسته ، مرحله خردکردن انجام می شود . بهترین راندمان و کیفیت روغن کشی زمانی به دست می آید که دانه بندی با مش 20 انجام شود . آزمایشات روغن کشی با استفاده از دستگاه سوکسله و حلال 406AW- براساس 10,167AoAc صورت گیرد .
عمل پختن : برای سهولت در آزاد شدن چربی در فرایند پرس مکانیکی عمل حرارت دادن به کار برده می شود . رطوبت نقش مهمی در واکنش پختن دارد و بدون رطوبت کافی عمل پختن به خوبی انجام نمی شود . آب یا بخار یا هردو معمولاً برای افزودن رطوبت مصرف می شود .
دستگاه های معمول برای پختن دانه های روغنی ، دیگهای پخت استوانه ای عمودی یا افقی است . فرایند پختن شامل دو مرحله پختن مرطوب و سپس خشک کردن ( تا حد رطوبت 3 درصد ) است .
استخراج روغن
استخراج روغن به سه طریق زیر در صنایع متداول است :
1. فشردن یا پرس کردن ؛
2. استخراج با حلال ؛
3. استخراج به وسیله پیش پرس و سپس توسط حلال .
فشردن یا پرس کردن : به دو روش سرد یا گرم یا ترکیبی از این دو استفاده می شود . در روش پرس به دلیل دمای بالای عملیات ، روغن تا حدی می سوزد و همین امر باعث ضربه زدن به کیفیت روغن گردیده و رنگ روغن کدر می شود . به همین دلیل روش حلال به روش پرس ترجیح داده می شود . در استخراج روغن از هسته انگور روش پرس کاربرد دارد . چربی مایع یا روغن خارج شده از پرس دارای 15-2% ماده جامد غیرچرب است که معمولاً در دو مرحله از روغن خارج می شود ، ابتدا در تانک ته نشینی مواد جامد ته نشینشده و جدا می شوند و سپس روغن از یک فیلتر پرس قاب صفحه عبور کرده و صاف می شود .
استخراج با حلال : به دلیل پایین بودن درجه حرارت هنگام استخراج با حلال روغن حاصله بهتر از روغن استخراج شده توسط اسکروپرس است که عمل استخراج در درجه حرارت بالاتری انجام می شود . حلال مقداری از ناخالصیها را که در هنگام پرس کردن با روغن خارج نمی شود ، در خود حل می کند . بنابراین روغن استخراج شده با حلال دارای مقدار بیشتری ناخالصی در مقایسه با روغن استخراج شده با اسکروپرس است .
در یک کارخانه استخراج روغن ، هدف کاهش روغن باقیمانده در ماده جامد تا حداقل ممکن است . این مقدار کمتر از یک درصد و مقدار مطلوب نیم درصد است . در واقع آخرین قسمت روغن قابل استخراج از مواد جامد ، اصولاً روغن نبوده؛ بلکه فسفاتیدها و ترکیبات غیرگلیسریدی است .
مکانیزم استخراج با حلال : ابتدا حلال گرم شده و روی دانه های خرد شده حرکت کرده و روغن را از این دانه ها جدا می کند . سپس به وسیله عملیات تقطیر مکرر از یکدیگر جدا می گردند . سپس روغن با بخار آب تماس گرفته تا مقدار حلال باقیمانده در آن نیز خارج گردد . با این روش از هسته انگور 11 تا 12 درصد می توان روغن کشی کرد .
مراحل فرایند تصفیه روغن
صمغ گیری
هدف از عملیات صمغ گیری جداسازی تقریباً کامل فسفاتیدها و سایر صمغ ها از روغن خام است . صمغ ها در حالت خشک ( بدون آب ) در روغن خام محلول هستند ؛ اما بر اثر هیدراته شدن و جذب آن به صورت رسوباتی نامحلول در روغن ته نشین می شوند . فرایند صمغ گیری با اضافه کردن مواد شیمیایی نظیر اسیدفسفریک تسریع می شود . اسیدفسفریک سرعت هیدراته شدن صمغ ها را افزایش می دهد و زمان ته نشینی و جداشدن آنها را کوتاه تر می کند .
خنثی سازی
در طی دوران نگهداری دانه ها و میوه های روغنی از زمان برداشت تا زمان استحصال روغن بر اثر فعالیت آنزیمها ، همچنین برخی میکروارگانیسمها ؛ چربی موجود در دانه یا میوه هیدرولیز شده و به اسید چرب آزاد و گلیسرول تبدیل می شود . این اسیدهای چرب آزاد در طی فرایند استخراج روغن به همراه روغن خام استحصال می شوند . در طی فرایند تصفیه لازم است که اسیدهای چرب آزاد از روغن خام جدا شوند که این فرایند که به خنثی سازی معروف است ، به دو صورت شیمیایی و فیزیکی قابل انجام است که نوع شیمیایی آن بیشتر متداول است .
1. در کل مراحل فرایند صمغ گیری و خنثی سازی به شرح زیر است :
2. گرم کردن روغن ؛
3. تزریق اسید فسفریک ؛
4. اختلاط ؛
5. تزریق قلیا ؛
6. اختلاط ؛
7. جداسازی صابون تشکیل شده از روغن خنثی ؛
8. تزریق آب گرم ؛
9. اختلاط ؛
10. سانتریفوژ شستشوی اولیه ؛
11. تزریق آب گرم ؛
12. اختلاط ؛
13. سانتریفوژ شستشوی ثانویه ؛
14. خشک کردن تحت خلاء ؛
بی رنگ کردن
در این مرحله ترکیبات عامل رنگی به همراه برخی از ناخالصیهای دیگر از روغن جدا می شوند . این فرایند اساساً یک عمل جذب فیزیکی است که رنگدانه ها از طریق جذب در یک جاذب که معمولاً خاک رنگ بری است ، از روغن جدا می شوند . عملیات رنگ بری به دو صورت مداوم و غیرمداوم است .
مراحل فرایند رنگ بری
1- گرم کردن روغن خنثی شده تحت خلاء ؛
2- تهیه سوسپانسیون خاک رنگبر و روغن خنثی شده ؛
3- پمپ کردن سوسپانسیون خاک رنگبر و روغن خنثی شده به داخل مخزن رنگی ؛
4- عملیات رنگبری در درجه حرارت بالا و تحت خلاء ؛
5- خنک کردن ؛
6- فیلتر پرس .
بی بو کردن :
روغن ها و چربیهای خام دارای بو و طعم نامطلوبی است که بر اثر عوامل مختلفی از جمله فعالیت آنزیمهای موجود در دانه و میوه های روغنی ایجاد شده اند . عمده این ترکیبات عبارتند از : اسیدهای چرب آزاد ، لاکتونها و ترکیبات حاصل از اکسیداسیون . این ترکیبات اکثراً فرار هستند و در طی این عملیات به کمک تزریق حباب های بخار زنده به داخل روغن ، از آن جدا می شود . عملیات بی بو کردن معمولاً تحت خلاء شدید انجام می شوند تا هم باعث جداسازی ترکیبات فرار شود و هم از اکسیداسیون و هیدرولیز روغن در دما بالا جلوگیری شود .
مرحله بی بو کردن
1- مخزن روغن فراوری شده مراحل قبل ؛
2- مبدل حرارتی ؛
3- برج بی بو کردن روغن فراوری شده ( سیستم بالانس تانک، سیستم هواگیری، تزریق بخار ) ؛
4- مبدل حرارتی ( سیستم خنک کننده روغن که می تواند در داخل برج باشد ) ؛
5- پمپ ؛
6- فیلتر ؛
7- مخزن ذخیره روغن بو گیری شده ؛
8- سیستم افزایش افزودنیهای مجاز .
مرحله پرکردن و بسته بندی
1- دستگاه پرکن ؛
2- دستگاه دربند ؛
3- دستگاه برچسب زنی و چاپگر ؛
4- دستگاه شرینگ یا کارتن گذاری .

ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور :

• ماشین پرس سرد
• ماشین خشک کن
• غربال
• نقاله
• سیلو
• مخازن ذخیره روغن
• ماشین بالکن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید روغن هسته انگور

:: دانلود طرح توجیبهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی انگور و کمش

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه روغن کشی از دانه های گیاهی و تولید روغن نباتی خام

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید روغن هسته انگور ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool