جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Raisins2

جهت تهیه طرح توجیهی بسته بندی و خرده فروشی کشمش ، این صفحه را مطالعه نمایید . کشمش یک محصول مقاوم می باشد ، که از ویژگی های خاص آن می توان به ، اقتصادی بودن تولید آن اشاره نمود ، زیرا از انرژی خورشید استفاده شده ، بسته بندی آن ساده است ، محصول خشک شده حجم کمتری داشته و در شرایط انبار معمولی دارای عمر ماندگاری طولانی می باشد. ضمناً تجهیزات مورد نیاز برای تهیه کشمش بسیار ساده می باشد .

نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی و خرده فروشی کشمش :

کشمش به خشک شده برخی ارقام انگور از جمله سلطانی بی دانه ( به رنگ روشن( و کورنت ) به رنگ تیره ) که در معرض نور خورشید یا با استفاده از خشک کنهای صنعتی تهیه می شود ، کشمش گفته می شود . کشمش یک محصول مقاوم بوده که بعد از شراب دومین محصول حاصل از انگور می باشد. از ویژگیهای خاص کشمش ، اقتصادی بودن تولید آن است زیرا از انرژی خورشید استفاده شده ، مواد بسته بندی آن ساده است ، محصول خشک شده حجم کمتری داشته و در شرایط انبار معمولی دارای عمر ماندگاری طولانی می باشد. ضمناً تجهیزات لازم برای تهیه کشمش بسیار ساده است . کشمش از لحاظ تغذیه ای بسیار با ارزش محسوب شده و یکی از مغذی ترین میوه های خشک می باشد. کشمش نه تنها دارای محتوای بالای قند طبیعی است ، بلکه دارای مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی مورد نیاز بدن ، شامل ویتامین ها ی گروه A و B ، آهن ، پتاسیم و کلسیم بوده و همچنین منبع خوبی از فیبر و سرشار از آنتی اکسیدانها می باشد . کشمش فاقد چربی و کلسترول بوده و همچنین میزان سدیم آن در سطح پایینی قرار دارد . بنابراین این محصول یک میان وعده ی سالم و مناسب محسوب می شود . از مهمترین عوامل تهیة کشمش خوب می توان به اندازه ، رنگ ، طعم و پاکی و تمیزی پوست ، لطافت و نرمی آن توجه شود . درشتی یا نرمی دانه های کشمش ، بستگی مستقیم به درشتی و یا ریزی حبه های انگور دارد . ضمناً نباید فراموش کرد که درشتی و ریزی یک رقم انگور تحت تأثیر آب و هوا ، نوع خاك ، انجام هرس ، تنک کردن خوشه و استفاده از هورمونهای گیاهی قرار می گیرد.
رنگ کشمش بایستی یک دست و شفاف باشد. کدر بودن رنگ و تفاوت رنگ ها در داخل یک جعبه باعث نامرغوبی و کم ارزشی آن خواهد شد. باد و باران نامناسب می تواند باعث خساراتی از لحاظ تفاوت رنگ و کدر شدن پوست کشمش ها شود . بدیهی است که رنگ کشمش و کیفیت تولید آن تحت تأثیر چگونگی روش تهیه آن نیز می باشد. میزان مواد قندی انگور بایستی در موقع برداشت در حدود 33 تا 35 در صد باشد. بنابراین ارقام کشمشی را باید پس از رسیدن کامل ، برداشت نمود. رطوبت کشمش هایی که پس از تهیه به بازار عرضه می شوند ، بایستی بیش از 18 درصد باشد . اگر میزان رطوبت به کمتر از 15 درصد برسد کشمش سفت و سخت خواهد شد. پاکی و تمیزی کشمش نیز عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
کشمش هایی که روی زمین پهن و خشک می شوند ممکن است در اثر گرد و خاك و غیره ، آلوده باشند . این قبیل کشمش ها را قبل از بسته بندی بایستی در کارخانه شسته و سپس بسته بندی نمود . ضریب تبدیل انگور به کشمش در روش تهیه کشمش آفتابی 4 به 1 کیلو می باشد . یعنی از 4 کیلو انگور یک کیلو کشمش آفتابی حاصل می شود ولی ضریب تبدیل در روش های دیگراز جمله استفاده از روغن استرالیایی یا کالیفرنی کردن کشمش عبارت است از 5 به 1 و اگر کشمش خیلی پاك و تصفیه شده تهیه و بسته بندی شود ضریب تبدیل 6 به 1 نیز می رسد .
خرده فروشی
خرده فروشی شامل همه فعالیتهای مربوط به فروش محصولات به مشتری نهایی برای مصرف شخصی یا خانگی است . خرده فروشان آخرین حلقه در کانال توزیع هستند. سه نوع مالکیت وجود دارد که میتوان خرده فروشان را طبقه بندی کرد:
زنجیرهای مشارکتی که شامل چندین ) معمولاً 10 یا بیشتر ( فروشگاه هایی است که ملکیست و بوسیله یک شرکت مدیریت میشوند. اینها به طور خاص با توجه به خطوط محصول ، سیاستهای عملیاتی و تجاری ، استاندارد سازی شده اند .
خرده فروشیهای بدون انبار
معاملات خرده فروشی را بیان میکند که خارج از چهارچوب فروش سنتی انجام میشوند. تکنیکهای خرده فروشی بدون انبار شامل فروش مستقیم ، بازاریابی مستقیم و فروش با دستگاه های اتوماتیک است. این فعالیتها تقریباً 20 درصد خرده فروشی را در بردارند . انتخاب مکان فروش تابع بازار هدف ، مکان رقبا و هزینه های مکان است . انتخاب مکان شامل مراکز فروش برنامه ریزی شده ، مناطق خرید/ کسب و کار برنامه ریزی نشده و مکانهای ذخیره مجزاست .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی بسته بندی و خرده فروشی کشمش :

• 17 : ویژگیها و روشهای آزمون کشمش
• 7512 : امولسیفایرهای مجاز جهت فرآوری انگور ( روغن سبزه )
• 2339 : آئین کار ضد عفونی خشکبار و حبوبات ( فومیگا سیون )
• 2382 : تولید و بسته بندی کشمش
• 2494 : ویژگیهای کشمش جهت مصارف صنعتی
• 545 : کشمش دانه دار
• 3122 : کشمش سبز
• 3387 : کشمش دانه دار جهت مصارف صنعتی
• 36 : ویژگیهای کارتن جهت خشکبار

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی و خرده فروشی کشمش :

• کشورهای عمده تولید کننده محصول
ترکیه ، ایران ، آمریکا
• کشورهای عمده مصرف کننده محصول
انگلستان ، آلمان ، هلند

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی بسته بندی و خرده فروشی کشمش :

کشمش های آفتابی
استفاده از گرمایی خورشید برای خشک کردن مواد غذایی یکی از روشهای بسیار قدیمی و ارزانی بوده که امروزه نیز کم و بیش برای اکثر مواد غذایی می توان استفاده نمود. سبزیها و بخصوص میوه ها جزء مواد غذایی متداولی هستند که در اکثر نقاط دنیا مثل آمریکا ، استرالیا ، یونان ، اسپانیا ، ترکیه و ایران با استفاده از گرمایی خورشید خشک می شوند. در ایران خشک کردن سبزیهای سبز در منازل و همچنین خشک کردن انگور برای کشمش و یا سایر میوه ها از قبیل زرد آلو ، انجیر و هلو توسط باغداران بسیار متداول بوده است .
کشمش سایه خشک
در این روش خوشه های انگور را در اطاق های مسقف که میخ هایی به فاصله 20-30cm در سقف آن قرار داده شده است آویزان می کنند .دوران خشک شدن انگورها در این اطاق ها طولانی بوده و معمولاً به 40 - 50 روز می رسد ولی از آنجایی که باران خسارتی به این نوع کشمش ها وارد نمی کند ، مرغوبیت آن حفظ شده و مزه و طعم خوبی خواهد یافت .
گفتنی است که این نوع کشمش از مرغوب ترین انواع کشمش به شمار می رود . این روش نیز به علت اقتصادی نبودن آن کم تر مورد استفاده قرار می گیرد .
کشمش تیزابی
این روش از رایج ترین شیوه های تهیه کشمش در ایران است که از طریق به کارگیری مایعات قلیایی به دست می آید . ماده قلیایی که برای تیزابی کردن کشمش به کار می رود از گیاهی به دست می آید به نام شوران که نام علمی آن سالسولا سودا است . این گیاه مقادیر زیادی املاح پتاسیم و سدیم به صورت بی کربنات در رتشه خود انباشته و بر اثر سوختن و خاکستر شدن مقدار زیادی املاح قلیایی از خود به جای می گذارد .
خاصیت این املاح بر روی حبه های انگور عبارت است از ایجاد شکاف های ریزی که باعث شدت تبخیر حبه ها و خشک شدن آنها شده و رنگ آنها را تثبیت می کند . از مهمترین مزایای تهیه کشمش با این روش می توان کوتاهی دوره خشک شدن ، روشنی رنگ و مرغوب تر بودن آنها نسبت به کشمش های آفتابی را نام برد . یکی از معایب کشمش های تیزابی تأثیر بوی بد قلیایی بر روی آن است . همچنین بر اثر فرو بردن حبه های انگور در محلول جوشان ، ترك های ریزی بر روی پوست کشمش ها پدید می آید که باعث ورود ذرات ریز گرد و خاك بدرون آنها شده و باعث نامرغوبی آن می شود .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فرآوری و بسته بندی انگور و کشمش 76 صفحه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ خرده فروشی کشمش 277 صفحه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بسته بندی و خرده فروشی کشمش ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool