جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید اسید سیتریک از ملاس و ضایعات خرما سال 98
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Garlic powder with animal grade

جهت تهیه طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی ، این صفحه را مطالعه نمایید . سیر یك ماده غذایی پر كاربرد می باشد ، كه به دلیل داشتن خواص بسیار مفید ، نه تنها به عنوان چاشنی مواد غذایی ، بلكه بیشتر به عنوان گیاه دارویی به كار می رود ، از جمله خواص دارویی آن ضد عفونی كننده ، كرم كش ، محرك و تقویت كننده بدن و ... است .

نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

سیر گیاهی است علفی و دایمی كه ساقه آن تا ارتفاع 40 سانتیمتر نیز می رسد . قسمت زیر زمینی آن متورم و مركب از 5 تا 12 قطعه و محصور در غشاهای نازك و ظریف برنگ خاكستری مایل به سفید می باشد . برگهای آن باریك و نواری شكل برنگ سبز تیره و گلهای آن كوچك و صورتی رنگ كه بصورت یك چتردر انتهای ساقه ظاهر می شود . سیر یك گیاه بومی آسیای میانه است وامروزه در تمامی نقاط جهان یافت می شود و نوعی گیاه بادوام است . مهمترین بخش این گیاه كه مصرف دارویی و طبی دارد ، هسته مركب آن است. هر هسته سیر از 4 تا 20 دانه تشكیل شده است و وزن هر دانه به حدود یك گرم می رسد . سیر دارای تركیبات گوگردی می باشد كه خاصیت ضد عفونی كننده میكرب كشی و جرم كشی باین گیاه میدهد . عنصر و تركیب اصلی فعال در سیر، عنصر( آلین ) است . آلین عنصر شیمیایی بی بو از تیره اسید آمینه " سیستین " است . وقتی كه هسته های سیر كوبیده می شود، آلین موجود درآن به تركیب و ماده دیگری به نام آلیسین تبدیل می شود . آلیسین ماده فعالی است كه به سیر ویژگی داشتن بو و بسیاری از خواص درمانی آنرا می بخشد . سیر تازه حاوی 1/15 تا 0/25 درصد آلین است . كل میزان مواد دارای گوگرد سیر پس از كوبیده شدن سیر به 25 تا 35 درصد آن می رسد . آلیسین خواص آنتی بیوتیكی به سیر می بخشد . آلیسین همچنین از تشكیل كلسترول بیشتر جلوگیری می كند . " آجون " ماده فعال مهم دیگری در سیر است كه سبب پیشگیری از سخت شدن رگها و سكته مغزی می شود .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

سیر یك ماده غذایی پر كاربرد میباشد كه به دلیل داشتن خواص بسیار مفید نه تنها به عنوان چاشنی مواد غذایی بلكه بیشتر به عنوان گیاه دارویی به كار می رود كه در زیر به برخی از این خواص دارویی اشاره شده است :
١) سیر ضد عفونی كننده است .
2) خوردن سیر مصونیت بدن را در مقابل بیماریها افزایش می دهد .
3) سیر كرم كش است .
4) سیر محرك و تقویت كننده بدن است .
5) سیر داروی سرماخوردگی و زكام است .
6) سیر اثر خوبی در معالجه سل دارد .
7) سیر خون را رقیق می كند .
8) سیر اثر خوبی در تنگی نفس دارد .
9) خوردن مداوم سیر لقوه ورعشه را از بین می برد .
10) سیر چون گرم و خشك است بنابراین رطوبت معده را از بین می برد و دردهای مفاصل را خوب می كند .
11) سیر درمان كننده دردهای مفاصل ، سیاتیك و نقرس می باشد .
21) سیر زخم های ریه و درد معده را از بین می برد .
31) جهت رفع دردهای رماتیمسی و عصبی ضماد سیر بسیار موثر است .
همچنین در مطالعات جدید اثر پودر سیر در خوراك طیور مورد بررسی قرار گرفته كه به شرح زیرم یباشد :
1) اثر پودر سیر برعملكرد سیستم ایمنی مرغان تخم گذار
نتایج این بررسی نشان می دهد كه استفاده از پودر سیر در جیره باعث كاهش غلظت كلسترول سرم و زرده تخم مرغ می شود .
2) اثر پودر سیر بر عملكردو سیستم ایمنی جوجه های گوشتی
نتایج این بررسی نشان میدهد كه استفاده ازپودر سیر در جیره موجب افزایش مصرف خوراك و همچنین افزایش وزن روزانه جوجه ها میگردد . همچنین لازم به ذكر است كه در كشورهای اروپایی از پودر سیر در غذای حیوانات خانگی ( سگ وگربه ) به منظور بهبود بیماریهای تنفسی استفاده می شود .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

• 241 : ویژگی ها و روشهای آزمون سیر
• 34 : میوه ها و سبزیها ، سیر تازه ، ویژگی ها
• 1441 : ویژگی های سیر خشك

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

امروزه با شناخت مزایای سیر و فرآوردهای آن ، مصرف این ماده غذایی مفید در بسیاری از كشورها رو به گسترش است . به طوریكه برخی از كشورهای اروپایی ، آسیای میانه و خاورمیانه ، سیر خام و فرآوری شده بسیاری از كشورهای تولید كننده وارد كرده و به مصرف در صنایع غذایی و صنایع كننده خوراك دام و طیور میرسانند . برخی از این كشورها عبارتند از :
روسیه ، بلغارستان ، آذربایجان ، ارمنستان ، عرق ، رومانی

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

• شرایط واردات محصول
بر اساس قانون صادرات و واردات ، محدودیتی برای واردات سیر وجود ندارد . محصولا ت وارداتی با استانداردهای ملی ایران تطبیق داده میشوند .
• شرایط صادرات محصول
در بخش صادرات كشور ما حضور قوی در بازارهای جهانی ندارد . یكی از دلایل این امر بر اساس اطلاعات موجود در بخش كشاورزی ، كیفیت پایین جنس در بخش فرآوری است . راه حل این مشكل اصلاح نژاد ، استفاده از ماشین آلات مناسب و بهره گیری از آزمایشگاه های مجهز كنار خط تولید برای این امر است . علت دیگر ، نبود برنامه ریزی در زمینه تولید برای صادرات است . به این معنی كه برای حضور در بازارهای جهانی باید شبكه ای وجود داشته باشد تا محصول را از بخش تولید مواد اولیه تا فرآوری و تبدیل به محصول تحت نظارت اصولی و صحیح قرار دهد و محصول را با كیفیت و استاندارد مورد تقاضای بازارهای هدف تولید كند .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

كاربرد این محصول بیشتر به دو صورت گیاه دارویی و مصرف در غذاها به عنوان چاشنی می باشد . انسانها در طول سالیان متمادی از سیر برای درمان و پیشگیری از سخت شدن رگها ( آرتریواسكلروز ) ، فشارخون بالا ، سرماخوردگیها ، سرفه ، برونشیت و ناراحتیهای مجاری معده ای- روده ای استفاده كرده اند . تحقیقات پزشكی نشان داده است كه سیر می تواند بسیاری از انواع باكتریها ، برخی از ویروسها ، عفونتهای قارچی و حتی انگلهای روده ای را از بین ببرد . سیر همچنین یك ماده ضد اكسید است و می تواند سیستم ایمنی بدن رابالا ببرد . سیر حتی در پیشگیری از سرطان مؤثر است . لیكن سیر، از نظر خواص و اثرات مطلوب خود روی سیستم ایمنی قلب و عروق شهرت دارد . این گیاه در درمان و پیشگیری از كلسترول بالا ، تری گلیسرید بالا ، تصلب شرایین و عفونتهای تنفسی نظیر سرماخوردگی و سرفه نیز مؤثر است . در مصرف پودر سیر به عنوان چاشنی ، آماده مص رف بودن و سهولت استفاده پودر سیر آماده از نكات بسیار مهمی است كه با توجه به صرفه جویی در زمان این محصول را متمایز می سازد .

فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

1) آماده سازی اولیه
در این مرحله ریشه های سیر را گرفته و آن را توسط انتقال دهنده هایی به دستگاه شستشو هدایت
می كنند .
2) شستشو و ضد عفونی كردن
دستگاه شستشو از یك نقاله و چندین دوش آب تشكیل شده است كه عملیات شستشو و سپس ضدعفونی كردن توسط دوشی از آب و محلول ضد عفونی كننده ( پر كلرین ) در حین عبور نقاله انجام می پذیرد .
3) پوست گیری
پس از شستشو و ضد عفونی كردن سیر،آن را به دستگاه پوست گیری انتقال می دهند و پوست آن گرفته می شود . عملیات شستشو و ضد عفونی كردن جهت حذف آلودگی بقایای سمومی كه ممكن است در حین كشت به كار رفته باشند ، انجام می شود .
4) خرد كردن حبه های سیر
توسط دستگاه خرد كن حبه های سیر را به اندازه های 5 میلیمتر خرد می كنند و سپس آن را به دستگاه خشك كن انتقال می دهند برای بار دوم در این مرحله نیز سیر ها شسته میشوند و این عمل در حین انتقال به خشك كن ها با ریزش آب بر روی آنها صورت می گیرد .
5) خشك كردن
از دستگاه خشك كن به منظور خشك كردن سیر خرد شده استفاده می گردد . دمای خشك كن نباید از 65 درجه سانتیگراد بالاتر رود .
6) آسیاب كردن
خرده های سیر كه خشك شده اند در آسیاب غلطكی به صورت پودر درمی آیند سپس از آنجا توسط بالابرهای حلزونی در سیلوهایی جهت ذخیره سازی ریخته میشوند .
7) پر كردن پودر سیر و بسته بندی
پودر سیر از سیلوی ذخیره به ماشینهای پركن برده می شود و پس از پر كردن دربسته های سلوفانی 75 گرمی در بندی می شود .
8) بسته بندی در جعبه های مقوایی
هر 12 عدد كیسه سلوفانی در یك جعبه مقوایی بسته بندی میگردد .
9) بسته بندی در كارتن
هر 12 جعبه مقوایی نیز در یك كارتن قرار می گیرد و در انبار محصول نگهداری می شود و از آنجا به بازار مصرف حمل میگردد .

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی :

• خط كامل تولید ( تمام اتوماتیك )
• ماشین آلات واحد بسته بندی
• خط كامل تمام اتوماتیك تولید پودر سیر
• ماشین شستشو
• نقاله انتقال
• نقاله بازرسی
• ماشین پوست گیر
• ماشین خشك كن
• ماشین خردكن
• سیلوی ذخیره
• آسیاب غلطكی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پودر سیر و پیاز 70 صفحه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بیکینگ پودر و نمک های فسفاته

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پودر سیر با گرید دامی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارایه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پودر سیر با گرید دامی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool