جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی سال 98 - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Diet ice cream

جهت تهیه طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی ، این صفحه را مطالعه نمایید . در بستنی رژیمی شكر حذف شده و به جای آن از شیرین كننده های دیگر مانند قند مایع ( قند فروكتوز ) استفاده خواهد شد . همچنین چربی این نوع از بستنی ها در سطح حداقل حفظ خواهد گردید ، بنابراین به علت فقدان شكر ، كلیه بیماران دیابتی ، افراد با چربی خون بالا ، افراد دارای فشار خون بالا و غیره از این بستنی استفاده خواهند كرد .

نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

بستنی نوعی دسر یخ زده است ، كه باید شامل حداقل 10٪ چربی شیر باشد . مقدار این چربی می تواند از 10 تا 16 درصد تغییر یابد كه معمولا بستنی ها حاو ی 14٪ چربی شیر هستند . همچنین بستنی می تواند شامل دیگر انواع لبنیات مثل خامه باشد كه به همراه مواد شیرین كننده و طعم دهنده تهیه می شود . تركیب بستنی شامل چربی ، مواد جامد غیر چربی ، شكر و شیر است كه به آن افزودنی های مختلفی شامل مواد امولسیون كننده ، پایدار كننده ، طعم دهنده و رنگ دهنده نیز اضافه می شود . مخلوط مواد تشكیل دهنده بستنی پس از همگن سازی در یخ زن های (Freezer) پیشرفته منجمد می شود . در زمان انجماد ، هوا با مخلوط بستنی زده شده و موجب افزایش حجم آن تا حدود 100 درصد می شود . بنابراین حجم بستنی معمولا دو برابر حجم مخلوط بستنی است . مخلوط منجمد از یخ زن ها به پركن های مختلف و دستگاه های بسته بندی هدایت شده و به صورت بستنی چوبی ، لیوانی ، قیفی یا مكعب مستطیل به اندازه های 250 گرمی ، 500 گرمی و یك لیتری بسته بندی و سپس در سردخانه نگهداری می شوند . در كشورما این محصول به صورت مگنوم ، عروسكی ، قیفی ، لیوانی و لیتری تولید و عرضه می گردد كه در طرح حاضر نیز هدف تولید كلیه انواع فوق می باشد ولی باید توجه شود ، كه در كلیه این بستنی ها هدف تولید نوع رژیمی آن یعنی جا یگزینی شیرین كننده های طبیعی برای شكر محتوی بستنی خواهد بود و همچنین قابلیت مصرف توسط افراد دیابتی وجود دارد و لذا به آن اصطلاح بستنی رژیمی اطلاق می گردد .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

بستنی یك دسر یخ زده است . این ماده غذائی توسط كل یه افراد جامعه قابل مصرف می باشد . بستنی مورد نظر طرح حاضر از نوع رژیمی می باشد و لذا مصرف آن برای افراد دیابتی در نظر گرفته شده است لیكن افراد دیگر نیز براحتی قابلیت مصرف این نوع بستنی را دارا می باشد و برای افراد فوق ، بستنی رژیمی نوعی تغییر در طعم و مزه بستنی های معمولی است . در بستنی های تولیدی طرح شكر حذف شده و به جای آن از شیرین كننده های دیگر مانند قند ما یع ( قند فروكتوز ) استفاده خواهد شد همچنین چربی این بستنی ها در سطح حداقل حفظ خواهد گردید كه بدین ترتیب به علت فقدان شكر ، كلیه بیماران دیابتی ، افراد با چربی خون بالا ، افراد دارای فشار خون بالا و غیره از این بستنی استفاده خواهند كرد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

برای تولید ستنی رژیمی باید استانداردهای شماره 1190 ، 2450 ، 4076 ، 4937 رعایت شوند .

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

از نقطه نظر مصرف می توان گفت كه با توجه به كاربرد دسر و غذائی محصول مورد مطالعه و همچنین وجود بیماران دیابتی در جهان ، كلیه كشورهای جهان می توانند بعنوان كشورهای مصرف كننده این محصولات محسوب گردند . لیكن از نظر تولید ، باید گفت كه كشور آمر یكا در سطح بسیار وسیع اقدام به تولید این محصول نموده و حتی در بسیاری از مصارف عادی ( مصرف افراد غیر دیابتی ) نیز بستنی تولید شده از شیرین كننده های غیر شكر مورد استفاده دارد . در این كشور علاوه بر بستنی محصولات دیگری نیز از HFCS یا فروكتوز حاصل از ذرت تولید می گردد كه عمده ترین آنها نوشابه های گازدار و آب میوه ها است ، بطور یكه حدود 90 درصد تولید این محصولات از شكر استفاده نمی كنند . پس از كشور آمریكا اكثر كشورهای اروپای غربی نیز این محصول را تولید و مصرف می نما یند . لازم به ذكر است كه عامل اصلی توسعه تولید و مصرف محصولات شیرین بودن استفاده از شكر ، توسعه تولید فروكتوز با درصد بالا است كه این ماده از ذرت ، گندم ، خرما و برنج استحصال می گردد .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

• شرایط واردات محصول
با مراجعه به كتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است كه محدودیت خاصی برای واردات انواع بستنی كه محصول مورد مطالعه نیز در آن گروه قابل طبقه بندی هستند ، وجود ندارد . حقوق گمركی در واردات این محصولات 45 درصد می باشد .
• شرایط صادرات محصول
از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی، برای صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد . لیكن از آنجایی كه این محصولات ، یك كالای غذائی محسوب می گردند ، از اینرو ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید كننده از شرایطی می باشد كه در ز یر به شرایط فوق اشاره شده است .
برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت
یكی از معیارهای مهم در صادرات ، برخورداری از قیمت های رقابتی جهانی می باشد كه این مورد نیز به شرا یط اقتصاد كلان كشور در مقا یسه با كشورها ی مقصد صادرات باز می گردد . محصولات مورد مطالعه در نقاط مختلف جهان از قیمت های متفاوتی برخوردار است كه لازم است هر صادر كننده قبل از ورود به بازار از این قیمت ها بطور كامل اطلاع داشته باشند .
برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ كیفیت
كیفیت در این محصولات شامل كیفیت در انتخاب مواد اولیه ، كیفیت فرآوری ، كیفیت بسته بندی و ارسال كالا تا مقصد صادراتی می شود .
برخورداری از توان مالی مناسب
دوره وصول مطالبات در صادرات عموما بالا است از اینرو لازم است صادر كننده از توان مالی مناسب برخوردار باشد .
آشنایی كامل با امور تجارت جهانی
فعالیت در بازارهای جهانی مستلزم آگاه ی كامل صادر كننده از مقررات و الزامات تجارت جهانی می باشد .
رعایت كامل استاندارد های جهانی
این استا نداردها شامل مرغوبیت مواد اولیه ، رعایت بهداشت تولید و محصول ، فرمولاسیون دقیق ، كنترل كیفیت مطابق استاندارد كشور مقصد صادرات ، بسته بندی صحیح و ..... می باشد .
بسته بندی بازار پسند
ستنی از جمله كالاهائی است كه نسبت به كیفیت و ز یبائی بسته بندی آن از حساسیت بالائی برخوردار می باشد ، كه لازم است به این مهم توجه زیاد بشود .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر ، هر چند در كلیه خانوارها و اقشار مختلف جامعه بعنوان ماده غذائی مصرفی دارای كاربرد است ، ولی از نگاه كلان می توان گفت كه این محصولات اهمیت استراتژیك خاصی در داخل كشور و بازارهای جهانی ندارند و تنها از نگاه یك محصول مصرفی می توان این محصولات را مورد مطالعه و بررسی قرار داد . البته تولید آن از سوی سازمان های خیریه مختلف مانند انجمن حمایت از بیماران دیابتی توصیه و حمایت معنوی می گردد ولی در هر صورت وضعیت فوق اهمیت استراتژیك به محصولات طرح نمی دهد .

فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

1. توزین ( شیر ، شربت فروکتوز ، سایر افزودنی )
2. اختلاط
3. همگن سازی
4. پاستوریزه کردن
5. نگهداری به مدت 3 تا 6 ساعت برای قوام دهی و رسیدن
6. انجماد به همراه مخلوط با هوا ( رنگ و طعم دهنده ها )
7. قالب گیری
8. بسته بندی
مواد اولیه بستنی باید در شرایط بهداشتی دریافت و نگهداری شوند . پس از توزین مواد خام و همگن سازی آن ها اقدام به پاستوریزه كردن مخلوط می شود . زمان پاستوریزاسیون 83-85 درجه سلسیوس به مدت 15 ثانیه است . پس از پاستوریزه كردن و خنك سازی ، مخلوط به مدت 3 تا 6 ساعت در دمای 5 درجه سلسیوس درمخزن های رسیدن نگهد اری می شود تا این كه چربی موجود در آن به حالت تبلور در آمده و پروتئین و پایدار كننده ها جذب آب شوند . این مرحله از تولید بستنی به قوام آن بهبود می بخشد . پس از پایان مرحله رسیدن در صورت نیاز به مخلوط مواد طعم دهنده و رنگ دهنده اضافه می شود . مخلوط سپس برای م خلوط شدن با هوا و انجماد آب محتوی آن به یخ زن های پیشرفته هدایت می شود . دمای بستنی در موقع خروج از یخ زن باید 1- تا 9- درجه سلسیوس باشد . قالب گیری و بسته بندی بستنی در دستگاه های مختلف انجام می شود . شكل بستنی و وزن محصول بستگی به تقاضای بازار دارد .

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی :

• مخزن ایجینگ
• تانك دریافت شیر
• ایس باك
• تری بلندر
• سیستم كامل بستنی ساز ، تونل انجماد ، قالب گیری و ....
• میكسر سه جداره پخت
• سیستم CIP با سه مخزن
• پاستوریزاتور
• لوله كشی ها و منو پمپ ها
• هموژنایزر


:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بستنی رژیمی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پنیر UF

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید خمیر پیتزا

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع پنیر پیتزا

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیر و ماست و خامه پاستوریزه 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید خمیر پیتزا و پنیر پیتزا

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید بستنی رژیمی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool