جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور کد های تقلب بازی شینوبی 3 سگا ( نینجا اسبی ) ( دو کدتقلب اصلی )
طرح توجیهی انواع پنیر پیتزا ( موزارلا ) سال 1400 + pdf + word - 5.0 out of 5 based on 6 votes
امتیاز کاربر:  / 6
ضعیفعالی 

Cheese Pizza

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع پنیر پیتزا ( موزارلا ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع پنیر پیتزا ( موزارلا ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

موزارلا یکی از انواع پنیرهای حرارت دیده یا دلمه کشیده شده می باشد ، که نرم و کشدار بوده ، عمل تخمیر آن در مراحل اولیه صورت می گیرد ، مراحل کشدار شدن آن نیز متعاقب عمل تخمیر در شرایط معین و در درجه حرارت معینی انجام گیرد . بدین طریق طعم و رایحه پنیر و همچنین خصوصیات فیزیکی آن به خوبی حفظ می گردد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی انواع پنیر پیتزا


پنیر پیتزا یکی از انواع پنیرهای موزرارلاست که مبداء و پیدایش آن از کشور ایتالیا بوده است . تا حدود جنگ جهانی دوم این محصول ، یک محصول بومی با فروش محدود و کم بوده است ولی با انتشار دستور پخت غذای پیتزا در سطح عموم ، مصرف این غذا درعموم بالا رفت و کم کم مرزهای ایتالیا را پشت سر گذاشت و به کشورهای دیگر نیز راه پیدا کرد این رشد مصرف سریع بالا را مرهون ایتالیایی مهاجر کشورهای مختلف می بایست دانست .

تعریف و ویژگی های مشخصات فنی پنیر پیتزا

تعریف : پنیر پیتزا ، پنیر موزارلا با رطوبت پایین است .

موزارلا یکی از انواع پنیرهای حرارت دیده یا دلمه کشیده شده است و طبق تعریف پنیر تازه ، نرم و کشدار است که عمل تخمیر آن در مراحل اولیه و مراحل کشدار شدن آن متعاقب عمل تخمیر در شرایط معینی در درجه حرارت معینی انجام گیرد که طعم و رایحه پنیر و همچنین خصوصیات فیزیکی آن به خوبی حفظ میگردد .

پنیر موزارلا به دو دسته تقسیم میشود

1- پنیر موزارلا با رطوبت بالا
2- پنیر موزارلا با رطوبت پایین که همان پنیر پیتزا می باشد .

پنیر پیتزا موزارلا در مقایسه با پنیر پیتزا موزارلا با رطوبت بالا دارای عمر نگهداری طولانی تر، بافت سفت تر و خصوصیت ورقه ورقه شدن و خرد شدن بهتری است .

تعریف دیگر پنیر پیتزا عبارت است از : دلمه پنیری است که کاملا پخته شده و رسیدن اسیدی آن به طور نسبتاً سریع و یا توسط کشت باکتری های لاکتوباسیلوس بولگاریکوس و استرپتو کوکوس و ترموفیلوس و یا توسط روش اسیدی انجام گیرد .

ویژگی پنیر پیتزا :

رنگ پنیر رنگ سفید متمایل به زردی است . دارای رایحه قابل تشخیص است که از خمیر مایه پنیر یا فعالیت آنزیم لیپولیتیک به وجود آمده است . شکل پنیر پیتزا بسته به نوع بسته بندی میباشد . میتواند به شکل کروی یا گلابی یا استوانه ای و دارای سطح خارجی سفید و براق باشد .

بافت پنیر لایه لایه کشدار است و می بایستی قابلیت کشیده شدن داشته باشد . طعم پنیر حاوی رایحه ملایم گردویی است . با توجه به نمک پنیر پیتزا نسبتاً شیرین است ( 1% نمک ) ph پنیر پیتزا تا 4/5 میباشد و رطوبت آن ۵۲% - ۴۷% میباشد مناسب ترین درصد چربی 20 -15 درصد ، 20 -18 میزان لاکتوز 7/0 % درصد نمک حداکثر۱ درصد کلسیم حداقل۱۶۰میلی گرم ، فسفر حداقل۱۵۰میلی گرم درصد گرم ، اسیدیته حداکثر ۷۰ درصد درنیک میباشد .

بسته بندی پنیر پیتزا :

پنیر پیتزا در کاغذ روغنی و یا در بسته های پلی اتیلن ، سلوفان بسته بندی می گردد و یا بصورت توده ۵ کیلویی برای مصارف عمده فروشی ( رستوران ها و پیتزا فروشی ها ) و یا بصورت بسته بندیهای کوچک بصورت 250 – 500 – 1000 گرمی جهت مصارف خرده فروشی است .

فرمولاسیون پنیر پیتزا :

به منظور تولسد پنیر پیتزا شیر را توسط مایه پنیر تبدیل به دلمه کرده و عملیاتی در جهت عمل آوری دلمه انجام میدهند . لذا فرمولاسیون خاصی در این زمینه وجود ندارد .

البته افزودن یکسری مواد افزودنی برای انجام فرآیند عمل آوری در طی فرآیند ضروری خواهد بود که این مواد جزء فرمولاسیون خاص محصول نهایی نیست . و در واقع محصول نهایی دلمه شیری است که طی یکسری مراحل عمل آورده شده و رسیده میگردد وخصوصیات فیزیکی و شیمیایی خاص محصول نهایی را کسب می نماید .


فرایند اجرای این طرح توجیهی انواع پنیر پیتزا


1. شیر
2. پاستوریزاتور
3. سپراتور
4. مایه پنیر
5. تانک نگهداری
6. تشکیل دلمه
7. برش دلمه
8. عمل آوری دلمه ( سیترات سدیم )
9. شستشو با آب داغ + خامه
10. مرحله پخت
11. قالب زنی
12. انبار سرد (5+)
13. سردخانه (5-)
14. برش
15. عرضه به بازار

استاندارد کردن شیر :

گرفتن چربی شیر توسط دستگاه سپراتور میباشد .

پاستوریزه کردن شیر :

این عمل توسط دستگاه پاستوریزاسیون انجام میگیرد .

تشکیل دلمه و انعقاد شیر :

اضافه کردن مایه پنیر به شیر چربی گرفته شده و پاستوریزاسیون شده .

بریدن دلمه :

بریدن دلمه توسط چاقوهای تیز و فلزی به صورت افقی وعمودی صورت میگیرد دلمه بریده را بدون دست زدن و پخش شدن در آب پنیر به مدت ۱۵دقیقه باقی میگذارند و فقط به تناوب به آرامی به هم میزنند .

عمل آوری دلمه :

شستشوی دلمه توسط آبجوش طی دو مرحله و اضافه کردن مواد افزودنی طی مرحله پخت را عمل آوری دلمه میگویند در پایان این عمل پنیر حالت کشدار به خود خواهد گرفت .

قالب زدن :

پنیری که به حالت کشدار به خود گرفت در قالب های بزرگ و کوچک بسته بندی میشود .

انبار کردن :

پنیر هایی که در قالب بزرگ بسته بندی میشود مستقیما در سردخانه در دمای ۵ - درجه سانتیگراد منتقل و نگهداری میشود و پنیرهایی که میبایست برش داده شوند در بسته های ۲۰۰ گرمی قرار گیرند ابتدا به اتاق سرد ۵- درجه سانتیگراد انتقال داده شده سپس برش داده شده و به بازار عرضه می شوند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی انواع پنیر پیتزا

• پاستوریزاتور شیر
• سپراتور ( جدا کننده )
• فیلتر تک همراه با اتصالات
• پلیت کولر ( شیر سرد کن )
• چاقوی برش عرضی و طولی
• تراولی همراه با قالب و مش
• وان روی باکسول
• وان دریافت
• مخزن ذخیره شیرخام
• تانک نگهداری
• تابلوی تقسیم مواد
• پمپ استیل
• تانک خامه
• c.I.p
• لوله و اتصالات خط تولید
• چرخ گوشت و رنده
• ماشین بسته بندی
• ماشین برش دویست گرمی
• دیگ پخت

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع پنیر پیتزا

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی انواع پنیر پیتزا ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool