جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع فلزیطرح توجیهی تولید شیرآلات گاز از شمش برنج سال 1400 + pdf + word
طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج سال 1400 + pdf + word - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Beta carotene from carrots

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

هویج منبع غنی بتاكاروتن می باشد . بتاكاروتن عامل رنگ نارنجی هویج است و هر چه بتاكاروتن زیادتر باشد ، رنگ هویج نارنجی تر می شود . بتاكاروتن در بدن به ویتامین A، تبدیل می شود . ویتامین A ، در تقویت سیستم ایمنی ، محافظت از پوست ، ریه و لوله گوارشی مؤثر بوده و در رشد سلول ها و تولید مثل حایز اهمیت می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج


در صنایع غذایی بتاكاروتن به عنوان رنگ خوراكی و منبع ویتامین A ، به محصولات غذایی از جمله روغن های خوراكی ، غلات و نوشیدنی ها اضافه می شود .كره ، مارگارین و آب میوه های صنعتی اغلب با بتاكاروتن غنی ( پودر قرمز رنگ ) میشوند .

بتاكاروتن به عنوان ماده پیش ساز ویتامین A و محلول در چربی در بدن شناخته می شود كه در مواد غذایی گیاهی وجود دارد . بتاكاروتن یكی از مواد آنتی اكسیدانی قوی به شمار میرود كه از تولید رادیكالهای آزاد اكسیژن در بدن جلوگیری میكند و از این رو در بدن عملكرد مستقل از ویتامین A دارد .

بیماریهایی مانند سرطان ، بیمار یهای قلبی عروقی ، سكته های مغزی و قلبی ، كاتاراكت ( آب مروارید ) ، بیماری پاركینسون ، اختلال هماهنگی حسی و حركتی در سیستم عصبی و روماتیسم مفصلی نمونه هایی از مشكلاتی است كه در اثر رادیكالهای آزاد ایجاد می شود .

بتاكاروتن در مقابل این مشكلات اثر حفاظتی دارد . چون بدن قادر به ساختن بتاكاروتن نیست بنابراین به منابع خارجی آن نیازمند است . مقادیر توصیه شده روزانه بتاكاروتن برای مردان 6 میلی گرم و برای زنان 4.8 میلی گرم است . به طور متوسط یك دوم تا یك سوم ویتامین A، یک رژیم غذایی از بتاكاروتن تامین می شود .

منابع غذایی غنی بتاكاروتن شامل سبزی های زرد و نارنجی و میوه ها و سبزی های دارای برگ سبز تیره هستند . هویج ها منبع غذایی عمده بتاكاروتن هستند ، كه در این طرح تولید بتاكاروتن از هویج مورد بررسی قرار می گیرند .

بتاكاروتن به عنوان ماده ی پیش ساز ویتامین A و محلول در چربی در بدن شناخته می شود كه در مواد غذایی گیاهی وجود دارد . بتاكاروتن یكی از مواد آنتی اكسیدانی قوی به شمار می رود كه از تولید رادیكال های آزاد اكسیژن در بدن جلوگیری می كند و از این رو در بدن عملكرد مستقل از ویتامین A دارد .

رادیكال های آزاد اكسیژن گونه ای از واكنش های سریع و پایدار هستند كه طی روند متابولیك طبیعی بدن و به علت قرار گرفتن در معرض منابع خارجی مثل دود سیگار ، مواد سمی محیطی و نور ماورای بنفش در بدن تولید می شوند و می توانند مخاطرات زیادی برای سلامت انسان ایجاد كنند .

رادیكال های آزاد قادر هستند پروتیین و چربی های غشای سلول ها را تخریب كنند . بیماری هایی مانند سرطان ، بیماری های قلبی عروقی ، سكته های مغزی و قلبی ، كاتاراكت ( آب مروارید ) ، بیماری پاركینسون ، اختلال هماهنگی حسی و حركتی در سیستم عصبی و روماتیسم مفصلی ، نمونه هایی از مشكلاتی است كه در اثر رادیكال های آزاد ایجاد می شود .

بتاكاروتن در مقابل این مشكلات اثر حفاظتی دارد . در چند بررسی بالینی نشان داده شده است كه در بیش از 50 درصد بیمارانی كه علایم پیش سرطانی ، مثل لكه های سفید روی مخاط دهان ، دارند ، بتاكاروتن نقش برگرداننده دارد .

در چند مطالعه دیگر روی بیمارانی كه زخم های پیش سرطانی در ناحیه شش ها داشته اند نیز برگشت مشابهی به عمل بتاكاروتن به اثبات رسیده است چون بدن قادر به ساختن بتاكاروتن نیست بنابراین به منابع خارجی آن نیازمند است .

مقادیر توصیه شده روزانه ی بتاكاروتن برای مردان 6 میلی گرم و برای زنان 8/4 میلی گرم است . در دوران بارداری و شیردهی میزان نیاز افزایش می یابد . به طور متوسط یك دوم تا یك سوم ویتامین A یک رژیم غذایی از بتاكاروتن تامین می شود . اگر به توصیه های انجمن ملی سرطان آمریكا عمل كنیم باید نسبت بتاكاروتن به ویتامین A در رژیم غذایی حدود 9 به 1 باشد

عملكرد ویتامین A

- یكی از ویتامینهای بسیار مهم است و در بسیاری از فعالیتهای حیاتی بدن نقش دارد .
- در رشد و نمو مؤثر است .
- در كیفیت بینایی مؤثر است .
- نقش اساسی در حفظ بافتهای مخاطی بدن ( مثل لایه های مخاطی اندامهای گوارشی ) دارد.
- در دستگاه ایمنی بدن و در تولید مثل مؤثر است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج


هویج منبع غنی بتاكاروتن می باشد . بتاكاروتن عامل رنگ نارنجی هویج است ، هر چه بتاكاروتن زیادتر باشد ، هویج نارنجی تر می شود . بتاكاروتن پیش ساز ویتامین A ، است ، یعنی در بدن به ویتامین A، تبدیل می شود . ویتامین A ، در تقویت سیستم ایمنی ، محافظت از پوست ، ریه و لوله گوارشی مؤثر بوده و در رشد سلول ها و تولید مثل نیز حایز اهمیت است .

بتاكاروتن ، یك آنتی اكسیدان است و بیمار یهای ناشی از پیری را كاهش می دهد . بتا كاروتن یكی از پرو ویتامین هایی است كه برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری ها از جمله بیماری های قلبی و سرطان ها مؤثر می باشد .

از نظر جذب ، عوامل زیادی در رژیم غذایی از جمله چربی ها و پروتیین ، جذب بتاكاروتن را تحت تاثیر قرار می دهند . تقریبا 10 تا 50 درصد از كل بتاكاروتن مصرفی در مجرای گوارشی جذب می شود . در دیواره روده كوچك بتاكاروتن به وسیله آنزیم دی اكسیژن از به ویتامین A ، رتینول تبدیل می شود .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج :

• 5134 : بتا كاروتن - آیین كار تولید


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج


در بین كشورهای تولید كننده هویج جهان چین با 35 درصد در رتبه اول و پس از آن به ترتیب ایالات متحده امریكا و روسیه با 8 درصد ، لهستان و ژاپن با 3 درصد از سهم تولید جهانی ، بالاترین میزان تولید هویج را دارا می باشند . طبق آمار ارایه شده ، میزان تولید هویج در كشور ایران طی سالهای 2000 - 2010 ،0 هزار تن ، سطح زیركشت 2600 هكتار بوده است كه استانهای آذربایجان شرقی ، خوزستان ، اصفهان و زنجان بیشترین سهم را در تولید هویج كشور دارا می باشند .

در حال حاضر ، بزرگترین صادركنندگان هویج در آسیا را كشورهای چین ، سوریه و تركیه و بزرگترین واردكنندگان را كشورهای تایلند ، هنگ كنگ ، ژاپن ، كره ، مالزی ، عربستان ، سنگاپور و امارات متحده عربی تشكیل می دهند .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج


با توجه به اینكه كشور ایران یك كشور حاصلخیز می باشد و استعداد های كشاورزی فراوان از جمله تولید هویج را دارد و میتوان بتا كاروتن با كیفیت مرغوب تولید كرد ، نشان دهنده آن است كه تولید آن با شرایط اقلیمی كشور كاملا سازگار می باشد و در ضمن با تولید بتا كاروتن در كشور ارزش افزوده بالایی ایجاد خواهد شد از این رو تولید بتا كاروتن از اهمیت بالایی بر خوردار می باشد  و با روند تحولات اقتصادی در سطح جهان و كشورمان ، بازنگری در زمینه های صنعتی و اقتصادی ، با توجه به كاهش وابستگی به انرژی فسیلی در دنیای امروز كه حتی انتظار میرود روزی مصرف آنها متوقف شود ، بنابراین برای رهایی از اقتصاد تك محصولی و صدور نفت توجه به صنعت فرآورده های كشاورزی اهمیت بیشتری می یابد .

از جمله محصولات كشاورزی كه تولید و فرآورده های آن گسترش و توسعه زیادی یافته هویج است ، این محصول و فرآورده های آن به لحاظ كاربرد های فراوان آن دارای اهمیت ویژه ای می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج

نخست مواد اولیه( هویج )در حوضچه تحت شستشو قرار گرفته و پس از آبكشی خرد می گردد ، سپس در داخل مخزن اولیه ریخته شده و با مقداری آب مخلوط می گردد و پس از انتقال به سیستم هولدینگ تایم و تزریق بخار كه به شكل ژلاتین مبدل می گردد به تانك اتمسفرینگ انتقال می یابد سپس به مخازن هیدرولیز انتقال یافته و مجددا در هولدینگ تایم ثانویه آنزیم زدایی گردیده و با نگهداری در مخزن اتمسفرینگ به سیستم فیلتراسیون انتقال می یابد كه در آن فاز مایع از جامد جدا سازی خواهد شد .

سپس توسط سیستم ویژه دپونیزه گردیده و پس از آن فرآیند رنگ زدایی ( رنگهای تیره ) بر روی آن صورت می گیرد . پس از آن نیز عملیات تغلیظ در اواپر اتور صورت گرفته و مایع تغلیظ شده جهت تبدیل به پودر به اسپری درایر انتقال می یابد تا در شرایط خلاءو دمای كنترل شده با پاشش پودری از قسمت فوقانی برج مخزن اسپری درایر ذرات بخار مانند به پودر میكرونیزه ( جامد ) نرم تبدیل گردد .

پودر حاصل توسط ماشین بسته بندی پودر در اوزان مختلف در داخل كیسه های پوشش آلومینیمی بسته بندی و به انبار انتقال می یابد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج

• ماشین شستشو
• ماشین خرد كن
• بالابر و مخزن اولیه
• ماشین تاخیری و حرارت دهی - سیستم هولدینگ تایم
• مخزن نگهدارنده
• مخزن هیدرولیز
• مخزن اتمسفرینگ
• ماشین فیلتراسیون
• ماشین دپونیزاسیون
• ماشین رنگ زدایی
• اسپری درایر
• ماشین بسته بندی پودری
• دیگ بخار
• اواپوراتور ( تغلیظ كننده مایع )
• ماشین هولدینگ تایم و توزیع مواد آنزیم زدایی
• كمپرستور و هوای فشرده

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بتاکاروتن از هویج

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید بتاکاروتن از هویج ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool