جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید سولفوریک اسید از گوگرد سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Carrot juice concentrate

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

آب هویج یك مكمل تغذیه ای می باشد . هویج منبع غنی شده از كاروتنوئیدها بوده و نقش كاروتنوئیدها در سیستم ایمنی بدن ، بعنوان عامل ضد سرطان شناخته شده اند ، خواص ویتامینی و آنتی اكسیدانی آب هویج منجر به معرفی آن در فرمولاسیون های آب میوه ها گردیده است .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج


هویج گیاهی است دو ساله از خانواده چتریان ، قسمت مورد استفاده گیاه هویج ، ریشه ، میوه و تخم آن است . وطن اصلی هویج در اروپا ، شمال آفریقا و آسیا می باشد و پاره ای از انواع آن در آمریكای شمالی وجنوبی یافت می شود .

یكی از سبزیجات مهم دنیا از نقطه نظر تغذیه ای و اقتصادی هویج است و در بین كشورهای تولید كننده جهان چین با 35 درصد در رتبه اول و پس از آن به ترتیب آمریكا و روسیه با 8 درصد ، لهستان و ژاپن با 3 درصد از سهم تولید جهانی بالاترین میزان تولید را دارد .

سالیانه 600 هزار تن هویج در آمریكا تولید می شود و واریته های مختلفی برای اهداف مختلف تولیدی كشت می شود . طبق آمار ارائه شده توسط FAO ، میزان تولید هویج در ایران در طی سال های 1995 تا 2005 ، 40 هزار تن ، سطح زیر كشت 1600 هكتار و توسط عملكرد 250000 هكتوگرم در هكتار بوده است كه در استان های آذربایجان شرقی ، خوزستان ، اصفهان ، زنجان بیشترین سهم را در تولید هویج كشور دارا می باشند .

در حال حاضر بزرگترین صادر كننده هویج در آسیا را كشورهای چین، سوریه ، تركیه و بزرگترین واردكنندگان را كشورهای تایلند ، هنگ كنگ ، ژاپن، كره ، مالزی ، عربستان ، سنگاپور و امارات عربی متحده تشكیل می دهند .

آب هویج یك مكمل تغذیه ای می باشد . هویج منبع غنی شده از كاروتنوئیدها بوده و نقش كاروتنوئیدها در سیستم ایمنی بدن ، به عنوان عامل ضد سرطان شناخته شده اند ، خواص ویتامینی و آنتی اكسیدانی آب هویج منجر به معرفی آن در فرمولاسیون های آب میوه ها گردیده است .

هویج دارای تعداد معنی داری از فوائد سلامتی مانند پیشگیری از سرطان ، دیابت ، سوء هاضمه ، نقرس و حتی بیماری های قلبی می باشد . آب گیری ( آب هویج ) به این منافع افزوده می شود ، زیرا فیبر را حذف كرده و مواد مغذی مهم و فیتوكمیكال های موجود در هویج به آسانی بدون اثر زیاد در روی دستگاه گوارش جذب می شوند .

آب هویج منبع غنی از آنتی اكسیدان های بتاكاروتن ، آلفاكاروتن ، فیتوكمیكال ها ، گلوتامین ، املاح و انواع ویتامینهاست ، كه بعنوان آنتی اكسیدان در نظر گرفته شده و پوست و مواد مغذی را محافظت می نماید .

آب هویج غنی ترین منبع ویتامین A است كه می توان تصور كرد . همینطور محتوی منابع ویتامین های K,G,E,D,C,B می باشد و هویج ها به هضم كمك كرده و اشتها را افزایش داده و به مادران شیرده برای بهبود كمیت و كیفیت شیر آنها توصیه شده است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج


- طعم دهی به مخلوط آب میوه ها و آب سبزیجات مانند آب كرفس و آب گوجه فرنگی
- رنگ دهی به مخلوط آب میوه ها و غذاهای دیگر
- تامین ویتامین و املاح بدن
- تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل انواع بیماری ها و سرطان و پیشگیری از دیابت ، سوء هاضمه ، نقرس و بیماری های قلبی
- كاهش پیر شدن بافت های بدن و محافظت پوست و آنتی اكسیدان خون
- تصفیه كننده خون و كبد از سموم
-درمان عفونت های روده ای و گوارشی
- تامین انرژی و رشد استخوان ها و رشد بافت های بدن كالای جایگزین آن استفاده از آب میوه جات و آب سبزیجات دیگر و نیز استفاده از میوه جات و سبزیجات و خود میوه هویج می باشد ، تا نیازهای بدن به موارد فوق الذكر را تامین بنماید و در این مورد مخلوط آب میوه جات با همدیگر یا آب میوه جات مخلوط با آب سبزیجات جانشین مناسبی برای این منظور می باشد . ولی استفاده از آب هویج به منظور تامین اهداف ذكر شده در مورد خواص هویج از اولویت و اهمیت خاصی برخوردار است .
- طعم دهی به مخلوط آب میوه ها و آب سبزیجات مانند آب کرفس و آب گوجه فرنگی
- رنگ دهی به مخلوط آب میوه ها و غذاهای دیگر تامین ویتامین و املاح بدن تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل انواع بیماری ها و سرطان و پیشگیری از دیابت ، سوء هاضمه ، نقرس و بیماری های قلبی کاهش پیر شدن بافت های بدن و محافظت پوست و آنتی اکسیدان خون تصفیه کننده خون و کبد از سموم
- درمان عفونت های روده ای و گوارشی
- تامین انرژی و رشد استخوان ها و رشد بافت های بدن

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج :

شماره استاندارد این محصول 7425 می باشد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج


وطن اصلی هویچ در اروپا ، شمال آفریقا و آسیا می باشد و پاره ای از انواع آن در آمریکای شمالی و جنویی یافت می شود . یکی از سبزیجات مهم دنیا از نقطه نظر تغذیه ای و اقتصادی هویچ است و در بین کشورهای تولید کننده جهان ، چین با ۳۰ درصد در رتبه اول و پس از آن آمریکا و روسیه با ۸ درصد ، لهستان و ژاپن با ۳ درصد از سهم تولید جهانی بالاترین میزان تولید را دارد .

بزرگترین مصرف کنندگان این محصول را کشورهای تایلند ، هنگ کنگ ، ژاپن ، کره ، مالزی ، عربستان ، سنگاپور و امارات متحده عربی تشكیل می دهند .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج :

شرایط خاصی برای واردات این محصول وجود ندارد .
صادرات این کالا محدودیتی نداشته و صادر کنندگان می توانند از مشوق های صادراتی استفاده نمایند .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج

استفاده از نوشابه های غیر الكلی یکی از راه های عمده رفع عطش است . امروزه مصرف کننده ها به مراتب از حق انتخاب بیشتری نسبت به گذشته برخوردارند . گرچه نوشابه های گازدار همچنان محبوب ترین نوشیدنی در میان عامه مردم هستند ، اما این صنعت با استفاده از نوآوری و خلاقیت کارشناسان خود توانسته است ، محصولاتی مانند نوشابه های کم کالری و یا انرژی زا را به بازار عرضه کند .

آبمیوه طبیعی یکی از بهترین جایگزین ها برای نوشابه گازدار رایج است و از نظر بهداشتی و ارزش غذایی بالاتر از نوشابه گازدار است . یکی از مهم ترین توصیه هایی که در اجرایی رژیم های غذایی به افراد گوناگون می شود ، استفاده بیشتر از میوه و انواع سبزی است .

در دهه های اخیر به موازات افزایش میزان آگاهی های بهداشتی عمومی و اهمیت یافتن مقاله حفظ سلامت ، به ویژه در جوامع صنعتی ، مصرف سرانه انواع آبمیوه طبیعی نیز به طور مرتب افزایش یافته است . استفاده از آبمیوه برای مصرف کننده بسیار راحت تر از میوه تازه است و همچنین عمر ماندگاری آن نیز نسبت به میوه تازه بیشتر است .

در برخی از نقاط جهان ، مراکزی در حال شکل گیری است ، که به وسیله آبمیوه و عصاره سبزی ها به درمان بیماران اشتغال دارند . در این میان ، شش کشور چین ، آمریکا ، آلمان ، هلند ، فرانسه و ژاپن با توجه به توسعه زندگی صنعتی و اینکه بیشتر وقت مردم خارج از منزل است ، مصرف آبمیوه رشد کرده است .

صنعت آبمیوه در هر کشوری از صنایع اساسی آن کشور در زمینه صنایع غذایی به شمار می رود و در کشور ما نیز این مساله حکم فرماست . بیشترین حجم مصرف آب میوه در جهان در اختیار کشور آمریکاست و پس از آن ، کشور آلمان رتبه دوم را دارد . در تولید آبمیوه در صنعت از میوه های درجه دو و سه استفاده می شود.


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج

به خاطر اینكه هویج و آب هویج خیلی فساد پذیر هستند ، فرآیند پرس كردن رایج همیشه جوابگوی كیفیت مدرن فرآیند نیست . نشان داده شده است كه دكانتورها برای تولید آب هویج خیلی موثر هستند .

هویج های شسته و انبار شده بوسیله آسیاب چكشی بصورت ذرات درشت خرد می شود ، سپس تا 85-80 درجه سانتیگراد حرارت داده شده و به صورت ریز به وسیله آسیاب كلوئیدی خرد می شود . ب

ه طور مستقیم بعد از خرد كردن ریز ، دكانتور برای جداسازی تفاله هویج و آب هویج استفاده می شود . برای فرآیند خرد كردن سرد ، قسمتی از آب میوه گرم بایستی به داخل محفظه مش زیر آسیاب چكشی گردش داده بشود ، تا مطمئن شویم به داخل مراحل حرارتی به صورت یكنواخت جریان می یابد .

فرآیند آنزیمی برای مش هویج با استفاده از مخازن همزن دار و مراحل هیتر و همینطور واحد تزریق برای افزایش راندمان استفاده می شود .

فرآیند بعدی در جریان خرد كردن ریز استفاده از هموژنایزر است ، كه برخی اوقات استفاده می شود ، در حالی كه در تكنولوژی پرس كردن متداول تا حدی درجه درشتی خرد كردن مورد نیاز می باشد ، در سیستم جدید دكانتور قادر به فرآیند جداسازی ذرات ریز به مقدار زیاد می باشد .

این بدین معنی می باشد ، كه دكانتور به تعداد زیادی محتویات با ارزش مانند بتاكاروتن را استخراج می نماید . كاروتنوئیدهای هویج دركروموپلاست ها پیدا می شوند. بسته به درجه رسیدگی هویج ، كاروتنوئیدها در شكل ساختمان های كرسیتالی وجود دارند .

به علت استخراج زیاد كاروتنوئید ها ، آب میوه حاصل از دكانتور رنگ پیگمانی قوی تری نسبت به آبمیوه حاصل از عمل پرس كردن دارد و تفاله آن نیز رنگ كمتری دارد . آب هویج بوسیله میزان زیاد كاروتن آن مشخص می شود ، بسته به نوع ویژه آن ، غلظت ها ما بین 3 تا 16 میلی گرم كاروتن در هر 100 گرم وزن هویج تازه متغیر است ، مابین همه كاروتنوئیدها ، بتاكاروتن بیشترین مقدار را به خود اختصاص می دهد (60 تا 90 درصد كل كاروتن ) .

از نظر تغذیه ای بتاكاروتن در شكل پیش ساز ویتامین A و آنتی اكسیدان طبیعی اهمیت دارد ، كه مكانیسم زنجیره رادیكالی را تخریب می نماید و بنابراین از تشكیل رادیكال های آزاد جلوگیری می نماید .

مزیت فنی بعدی استفاده از دكانتور ، مقدار پوره در آب میوه است كه می تواند به طور مستقیم تنظیم شود . آب میوه های تجاری با میزان پوره مابین ( 2 تا 15% حجمی ) فروخته می شوند . اگر تكنولوژی پرس كردن رایج استفاده بشود ، پوره سبزی بایستی در فرآیند جداگانه تولید بشود و در فرآیند آنزیمی قرار بگیرد و سپس به آب میوه افزوده بشود .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید و بسته بندی کنسانتره آب هویج ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool