جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Car oil pump

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

اولین و مهمترین وظیفه روغن موتور ، چرب کنندگی و روانکاری قطعات در حین کار ، سپس خنک کنندگی ، پاک کنندگی ، آب بندی و ضربه گیری می باشد . اویل پمپ یا پمپ روغن خودرو دستگاهی می باشد ، که روغن موتور را با فشار به قطعات متحرک موتور می رساند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو :


 

با توجه به مشخصات فنی ارائه شده محصول از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ، طرح حاضر مربوط به تولید پمپ روغن پیكان می باشد . البته لازم به ذكر است كه تولید پمپ روغن برای خودرو پیكان با توجه به توقف تولید این خودرو در كشور لازم به نظر نمیرسد لذا تولید پمپ روغن برای انواع خودرو در این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت . مشخصات فنی محصول مورد مطالعه در این طرح به این شرح است : مخصوص خودرو سواری فشار روغنكاری ٢‐٢/٢ اتمسفر، حداكثر فشار٣ اتمسفر از نوع روتوری با پوسته آلومینیومی

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو


 

اویل پمپ دستگاهی است که روغن موتور را با فشار به قطعات متحرک موتور می رساند . پمپ روغن ممكن است با توجه به نوع موتورها در داخل یا خارج از كارتر نصب گردد ، معمولاو دنده آن بطور مستقیم یا غیر مستقیم با میل دلكو یا به وسیله دنده مورب میل سوپاپ می چرخد درنتیجه روغن را تخلیه كرده و به كانال های روغن می رساند . سیستم روغنکاری ماشین با به گردش در آوردن روغن در مجاری تعبیه شده وظایف زیر را انجام میدهد :

١‐ اولین و مهمترین وظیفه روغن ، چرب کنندگی و روانکاری قطعات در حین کار می باشد .

٢‐ خنک کنندگی

٣‐ پاک کنندگی

٤‐ آب بندی

5‐ ضربه گیری

با توجه به اینكه كالای مورد بررسی در این طرح پمپ روغن روتوری یا گردشی ( دنده داخل ) Rotor Pump می باشد ، لذا در این بخش طرز كار این محصول مورد بررسی قرار می گیرد . این اویل پمپ دارای دو روتور ( دنده ) داخلی و بیرونی است . روتور داخلی در مركز پمپ قرار گرفته و دندانه های آن به سمت خارج است در صورتی كه روتور بیرونی دارای دندانه های داخلی می باشد . هر دو روتور داخل هم بوده و نسبت به یكدیگر بطور اكسانتریك ( خارج مركز ) قرار گرفته اند .

این دو روتور داخل بدنه پمپ قرار گرفته و به هنگام گردش روتور داخلی بوسیله محور گردان كه حركت خود را از میل سوپاپ می گیرد ، به گردش در می آید . در حین گردش روغن موجود بین دو دندانه روتور داخلی و بیرونی با فشار از لوله خروجی بیرون می رود . پمپ های روتوری در فشار کمتری نسبت به نوع دنده ای کار می کنند . پمپ روغن نوع روتاری حركت خود را بوسیله یك چرخ دنده از جلوی موتور می گیرد . یك صافی روغن درلوله مكش نصب شده است .

موتورهای تنفس طبیعی دارای پمپ روغن نوع ٤/٣ دور وموتورهای توربو شارژ از نوع ٧/٦ دورمی باشند ، ازطریق محفظه شیر فشار شكن و فیلتر روغن نوع CANISTER جریان روغن درمسیرهای اصلی كه درطول بدنه سیلندر قراردارند ، امكان می یابد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو


 

با مراجعه به آخرین فهرست استانداردهای ملی موجود در سایت اینترنتی موسسه استاندارد ملی ایران ، شماره استاندارد ٣٢٨٢ جهت این محصول بدست آمد . همچنین پمپ روغن جزو كالاهای با مدت آزمون طولانی و یا عدم امكان آزمون در موسسه یا كشور می باشد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو


 

مورد مصرف قطعات تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد ، لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توان به عنوان بزرگترین تولیدکننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده قطعات مورد مطالعه معرفی نمود ، كه از آن جمله می توان به كشورهای آمریكا ، آلمان ، ژاپن و چین اشاره كرد .

با توجه به آمارهای وزارت بازرگانی و اداره گمرك عمده نیاز بازار كشور به این محصول با كد تعرفه ٨٤٠٩/٩١/٩٠ كه شامل پمپ روغن نیز می باشد ، از كشورهای كره ، چین ، امارات متحده عربی و تركیه تامین می گردد . عمده تولید كنندگان این محصول در كشورهای تایوان قراردارد و از جمله شركتهای مشهور در زمینه تولید این محصول شركت آمریكایی Melling می باشد . عمده مصرف كنندگان این محصول كشورهای بزرگ تولید كننده خودرو واقع در اروپا خواهند بود .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو


 

شرایط واردات

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهـت واردات محصـول مورد مطالعه وجود ندارد لذا با پرداخت حقوق گمرکی 25 درصد امکان واردات وجود دارد .

شرایط صادرات
از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصولات تو لیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو


 

در صنعت قطعه سازی خودرو در چند سال اخیر می توان دریافت که کالاهای عرضه شده توسط رقبای جدید در بازارهای جهانی به سرعت جایگزین کالاهای ایرانی شده و صادرکنندگان ایرانی با از دست دادن سهم خود از بازار در حاشیه قرارگرفته اند .

در این راستا بهره گیری از استعدادها و توانمندی های بالقوه مزیتهای نسبی موجود و قابل خلق ، ارتقا بهره وری عوامل تولید ، دستیابی به دانش نوین ، مهارتها و فن آوری های روز، در اختیار قراردادن اطلاعات بازرگانی صحیح و به هنگام به صادرکنندگان ، بهره گیری از تجهیزات نوین در امر ارتباطات و شناخت بازارهای هدف صادراتی و ویژگی های آنها جهت تحقق بخشیدن به اهداف برنامه جهش در صادرات کالاهای غیرنفتی از اهمیت بالایی برخوردار است .

بدین منظور شناخت کالاهای مزیت دار کشور از جمله قطعات خودرو از یک سو و شناخت بازارهای هدف صادراتی این محصولات از سوی دیگر می تواند در توسعه پایدار صادرات کالاها و خدمات غیرنفتی کمک شایانی نماید . پمپ روغن وسایل نقلیه از نظر استراتژیكی اهمیت ویژه ای نداشته و تنها با توجه به مفروضات عنوان شده و اثر این عوامل در افزایش كیفیت و تولید می تواند بر روی صادرات این محصول اثر گذار گردد .

 


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو

 

1 - ورق فولادی و توری توسط گیوتین به تسمه هایی به عرض متناسب تبدیل می شود .

2 ‐ تسمه های تولیدی توسط پرس به فرم گسترده قطعه تبدیل شده كه این عمل با قالب برش انجام می شود .

3 ‐ قطعات برش خورده در قالب كشش به فرم نهایی خود تبدیل می شوند .

4 ‐ مهره های اتصال به قالب صافی روغن جوشكاری می شوند . قاب صافی روغن از ورق فولادی تولید شده است و مهره اتصال روتراشی شده تا پله ای در یك طرف آن ایجاد نشود . سپس توری خمكاری شده روی قاب پرچ می شود این عمل با ماشین لب برگردان انجام می شود .

5 ‐ میلگرد فولاد توسط ماشین تراش با ابزار چرخان بصورت پله تراشی و داخل تراشی شده درمی آید .

6 ‐ دنده آماده شده در واحدهای بیرون از كارگاه تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد .

7 ‐ سایر مواد مانند میلگرد و لوله برای تولید محور اصلی ، بوشها و قطعات دیگر توسط ماشین تراپ تراشکاری میشوند و سپس بریده می گردند.

8 ‐ بعضی قطعات تولیدی در ردیف ٧ مانند محور اصلی به غیرسوپاپ احتیاج به عملیات سوراخکاری دارند این عمل توسط دریل انجام می شود و سپس قطعات جهت مرحله بعدی آماده می گردند .

9 ‐ قطعات تولید شده در مراحل ٧ و ٨ جهت رسیدن به خواص فیزیکی مورد نیاز باید تحت عملیات حرارتی قرار گیرند . عملیات حرارتی مذكور ابتدا با سختكاری قطعات در دمای ٨٣٠ درجه سانتیگراد آغاز شده و سپس قطعات در آب یا روغن سریع سرد با دمای ١٨٠‐٢٥٠ درجه سانتیگراد قرار می گیرند . در مورد
محور اصلی پمپ پس از انجام عملیات حرارتی باید سنگ زنی انجام شود این عملیات در کارگاه های خارج از واحد انجام می گیرد . .

10 ‐ پوسته های آلومینیومی ریخته شده باید توسط ماشین تراش ، تراشکاری شوند تا سطوح آب بندی آنها صیقلی گردد این عمل توسط تراش یونیورسال و فیکسچر مخصوص برای افزایش سرعت کار انجام می شود .

11 ‐ در این مرحله پوسته های آلومینیومی سوراخکاری می شود و سوراخهای محل اتصال روی آنها انجام می شود سپس در مورد پوسته خروجی روغن روی سه سوراخ قلاویزکاری انجام می شود .

12 ‐ دراین بخش قطعات خریدنی و قطعات آماده شده روی هم مونتاژ می شوند و محصول تحت آزمایش قرار می گیرد . پس ازتایید کار محصول بسته بندی شده و برای فروش ارسال می شود .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو

 

- ماشین تراش یونیورسال

- ماشین سری تراش

- فرز یونیورسال

- فرز غلطكی

- ماشین پرس

- دریل ستونی

- دریل

- ماشین جوش استیل

- ماشین لب برگردان

- كمپرسور هوا

- ماشین گیوتین

- قالب فیكسچر

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پمپ روغن خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پمپ روغن خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool