طرح توجیهی تولید انواع پارچه حوله ای و حوله سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Towel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع پارچه حوله ای و حوله سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع پارچه حوله ای و حوله را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

حوله بافی یکی از شاخه های صنعت نساجی است که در آن بافت تار و پودی به انضمام نخ پرز انجام می پذیرد . امروزه انواع مختلف حوله بافته و مورد استفاده واقع می گردد .از آن جمله می توان به انواع حوله های دستی ، آشپزخانه ، حمام ، پیشبند ، زیر پایی و ... اشاره کرد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پارچه حوله ای و حوله


 

در بافت حوله از نخ های پنبه ای که دارای خاصیت جاذب الرطوبه هستند استفاده می شود . پرکاربردترین نخ درحوله بافی نخ پنبه ای نمره بیست است که بصورت یک لا در بافت پود و دولا در تار و پرز مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین مطابق با نیاز بازار می توان حوله ها را بصورت یک یا دو قطبی ( که به ترتیب در یک و دو طرف حوله ، پرز وجود دارد ) تولید نمود .

چنانچه در بافت حوله از نخ خام استفاده شود ، پس از بافت عملیات رنگرزی و پرداخت انجام می گیرد لکن اگر از ابتدا حوله با نخ های رنگی بافته شده باشد پس از اتمام بافت و دوخت ، آماده عرضه به بازار خواهد بود . در صورت اجرای این طرح ، محصولات قابل تولید آن ، انواع حوله های طرح دار و ساده خواهد بود که به دلیل مصرفی بودن این کالاها از بازار مناسبی برخوردارند .

حوله ، بشگیر یا آبچین تکه ای از الیاف جذب کننده از جنس پشم ، پارچه و یا کاغذ است که برای خشک کردن یا پاك کردن به کار می رود. حوله ها معمولاً دارای پرز هستند تا خاصیت آبگیری آنها بیشتر شود . کارخانه های زیادی حوله تولید می کنند و جنس حوله ها ظاهرا یکسان است اما تفاوت های بسیار اساسی دارند که مشکل می توان تشخیص داد .

نخ حوله یکی از مواد تولید است که می بایست ازپنبه مرغوب با تاب مطلوب تولید شده باشد ( حوله های تولید کشور مصر بخاطر پنبه مرغوب از معروفیت خاصی برخوردار است ) تاب نخ مطلوب حوله باعث لطافت بعد از شستشو می باشد در یران نخ رینگ کیفیت بهتری به نخ های مشابه دارد. مثل نخ اپناند که ارزان تر است. حوله تولید شده با نخ رینگ مرغوب تر است .

حوله تولید شده با نخ اپناند قبل از شستشو ظاهر خوبی دارد و تفاوت محسوسی با حوله مرغوب ندارد ولی خیلی زود پس از چند بار شستشو لطافت خود را از دست می دهد و تولید پرز می کند ، نکته دیگرکه درموقع بافت و تولید اهمیت زیادی دارد تراکم تار و پود در بافت است ، زیرا تراکم غیرمطلوب در تار و پود حوله ( تراکم زیاد یا تراکم کم ) موجب می گردد که بعد از شستشو از کیفیت آب گیری و ظرافت حوله کاسته شود .

مرغوبترین رنگ ها برای تولید حوله یندانترین میباشد که بسیار گران است. وچنانچه بری تولیدحوله از این رنگ برای نخ آن استفاده شود . پس از چندین سال شستشو و مواد شیمیائی هیچ تغییری نمی کند و رنگ آن ثابت می ماند.

کارخانجات حوله بافی ایران بدلیل گران بودن رنگ ورنگرزی مشگل آن ازین رنگ استفاده نمی کنند . رنگ های با کیفیت بالا که برای رنگرزی تولید حوله استفاده میشود نوع مرغوب آن رنگ ری اکتیو است که ازتکنیک رنگرزی مشگل تری برخوردار بوده زیرا با الیاف پنبه ترکیب شده و مناسب حوله می باشد . این رنگ ها درمقابل نور و شستشو از ثبات بیشتری برخوردار است . درحوله هایی که در حین شستشو رنگ می دهد ، از ارزان ترین رنگ استفاده شده است .

بنابراین هنگام تهیه و بافت و تولید حوله دقت های لازمه مدنظر گرفت الف ) حوله باید جاذب رطوبت باشد . ب ) حوله باید از لطافت بسیار برخوردار باشد ج ) ارائه طرح های متنوع ( در بافت متن و چاپ و گلدوزی ) بوده و رنگ آمیزی آن ملایم و هماهنگ باشد .

برای بافت حوله از نخ های 100 % پنبه ای استفاده شود . چون هم قابل سفید شدن است هم بیش از سایر الیاف ( به خاطر ساختمانی سلولی الیاف پنبه ) آب را به خود جذب می کند .

نمره نخ های انتخابی 20 یک لا و یا دولا می باشند ، که نخ های زمینه را از نخ پنبه دولا با تاب زیاد ، نخ های پرزگره را از نخ پنبه 20 دو لا با تاب بسیار کم ( شیر تاب ) یا برحسب سفارش از نخ پنبه 20 یک لا برای جذب رطوبت بیشتر و بهتر استفاده می کنیم . برای بافت حوله از بهترین و به روزترین تکن لوژی دنیا از دستگاه آلات سولزر، واماتکس ، ژاکاردهای اشتابلی و بوبیو استفاده شود .

انواع حوله :

• حوله حمام

• حوله قدی یا حوله پالتویی: حوله بسیار بزرگ حمام

• حوله شنا

• حوله لباسی: حوله گشاد و آستینداری که قبل یا بعد از استحمام به تن می کنند . ( گونهای ربدشامبر )

• حوله کاغذی

• حوله پارچه ای ( کهنه )

همچنین نوع بافت حوله می تواند دابی باف یا ژاکارد باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پارچه حوله ای و حوله


 

• هتلها و مراکز توریستی ، سیاحتی .

• استخر ها، ورزشگاه ها و اماکن ورزشی و حوله ای مخصوص ورزش های ( تنیس ، بسکتبال ، والیبال و دیگر ورزش های پرتحرك یا ورزش های مرتبط با شنا )

• رستوران ها و غذاخوری ها .

• ادارات و مراکز فرهنگی آموزشی .

• مساجد و اماکن مذهبی .

• منزل مسکونی ، دفاتر و شرکت های اداری .

• بیمارستان ها و مراکز خدمات درمانی .

• مراکز بهداشتی ، زیبایی و دیگر مکان های در ارتباط با بهداشت و رطوبت .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولیدی انواع پارچه حوله ای و حوله


 

استاندارد ملی یا بین المللی 2266-727

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولیدی انواع پارچه حوله ای و حوله :

کشور های عمده تولید کننده محصول عبارتند از : ایالات متحده - فرانسه - انگلیس - تایلند – آلمان

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولیدی انواع پارچه حوله ای و حوله :

هیچ محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد .

 


فرایند تولید انواع پارچه حوله ای و حوله

 

کلیه حوله های تولیدی اعم از پرداخت شده ( مخملی ) یا دو رونخ ( غیر مخمل) با دستگاه های تمام اتوماتیک وامتکس و ژاکارد اشتابل الکترونیکی بافته خواهد شد ، که امکان ضریب خطا در ابعاد ، کیفیت و طرح تقریبا به ( حدود 0.01) میرسدT که حوله بافته شده وزن ها یا ابعاد سفارش داده شده خواهد بود .

مواد اولیه

بافت زمینه حوله ( بافت میانی ) از 20 دو لای پرتاب در جهت %100 Z نخ پنبه با بلندای لیف 20 تا 30 میلی متری رینگ برای تار پارچه و 16 یک لای تاب متوسط (S یا Z) %100 نخ پنبه جهت پود استفاده خواهد شد .

جهت بافت لوپ های حوله ) بافت روئی ( از نخ 20 دولا با کمترین تاپ در جهت (Z) از جنس 100 % پنبه با بلندای لیف 30 میلی متر رینگ استفاده خواهد شد . قابل توجه اینکه نخ مورد استفاده در لوپ های حوله که بیشترین تماس یا تماس عمومی با پوست مصرف کننده را دارد .

بعد از تحقیقات طولانی و استفاده از تجربه های همکاران ترکیه که ید طولانی در امر منسوجات دارند ، از مواد مصرفی در فرایند تولید نخ از بهترین مواد موجود در بازار اروپا و ایران که سعی شده بدون هیچگونه عارضه باشد بهره جسته شده و به هیچ وجه از موادی که ازسوی مراجع نظارت کننده مانند استاندارد و بهداشت و... منع گردیده استفاده نشده است .

چون نخ مصرفی از پنبه با لیف های بلند تهیه شده کمترین افت را درمراحل مصرف دارد ، یعنی مصرف کننده شاهد کمترین غبار ( درحد صفر ) خواهد بود .

مراحل رنگرزی

1- اکثر حوله های تولیدی تمام رنگ بوده که در این سیستم تولید حوله بعد از مرحله بافت ( که از مواد خام بافته می شود ) در اختیار خط تکمیل قرار می گیرد ، که چنانچه نیاز به مخمل زنی داشته باشد این عمل انجام داده شده و الا صرفا پرزگیری شده و آماده پخت و رنگرزی می گردد .

2- در مرحله پخت جهت جرم گیری یا همان روغن زدایی از پنبه با صابون های مجاز و ماده دوسود سبک کاملا جوشانیده می شود ، تا عمل روغن زدایی کامل شود که این مرحله در جهت جذب بهتر آب و قابلیت نفوذ کامل رنگ در الیاف پنبه انجام می شود .

3- بعد از مرحله پخت ، حوله آماده رنگرزی می شود که رنگ های مصرقی از بهترین نوع رنگ ری اکتیو شرکت سیباکورن می باشد .

4- مراحل تثبیت رنگ و جداسازی مواد اضافی از حوله ( نظیر ماده دو سود سبک ) بیشتر توسط نمک و افزودنی های مجاز مانند اسید استیک انجام می پذیرد .

5- مرحله شستشو از آخرین مراحل تکمیل می باشد، که جهت پس آب گیری و شست کامل تا زمانی که آب خروجی کاملا عاری از رنگ یا پس ماند شیمیایی باشد .

6- آخرین مرحله تکمیل پرز گیری و پرداخت نهایی و مرحله بخار می باشد .

نحوه دوخت حوله

دوخت یکی از حساسترین مراحل تولید حوله است که باید در محیطی عاری از هر آلودگی انجام پذیرد ، که حوله زمرد این مرحله از فرایند را در محیطی کاملا بهداشتی که مورد تایید مراجع ذی صلاح میباشد انجام می دهد ، که بعد از بسته بندی مطابق سفارش روانه بازار یا ارگان ها و سازمان های سفارش دهنده می شود .

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع پارچه حوله ای و حوله

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع پارچه حوله ای و حوله ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.