جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور دانلود بازی لاک پشت نینجا میکرو
طرح توجیهی تولید سالامبور سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Salambore

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سالامبور سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید سالامبور را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

سالامبور به پوستی اطلاق می گردد که بر آن عملیات خیساندن ، آهک زنی ، موزدائی ، آهک زدائی ، آنزیم دادن و اسیدی کردن انجام گرفته باشد . بطور کلی سالامبور بعنوان یک محصول واسطه جهت تولید چرم نهائی بکار برده می شود . از طرف دیگر ، چرم نهائی نیز بعنوان ماده اصلی تولید انواع مصنوعات چرمی بکار برده می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سالامبور


 

سالامبور به پوستی اطلاق می گردد که بر آن عملیات خیساندن ، آهک زنی ، موزدائی ، آهک زدائی ، آنزیم دادن و اسیدی کردن انجام گرفته باشد . در سال های اخیر ، صادرات انواع پوست و یا سالامبور گوسفندی و بزی بخش قابل توجهی از ارز مورد نیاز کشور را تأمین نموده است .

صادرات سالامبور سالیانه 70 میلیون دلار ارزش افزوده به همراه دارد . گستردگی و تنوع منابع پوست سبک اعم از گوسفندی و بزی و نیز توزیع و پراکندگی این منابع در کشور به همراه هزینه های پایین سرمایه گزاری برای تبدیل این منابع به چرم ، احداث واحدهای کوچک صنعتی را در بخش های زیر کاملا توجیه پذیر نموده است :

- تولید سالامبور از پوست خام

- تولید سالامبور از سالامبور

- تولید کراست از سالامبور

- تولید چرم نهائی از کراست

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سالامبور


 

بطور کلی سالامبور بعنوان یک محصول واسطه جهت تولید چرم نهائی بکار برده می شود . از طرف دیگر ، چرم نهائی نیز بعنوان ماده اصلی تولید انواع مصنوعات چرمی بکار برده می شود .

از آنجا که سالامبور خود بعنوان محصول نهائی نبوده و باید مجددا در واحد های دیگر تبدیل به محصول نهائی یعنی چرم گردد . بنابراین لازم است به بحث پیرامون کالای رقیب محصول نهائی ( چرمی که بروی آن عملیات تکمیلی انجام شده است ) پرداخته شود .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سالامبور :

 سالامبور گوسفندی و بزی – ویژگی ها : 159

D 6714 Standard Test Method for Chromic Oxide in Ashed Wet blue

D6716 for Total Ash in Wet blue Standard Test Method

D4576 Standard Test Method

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سالامبور


 

کشورهای عمده تولید کننده : هند ، چین ، پاکستان ، کره جنوبی ، اسپانیا ، فرانسه و انگلستان

کشورهای عمده مصرف کننده : ایتالیا ، هنگ کنگ ، چین ، کره جنوبی

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سالامبور :

شرایط خاصی جهت واردات این محصول وجود ندارد .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سالامبور :

در واقع چرم سازی یک صنعت تبدیلی است . به واسطه این صنعت ضایعات کشتارگاه تبدیل به کالای با ارزش می شود . تمام جوامع بشری برای ادامه حیات خود نیاز به کشاورزی و دامپروری دارند .

پوست های حاصل از صنایع گوشت بالاجبار میبایستی عمل آوری شوند . از این رو در تمام کشورهای دنیا چرم سازی وجود دارند .

توان کشورهای مختلف در استفاده از این صنعت برای افزایش در آمد ملی خود رابطه مستقیم با نحوه مدیریت کلان کشور دارد . در سال 1344 " مرکز پوست و چرم ایران " و " مرکز پوست و چرم ترکیه " در انکارا تاسیس شد .

 


فرایند تولید سالامبور

 

فرایند تبدیل پوست خام به سالامبور :

خیساندن ، آهک سود کردن ، پشم و موکشی ( شقه کردن در مورد پوستهای سنگین ) ، لش گیری و دورگیری پوست ، آهک زدایی و آنزیم دهی ، اسیدی کردن ، سورت و بسته بندی سالامبور

در ادامه به ترتیب مراحل مختلف تبدیل پوست به سالامبور را توضیح داده شده است :

1 – گرفتن گوشت از پوست :

در این مرحله گوشت اضافی و بافت چربی بوسیله دستگاه و قبل از قرار گرفتن در محفظه طبل مانند حذف می شوند .

2 – خیساندن ( 3 تا 4 ساعت ) :

در این مرحله پوست ها به منظور زدودن کثافات و خون از سطح پوست شسته می شوند . مواد شوینده هم به همرا مقدار کمی از مواد شیمیایی قلیائی مثل کربنات سدیم برای ارتقأ PH به 8 الی 9 افزوده می شوند .

روند خیساندن همچنین رطوبت از دست رفته را برای پوست هایی که نمک سود شده اند و در مدت زمان طولانی و پیش از مرحله پردازش انبارش گردیده اند را ، ذخیره می نماید .

3 – پشم یا موکشی و حذف مو (4 تا 6 ساعت ) لش گیری :

آب ، آهک و سولفید به پوست ها افزوده می شوند . این پوست ها بسیار قلیایی می گردند یعنی بیش از 12PH . مواد شیمیایی به پوست ها زده شده و لایه روی پوست برداشته می شود .

موها را می توان از طریق غربال و یا الک بزرگ تصفیه و سپس جمع آوری نمود . رو پوست و یا بشره پوست هم برداشته می شود . موهایی که بدین روش بازیافت می شوند را می توان به عنوان کود شیمیایی مورد استفاده قرار داد .

4 – افزودن آهک (10 تا 16 ساعت ) یا آهک سود کردن :

در این مرحله آب ، آهک و سولفید اضافه می شوند . در این PH قلیایی ، ساختار پوست به محض جذب آب توسط فیبرهای موجود پوست متورم می شود و پروتئین های غیر ضروری در خلال همین زمان از پوست زدوده می شوند .

5 – روند آهک زدایی ( 3 تا 6 ساعت ) :

آهک زدایی باعث حذف آهک و مواد شیمیایی قلیایی موجود در پوست آهک زده شده می شود . افزودن دی اکسید کربن و نمک های آمونیوم میزان PH را تا رقم 8 کاهش می دهد .

درجه حرارت تا 35 درجه سانتی گراد افزایش می یابد و پوست هم به محض کاسته شدن از مواد قلیایی آن و تخلیه آب تورم خود را از دست می دهد .

6 – کاهش دادن ( 1 ساعت ) یا ادامه روند موکشی :

آنزیم های پروتولیتیک که باعث پاکسازی سطح خشن و ناصاف می شوند و همه ریشه موهای باقیمانده رنگ دانه ها را از بین می برند نیز افزوده می شوند . این رویه باعث نرمتر و تمیزتر شدن سطح ناهموار می گردد .

7 – نمک سود کردن ( 2 الی 3 ساعت ) :

آب ، اسید سولفوریک و نمک افزوده می شوند . این حلال بسیار اسیدی بوده و PH آن معمولا زیر 2 است . این محیط اسیدی باعث می شود تا پوست ها برای پذیرش مواد شیمیایی لازم در رنگرزی آمادگی لازم را پیدا کنند .

افزودن نمک جلوی هرگونه تورم پوست را می گیرد . پس از نفوذ نمک و اسید پوست ها در حالت خشک شده و نمک سود شده نگهداری می شوند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سالامبور

 

• لش بیل

• بالابان

• پوست شوی

• آبگیری

• هاسیل اسیدی

• هاسیل آهکی

• هاسیل سیار

• سمباده زنی

• لش زنی

• پرس

• پازنی

• نرم کن و پشم کنی

• گیره

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سالامبور

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید سالامبور  ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool