جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید شلوار جین سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

jeans

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شلوار جین سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شلوار جین را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

شلوار های جین از پارچه های پنبه خالص تولید می شوند و با استفاده از رنگزاهای خمی و آزوئیک رنگ می شوند . این محصول یکی از متداول ترین نوع شلوار جهت مصرف می باشد و با توجه به جنسیت ، نوع و اندازه پارچه ، مصرف این محصول نیز متفاوت می باشد . بررسی های نشان می دهد که اغلب مردم از این نوع پوشش استفاده می نمایند .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شلوار جین


 

شلوار های جین از پارچه های پنبه خالص تولید می شوند و با استفاده از رنگزاهای خمی و آزوئیک رنگ می شوند . پارچه های این شلوار ها مقاومت سایشی و تراکم و وزن مترمربع بالایی داشته و طرح آن سرژه 1/3 است . امروزه پارچه های دنیم ( جین ) در سرتاسر جهان به صورت های مختلف از کالیته ها و شیدهای گوناگون تولید می شوند و کاربردهای فراوانی دارند .

امروزه پارچه های کلاسیک دنیم هنوز با ایندگو ( که از 1897 به صورت مصنوعی تولید می شود ) رنگرزی می شود که پروسه رنگرزی خاصی دارد به نحوی که در آن فقط سطح نخ های تار رنگ می شوند و مغز آنها سفید باقی می ماند . به همین دلیل است که پارچه های دنیم هرگونه سایش را نشان می دهند . معمولا یک یا چند مرحله سنگ شویی جهت افکت خاص به شلوار انجام می شود که این مرحله پس از تولید پارچه انجام می شود .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شلوار جین :

شلوار جین یکی از متداول ترین نوع شلوار جهت مصرف می باشد . با توجه به جنسیت ، نوع و اندازه پارچه ، مصرف این محصول نیز متفاوت می باشد .

بررسی های نشان می دهد که اغلب مردم از این نوع پوشش استفاده می نمایند و خواص مطلوب این محصول نظیر استحکام آن سبب می شود تا این گونه از شلوار جایگاه مناسبی را در میان پوشاک دیگر به خود اختصاص دهد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شلوار جین


 

Standard Performance Specification for 100 % Cotton Denim Fabrics D6554

Women cotton and similar apparel fabrics part 6 : Denim fabrics SABS 1387-6

2194 : پارچه جین – ویژگی ها و روش های آزمون

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده شلوار جین :

کشورهای عمده تولیدکننده : ترکیه ، چین ، امریکا

کشورهای عمده مصرف کننده : ترکیه ، امریکا

به طور کلی شلوار جین در اکثر کشورها مورد استفاده قرار می گیرد .

شرایط واردات و صادرات شلوار جین :

شرایط خاصی جهت واردات و صادرات این محصول وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شلوار جین


 

مبحث مد امروزه به عنوان یکی از مقوله های مورد توجه در صنعت تولید پوشاک می باشد . علاوه بر نوع محصول و کیفیت نهایی آن ، ظاهر و شکل لباس نیز از جمله مواردی است که مورد توجه خریداران امروزی می باشد .

پیراهن از جمله البسه ای است که از طرف خریدار توجه فراوانی به آن می شود . از این رو تولید محصول با استفاده از مواد اولیه مناسب و در نهایت تولید این محصول در شکل و ظاهر مناسب از جمله عواملی است که در فروش آن مؤثر می باشد .

از این رو تولید شلوارهایی با کیفیت و قیمت مناسب و ظاهر آراسته سبب می شود تا تقاضا جهت آن بیشتر شود . از طرف دیگر با توجه به سهولت تولید این محصول و فراهم بودن مواد اولیه آن در کشور به برنامه ریزی دقیق در تولید این محصول سبب می شود تا تولید محصول علاوه بر رفع نیازهای داخلی و خارجی ، سبب ایجاد اشتغال و سوددهی در کشور گردد .

شلوار جین از جمله محصولاتی می باشد که مورد توجه نسل جوان کشور می باشد . با توجه به جمعیت جوان کشور و وجود کشورهایی نظیر ترکیه که یکی از تولیدکنندگان مطرح شلوارهای جین می باشد ، از این رو توجه بیشتر به این محصول یکی از نیاز های صنعت کشور می باشد .

 


فرایند تولید شلوار جین

 

1 – تهیه الگو

2 – پهن کردن لایه های روی میز برش

3 – علامت گذاری

4 – برش

5 – دوخت اصلی

6 – دوخت زیپ و دکمه

7 – دوخت تزئینی

8 – دوخت مارک چرمی

9 – تمیزکاری

10 – عملیات تکمیلی

11 – کنترل نهایی

12 – بسته بندی

اما به راحتی می توان دریافت که واحد تولید شلوار جین شامل سه قسمت عمده برش ، دوخت و عملیات تکمیلی می باشد که وظایف هر قسمت به اختصار آورده می شود .

1 – قسمت برش :

این قسمت شامل تهیه الگو ، پهن کردن پارچه روی میز برش علامت گذاری و برش می باشد . الگوهای لازم بر اساس طرح مورد نظر و سایز آن را کاغذ تهیه و سپس این الگوهای کاغذی بسته به تعداد دفعات استفاده از مقوا یا صفحات فلزی به صورت شابلون های تعیین شده برای قطعات دوخت شلوار ساخته می شوند .

بعد از آن شابلون های فوق را روی لایه هایی از پارچه که با توجه به راه بافت و سایر ویژگی های پارچه روی همدیگر قرار گرفته اند به صورتی که کمترین ضایعات و دم قیچی را ایجاد نماید با دقت به اینکه اصطلاحا بیراه نباشد علامت گذاری و سپس توسط قیچی دوار بریده می شوند .

انجام عملیات برش به دقت و مهرت بسیار زیادی احتیاج دارد . که به همین منظور برای این قسمت از کارگران بسیار ماهر و با تجربه استفاده خواهد گردید .

2 – قسمت دوخت :

عملیات دوخت در این واحد به صورت سری کاری می باشد و معمولا هر کارگر تنها یک کار را به صورت ثابت تکرار می نماید.

به عنوان مثال یک کارگر فقط جیب شلوار را نصب می کند و الی آخر به این ترتیب تا تکمیل دوخت شلوار ایستگاه های مختلفی برای انجام دوخت اصلی ، تزئینی ، مارک چرمی و زیپ و دگمه وجود خواهد داشت که بسته به طرح شلوار تولیدی بایستی یک روال منطقی برای ترتیب عملیات برای مدل های مختلف متفاوت خواهد بود . نوع ماشین دوخت ، نخ مصرفی و سوزن مورد نیاز بسته به قطعه مورد نظر متفاوت و بایستی با دقت انتخاب گردد .

3 – قسمت عملیات تکمیلی :

عملیات تکمیلی در این واحد شامل تمیزکاری ، شستشو ، کنترل نهایی و بسته بندی خواهد بود . تمیزکاری به انجام عملیاتی همچون گرفتن سرنخ های اضافی از انتهای دوخت ها و باز کردن جادگمه ها و غیره اطلاق می شود .

بعد از این مرحله عمل شستشو و سنگ شور کردن برای برخی از تولیدات انجام می گیرد که این امر به دلیل پسند مشتریان از این گونه شلوارها خواهد بود در حین عمل شستشو انجام اعمالی نظیر ضد چروک کردن ، نرم کردن و ضد جرقه کردن با مواد شیمیایی مربوطه انجام گیرد .

در نهایت محصولات توسط باد در فشار هوای گرم خشک شده ، پس از کنترل نهایی بسته به نوع سفارش و پسند بازار بسته بندی می گردند .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شلوار جین

 

• ماشین برش

• چرخ خیاطی سه نخه

• چرخ خیاطی 5 نخه

چرخ خیاطی سه سوزنه

• چرخ خیاطی قسمت بالای شلوار

• چرخ خیاطی یک سوزنه و دو سوزنه

• دستگاه دوخت جا دگمه

• ماشین سنگ شو و شستشو

• دستگاه پرس

• کمپرسور هوا

• دیگ بخار

• دستگاه خشک کن

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه تولید شلوار جین

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شلوار جین ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool