جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنعت لوازم خانگی طرح توجیهی تولید کولر آبی و کولر گازی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Wipes

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

دستمال شستشو ( Cleaning Cloth ) یكی از منسوجات بی بافت می باشد ، كه تقاضای آن رو به افزایش می باشد و از دو روش سوزن زنی و اسپان لیس جهت تولید آن استفاده می شود . انواع دستمال شستشو در رنگ ها و سایزهای مختلف ، به عنوان تمیز و گردگیری نمودن مورد استفاده قرار می گیرد.

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو


 

دستمال شستشو ( Cleaning Cloth ) یكی از منسوجات بی بافت می باشد كه تقاضای آن رو به افزایش می باشد . از دو روش سوزن زنی و اسپان لیس جهت تولید دستمال شستشو استفاده می شود . افزایش میزان تولید و آسیب رسیدن كمتر به الیاف در لایه ، از مزیت های روش جدید اسپان لیس می باشد .

بیشترین مصرف الیاف در اسپان لس ، مربوط به الیاف مصنوعی ( ویسكوز و پلی استر ) می باشد . الیاف پنبه در سالهای اخیرمصرف زیادی در صنعت اسپان لس پیدا كرده است . مصرف الیاف پنبه ( خام و سفیدگری شده ) به علت نرمی ، راحتی و سازگاری با محیط زیست در اسپان لس مورد توجه تولید كنندگان قرار گرفته است .

تولید اسپان لس به دو بخش عمده ذیل متكی می باشد:

1- منطقه جت های آب (Jet Zone)

2 - پمپهای فشار قوی پیستونی و فیلتراسیون آب

در بخش اول عملیات باندینگ و درگیری بین الیاف توسط فشار آب انجام میشود . در بخش دوم آب مورد نیاز با فشار بسیار بالا و عاری از هرگونه ناخالصی و باكتری تامین میشود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو


 

در تولید دستمال شستشو با توجه به كاربرد آن از الیاف پنبه ، پلی استر، ویسكوز و یا مخلوط این الیاف استفاده می شود . لازم به ذكر است كه استفاده از الیاف پنبه در فرایند اسپان لیس مشكل می باشد .

بدلیل داشتن واكس پنبه حتی بعد از عملیات شستشو این الیاف و شسته شدن واكس با فشار آب خارج شده از نازل ، عملیات تصفیه آب زمان بر و سخت تر می باشد . محصول تولیدی در این واحد انواع دستمال شستشو در رنگها و سایزهای مختلف می باشد كه به عنوان تمییز و گردگیری نمودن مورد استفاده قرار می گیرد.

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو :

CCC-C-460 دستمال شستشو ( بی بافت)

A-A-162A دستمال شستشو

كشورهای عمده تولیدكننده دستمال شستشو عبارت اند از :

چین – تركیه - امارات متحده عربی

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو


 

• شرایط واردات دستمال مرطوب و دستمال شستشو

حقوق ورودی هر كالا شامل حقوق پایه و سود بازرگانی است . حقوق پایه طبق ماده (2) قانون اصـلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرنگـی جمهـوری اسـلامی ایـران شـامل حقـوق گمركی مالیات حق ثبت سفارش كالا ، انواع عوارض و سایر جوه دریافتی از كالاهای وارداتـی مـیباشـد ومعادل 4% ارزش گمركی كالا تعیین میشود به مجموع این دریافتی و سود بازرگـانی كـه طبـق قـوانین مربوطه توسط هیأت وزیران تعیین میشود ، حقوق ورودی اطلاق می شود . بـا بررسـی بـر روی اطلاعـات موجود دركتاب مقررات واردات و صادرات گمرك جمهوری اسلامی ایران حقوق ورودی محصولات طـرح تعیین شد كه در جدول زیر ارائه شده است .

SUQ حقوق ورودی نوع كالا شماره تعرفه گمركی ردیف

Kg 65 كفشور، قاب دستمال ، قابشور، گردگیر و سایر پارچه های همانند برای تمیز كردن 6307100 1

• شرایط صادرات دستمال مرطوب و دستمال شستشو

صادرات دستمال شستشو از هرگونه تعهد و پیمان ارزی معاف می باشد . بر طبق قانون معافیت صادرات كالا و خدمات از پرداخت عوارض ، تصویب شده در تاریخ ٧٢/٢١/١٣٧٩ صادرات كالا و خدمات از پرداخت هر گونه عوارض معاف است .

هیچ یك از وزارتخانه ها، سازمانها، نهادها، دستگاههای اجرایی ، شهرداریهای و شوراهای محلی كه بر طبق قوانین و مقرارت حق وضع و اخذ عوارض را دارند ، مجاز نیستند از كالاها و خدماتی كه صادر می شود عوارض اخذ نمایند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو


 

با افزایش جمعیت و نیاز بشر به پوشاك و دیگر منسوجات ، تنها روش بافندگی تا و پودی و حتی حلقـوی پاسخگوی این جمعیت رو به رشد نمی باشد. بنابراین تولید منسوجات بی بافت مورد بررسی قـرار گرفـت وموفق واقع شد .

امروزه بی بافتها در گستره وسیعی از منسوجات یكبار مصرف وغیره مورد استفاده قـرار مـیگیرند . این منسوجات به علت راحتی در مصرف و برآوردن نیازهای مصرف كنندگان با قیمت پایین تر، باعث ایجاد روند رو به رشد تقاضا گردیده است .

فرآیند تولید از نظر تكنولوژی و مقدار تولید در مملکت ما نقایص قابل توجهی نداشته و در صورت حمایت منطقی از تولید کننده محصولات داخلی میتوانـد در صـحنه هـای بین المللی رقبای خود را کنار گذاشته و به فتح بازارهای جدید بپردازد .

 


فرایند تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو

 

الیاف مصرفی در این واحد عمدتا الیاف پنبه ، ویسكوز و پلی استر است كه كاملا پاك شده و عاری از هر گونه ناخالصی و گرد و غبار می باشند و در بسته های فشرده بسته بندی و مورد مصرف قرار می گیرند .

اهداف مرحله حلاجی بازكردن ، تمیزكردن و مخلوط كردن الیاف می باشد . اولین ماشین در خط حلاجی كه بر روی الیاف بهم فشرده عدلها عمل می كند بازكننده عدل می باشد . كار اصلی این ماشین برداشت مقدار مشخص شده الیاف از عدل ، بازكردن و تبدیل به توده های كوچك الیاف جهت تمیز نمودن الیاف در ماشینهای بعدی و تا حدی مخلوط كردن الیاف می باشد .

برای تمیز كردن الیاف در مرحله حلاجی می بایستی در ابتدا توده الیاف باز شود و همچنین برای بدست آوردن یكنواختی در مخلوط نمودن الیاف نیز لازم است الیاف تا حد امكان باز شوند . لذا باز كردن الیاف به عنوان اولین هدف در قسمت حلاجی می باشد .

در این ماشین بازكننده الیاف از بازكننده غلتكهای اره ای ( Saw-Tooth Opener) استفاده شده است كه تراكم دندانه های آنها افزایش می یابد و سپس الیاف توسط نیروی گریز از مركز و مكش هوا به كانال مجزایی برای انتقال الیاف به ماشین مخلوط كننده هدایت می شوند .

بدلیل استفاده كردن از ماشینهای اتوماتیك بازكننده عدل در خط حلاجی مخلوط شدن توده الیاف بطور پیوسته انجام می شود . همچنین با بكار بردن ماشین مخلوط كننده اتوماتیك در خط حلاجی یك مخلوط ممتد و پیوسته ای از الیاف به ماشین كارد ارائه می گردد .

در این ماشین یك قفس تراكم در بالای آن قرار دارد كه مخزنهای ماشین را به ترتیب از الیاف پر می كند و الیاف از ابن مخازن بطور همزمان بر یك تسمه نقاله می ریزد و از آنجا به ماشین بعدی منتقل می شود . ویژگی ماشین كارد در باز كردن توده های الیاف و تبدیل آنها به صورت الیاف تك تك است .

علاوه بر این كاردینگ موجب تمیز كردن الیاف ، مستقیم و مخلوط نمودن الیاف می گردد . خصوصیت ویژه ماشین كارد پوشش آن است كه قسمتهای تیكرین ، سیلندر، دافر و كلاهك را می پوشاند . پوشش سوزنی كارد در تیكرین ، سیلندر و دافر پوشش اره ای است و در كلاهك پوشش سوزنی نواری استفاده می شود .

نوار تیغه ای غلتك تیكرین بسیار تیز و برنده می باشد و سرعت آن در حدود 650 - 350 دور بر دقیقه است . در این حالت الیاف خیلی زیاد باز شده و فرصت خوبی برای تمییز كردن آنها وجود دارد .

در ماشین كارد بین سیلندر و كلاهك و همچنین بین سیلندر و دافر حالت سوزنها نوك به نوك میباشد و عمل كاردینگ انجام میشود یعنی الیاف باز میگردند البته برای اینكه این عمل انجام شود بایستی فاصله بین سوزنها حداقل بوده و سرعت یكی از سطوح كندتر از دیگری باشد .

بین سیلندر و كلاهك ، سرعت كلاهك كندتر بوده و بین دافر و سیلندر نیز سرعت دافر كمتر از سیلندر میباشد حالت سوزنها بین سیلندر و تیكرین به صورت نوك به پشت میباشد و عمل انتقال الیاف صورت میگیرد هنگامی كه نوك سوزنها سطح سریع سیلندر به پشت سوزنها سطح كندتر تیكرین میرسد الیاف را از تیكرین میگیرد .

بدین ترتیب همیشه الیاف از سطح كندتر به سطح سریعتر منتقل می شود. الیاف توسط مكش هوا از دافر جدا شده و به سطح مشبكی هدایت می شوند . در این حالت قراركیری الیاف به صورت راندوم می باشد ، بنابراین تمام خصوصیات محصول در جهات مختلف یكسان خواهد بود .

یكی از روشهای دیرینه جهت اتصال لایه ها در تولید منسوج بی بافت ، اتصالهای مكانیكی می باشـد ، كـه درگیری الیاف موجب استحكام لایه می شود . در اتصال لایه ها به صورت مكانیكی دو روشی كه بـه صـورت گسترده ای استفاده می شود ، روش سوزن زنی و اسپان لیس می باشد .

در فرایند اسپان لیس آب بـا انـرژی بالا، از نازل خارج می شود كه در برخورد به لایه منجر به درگیری وقفل شدن الیاف در یكدیگر مـی گـردد .

فرایند تولید دستمال گردگیری

1. انبار مواد اولیه

2. حلاجی

3. کارد و webforming

4. خط باندینگ

5. اشباع سازی

6. برش و بسته بندی

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو

 

• خط حلاجی

• كارد و Webforming

• خط باندینگ و خشك كن

• خط اشباع سازی و خشك كن

 

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . در صورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید دستمال مرطوب و دستمال شستشو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool