جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید و بسته بندی شامپو سر و بدن و نرم کننده مو سال 1402 + word + pdf
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Perlite brick2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

در تولید آجرهای عایق صوتی ( آجر پرلیتی ) ، از پرلیت منبسط شده ، پشم سنگ ، پركننده هایی نظیر رس ها و نشاسته و یا سدیم سیلیكات استفاده می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی


 

در تولید آجرهای عایق صوتی ( آجر پرلیتی ) ، از پرلیت منبسط شده ، پشم سنگ ، پركننده هایی نظیر رس ها و نشاسته و یا سدیم سیلیكات استفاده می شود. در حالتی كه نشاسته مورد استفاده قرار گیرد ، مواد با هم تركیب شده و دوغابی را تشكیل می دهند و سپس این دوغاب آبگیری شده و توسط فرآیند خاصی مانند Fourdiner متراكم می شود .

در صورتی كه سیلیكات رایج باشد ، مواد در یك زمین مستحكم مخلوط شده و سپس به طور هیدرولیكی در یك قالب فشرده می شوند و بعد از بیرون آمدن از قالب ، آجرهای بدست آمده پخته می شوند . آجرها و كاشی های عایق صدای تولید شده از این نوع جهت كنترل انعكاس صدا در محیط های بسته نظیر ادارات ، مدارس ، بیمارستان ها ، سالن های تئاتر و سایر اماكن حساس به صدا مورد استفاده قرار می گیرید .

كارایی عایق صوتی این مواد بستگی به ساختار آن ها یعنی ضخامت آجر و وجود حباب های هوا در داخل آن ها دارد . در این موارد ضریب كاهش صدا مهم است ، كه اگر 0/85 باشد ( یعنی 85 درصد صدا جذب می شود ) در بعضی فركانس ها انرژی صوتی تبدیل به حرارتی شده و حذف می گردد . كاشی های عایق صدا اغلب ، سبك وزن ، با دوام و مقاوم در مقابل حریق هستند . پرلیت مصرفی در كاشی های عایق صدا با مخلوطی از بنتونیت و كائولن و در حقیقت با پوشش سرامیك متصل و پخته می شوند .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی


 

از مهمترین كاربردهای پرلیت فرآوری شده ، می توان در مصالح ساختمانی به صورت قطعات پیش ساخته و آجر پرلیتی ، پلاسترهای معمولی ساختمان ، عایق های پركننده ، آجرهای عایق صدا و ... می باشد . از جمله قطعات پیش ساخته از پرلیت می توان به آجر پرلیتی ، پلاستر های پرلیتی و پوشش های پرلیتی نام برد .

آجرهای پرلیتی برای عایق سازی ساختمان ها در برابر صدا به كار می روند . امروزه یكی از علل افزایش مصرف پرلیت ، عایق سازی صوتی ساختمان ها توسط پرلیت می باشد. در احداث ساختمان ها به منظور جلوگیری از انتقال صدا بایستی موارد زیر مورد توجه قرار گیرد .

انتقال صدا در ساختمان ها كم باشد .

انتقال صدا به هنگام رفت و آمد افراد در پله های ساختمان كاهش یابد .

آجرها و كاشی های عایق صدای تولید شده از این نوع جهت كنترل انعكاس صدا در محیط های بسته نظیر ادارات ، مدارس ، بیمارستان ها ، سالن های تئاتر و سایر اماكن حساس به صدا مورد استفاده قرار می گیرید .

كارایی عایق صوتی این مواد بستگی به ساختار آنها یعنی ضخامت آجر و وجود حباب های هوا در داخل آن ها دارد . در این موارد ضریب كاهش صدا مهم است ، كه اگر 0/85 باشد ( یعنی 85 درصد صدا جذب می شود ) در بعضی فركانس ها انرژی صوتی تبدیل به حرارتی شده و حذف می گردد . كاشی های عایق صدا اغلب ، سبك وزن ، با دوام و مقاوم در مقابل حریق هستند . پرلیت مصرفی در كاشی های عایق صدا با مخلوطی از بنتونیت و كائولن و در حقیقت با پوشش سرامیك متصل و پخته می شوند .

پرلیت را می توان به نسبت های مختلف با سیمان مخلوط كرد و از آن قطعه های سبك وزن تهیه كرد . ملات پرلیت از ملات سیمان سبكتر ، هدایت گرمایی آن كم و جذب صدای آن بیشتر است . پرلیت از حفرات میكروسكوپی تشكیل شده است و از نظر شیمیایی خنثی بوده و در برابر حمله موریانه و جانوران موذی مقاوم است .

علاوه بر این با توجه به خصوصیات دیگر از آن یك عایق و مصالح ساختمانی سبك ساخته شده است ( ملات و گچ ، عایق كاری زیر سقف ، پوشش دودكش ، آجرنسوز ، عایق كردن لوله و .... ) . به علت چگالی كم پرلیت ( در مقایسه با سنگ های خرد شده ) پرلیت منبسط شده در گچكاری دیوار سبب كاهش انقباض ، وزن و افزایش مقاومت در برابر آتش و خاصیت عایق بودن آن می شود .

معمولاً پرلیت به دلیل داشتن خواصی نظیر چگالی پایین ، خاصیت نارسانایی حرارتی و صوتی ، مقاومت در برابر حریق و رطوبت در ساختمان سازی استفاده می شود و در اغلب موارد پس از مخلوط شدن با سایر مواد به مصرف می رسد . كاربرد بیشتر محصولات پرلیتی در سقف ها ، دیوارها ، پشت بام ها ، كف ساختمان ها ، پی و نماها و عمده ترین مصرف پرلیت در ساختمان سازی ، مربوط به قطعات پیش ساخته می باشد .

انواع خاصی از ورق های سنگی تولید شده در آمریكا ، پرلیت مصرف می كنند ، تا این كه مقاومت بهتری در مقابل ضربه و شكستگی و سوراخ شدگی در جاهایی كه بیشترین مصرف را دارند ، مثل دیوار راهروها داشته باشند .

این قطعات از نظر غیر قابل احتراق بودن در سطح قطعات دیواره گچی می باشند . تقریباً 10 درصد وزنی پرلیت منبسط شده در تولید این نوع محصولات به كار برده می شود ، در دهه 1970 كه همراه با بحران انرژی بود ، از صفحات پرلیتی پیش ساخته به منظور حفظ انرژی حرارتی و عایق نمودن ساختمان ها استفاده شد و از آن پس رونق گرفت . این صفحات پرلیتی به علت قابلیت انتقال حرارت كم و سبك بودن ، اغلب جهت پوشش فولاد نیز بكار گرفته می شوند .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی


 

صنعت آجر از قدیم الایام در ایران مرسوم بوده است و در حال حاضر نیز آجر مهمترین كالای ساختمانی محسوب می شود . در سال 1344 كمیسیون استاندارد آجر ایران تشكیل گردید و پس از بررسی استانداردهای كشورهای دیگر و مطالعه درباره مهارت های موجود دركشور و انجام آزمایش های لازم ، رعایت استاندارد شماره 1974 - 3921 ملی انگلستان ، شماره 216 ملی آمریكا و شماره 1250 ملی ژاپن را در ایران توصیه نمود .

استاندارد ملی ایران بر اساس اندازه ، نوع ، شكل ، وزن ، مواد اولیه ، مقاومت در مقابل فشار و تحمل یخبندان تهیه گردیده است و با شماره 1344-7 در موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران موجود می باشد . پرلیت مورد استفاده در مصارف و كاربردهای مختلف دارای مشخصات ویژه ای می باشند ، كه جهت تعیین و كنترل این مختصات بایستی از تست های استاندارد استفاده شود ، كه اغلب تست های ASTM مورد استفاده قرار می گیرند .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی


 

اطلاعات چندانی از تولید كننده های آجر پرلیتی در دست نیست ، زیرا آمار مربوط به آن ها معمولا تحت نام قطعات پیش ساخته از پرلیت و یا حتی خود پرلیت ذكر می شود . مقام اول مصرف را صنایع ساختمانی با سهم 39 الی 40 درصدی به خود اختصاص می دهد . دیگر مصارف عمده شامل صنایع تهیه آب میوه ( 23 درصد ) ، قند سازی ( 22 درصد ) و روغن نباتی 11 درصد است .

سهم صنایع ساختمانی در مصرف پرلیت نزدیك به مصرف مشابه در كشورهای اروپای غربی است . برترین كشورها كه دارای ذخایر پرلیت هستند تركیه ، یونان و ایالات متحده هستند . بیشترین ذخایر پایه در دنیا مربوط به كشور تركیه می باشد . میزان ذخایر اقتصادی مربوط به این كشور با سایر كشورها در نظر گرفته شده است . نسبت ذخایر اقتصادی پرلیت در یونان و ایالات متحده امریكا نسبت به ذخایر پایه در این كشورها ، به ترتیب برابر 17 درصد و 25 درصد می باشد .

بیشتر شركت های بزرگ و فعال در زمینه پرلیت در كشورهای یونان ، تركیه و آمریكا واقع هستند . هر چند كه این شركت ها در خارج از كشورهای مذكور نیز دارای شركت های تابعه می باشند ، ولی نكته قابل توجه این است ، كه برخی از كشورها نظیر آلمان و كانادا كه دارای ذخایر بزرگ پرلیت نمی باشند ، دارای شركت های بزرگی هستند ، كه به انبساط و تولید محصولات پرلیتی می پردازند و عمدتاً پرلیت خام وارداتی را مورد فرآوری و انبساط قرار می دهند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی


 

اكثر كشورهای وارد كننده پرلیت ، آن را به صورت خام وارد می كنند ، كه این به خاطر هزینه های بالای حمل و نقل پرلیت منبسط شده می باشد ، كه خودشان پس از وارد كردن پرلیت خام ، آن را جهت مصارف مختلف منبسط می كنند و حتی برخی از این كشورهای صادر كننده پرلیت منبسط شده و یا محصولات و قطعات ساخته شده پرلیتی می باشند . اما متاسفانه به علت عدم وجود كارخانجات تولید پرلیت منبسط با ظرفیت بیشتر ، پرلیت خام وارد كشور نمی شود .

عمده پرلیت وارداتی به شكل محصولات ساخته شده ، كه اغلب در كمك صافی ها مورد استفاده قرار می گیرند ، می باشد . با توجه به صنایع مصرف كننده و میزان تولید پرلیت منبسط در داخل كشور ، میزان واردات پرلیت منبسط شده 10000 تن در سال برآورده شده است . روند رو به رشد واردات پرلیت در كشور با نرخ رشد میانگین 5/64 درصد بودن در نظر گرفتن سال 1377 ، می تواند تعابیر متفاوتی داشته باشد .

از یكسو می توان این امر را به لحاظ فرآوری و ایجاد ارزش افزوده محصول در كشور در نظر گرفته ، كه با توجه به نقش ایران در منطقه قابل توجیه است . از دیدگاه دیگر می توان كیفیت پرلیت های وارداتی را بهتر از پرلیت های داخلی در نظر گرفت . بر اساس مصوبه مورخ 7/4/1372 هیات وزیران شرایط صادرات و واردات كالاها بصورت زیر می باشند : طبق ماده -2 كالای صادراتی و وارداتی به سه گروه زیر تقسیم می شوند :

الف ) كالای مجاز – كالایی است كه صدور ورود آن با رعایت ضوابط نیاز به مجوز ندارند .

ب ) کالای مشروط – كالایی است كه صدور ای ورود آن با كسب مجوز امكان پذیر است.

ج ) كالای ممنوع – كالایی است كه صدور ورود آن به موجب شرع مقدس اسلام و قانون ممنوع گردد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی


 

با توجه به این كه روز به روز استفاده از مصالح ساختمانی سبك تر بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و همچنین ویژگی های مناسب پرلیت برای این منظور استفاده از آن از اهمیت برخوردار است .

مزایای استفاده از مصالح پرلیتی :

دانسیته كم ، سازگاری با حرارت ، هزینه كم ، كیفیت عایق بندی حرارتی و صوتی ، مقاومت در برابر آتش ، رطوبت و حیوانات موزی پرلیت به دلیل چگالی كم ، رسانایی ضعیف ، خنثی بودن ، غیر قابل احتراق بودن ، سختی كم ، درخشندگی خوب ، قابلیت جذب و مقاومت ( نسبت به سایر اگرگات ها نظیر ورمیكولیت ) در صنایع مختلف به كار می روند.

گرچه بیشتر مصارف پرلیت به صورت منبسط شده است ، ولی برخی مواقع از پرلیت خام نیز بسته به مشخصات فیزیكی و شیمیایی آن در صنایع ریخته گری ، ساینده ها ، سنگ های تزئینی و به عنوان منبع سیلیس استفاده می شود .

 


فرایند تولید آجر پرلیتی

 

امروزه یكی از علل افزایش مصرف پرلیت ، عایق سازی صوتی ساختمان ها توسط پرلیت می باشد . در احداث ساختمان ها به منظور جلوگیری از انتقال صدا ، بایستی موارد زیر مورد توجه قرار گیرد .

- انتقال صدا بین كف و طبقات كم باشد .

- انتقال صدا در ساختمان ها كم باشد .

- انتقال صدا به هنگام رفت و آمد افراد در پله های ساختمان كاهش یابد .

در تولید آجرهای عایق صوتی از پرلیت منبسط شده ، پشم سنگ ، پركننده هایی نظیر رس ها و نشاسته و یا سدیم سیلیكات استفاده می شود . در حالتی كه نشاسته مورد استفاده قرار گیرد ، مواد با هم تركیب شده و دوغابی را تشكیل می دهند و سپس این دوغاب آبگیری شده و توسط فرآیند خاصی مانند Fourdiner متراكم می شود .

در صورتی كه سیلیكات رایج باشد ، مواد در یك زمین مستحكم مخلوط شده و سپس بطور هیدرولیكی در یك قالب فشرده می شوند و بعد از بیرون آمدن از قالب آجرهای بدست آمده پخته می شوند .

آجرها و كاشی های عایق صدای تولید شده از این نوع جهت كنترل انعكاس صدا در محیط های بسته نظیر ادارات ، مدارس ، بیمارستان ها ، سالن های تئاتر و سایر اماكن حساس به صدا مورد استفاده قرار می گیرید و كارایی عایق صوتی این مواد بستگی به ساختار آن ها یعنی ضخامت آجر و وجود حباب های هوا در داخل آن ها دارد . در این موارد ضریب كاهش صدا مهم است ، كه اگر 0/85 باشد ( یعنی 85 درصد صدا جذب می شود ) در بعضی فركانس ها انرژی صوتی تبدیل به حرارتی شده و حذف می گردد .

كاشی های عایق صدا اغلب سبك وزن ، با دوام و مقاوم در مقابل حریق هستند . پرلیت مصرفی در كاشی های عایق صدا با مخلوطی از بنتونیت و كائولن و در حقیقت با پوشش سرامیك متصل و پخته می شوند . با توجه به اینكه فرآیند تولید آجر از هر نوع شبیه بوده و فقط در مواد اولیه مصرفی متفاوت است ، در زیر به روش های تولید آجر به طور كلی اشاره می شود.

روش های تولید آجر

به طور كلی روش تولید آجر از ابتدائی ترین تا پیشرفتهترین روش را می توان در سه قسمت اصلی تهیه خشت ، خشك كردن و پخت خلاصه كرد . فرایند تولید را می توان در پنج مرحله زیر خلاصه كرد .

1) استخراج مواد

2) تهیه گل .

3)فرم دادن

4) خشك كردن

5) پخت

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی

 

• سیلوی تغذیه كننده

• نوار نقاله فلزی با ملزومات

• نوار نقاله لاستیكی

• فلزیاب دستگاه

• دستگاه خرد كن

• نوار نقاله فلزی

• غلطك ( دستگاه والس )

• مخلوط كن دو محوره

• سیلوی میانی (feeder Box)

• دستگاه اكسترودر یا پرس

• تجهیزات برش، جابجائی، خشك كن و كوره

• تجهیزات برش اتوماتیك و جابجایی

• تجهیزات خشك كن اتاقكی

• كوره هوفمن

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آجر پرلیتی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آجر پرلیتی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool