جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع فلزیطرح توجیهی تولید سیلیس و بوژه ریخته گری سال 1400 + کامفار
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Gypsum panel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پانل گچی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پانل گچی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

پانل گچی متشکل از یك هسته گچی است ، که با ورقه های کاغذ مقاوم پوشش داده شده و به خوبی به آن ها چسبیده است ، تا صفحه ای مسطح و مستطیل شکل به وجود آورد . نوع سطوح کاغذی با توجه به نوع استفاده خاص از صفحه تغییر می کند و هسته گچی ، ممکن است برای ایجاد خواص تکمیلی دارای مواد افزودنی باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پانل گچی


 

فرآورده ای متشکل از یك هسته گچی است ، که با ورقه های کاغذ مقاوم پوشش داده شده و به خوبی به آن ها چسبیده است ، تا صفحه ای مسطح و مستطیل شکل به وجود آورد . نوع سطوح کاغذی با توجه به نوع استفاده خاص از صفحه تغییر می کند و هسته گچی ممکن است ، برای ایجاد خواص تکمیلی دارای مواد افزودنی باشد . لبه های طولی صفحه با کاغذ مخصوص پوشیده شده و دارای مقطعی متناسب با نوع کاربرد است .

کد آیسیك پانل گچی محصول 2695512416 ( و کد 8 رقمی 26951176 ) از گروه ساخت سایر محصولات غیر فلزی زیر گروه ساخت کانال های بتنی ، سیمانی و گچی ( 2695 ) می باشد . پانل گچی تحت زیر فصل تعرفه 6809 مقررات گمرکی ایران با عنوان لوحه ، صفحه ، ورق ، همانند از گچ ، پوشیده شده با کاغذ و یا مقوا ، با زیر تعرفه 68091100 وارد و صادر می شود .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پانل گچی


 

از گچ کلسیته شده برای روکاری استفاده می شود . بهترین نوع برای این منظور گچ چند فازی است ، زیرا ترکیب فازی آن ، باعث تسریع در شروع خودگیری وخاتمه خودگیری درزمان مناسب ، صافی سطح ، پلاستیته مناسب ، قابلیت استفاده بدون نیاز به ماده افزودنی دیگر خشک شدن سریع سطح کار شده و دانسیته مناسب و استحکام خوب می شود .

گچ نیمه هیدرات B برای روکاری مناسب نیست ، زیرا خود گیری آن بسیار دیر شروع و بسیار زود خاتمه می یابد ، همچنین توزیع اندازه ذرات ان برای این کار برد مناسب نمی باشند . با این وجود می توان با افزودن بعضی عوامل خارجی ، آن را قابل کاربرد برای این منظور ساخت ، که در این صورت گچ مخلوط و یا گچ نیمه هیدرات ممانعت شده شناخته می شود .

از انیدریت به عنوان کفپوش استفاده می شود ، زیرا در این صورت ترد بودن آن دیگر یک عیب به حساب نمی آید . مقدار بسیار زیادی انیدریت در صنعت معدن کاری ، به عنوان ماده ساختمانی سقف راهروی معادن و همچنین محفظه های تهویه هوا در معادن زغال به کار می رود . ذرات خشک انیدریت با دانه بندی زیر 8 میلی متر در معادن استخراج زغال ( به روش زیر زمینی ) استفاده فراوان دارند .

دانه های ریز انیدریت طبیعی و فلوئوروائیدریت فراوری شده ، به عنوان عامل ایجاد چسبندگی در گچ های مورد استفاده برای کفپوش به کار می روند . در این مورد از ماسه و گچ به نسبت 5 به 2 استفاده شد و پس از مخلوط کردن با مقدار مناسب آب به وسیله پمپ به داخل مکان هایی که نیاز به کفپوش شدن دارند ، فرستاده می شوند . روان شدن دوغاب در محل ، خود باعث ایجاد یک سطح صاف در محل می شود .

از دوغاب انیدریت به تنهایی نیز برای این منظور استفاده شده است . به این ترتیب با توجه به این که مقدار انقباض انیدریت بسیار کم است ، می توان یک سطح بزرگ را بدون وجود و یا مشاهده هر گونه ترکی ، آماده کرد . ازگچ طبیعی وانیدریت برای تولید سیمان نیز استفاده می شود ، مطابق استاندادdin ، در سیمان پرتلند تا حداکثر 3 درصد وزنی so3 و برای سیمان کوره بلند تا حداکثر4 درصد وزنی so3 می توان از این مورد استفاده کرد .

در روسیه یک نوع سیمان گچی مخصوص با مخلوط کردن سنگ گچ و سیلیس تولید می شود ، که باتوجه به مقاومت آن نسبت به آب ، از این مخلوط در ساخت دیوارهای قابل شستشو درمنازل روستایی استفاده فراوان می شود .

از نیمه هیدرات گچ aبه عنوان یک ماده قالبگیری محکم برای ساخت کاشی پشت بام ، ریخته گری فلزات و دندانسازی استفاده می شود . اگر نیمه هیدرات های a.b باهم مخلوط شوند . یک ماده قالبگیری مناسب ، به ویژه برای سرامیک ها تولید می شود .

زیرا با تغییر نسبت نمیه هیدراتa به b می توان استحکام و زمان خودگیری مناسب را اختیار کرد . گچ قالبگیری برای ریخته گری مواد مورد نیاز در جراحی و همچینین بانداژهای ارتوپدی نیز به کار می رود . استفاده دیگر گچ در تولید گچ تحریر است ، که اکنون تقریبا در دنیا استفاده خود را از دست داده است و تنها در برخی کشورهای پرجمعیت با امکانات مالی کم ، مورد استفاده دارد .

از سولفات کلسیم دی هیدرات به عنوان پایدار کننده خاک و کم کردن اثر سدیم ( در کشاورزی ) نیز استفاده می شود . همچنین از آن به عنوان کود شیمیایی در خاک های گوگردی استفاده می شود . سولفات کلسیم دی هیدرات به عنوان پایدار کننده خاک و کم کردن اثر سدیم در کشاورزی نیز استفاده می شود . همچنین از آن به عنوان کود شیمیایی در خاک های گوگردی استفاده می شود .

سولفات کلسیم ، به ویژه به شکل گچ طبیعی ، انیدرایت و گچ فسفردار( phosphogypsum ) ، برای تولید اسید سیولفوریک از روش muller-kuhne بکار برده می شود . به این ترتیب می توان اسید سولفوریک مورد نیاز برای تهیه فسفات خام را از گچ فسفردار به دست آورد ، بنابراین واحد های اسید فسفریک ، که منبع اسید سولفوریک به راحتی دراختیار آن ها نیست می توانند از این روش استفاده کنند .

از انیدریت 3 به عنوان یک ماده جاذب رطوبت ( خشک کننده ) در آزمایشگاه ها می توان استفاده نمود . در صنایع کاغذ ، از گچ با دانه بندی بسیار ریز می توان به عنوان پر کننده در صنایع کاغذ ، از گچ با دانه بندی بسیار ریز می توان به عنوان پر کننده در صنایع کاغذ استفاده نمود .

قطعات پیش ساخته گچی :

کلیه مصالح ساختمانی گچی برای مکان های داخی بدون تحمل بار و فضاهای خشک ، مناسب می باشد ، گچی پیش ساخته قبلا در کارخانه خشک شده و در حالت خشک به کار گرفته می شوند . قطعات گچی به طور عادی در هوای آزاد پس از چند روز خشک می شود .

قطعات پیش ساخته گچی را می توان پس از کارگذاردن و نصب ، در حالی که رطوبت آنها کمتر از دو درصد باشد ، رنگ کاری کرده یا با کاغذ دیواری یا کاشی کاری پوشانید . سطوح گچی دارای واکنش خثنی هستند .

گچ کار شده به دلیل این که دارای وزن مخصوص ظاهری نسبتا کم و تخلخل زیاد است ، لذا قابلیت انتقال دما را نشان می دهد . زیرا قطر تخلیل های موجود در گچ نسبتا بزرگ است ، جذب و دفع سریع بخار آب به راحتی انجام می گیرد ، که در اصطلاح باعث تنفس آن می شود . بنابراین سطوح گچی دیوارها در منزل و محل کار عرق نمی کند و گرم می باشد ، به طور کلی مزایای استفاده از این گونه قطعات به شرح زیر است :

1- دیوار بلوک گچی در مقابل صدا مقاوم بوده ، بلوک گچی به ضخامت 8 سانتیمتر اصوات برابر با 34 دسیبل هر گونه صدا را تضعیف می نماید . در مقایسه با روکش سیمان و دیوار آجری ، مقاومت در مقابل صدای ضخامت یک سانتی متر بلوک گچی برابر با ، ضخامت دیوار آجری ، روکش سیمان و ضخامت بتون می باشد .

2- در مقابل شعله آتش مقاوم بوده و 5 بار بیش از بتون مقاومت می نماید .

3- تا دمای 85 درجه سانتی گراد عایق حرارت است .

4- به راحتی قابل جابجائی می باشد .

5- زوایا و گوشه های دقیق را می توان با برش ایجاد کرد .

6- فضای کمتری را اشغال می نماید .

7- مانع از نفوذ حشرات موذی می گردد .

8- به دلیل سطوح صافی که دارد ، احتیاج به زیر سازی جهت چسباندن کاغد دیواری و یا سایر پوشش ها ندارد .

9- حمل و نقل آن به سهولت انجام گرفته و دارای کمترین تلفات می باشد .

10- نصب آن ها فوق العاده ساده بوده و احتیاج به متخصص تلفات می باشد .

11- بعضی ازانواع آن ها ( به عنوان مثال پانل های تولید شده توسط کارخانه temple ، استحکام دیواره ای که روی ان کار گزاری شده اند) را افزایش می دهند .

خواست و مزایای فوق سبب گردیده است ، که از بلوک های گچی جهت پارتیشن و تقسیم فضا در مراکز آموزشی ، بیمارستان ها ، مراکز بهداشتی و ادارات به نحو موثری استفاده شود ، علاوه بر استحکام از زیبایی نیز برخوردار بوده و کاملا بهداشتی نیز می باشد .

صفحات گچی برای مصارف روکار

این صفحات ، ورق های بزرگ و نازک ( با ضخامت 25-8 میلی متر گچی هستند ، که اطراف آن به وسیله کاغذ ضخیم یا مقوا پوشیده شده و دارای وزن مخصوص ظاهری برابر 95/0 - 75/0 گرم بر سانتی متر مکعب است . برای تولید این نوع ورق ها گچ بتا را با آب و مواد افزودنی دیگری مانند چسب و غیره در مخلوط کن مداوم ریخته و همگن می کنند ، به گونه ای که خمیر سیال و زود گیر حاصل می شود .

این خمیر مایع بر روی مقوا که در روی مقوا ضخامت 6/0 میلی متر به وزن 350 - 300 گرم در هر متر مربع ) ، که در روی نوار متحرکی قرار گرفته و به طور مداوم قرار می گیرد ، ریخته می شود . همزمان با این عمل ، رول ورق مقوایی دیگری بر روی سطح گچ ریخته شده قرار می گیرد و آنگاه از بین دو غلتک شکل دهنده می گذرد ، در این صورت تمام اطراف گچ توسط این مقوا پوشیده شده و قطعاتی به عرض در حدود 2/1-25/1 متر و ضخامتی بین 25-5/9 میلی متر حاصل می شود .

گچ محور شده بین این دولایه مقوا پس از مدت کمی سخت شده و ورق گچ در مرحله بعدی ، توسط قیچی ویژه ای به طول های مورد نیاز بریده می شود و مقدار آب باقی مانده که در حدود یک سوم وزن آن است ، در یک خشک کن طبقه ای با دمای غیر مستقیم یا مستقیم به روش مداوم خشک می گردد .

صفحات گچی نسبت به نوع کاربردشان در انواع مختلف از نظر ابعاد هندسی ، نوع لبه ، وزن ، استحکام ، پایداری در مقابل رطوبت و فشار تولید می شوند . صفحات گچی ویژه ای نیز با خواص مقاومت در مقابل آتش تولید می شود ، که محتوی مقداری الیاف شیشه است .

صفحات گچی برای روکش های داخل ساختمان ، مانند پوشش دیواره ها و سقف مناسب می باشد . ورق ها را به وسیله گچ ملات ویژه ( مانند گچ چونه ) به دیوارمعمولی یا بتن می چسبانند ، یا به وسیله پیچ یا میخ های ویژه به زیر سازی پیش آماده شده چوبی یا فلزی متصل می نماید . درزها به وسیله گچ بتونه کاری گرفته شده و کاملا صاف می شود . به گونه ای که یک سطح کاملا مسطح و یکنواختی حاصل می شود .

همچنین این ورق ها برای جدا کردن فضاهای داخل ساختمان ، با خواص مختلف قابل استفاده است . ورق ها را می توان به ابعاد مورد نیاز با پوشش های مختلف تولید کرده ، یا با قرار دادن ورق های پلی استرول و غیره ما بین دو ورق از این صفحات به عنوان دیوارک های سبک و جداکننده استفاده نمود . با سوراخ کردن پالن ها و چسباندن اشکال رنگی ، می توان به عنوان دکراسیون از ان استفاده کرده و یا به وسیله فویل آلومینیوم آن ها را در مقابل بخار آب مقاوم ساخت .

بلوک های گچی ( دیوارک )

مخلوطی از گچ نیمه هیدرات با آب ( نسبت آب و گچ بین 1-9/0 ) در مخلوط کننده به صورت دوغاب گچ تهیه شده و در قالب های مخصوص ، اغلب بین 18الی 24 در هر بار ریخته و تولید می شود . پس از گذشت 8 الی 10 دقیقه این بلوک ها از قالب خارج و خشک می نمایند .
بلوک های گچی را معمولا در ابعاد 500×666 میلی متر ، با ضخامت 60 ، 70 ، 80 یا 100 میلی متر تولید می نمایند . وزن مخصوص ظاهری آن ها بین 7 - 9 گرم بر سانتی متر مکعب است . این نوع از قطعات پیش ساخته گچی برای جداسازی فضا ها و دیوار داخل ساختمان مورد مصرف قرار می گیرد . اطراف بلوک گچی فرو رفتگی و برآمدگی ویژه ای ایجاد می شود ( کام و زبانه ) ، که در همدیگر جفت می شوند و درز آن ها به وسیله گچ مخصوص بتونه کاری کاملا پوشیده و مسطح می گردد .

قطعات پیش ساخته گچ سقفی

این قطعات از گچ بتا و آب با مقدار بسیار کمی الیاف شیشه تولید می شود . دوغاب گچ تهیه شده در قالب لاستیک ریخته و شکل مورد نظر را به خود می گیرد . قطعات سقفی اغلب به عنوان دکور و صداگیری در پوشش سقف بکار گرفته می شود . نسب آن ها بر روی زیر سازی هایی که قبلا گرفته به عمل می آید . ابعاد این سقف پوش ها 625*625 میلی متر و وزن آنها بین 10-20 کیلوگرم در هر متر مربع می باشد .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پانل گچی


 

ایالات متحده آمریکا مهم ترین کشور در عرصه تجارت بین المللی گچی است ، که محصولات گچی و گچ خام وارد کرده ( عمدتا از مکزیک و کانادا ) و محصولات گچی را به 72 کشور دنیا صادر می کند . صادرات آمریکا به کشورهایی در آسیا ، اروپا و آمریکای لاتین صورت می گیرد . درسال 1998 تولید پانل های گچی در آمریکا با 7 درصد افزایش نسبت به سال 1997 به 8/28 بیلیون فوت مربع رسید ، که این تولید حدود دوسوم نیاز داخلی کشور آمریکا را برآورده کرد .

ساخت منازل ، مراکز تجاری و ادارات از جمله دلایل افزایش توجه به مصرف این پانل ها می باشد . طبق آمار ، بیش از 80 گچ در آمریکا به صورت کلسینه شده و 20 درصد آن به صورت کلسیه نشده ( در کشاورزی و تولید سیمان ) تولید شده است ، که در حدود 95 درصد از گچ کلسینه شده تولیدی به پانل های گچی صادر و در همین مدت حدود 2/1 بیلیون فوت مربع از این محصول را به کشور خود وارد کرده است .

باتوجه به استقبال از مصرف پانل های گچی در آسیا و اروپا ، پیش بینی می شود که این ماه مهم ترین مصرف کننده گچ خام طی سال های آتی باشد . در ایران کارخانجات بزرگ تولید گچ ، مقدار محدودی پانل های گچی تولید می نمایند ، ولی متاسفانه آماری از میزان تولید و مصرف پانل های گچی در داخل کشور وجود ندارد .

درحالی که انواع مختلف دیوارهای گچی ( مقاوم به حرارت ، مقاوم به آب و رطوبت اکوستیک ، تقویت شده توسط الیاف ، دکوراسیون و . . . ) در خارج کشور یافت می شود . در داخل عمدتا دیوارهای گچی به ضخامت 8 سانتی متر موجود هستند ، که جهت ساخت دیوارهای جانبی در داخل ساختمان ها و پارتیشن بندی استفاده می شوند . منتها با افزایش ساخت و ساز و همچنین آشکار شده مزایای این گونه مصالح ، می توان به افزایش مصرف آن ها طی سال های آتی امیدوار بود .

کارخانه ایران گچ منحصرا قطعات پیش ساخته گچی تولید می نماید . 20 درصد مالکیت این واحد متعلق به شرکت ایران گچ و بقیه متعلق به شرکا آلمانی است . کلیه تجهیزات این کارخانه خارجی بوده و با مدیریت کارشناسان آلمانی اداره می شود .

گچ مورد نیاز این واحد توسط شرکت ایران گچ تامین شده و تنها عملیات ساخت قطعات پیش ساخته در داخل کارخانه انجام می گیرد . ظرفیت این واحد برابر با شش میلیون متر مربع انواع قطعات پیش ساخته به ضخامت های 5/9 ، 12 ، 18 و 15 میلی متر است . کلیه تولیدات این واحد به کشورهای خارجی صادر می شود .

شرایط واردات و صادرات پانل گچی :

شرایط ورود آن داشتن اجازه از وزارت صنعت ، معدن و تجارت و پرداخت 26 درصدی حقوق ورودی در سال 1395 ( حقوق گمرکی 4% و سود بازرگانی 22% ) می باشد .

 


فرایند تولید پانل گچی

 

در ابتدای این خط مخلوطی از گچ و آب تشکیل می گردد . این مخلوط در ادامه با برخی افزودنی ها مانند نشاسته ، چسب و فوم ترکیب شده و بر روی سیستم انتقال مواد حرکت می نماید . سپس ورق مقوا از یك طرف بر روی آن قرار می گیرد .

با وارونه شدن این مجموعه در طرف دیگر آن نیز ورق مقوا قرار می گیرد . در انتها مجموعه ی دوغاب گچ و مقوا وارد خشك کن می گردد ، تا رطوبت آن به کمتر از 5% برسد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پانل گچی

 

• سیلوی ذخیره ی گچ 100 تن

• سیستم انتقال مواد

• کانوایر

• باسکول ثابت 5 تنی

• سرند مرحله ای

• میکسر 50 کیلویی

• دستگاه بلوك زنی هیدرولیك

• چرثقیل سقفی و بازویی

• دستگاه خشك کن

• ماشین بسته بندی هیدرولیك

• واگن خشك کن

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پانل های گچی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پانل گچی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool