جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل PVA سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Polyvinyl alcohol

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل PVA سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل PVA را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. پلی وینیل الکل ، یک پلیمر پلی هیدروکسی است که به عنوان یک رزین سنتزی محلول در آب در جهان تولید می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل


 

پلی وینیل الکل به فرمول شیمیایی CH3CHOH(CH2-CHOH)n از هیدرولیز پلی وینیل استات حاصل می شود ( پلی وینیل استات از پلیمریزاسیون وینیل استات مونومر بدست می آید ) .

پلی وینیل الکل ، یک پلیمر پلی هیدروکسی است که به عنوان یک رزین سنتزی محلول در آب در جهان تولید می شود . خصوصیات فیزیکی پلی وینیل الکل توسط وزن مولکولی و درجه هیدرولیز آن ها کنترل می شود . آب مهمترین حلال برای پلی وینیل الکل است . پلی وینیل الکل به مقدار زیادی در حلال های قطبی و آب دوست مانند آب ، استامید و گلیکول محلول می باشد . به طور کلی میزان حلالیت بهینه در پلی وینیل الکل هایی که درجه هیدرولیز آنها 89-87 درصد است ، حاصل می شود .

انواع کامل هیدرولیز شده فقط در آب داغ و یا در حال جوش محلول هستند ، در حالی که انواع جزیی هیدرولیز شده در دمای اتاق محلول اند . پلی وینیل الکل برای چسبندگی استثنایی به سطوح سلولزی دارای شهرت است . تمامی انواع پلی وینیل الکل ها چسبندگی خوبی با مواد آب دوست از خود نشان داده اند . اما در این میان ، انواع کامل هیدرولیز شده از سایر انواع پلی وینیل الکل ها بهتر عمل می کنند .

فقط پلی وینیل الکل جزیی هیدرولیز شده دارای چسبندگی خوبی به سطوح آ ب گریزی مانند شیشه و فلزات و خیلی از پلاستیک ها است . پلی وینیل الکل های کاملا هیدرولیز شده دارای بیشینه مقاومت در برابر آب هستند . ویسکوزیته محلول های پلی وینیل الکل جزیی هیدرولیز شده در محدوده وسیعی از غلظت در دماهای نگهداری بالا ثابت است . اما ویسکوزیته محلول های غلیظ پلی وینیل الکل کامل شده ، وقتی در دمای اتاق نگهداری شوند ، به آهستگی ( طی چند روز ) افزایش می یابد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل


 

طبق اطلاعات موجود در کتاب " آمار صادرات و واردات گمرك جمهوری اسلامی ایران " ، حقوق ورودی برای پلی الکل وینیلیک ، حتی حاوی گروه های استات غیر هیدرولیزه ، 4 می باشد .

همچنین در حال حاضر به دلیل وارداتی بودن چسب های PVA ، اولویت تولید این محصول برای مصارف داخل کشور می باشد و در صورت رفع نیاز داخلی و مناسب بودن قیمت فروش محصول در مقایسه با قیمت جهانی آن ، می توان به صادرات این محصول پرداخت .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل


 

مشخصات استاندارد ASTM برای چسب ها عبارتند از :

ASTM D-1144 ،ASTM D-2093 ،ASTM D-3163 ، ASTM D-1916

چند نمونه از استانداردهای ملی قابل اشاره برای چسب ها نیز عبارتند از :

• چسب ها - روش های آزمون مقاومت اتصالات چسب در برابر آب یا رطوبت : 4858

• چسب ها - روش های آزمون تعیین مقاومت اتصالات چسب در برابر مواد شیمیایی : 5054

• چسب ها - تعیین میزان نفوذ چسب روش آزمون : 6647

• چسب ها - روش اندازه گیری استحکام برشی پیوند چسب با اعمال نیروی فشاری : 6648

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل


 

پلی وینیل الکل یکی از پلیمرهای سازگار با طبیعت و محلول در آب است ، که دارای خواص بسیار عالی و همچنین خواص امولسیون کننده در محیط می باشد . مقاومت بسیار عالی شیمیایی و خواص فیزیکی رزین پلی وینیل الکل باعث استفاده بسیار وسیع این رزین در صنعت شد . این پلیمر یک چسب بسیار مرغوب بوده و مقاومت بسیار خوبی درمقابل حلال ها ، روغن و گریس دارد . فیلم تهیه شده از پلی وینیل الکل ، قدرت کشسانی بسیار عالی داشته و مقاومت ویژه آن نیز بسیار بالا است .

استفاده بسیار مهم پلی وینیل الکل در صنعت در صنایع نساجی ، چسب سازی ، کلوئیدهای محافظت کننده برای پلیمریزاسیون امولسیونی و تهیه پلی وینیل بوتیرال و روکش های کاغذ می باشد . حجم زیادی از استفاده از این پلیمر در هنگامی است که به عنوان اضافه شونده در سیمان و یا بتون های اتصال ، در صنعت ساختمان بکار می رود . همچنین این پلیمر پر مصرف برای محافظت کردن رخت های بیمارستانی ، حشره کشها و کشنده های آفات نباتی بکار می رود .

علاوه بر آن این پلیمر درصنایع آرایشی ، در صنایع روکش کاری و در ساخت و پوشش دهی صفحات چاپ جهت جلوگیری از سایش استفاده فراوان دارد . پلی وینیل استات می تواند طبق واکنش ترانس استریفیکاسیون هیدرولیز یا آمینولیز به پلی وینیل الکل تبدیل شود . از نظر اقتصادی مهمترین واکنش همان ترانس استریفیکاسیون است ، که به سیستم مقداری اسید و باز به عنوان کاتالیست اضافه می شود . اما مهمترین کاربرد پلی وینیل الکل در ساخت انواع چسبها ، رنگ ها و ورنی های می باشد .

 


بررسی کالاهای جایگزینی و تجزیه و تحلیل اثرات آن بر مصرف محصول تولید پلی وینیل الکل


 

برای محصول فوق در حال حاضر کالای جایگزینی وجود ندارد و تقریبا برای چسباندن کاغذ سیگار در کارخانجات تولید سیگار (چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور) از چسب پلی وینیل الکل استفاده می- شود .

اهمیت استراتژیکی پلی وینیل الکل :

کالاهای استراتژیک ، کالاهایی هستند که در صورت عدم تأمین و توزیع آن در کشور باعث ایجاد مشکلات سیاسی و اقتصادی شدیدی در کشور می گردند و کشور را با بحران مواجه می سازند .

عدم تولید و ساخت پلی وینیل الکل ، باعث ایجاد مشکلات سیاسی و اقتصادی شدیدی نمی گردد ، اما با توجه به نوع کاربرد این محصول ( که در ساخت نخ سیگار به کار می رود ) ، عدم تأمین آن مشکلات فراوانی را برای کشور به وجود می آورد ، که اهمیت آن بسیار زیاد و در حد مشکلات به وجود آمده ناشی از عدم تأمین کالاهای استراتژیک می باشد . بنابراین به عنوان یک کالای شبه استراتژیک محسوب می شود .

همچنین با توجه به اینکه آمار مصرف سالانه سیگار در کشور بسیار بالا می باشد و بازار مناسبی در داخل کشور وجود دارد ، در صورتی که محاسبات اقتصادی تولید این محصول مطلوب باشد ، احداث این کارخانه اکیدا توصیه می گردد .

کشورهای عمده تولیدکننده پلی وینیل الکل:

چین ، ژاپن و ایالات متحده بزرگترین کشورهای تولیدکننده و مصرفکننده پلی وینیل الکل در سراسر جهان می باشند . سطح تولید بالا با تمرکز بر صادرات در ژاپن و ایالات متحده مورد توجه می باشد . تولید و مصرف در چین حدود نیمی از مصرف جهان را شامل می شود .

 


فرایند تولید پلی وینیل الکل

 

برای تولید پلی وینیل الکل دو انتخاب وجود دارد :

1- تولید پلی وینیل الکل از پلی وینیل استات

2- تولید پلی وینیل الکل از وینیل استات مونومر

با توجه به بررسی های اقتصادی انجام شده ، اگرچه هزینه سرمایه گذاری واحد تولید پلی وینیل الکل از وینیل استات مونومر بیشتر از هزینه سرمایه گذاری واحد تولید این پلیمر از پلی وینیل استات است .

ولی به دلیل ارزش افزودهای که از تبدیل وینیل استات به پلی وینیل استات حاصل می شود ، قیمت تمام شده پلی وینیل استات تولیدی بسیار کمتر از وقتی خواهد بود که بخواهیم پلی وینیل استات را از تولید کننده های آن خریداری کنیم . در نتیجه قیمت تمام شده پلی وینیل الکل کاهش یافته و در نهایت باعث توجیه پذیر بودن پروژه می گردد . پلی وینیل الکل از هیدرولیز پلی وینیل استات بدست می آید . پلی وینیل استات از پلیمریزاسیون وینیل استات در متانول حاصل می شود .

بازده محصولات در راکتور اول ( راکتوری که پلیمریزاسیون اولیه در آن انجام می گیرد ) بیش از 30 درصد است و در راکتور آخر به 65-60 درصد می رسد . وینیل استات باقی مانده و متانول گرم وارد بخش عاری سازی می شود . با این سیستم مواد بازدارنده ( مثل هیدرازین ، هیدروکینون و . . . ) اضافه شده تا محلولی حاصل گردد ، که در محیط برج عاری سازی ، عملیات پلیمریزاسیون انجام ندهد .

بخارات وینیل استات و متانول از برج عاری ساز خارج شده ، کندانس و سرد گردیده و سپس دوباره برای بازیابی برگشت داده می شود . مونومرهای واکنش نداده ، از محلول حاصل جدا شده تا جهت مرحله بعد آماده گردد . در مرحله بعد عملیات ژل شدن صورت می گیرد . ژل حاصل به قطعات کوچک تقسیم و محصول هیدرولیز شده شستشو داده شده و خشک می گردد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل

 

- راکتور

- کندانسور و بویلر

- برج عاری سازی

- تجهیزات حرارتی

- تجهیزات انتقال ( پمپ ها ، تسمه نقاله و . . . )

- تانک های ذخیره سازی

- سردخانه و سیستم های سرمایشی

- تجهیزات آزمایشگاهی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پلی وینیل الکل PVA

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید طرح توجیهی تولید پلی وینیل الکل PVA ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool