جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور رمز بازی شورش سگا ( کدهای تقلب شورش در شهر سگا )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Chromium oxide

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم را که آرشیوی و مربوط به سال های گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

کروم فلزی سخت ، براق و به رنگ خاکستری فلزی است که به شدت جلا می گیرد ، به سختی قابل جوش خوردن است و در برابر زنگ زدگی و سیاه شدن مقاوم است .

از موارد کاربرد آن می توان به مواردی همچون در متالورژی برای مقاوم کردن در مقابل پوسیدگی و در براقی نهائی ، به عنوان یک کاتالیزور ، از کرومیت برای ساخت قالبهای پخت آجر استفاده می شود اشاره کرد . اکسید کروم (III ) در ساخت شیشه های رنگی ، تهیه کروم فلزی ، در صنایع سرامیک ، رنگهای صنعتی ، رنگهای چاپ ، کاغذ اسکناس و مواد سایش دهنده استفاده می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم


 

کروم فلزی سخت ، براق و به رنگ خاکستری فلزی است که به شدت جلا می گیرد ، به سختی قابل جوش خوردن است و در برابر زنگ زدگی و سیاه شدن مقاوم است . معمولی ترین حالتهای اکسایش کروم 2+ ،3+ و 6+ است که 3+ پایدارترین آنها وحالت های 4+ و 5+ نسبتا کمیاب هستند . ترکیبات کروم در حالت اکسایش 6، اکسیدکننده هایی قوی هستند .

پیدایش

کروم به شکل سنگ معدن کرومیت CrO2 H4 استخراج می شود و با غلظت 21 ذره در میلیون بیست ویکمین عنصر از نظر فراوانی در پوسته زمین است. این عنصر را به صورت تجاری با حرارت دادن این سنگ معدن در حضور آلومینیوم یا سیلیسیوم تهیه می شود . نزدیک به نیمی از سنگ معدن کرومیت جهان در آفریقای جنوبی تولید می شود و قزاقستان ، هند ، زیمباوه ، ایران ، فنلاند ، برزیل ، روسیه و ترکیه نیز از تولید کنندگان عمده آن هستند .

مقدار کرومیت اسخراج نشده بسیار زیاد است ، اما از نظر جغرافیایی در قزاقستان و آفریقای جنوبی متمرکز هستند . در سال 2000 حدود 4٫4 میلیون تن سنگ معدن کرومیت قابل فروش تولید شد که 3٫3 میلیون تن آهن- کروم به ارزش تقریبی 2٫5 میلیارد دلار آمریکا از آن به دست آمد . اگرچه وجود کروم خالص بسیار نادر است ، مقادیری کروم خالص کشف شده است .

معدن اوداچنایا در روسیه نمونه هایی از کروم خالص تولید می کند . این معدن یک استوانه کیمبرلیت غنی از الماس است که در آن هم کروم خالص و هم الماس تولید می شود .

نقش بیولوژیکی

کروم سه ظرفیتی فلزی است که مقدار کم آن بسیار ضروری است و برای سوخت و ساز کامل قند در بدن انسان مورد نیاز است . کمبودهای کروم می تواند بر توانایی انسولین در ثابت نگه داشتن میزان قند خون تأثیر بگذارد . برخلاف سایر فلزاتی که مقدار کم آنها ضروری است ، برای کروم عملکرد بیولوژیکی در متالوپروتئین دیده نشده است .

ترکیبات

دی کرومات پتاسیم عامل اکسید کننده بسیار قوی است و این ترکیب برای تمیز کردن ظروف آزمایشگاهی ، ارجح تر از سایر ترکیبات آلی است .اکسید کرومیک همان اکسید کروم سبز است ( 3Cr2O) که در نقاشی لعابی و رنگ کردن شیشه مورد استفاده قرار می گیرد . زردینه کروم رنگدانه زرد درخشانی است ( PbCrO4) که مورد استفاده نقاشان قرار می گیرد . اسید کرومیک دارای ساختار فرضی 4H2CrO است .

نه اسید کرومیک و نه اسید دی کرومیک در طبیعت یافت نمی شوند اما آنیون های آنها در ترکیبات متنوعی یافت می شود . تری اکسید کروم CrO3 ،-اسید بدون آب اسید کرومیک - بصورت تجاری ، به عنوان اسید کرومیک بفروش می رسد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم


 

موارد استفاده کروم :

• در متالورژی برای مقاوم کردن در مقابل پوسیدگی و در براقی نهائی :

o به عنوان یک جزء در آلیاژها ، مثلا در فولاد ضد زنگ ،

o در آب کاری با کروم ،

o در آلومینیوم آنادایز ،

• به عنوان یک کاتالیزور .

• از کرومیت برای ساخت قالبهای پخت آجر استفاده می شود .

• نمک های کروم باعث سبز شدن رنگ شیشه می شوند .

• کرومات ها و اکسیدها دررنگ مو و رنگهای معمولی به کار می روند .

• دی کرومات پتاسیم یک معرف شیمیایی است که درتمیز کردن ظروف شیشه ای آزمایشگاهی و به عنوان یک عامل تیترات مورد استفاده قرار می گیرد . این عنصر همچنین بصورت دندانه ( مثلاً ، عامل ثابت نگه دارنده ) در رنگرزی بکار می رود .

• دی اکسید کروم (CrO2) در تولید نوارهای مغناطیسی مصرف می شود این نوارها نسبت به نوارهای اکسید آهن دارای مقاومت در برابر میدانهای مغناطیسی بیشتری بوده ، لذا کارآیی بهتری دارند .

اکسید کروم (III ) در ساخت شیشه های رنگی ، تهیه کروم فلزی ، در صنایع سرامیک ، رنگهای صنعتی ، رنگهای چاپ ، کاغذ اسکناس و مواد سایش دهنده استفاده میشود .

استاندارد های قابل توجه اکسید کروم از دی کرومات سدیم :

برای تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم باید استاندارهای 2713- 5478 رعایت شوند .

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم


 

• کشورهای عمده تولید کننده

ایالات متحده - انگلیس – روسیه

نزدیک به نیمی از سنگ معدن کرومیت جهان در آفریقای جنوبی تولید میشود و قزاقستان ، هند ، زیمباوه ، ایران ، فنلاند ، برزیل ، روسیه و ترکیه نیز از تولید کنندگان عمده آن هستند .

شرایط واردات و صادرات اکسید کروم از دی کرومات سدیم

هیچ محدودیتی جهت صادرات این محصول وجود ندارد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم

 

• آسیاب به ظرفیت 1 تن در روز

• ماشین مخلوط کن مواد جامد نوع معکوس 1.5تن

• کوره پخت نوع دوار 1.5 تن

• تانک عصاره کشی به ظرفیت 2 متر مکعب

• پمپ انتقال مواد

• فیلتر به ظرفیت 600 کیلو گرم

• ماشین خشک کن به ظرفیت 400 کیلو گرم

• ماشین بسته بندی به ظرفیت 400 کیلو گرم

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید اکسید کروم از دی کرومات سدیم ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool