جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید استون سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

aseton

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید استون سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید استون را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

استون با نام پروپانون به هر نسبتی در آب مخلوط می گردد وحتی تعداد زیادی از مواد آلی را كه در آب حل نمی شوند در خود حل می كند . استون به عنوان حلال بسیاری از تركیبات آلی ، تولید پلاستیك ، الیاف مصنوعی ، دارو تولید صنعتی رنگ های ایندیگو و سایر تركیبات شیمیایی دارای کاربرد می باشد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید استون


 

استون یک ماده شیمیایی و یكی از لكه برها است . این ماده فرار و به شدت آتشگیر است و مصرف بسیار زیادی در صنعت به عنوان حلال دارد . یكی از ساده ترین روش های ساخت این ماده تقطیر استات كلسیم است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید استون


 

استون به عنوان حلال بسیاری از تركیبات آلی استفاده می شود . در تولید پلاستیک ، الیاف مصنوعی ، دارو و سایر تركیبات شیمیایی كاربرد دارد . همچنین در تولید صنعتی رنگ های ایندیگو هم مصرف می شود .

استون با نام پروپانون به هر نسبتی در آب مخلوط می گردد و حتی تعداد زیادی از مواد آلی را كه در آب حل نمی شوند ، در خود حل می كند . استون یك حلال صنعتی است . استون از تركیباتی است كه در اثر دیابت در بدن انسان جمع می گردد و در اثر پیشرفت دیابت وارد ریه ها شده و باز دم بیمار بوی استون می دهد و یا در ادرار وارد می شود .

اگر یك اتم ئیدروژن مولكول استون را با یك اتم برم جایگزین كنیم برمو استون حاصل می شود ، كه ماده ای اشك آور است و در ساخت بمب های اشك آور در جنگ جهانی اول استفاده گردیده است . برای بازیافت برم از HBr حاصل و مصرف مجدد آن به مواد اولیه كلرات پتاسیم می افزایند .

مایع استون ، كرم استون ، استون بی بو ، استون خوشبو ، استون بی رنگ ، استون كمرنگ یا استون پررنگ و سایر انواع استون هایی كه در بازار به فروش می رسند ، در نهایت هیچ فرقی با هم ندارند . استون ، ضمن پاك كردن لاك از روی ناخن ها ، باعث خشكی و شكنندگی آنها می شود .

با این حال ، این ماده هنوز هم یكی از پرمصرف ترین موادی است كه به عنوان حلال لاك ناخن مصرف می شود . این ماده كه نام شیمیایی آن بتاكتاپروپان است ، بی رنگ ، فرار و اشتعال زاست كه ممكن است به تنهایی یا در قالب یكی از تركیبات پاك كننده های لاك مورد استفاده قرار گیرد . استون حساسیت زاست و استنشاق مقدار زیاد آن ، می تواند باعث آسیب جدی به سلول های كبد شود .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید استون :


 

استاندارد جهانی مورد استفاده در ساخت استون ASTM D329 - 07e1 می باشد.

استاندارد ملی مورد استفاده به شرح جدول زیر می باشد :

استون - ویژگی ها و روش های آزمون : 80/080/71

تعیین مواد محلول در استون : 040/73

کشور های عمده تولید کننده استون :

میزان تولید جهانی استون در سال 2010 در حدود 7.6میلیون تن بوده است . عمده كشورهای تولید كننده استون کشور هایی نظیر آلمان ، چین و ... می باشند .

شرایط واردات و صادرات استون:

برای واردات استون تحت شماره تعرفه 29141100 ، باید 4% حقوق ورودی و 6% مالیات بر ارزش افزوده پرداخت گردد .

اهمیت استراتژیک استون :

محلول استون در حال حاضر كاربرد فراوانی در صنایع شیمیایی ، محصولات آرایشی ، ساخت انواع عطرها و غیره دارد . نیاز به این محصول با توجه به روند مصرف آن كه در سال های اخیر احساس میشود.

 


فرایند تولید و ماشین آلات مورد نیاز استون :

 

فرایند تولید

روش قدیمی تولید ، استون تقطیر خشك استات ، برای مثال استات كلسیم بود .

درطول جنگ جهانی اول استون از طریق تخمیر باكتریایی ، كه توسط خایم وایزمن به منظور كمك به تلاش های جنگی بریتانیا بود ، تولید شد .

ماشین آلات مورد نیاز

• بخارساز

• راكتور

• كولر

• اسكرابر

• ستون استون شكن

• ستون آب شكن

• مخازن

• دیگ بخار

• امكانات سیستم های انتقال مواد

• تجهیزات آزمایشگاهی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید استون

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید استون ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool