طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Bitumen Anamel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید بیتومن انامل یا پوشش عایق لوله های گاز سال 1402 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید بیتومن انامل یا پوشش عایق لوله های گاز را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

از کاربرد های بیتومن انامل می توان به استفاده از بیتکس به صورت جامد ، در قالب های کیکی مواد پوشش دهنده جهت مصارف ایزولاسیون و آسفالت گرم و به صورت مایع نیز جهت تولید رنگ های تیره اشاره نمود .

همچنین پرایمر به صورت مایع بوده و جز مواد پوشش دهنده است ، که با فیلترهای خاص می تواند به عنوان درزگیر و ضد رطوبت مورد استفاده قرار گیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز


محصول بررسی شده در این طرح مواد آستری و پوشش عایق لوله های گاز با کد شناسایی کالا (کد آیسیک) ٢٣٢٠١٤٢٣ می باشد .

بر اساس سیستم طبقه بندی آیسیک ، عدد ٢٣ مربوط به کک و فراورده های حاصل از نفت ، ٢٣٢٠ مربوط به ساخت فراورده های نفتی تصفیه شده و ٢٣٢٠١٤٢٣ شامل بیتومن انامل می باشد .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز :

به صورت مایع پرایمر ، انامل به صورت خمیر بیتکس جهت عایق و پوشش لوله های گاز مورد استفاده قرار می گیرد . موارد کاربرد این مواد به شرح زیر است :

1 - بیتکس به صورت جامد در قالب های کیکی مواد پوشش دهنده ، جهت مصارف ایزولاسیون و آسفالت گرم و به صورت مایع نیز جهت تولید رنگ های تیره مورد استفاده قرار می گیرد.

2- پرایمر به صورت مایع بوده و جز مواد پوشش دهنده است ، که با فیلترهای خاص می تواند به عنوان درزگیر و ضد رطوبت مورد استفاده قرار گیرد .

3 -انامل به صورت مایع بوده و جهت عایق لوله های گاز در برابر اکثر عوامل خارجی کاربرد دارد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

تاکنون هیچگونه استاندارد ملی در رابطه با انواع بیتومن انامل تدوین نشده است . اما برای انواع قیرها استانداردهای ملی زیر موجود است .

 • 124 : قیر
 • ١٢٥ قیر ( مشخصات قیرهای مایع )
 • ١٢٦ : قیر ( مشخصات قیرهای جامد )
 • ٢٩٥١ : آزمون تعیین نقطه نرمی مواد قیری
 • ٣٨٦٩: ویژگی های قیر اصلاح شده

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز


حقوق ورودی برای بیتومن انامل برابر ٢٠% می باشد .

حقوق پایه طبق ماده (٢) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمرکی ، مالیات ، حق ثبت سفارش کالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از کالاهای وارداتی می باشد و معادل ٤ % ارزش گمرکی کالاها تعیین میشود .

به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی که طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود.

صادرات بیتومن و انامل از هرگونه تعهد و پیمان ارزی معاف می باشد . بر طبق قانون معافیت صادرات کالا و خدمات از پرداخت عوارض ، تصویب شده در تاریخ ٢٧/١٢/١٣٧٩ ، صادرات کالا و خدمات از پرداخت هر گونه عوارض معاف است و هیچ یک از وزارتخانه ها ، سازمان ها ، نهادها ، دستگاه های اجرایی ، شهرداری ها و شوراهای محلی که بر طبق قوانین و مقررات حق وضع و اخذ عوارض را دارند ، مجاز نیستند از کالاها و خدماتی که صادر می شوند ، عوارض اخذ نمایند یا مجوز اخذ آن را صادر نمایند .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

امروزه در کشور ما به دلیل رونق صنعت ، ساخت انواع کالای مصرفی و نهایی نیز با رشد روز افزونی روبرو است و به دلیل نفت در داخل کشور امکان تولید محصولات نهایی از این موارد فراهم شده است .

بیتومن ها لایه های سنگین و ضخیم هیدروکربوری هستند ، که نسبت به آب از وزن مخصوص بیشتری برخوردار بوده و ویسکوزیته بالایی دارند ، بیشتر هیدرو کربورهای موجود در بیتومن ها از پنتان سنگین تر بوده و در حدود نیمی از آنها از مولکول هایی سنگین تشکیل گردیده اند ، که دارای نقطه جوشی بالاتر از ٥٢٥ درجه سانتیگراد می باشند .

مشتقات سبک حاصل از پالایش بیتومن در تهیه گازوئیل و نیز در صنایع پتروشیمی کاربرد دارند و مشتقات سنگین تر آن در تهیه آسفالت بیتومن همچنین شامل ٥ سولفور و مقدار کمتری اکسیژن و فلزات سنگین می باشد .

در مقایسه با نفت خام بیتومن دارای مقادیر بیشتری کربن و مقادیر کمتری هیدروژن می باشد ، اکثر ذخایر بیتومن شامل مخلوطی از بیتومن ، ماسه ، آب و مقدار کمی فلزات سنگین و می باشد .

قیر طبیعی از مشتقات نفت خام بوده که در اثر راهیابی به سطح زمین و جایگیری در یک فضای مناسب خشک شده به ماده سختی به نام قیر طبیعی تبدیل می گردد .

به عبارت دیگر مواد هیدروکربوری از سنگ مخزن از طریق شکستگی ها به سمت بالا صعود کرده تا به سطح زمین برسند .

اگر به سطح زمین برسند ، تشکیل چشمه های نفتی را می دهند و اگر در زیر و نزدیک سطح زمین مانده و به تدریج جامد و اکسید شود ، به ماده ای سخت و محکم به نام قیر طبیعی تبدیل می گردد.

ایران کشوری است دارای ذخایر غنی نفت و به تبع آن استفاده از مشتقات نفتی اهمیت به سزایی در رشد و شکوفایی کشور خواهد داشت .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز :

کشورهای اروپایی مانند فرانسه ، آلمان ، انگلستان ، هلند ، بلژیک ، اتریش و اسپانیا و کشورهای آمریکایی مانند کانادا و ایالات متحده آمریکا ، از تولید کنندگان عمده بیتومن و انامل در جهان به شمار می روند .


فرایند تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

پرایمر یا آستری محلول قیر در حلال سبک نفتی است و در دمای معمول بسیار شل است ، به طوری که پس از آماده سازی و زنگ بری سطح لوله ( توسط شن پاشی و یا روش های متداول دیگر ) این محلول مانند رنگ توسط اسپری یا قلم مو ، بر روی لوله زده می شود و به راحتی سطح لوله را آغشته و چسبنده می کند و به عنوان آستری یا زیر رنگ لایه های بعدی استفاده می شود .

انامل از قیر دمیده و مواد پرکننده معدنی ساخته می شود ، که در دمای بالا و به صورت مذاب روی جداره لوله که قبلا پرایمر زده شده است ، توسط ماشین مخصوص اندود می شود . تولید پرایمر و انامل در دیگ پخت انجام می گیرد .

این دیگ یک ظرف دردار از جنس فولاد معمولی است ، که توسط حرارت شعله مستقیم مشعل در زیر آن تا حدود° C ٢٥٠-٢٠٠ گرم می شود . ممکن است دیگ بخار به صورت دوجداره ساخته شود و توسط حرارت بخار آب یا روغن حرارتی گرم شود .

این ظرف مجهز به همزن مکانیک دور کم ، کنترل کننده و نشان دهنده دما و نیز کانال تهویه بخارات حاصل می باشد و کلیه مواد قبل از تخلیه به دخل دیگ دقیقا وزن می شود .

جهت ساخت انامل ابتدا قیر دمیده را به داخل دیگ می اندازن و دمای آن را به تدریج تا C °٢٠٠ افزایش می دهند . سپس ضمن همزدن قیر مذاب به مقدار ٣٥-٢٥ % پودر کربنات کلسیم یا تالک با دانه بندی ریز اضافه می کنند تا کاملا باهم مخلوط شوند .

متناسب با نوع قیر دمیده ، ممکن است جهت حصول نتیجه دلخواه مقداری روغن های معدنی یا خشک شونده به مخلوط اضافه گردد .

در پایان جهت اندازه گیری مشخصات استاندارد محصول نمونه ای به آزمایشگاه ارسال می شود و در صورت تایید محصول به مخازن بسته بندی تخلیه می شود. برای تولید پرایمر نیاز به حرارت نمی باشد ، چراکه حلال دارای دمای اشتعال پاین می باشد .

بدین لحاظ ابتدا قیر را خرد کرده ، ضمن همزدن به داخل دیگ حاوی حلال می ریزند و پس از اینکه کاملا در یکدیگر حل شدند ، قیر شل یا روغن خشک شونده یا رزین های مصنوعی را به مقدار لازم اضافه می کنند .

پس از هم زدن به مقدار کافی ، نمونه ای جهت تایید مشخصات لازم به آزمایشگاه ارسال می شود و در صورت تایید محصول به مخازن بسته بندی تخلیه می شود .

جهت ساخت ماستیک از مخلوط کردن انامل و شن و ماسه استفاده می شود .

این کار به روش معمول برای ساخت آسفالت جاده صورت می گیرد و معمولا ١٥-١٠ % انامل را با شن و ماسه گرم شده در زیر حرارت مستقیم شعله مخلوط می کنند .

این کار در محل اجرای اندود کاری روی خط لوله انجام می شود . ممکن است جهت بهبود خواص مکانیکی پوشش نهایی به جای ماستیک از مخلوط انامل و پشم سنگ یا پشم شیشه استفاده گردد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

 • دیگ پخت مجهز به دستگاه توزین با پایه فلزی
 • تانک مخصوص قیر مجهز به پمپ انتقال
 • تانک مخصوص مواد نفتی ( گازوئیل ، ام سی ، بنزین یا ریزدون ) با پمپ انتقال ١٠٠ تنی
 • سیلندر فلزی با پایه به ارتفاع ٦ متر ( جهت پودر بیتومن )
 • میکسر با پمپ انتقال پودر تانک با قدرت
 • پمپ تخلیه پرایمر ، با قدرت
 • قالب فلزی بیتکس

دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.