جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 1.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Bitumen Anamel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید بیتومن انامل یا پوشش عایق لوله های گاز سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید بیتومن انامل یا پوشش عایق لوله های گاز را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

از کاربرد های بیتومن انامل می توان به استفاده از بیتكس به صورت جامد ، در قالب های كیكی مواد پوشش دهنده جهت مصارف ایزولاسیون و آسفالت گرم و به صورت مایع نیز جهت تولید رنگ های تیره اشاره نمود . همچنین پرایمر به صورت مایع بوده و جز مواد پوشش دهنده است ، كه با فیلترهای خاص می تواند به عنوان درزگیر و ضد رطوبت مورد استفاده قرار گیرد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز


 

محصول بررسی شده در این طرح مواد آستری و پوشش عایق لوله های گاز با كد شناسایی كالا (كد آیسیك) ٢٣٢٠١٤٢٣ می باشد . بر اساس سیستم طبقه بندی آیسیك ، عدد ٢٣ مربوط به كك و فراورده های حاصل از نفت ، ٢٣٢٠ مربوط به ساخت فراورده های نفتی تصفیه شده و ٢٣٢٠١٤٢٣ شامل بیتومن انامل می باشد .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز :


 

به صورت مایع پرایمر ، انامل به صورت خمیر بیتكس جهت عایق و پوشش لوله های گاز مورد استفاده قرار می گیرد . موارد كاربرد این مواد به شرح زیر است :

1 - بیتكس به صورت جامد در قالب های كیكی مواد پوشش دهنده ، جهت مصارف ایزولاسیون و آسفالت گرم و به صورت مایع نیز جهت تولید رنگ های تیره مورد استفاده قرار می گیرد.

2- پرایمر به صورت مایع بوده و جز مواد پوشش دهنده است ، كه با فیلترهای خاص می تواند به عنوان درزگیر و ضد رطوبت مورد استفاده قرار گیرد .

3 -انامل به صورت مایع بوده و جهت عایق لوله های گاز در برابر اكثر عوامل خارجی كاربرد دارد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز


 

تاكنون هیچگونه استاندارد ملی در رابطه با انواع بیتومن انامل تدوین نشده است . اما برای انواع قیرها استانداردهای ملی زیر موجود است .

• 124 : قیر

• ١٢٥ قیر ( مشخصات قیرهای مایع )

• ١٢٦ : قیر ( مشخصات قیرهای جامد )

• ٢٩٥١ : آزمون تعیین نقطه نرمی مواد قیری

• ٣٨٦٩: ویژگی های قیر اصلاح شده

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز :

کشورهای اروپایی مانند فرانسه ، آلمان ، انگلستان ، هلند ، بلژیك ، اتریش و اسپانیا و كشورهای آمریکایی مانند كانادا و ایالات متحده آمریکا ، از تولید كنندگان عمده بیتومن و انامل در جهان به شمار می روند .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز


 

حقوق ورودی برای بیتومن انامل برابر ٢٠% می باشد . حقوق پایه طبق ماده (٢) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمركی ، مالیات ، حق ثبت سفارش كالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از كالاهای وارداتی می باشد و معادل ٤ % ارزش گمركی كالاها تعیین میشود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی كه طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود.

صادرات بیتومن و انامل از هرگونه تعهد و پیمان ارزی معاف می باشد . بر طبق قانون معافیت صادرات كالا و خدمات از پرداخت عوارض ، تصویب شده در تاریخ ٢٧/١٢/١٣٧٩ ، صادرات كالا و خدمات از پرداخت هر گونه عوارض معاف است و هیچ یك از وزارتخانه ها ، سازمان ها ، نهادها ، دستگاه های اجرایی ، شهرداری ها و شوراهای محلی كه بر طبق قوانین و مقررات حق وضع و اخذ عوارض را دارند ، مجاز نیستند از كالاها و خدماتی كه صادر می شوند ، عوارض اخذ نمایند یا مجوز اخذ آن را صادر نمایند .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز


 

امروزه در کشور ما به دلیل رونق صنعت ، ساخت انواع كالای مصرفی و نهایی نیز با رشد روز افزونی روبرو است . به دلیل نفت در داخل كشور امكان تولید محصولات نهایی از این موارد فراهم شده است .

بیتومن ها لایه های سنگین و ضخیم هیدروکربوری هستند ، که نسبت به آب از وزن مخصوص بیشتری برخوردار بوده و ویسکوزیته بالایی دارند ، بیشتر هیدرو کربورهای موجود در بیتومن ها از پنتان سنگین تر بوده و در حدود نیمی از آنها از مولکول هایی سنگین تشکیل گردیده اند ، که دارای نقطه جوشی بالاتر از ٥٢٥ درجه سانتیگراد می باشند .

مشتقات سبک حاصل از پالایش بیتومن در تهیه گازوئیل و نیز در صنایع پتروشیمی کاربرد دارند و مشتقات سنگین تر آن در تهیه آسفالت بیتومن همچنین شامل ٥ سولفور و مقدار کمتری اکسیژن و فلزات سنگین می باشد . در مقایسه با نفت خام بیتومن دارای مقادیر بیشتری کربن و مقادیر کمتری هیدروژن می باشد ، اکثر ذخایر بیتومن شامل مخلوطی از بیتومن ، ماسه ، آب و مقدار کمی فلزات سنگین و می باشد .

قیر طبیعی از مشتقات نفت خام بوده كه در اثر راهیابی به سطح زمین و جایگیری در یك فضای مناسب خشك شده به ماده سختی به نام قیر طبیعی تبدیل می گردد . به عبارت دیگر مواد هیدروكربوری از سنگ مخزن از طریق شكستگی ها به سمت بالا صعود كرده تا به سطح زمین برسند . اگر به سطح زمین برسند ، تشكیل چشمه های نفتی را می دهند و اگر در زیر و نزدیك سطح زمین مانده و به تدریج جامد و اكسید شود ، به ماده ای سخت و محكم به نام قیر طبیعی تبدیل می گردد.

ایران كشوری است دارای ذخایر غنی نفت و به تبع آن استفاده از مشتقات نفتی اهمیت به سزایی در رشد و شكوفایی كشور خواهد داشت .

 


فرایند تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

 

پرایمر یا آستری محلول قیر در حلال سبک نفتی است و در دمای معمول بسیار شل است ، به طوری که پس از آماده سازی و زنگ بری سطح لوله ( توسط شن پاشی و یا روش های متداول دیگر ) این محلول مانند رنگ توسط اسپری یا قلم مو ، بر روی لوله زده می شود و به راحتی سطح لوله را آغشته و چسبنده می کند و به عنوان آستری یا زیر رنگ لایه های بعدی استفاده می شود .

انامل از قیر دمیده و مواد پرکننده معدنی ساخته می شود ، که در دمای بالا و به صورت مذاب روی جداره لوله که قبلا پرایمر زده شده است ، توسط ماشین مخصوص اندود می شود . تولید پرایمر و انامل در دیگ پخت انجام می گیرد . این دیگ یک ظرف دردار از جنس فولاد معمولی است ، که توسط حرارت شعله مستقیم مشعل در زیر آن تا حدود° C ٢٥٠-٢٠٠ گرم می شود . ممکن است دیگ بخار به صورت دوجداره ساخته شود و توسط حرارت بخار آب یا روغن حرارتی گرم شود .

این ظرف مجهز به همزن مکانیک دور کم ، کنترل کننده و نشان دهنده دما و نیز کانال تهویه بخارات حاصل می باشد و کلیه مواد قبل از تخلیه به دخل دیگ دقیقا وزن می شود . جهت ساخت انامل ابتدا قیر دمیده را به داخل دیگ می اندازن و دمای آن را به تدریج تا C °٢٠٠ افزایش می دهند . سپس ضمن همزدن قیر مذاب به مقدار ٣٥-٢٥ % پودر کربنات کلسیم یا تالک با دانه بندی ریز اضافه می کنند تا کاملا باهم مخلوط شوند .

متناسب با نوع قیر دمیده ، ممکن است جهت حصول نتیجه دلخواه مقداری روغن های معدنی یا خشک شونده به مخلوط اضافه گردد . در پایان جهت اندازه گیری مشخصات استاندارد محصول نمونه ای به آزمایشگاه ارسال می شود و در صورت تایید محصول به مخازن بسته بندی تخلیه می شود. برای تولید پرایمر نیاز به حرارت نمی باشد ، چراکه حلال دارای دمای اشتعال پاین می باشد .

بدین لحاظ ابتدا قیر را خرد کرده ، ضمن همزدن به داخل دیگ حاوی حلال می ریزند و پس از اینکه کاملا در یکدیگر حل شدند ، قیر شل یا روغن خشک شونده یا رزین های مصنوعی را به مقدار لازم اضافه می کنند و پس از همزدن به مقدار کافی ، نمونه ای جهت تایید مشخصات لازم به آزمایشگاه ارسال می شود و در صورت تایید محصول به مخازن بسته بندی تخلیه می شود . جهت ساخت ماستیک از مخلوط کردن انامل و شن و ماسه استفاده می شود .

این کار به روش معمول برای ساخت آسفالت جاده صورت می گیرد و معمولا ١٥-١٠ % انامل را با شن و ماسه گرم شده در زیر حرارت مستقیم شعله مخلوط می کنند . این کار در محل اجرای اندود کاری روی خط لوله انجام می شود . ممکن است جهت بهبود خواص مکانیکی پوشش نهایی به جای ماستیک از مخلوط انامل و پشم سنگ یا پشم شیشه استفاده گردد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

 

١ -دیگ پخت مجهز به دستگاه توزین با پایه فلزی

٢ -تانك مخصوص قیر مجهز به پمپ انتقال

٣ -تانك مخصوص مواد نفتی ( گازوئیل ، ام سی ، بنزین یا ریزدون ) با پمپ انتقال ١٠٠ تنی

٤ -سیلندر فلزی با پایه به ارتفاع ٦ متر ( جهت پودر بیتومن )

٥ -میكسر با پمپ انتقال پودر تانك با قدرت

٦ -پمپ تخلیه پرایمر ، با قدرت

٧ -قالب فلزی بیتكس

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بیتومن انامل | پوشش عایق لوله های گاز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید بیتومن انامل یا پوشش عایق لوله های گاز ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool