طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Silica

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

تراپاژل سیلیس علاوه بر داشتن خصوصیات کامل سیلیکاژل در توانایی جذب رطوبت ، کلیه ویژگی های کربن اکتیو را داراست و به عنوان یک ژل ترکیبی می تواند ، رطوبت و سایر گاز های مزاحم محیطی را جذب نماید ( جاذب چند منظوره ) و محافظت کامل از قطعات و تجهیزات بعمل آورد . تراپاژل سیلیس کربن به صورت بسته های تی بگ و یا جاسازی در برج های جذب و .... مورد استفاده قرار می گیرد .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس


 

تراپاژل ها گروه های جاذب هستند ، که برحسب نوع ترکیب می توانند گاز های مختلف را جذب نمایند .

زئولیت – کربن اکتیو و سیلیکاژل را می توان در اعداد تراپاژل ها محسوب نمود .

تراپاژل سیلیس – کربن ( با فرمول شیمیاییSio2 . nH2O + C ) به شماره 41839 در تاریخ 17/5/86 در اداره مالکیت های صنعتی کشور به ثبت رسیده ، مراحل تولید آزمایشی خود را پشت سر گذاشته و آماده تولید انبوه می باشد .

این ماده علاوه بر داشتن خصوصیات کامل سیلیکاژل در توانایی جذب رطوبت ، کلیه ویژگی های کربن اکتیو را داراست و به عنوان یک ژل ترکیبی می تواند ، رطوبت و سایر گاز های مزاحم محیطی را جذب نماید ( جاذب چند منظوره ) و محافظت کامل از قطعات و تجهیزات بعمل آورد .

تراپاژل سیلیس – کربن انقلابی در صنعت جاذب ها محسوب شده و جایگزین مناسبی برای سیلیکاژل به شمار می آید . این محصول صد درصد داخلی و بدون مشابه خارجی است ، که می تواند کشور را از واردات سیلیکاژل بی نیاز ساخته و علاوه بر نقش جایگزینی واردات در رونق صنایع جنبی مانند کارخانجات سیلیکات سدیم ، گروه های اسیدی و کربن اکتیو موثر باشد .

تراپاژل سیلیس – کربن به صورت بسته های تی بگ و یا جاسازی در برج های جذب و .... مورد استفاده قرار می گیرد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس


 

تقریبا بیشتر نیاز کشور به محصول مورد بررسی از طریق واردات تامین می شود . بیشترین واردات این محصول به کشور ما ایران ، از طریق کشور های آلمان و چین صورت می گیرد .

همچنین با عنایت به این که محصول اختراع جدیدی در زمینه رطوبت گیر ها می باشد ، بنابراین با تبلیغات موثر و بازاریابی دقیق قابلیت صادراتی کامل را خواهد داشت .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس


 

تراپاژل مورد استفاده فراوانی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به عنوان نم زدا دارد . سه نوع تراپاژل پرک ، کروی و پودر هیدراته به صورت عمده تولید می شوند . تراپاژل کروی از پرمصرف ترین نوع تراپاژل در صنایع نفت است .

انواع تراپاژل

تراپاژل از لحاظ ظاهری به سه دسته زیر تقسیم می شوند :

1. تراپاژل پرک

2. تراپاژل کروی

3. پودر هیدراته

درصورت داشتن مشخصات فیزیکی و شیمیایی یکسان ، نوع شکل هیچگونه تاثیری در عملکرد ندارد ، فقط میزان افت فشار و مقدار فضای خالی در بستر های تراپاژل دارای مقادیر متفاومتی خواهد بود . تراپاژل کروی کمترین میزان افت فشار و مقدار خالی را دارد و اساسا هنگامی که مقادیر این دو پارامتر از لحاظ پایین بودن مقدار آن ها مد نظر باشد .

استفاده از آن ها در برج های نم زدای پالایشگاه های گاز اجتناب ناپذیر است .

اهمیت استراتژیک سیلیس و تراپاژل سیلیس :

با توجه به گسترش روز افزون صنعت نفت و پتروشیمی و صنایع پایین دستی آن ، مصرف تراپاژل روز به روز افزایش داشته و چون تاکنون هیچ گونه جایگزینی برای تراپاژل ( ازنظر رطوبت گیری ) ساخته نشده می توان به اهمیت بسیار زیاد این محصول پی برد .

کشور های عمده تولیدکننده و مصرف کننده تراپاژل سیلیس :

از نظر مصرف ، همه کشور های دارای صنایع نظامی ، پتروشیمی و سایر صنایعی که نیاز به مواد جاذب رطوبت دارند ، کاملا به این ماده نیازمند بوده و می توان گفت تمامی کشور ها به نوعی مصرف کننده این محصول هستند . اما عمده مصرف کنندگان این محصول سه کشور آمریکا ، روسیه و چین هستند .

 


فرایند تولید تراپاژل سیلیس

 

عمده ترین روش تولید تراپاژل ( اعم از حالت های فیزیکی پرک ، پودر هیدراته و یا کروی ) ، اضافه کردن اسید به سیلیکات سدیم یا پتاسیم و تشکیل ژل است . پس از تشکیل ژل ، عمل شستشو و بعد از آن خشک کردن انجام می شود . کلسیناسیون مرحله نهایی تولید خواهد بود .

مواد اولیه مورد نیاز جهت تولید تراپاژل سیلیس :

• کربن اکتیو

• کلرید کبالت

• اکسید روی

• اکسید آلومینیوم

• سیلیکات سدیم

• اسید سولفوریک

• اسید کلریدریک

• پلی اتیلن تزریقی

• پلی اتیلن بادی

 


ماشین الات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس

 

• راکتور

• شیکر

• کوره پیش گرم

• دستگاه تزریق پلاستیک

• دستگاه بادی

• دستگاه تی بگ زن 20-1

• دستگاه تی بگ زن 100-20

• دستگاه مخازن

• خرک حمل مواد

• وان شستشو

• میکسر 1000 لیتری

• جرثقیل ریلی

 

دانلود طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید تراپاژل سیلیس ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.