طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق سال 1400 + pdf + word

Switches and Sockets

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

پریز عبارتست از وسیله ای که برای اتصال هادی ها و بندهای قابل انعطاف در سیم کشی ثابت بکار می رود و کلید نیز جهت قطع و وصل جریان بطور اطمینان بخش استفاده می شود . کلیدها در محدوده ولتاژ ٢٥٠ ولت و جریان ١٦ آمپر و پریزها در دو محدوده ١٦ آمپر ٢٥٠ ولت یا ٢٥ آمپر ٣٨٠ ولت با عنوان تک فاز و سه فاز تولید و بکار می روند .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق


با توجه به مشخصات فنی ارایه شده محصولات از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران طرح حاضر مربوط به کلید و پریز بارانی می باشد .

مشخصات فنی محصولات این طرح به شرح زیر می باشد :

کلید تک فاز : یک پل
کلید تک فاز : دو پل
کلید تک فاز : تبدیل
پریز : تک فاز
پریز : سه فاز ولتاژ اسمی محصولات تا ٣٨٠ ولت و جریان اسمی آنها تا ٢٥ آمپر می باشد .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح کسب و کار تولید کلید و پریز برق

کلید و پریز بارانی در صنایع ، کارگاه ها ، منازل و بطور کلی در محلی که در معرض رطوبت و یا باران باشد مورد مصرف فراوان دارد . پریز عبارتست از وسیله ای که برای اتصال هادی ها و بندهای قابل انعطاف در سیم کشی ثابت بکار می رود و کلید نیز جهت قطع و وصل جریان بطور اطمینان بخش استفاده می شود .

کلیدها در محدوده ولتاژ ٢٥٠ ولت و جریان ١٦ آمپر و پریزها در دو محدوده ١٦ آمپر ٢٥٠ ولت یا ٢٥ آمپر ٣٨٠ ولت با عنوان تک فاز و سه فاز تولید و بکار می روند .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق

با مراجعه به فهرست استانداردهای تدوین شده مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران و سایت این مؤسسه ، شماره استاندارد ملی ١٢٢١ و ٥٥٩٩ (استاندارد اجباری) برای این محصول استخراج شده است . رعایت استاندارد فوق برای کلیه تولید کنندگان الزامی است .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید و پریز

کشورهای عمده تولید کننده این محصولات در دنیا آمریکا ، آلمان ، چین و کره جنوبی می باشند که بیشترین حجم تولید این محصولات را در دنیا به خود اختصاص داده اند . از طرفی کشورهایی که در آنها فعالیت های عمرانی و ساختمان سازی دارای رونق فراوان است از بزرگترین مصرف کنند گان این محصولات هستند که مهمترین آنها عراق و افغانستان می باشند .

از عمده ترین کشورهایی که محصولات تولیدی ما به آنها صادر می شود می توان افغانستان ، عراق و تاجیکستان را نام برد و کشورهای کره ، چین و ایتالیا از کشورهایی می باشند که بخش عمده این کالا را به کشور ما صادر می کنند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق


 شرایط واردات محصول

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد لذا با پرداخت حقوق گمرکی 30 درصد امکان واردات وجود دارد .

شرایط صادرات محصو ل

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تو لیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق

از آنجایی که فعالیت های عمرانی و شهر سازی از الزامات پیشرفت در هر کشوری می باشد و از طرفی برای ساخت یک ساختمان استاندارد می بایستی تمام اجزای آن مناسب و استاندارد باشند لذا استفاده از مواد اولیه ، تجهیزات و محصولات با کیفیت در ساختمان سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد .

محصولات مورد مطالعه طرح حاضر نیز از این قاعده مستثنی نیستند و با توجه به کاربرد وسیع این محصولات در دنیا و علی الخصوص با رونق فعالیتهای عمرانی در ایران می توان اذعان نمود که این محصولات دارای اهمیت می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید کلید و پریز برق

1. برش ( ورق )
2. پرسکاری
3. سوراخکاری و قلاویزکاری
4. تراشکاری ( مفتول )
5. تزریق ( باکالیت )
6. پلیسه گیری
7. مونتاژ
8. بسته بندی

فرآیند تولید کلید و پریز بارانی شامل تولید قطعات باکالیتی و فلزی می باشد که در این مورد قطعات باکالیتی ابتدا توسط دستگاه تزریق پلاستیک از نوع ترموست تولید می شوند و در این مرحله متناسب با وزن و شکل قطعه قالب هایی با حفره های متفاوت بکار می روند پس از عملیات تزریق پلاستیک و فرم دهی ، قطعات باکالیتی توسط سمباده گردان پلیسه گیری می شوند .

قطعات فلزی از نوع ورق ابتدا به صورت تسمه بریده شد و سپس توسط پرس ضربه ای عملیات برش فرم ، سوراخکاری و خم کاری آن انجام می پذیرد . برخی از قطعات به دلیل نیاز به ایجاد رزوه به کنار دستگاه دریل منتقل می شوند تا قلاویزکاری آن ایجاد گردد .

از نکات حایز اهمیت دیگر فرم دهی قطعات فلزی ( مفتول ، شش گوش و چهار گوش ) می باشد که با استفاده از سری تراش اتوماتیک صورت می گیرد و مزیت بکار بردن سری تراش سرعت عمل و دقت تولید می باشد .

درنهایت قطعات باکالیتی و فلزی تولید شده به قسمت مونتاژ ارسال می شوند تا به همراه قطعات خریدنی مونتاژ قطعات انجام گیرد . از نکات مهم در قسمت ویژگیهای کاربردی دقت در این زمینه تأثیر بسزایی در بکار بردن محصول دارد .

درنهایت قطعات باکالیتی و فلزی تولید شده به قسمت مونتاژ ارسال می شوند تا به همراه قطعات خریدنی مونتاژ قطعات انجام گیرد . از نکات مهم در قسمت ویژگیهای کاربردی دقت در این زمینه تأثیر بسزایی در بکار بردن محصول دارد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح کارآفرینی  تجاری کلید و پریز برق

• ماشین تزریق ١٠٠ و ١٥٠ تن

• ماشین پلیسه گیری

• قیچی گیوتینی

• ماشین پرس ضربه ای ٦٣ و ٣٥ تن

• دریل رومیزی

• دریل قلاویزکاری

• سری تراش اتوماتیک

• کمپرسور ١٠ بار با قدرت ٤ کیلووات

• کمپرسور فشار ١٠ بار

• تسمه نقاله ٨ متری

:: دانلود طرح کسب و کار تیپ احداث کارخانه تولید کلید و پریز

:: دانلود طرح کارآفرینی تیپ احداث کارخانه تولید دوشاخه برق و سرپیچ لامپ

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.