جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید معسل یا تنباکو میوه ای سال 1401 | Doc + pdf - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

fruit tobacco 1

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تنباکو میوه ای سال 1401 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تنباکو میوه ای را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

جهت آشنایی با طرح توجیهی تولید و بسته بندی تنباکوی میوه ای این صفحه را مطالعه نمایید . تنباکوی میوه ای ماده ای است که از برگ های خشک شده ی توتون ، به همراه مواد افزودنی دیگر از جمله اسانس های مختلف تولید می شود . این ماده نه تنها در داخل کشور بلکه در نقاط مختلفی از دنیا و به عنوان مهم ترین جزء قلیان و بعضا سیگار های برگ مورد استفاده قرار می گیرد .


معرفی طرح توجیهی تولید و بسته بندی تنباکو میوه ای :


امروزه استفاده از انواع مختلف قلیان ها از جمله قلیان های چوبی ، به یک جزء جدایی ناپذیر از تفریحات بسیاری از جوانان و بزرگسالان تبدیل شده که منجر به تقاضای بیشتر تولید و تنوع تنباکوی میوه ای یا معسل شده است . تنباکو یا توتون گیاهی با برگ های پهن است که امروزه در سرتاسر دنیا کشت می شود . تنباکو به برگ های خشک شده ی گیاه توتون گفته می شود که به دلیل وجود نیکوتین در در تولید سیگار های برگ و یا تنباکو یا معسل قلیان مورد استفاده قرار می گیرد .

کد آیسیک انواع تنباکو

کد آیسیک تنباکوی معمولی 6000512312 ، انواع تنباکو 1600412310 و انواع تنباکوی معطر و معسل 1600512311 می باشد . همچنین کد تعرفه گمرکی تعریف شده برای این محصولات شامل تنباکوی معمولی و تنباکوی معسل و معطر 24031000 ، 24039100 و 24039900 ، و برای انواع تنباکو 24011000 و 24012000 است .


هزینه ها و درآمد تولید و بسته بندی تنباکو میوه ای :


برای راه اندازی یک کارخانه تولید و بسته بندی تنباکوی میوه ای به سرمایه ای در حدود 500 میلیون تومان نیاز می باشد . با بررسی قیمت فروش هر بسته تنباکو میوه ای می توان فهمید که راه اندازی این خط تولید توجیه اقتصادی دارد یا خیر . قیمت هر بسته تنباکو میوه با توجه به برند و وزن هر بسته متفاوت است . طبیعتا فاکتور مهم دیگر در قیمت گذاری تنباکو ، کیفیت آن نیز می باشد .

در حال حاضر تنباکو های میوه ای که در بازار روز عرضه شده و شاید بیشتر مصرف کننده را داشته باشند ، با قیمت هر بسته نهایتا 10 هزار تومان به فروش می رسند . اما برندهای مطرح و تولید کنندگان تنباکوی با کیفیت بسته های مختلف این محصول با وزن های متفاوت را از حداقل 26هزار تومان تا 112 هزار تومان نیز به فروش می رسانند .

نکته ای که در تولید تنباکوی میوه ای قابل توجه است ، این مسئله است که در نقاطی مثل اربیل عراق و دبی ، قیمت هر جعبه تنباکو بین 7 تا 9 دلار می باشد . با در احتساب قیمت دلار در سال 98 ، قیمت هر باکس تنباکو در مناطق گفته شده بین 84 تا 108 هزار تومان تخمین زده شده است . بنابراین راه اندازی خط تولید تنباکوی میوه ای جهت تجارت داخلی و خارجی در این زمینه ، از نظر اقتصادی می توان بسیار موجه باشد . لازم به ذکر است که تفاوت قیمت تنباکوی وارداتی می تواند به علت سودجویی افراد و یا ورود قاچاق این محصول باشد .


فرایند تولید و بسته بندی تنباکو میوه ای :

در فرایند تولید این محصول چند مرحله وجود دارد که به شرح زیر می باشد :

- در مرحله اول برگ های تنباکوی تازه در دستگاه خشک کن خشک می شوند .

- پس از خشک شدن و در مرحله دوم ، به صورت پودر در می آید . این پودر در محلول آب و مواد دیگر از جمله اسانس های میوه ای خیسانده می شود .

- مخلوط گفته شده در مرحله سوم به مخزن دستگاه اکسترودر و هم زن منتقل شده و به صورت خمیر در می آید .

- پس از آن ، دستگاه برش ، خمیر تنباکو را برش داده و دستگاه تزریق کننده این خمیر را به سلفون های مربوط به بسته بندی ، تزریق می کند .

- در مرحله آخر ، تنباکو توسط دستگاه بسته بندی ، بسته بندی شده و برای فروش آماده می شود .


تجهیزات و نیروی انسانی جهت تولید و بسته بندی تنباکو میوه ای :

راه اندازی خط تولید و بسته بندی تنباکو میوه ای بسته به ظرفیت تولید بین 3 تا 10 نفر نیروی انسانی نیاز دارد .

تجهیزاتی که برای راه اندازی این خط تولید نیاز است در زیر آورده شده است :

1 . دستگاه مخلوط کن یا بلندر ( جهت هم زدن تنباکو )

2 . دستگاه پاشش ( جهت ذخیره و پمپ کرشدن مایع به بلندر )

3 . دستگاه میکسر دوجداره ( جهت مخلوط کردن آب و عصاره های میوه ای با تنباکو )

4 . دستگاه بخار زن دوار ( جهت بخار دادن و زیر و رو کردن خمیر تنباکو )

5 . ماشین چندکاره برش تنباکو ( جهت برش زدن خمیر تنباکو به اشکال نواری ، موج دار و مکعبی )

6 . دستگاه بسته بندی

7 . نوار نقاله تسمه ای پله ای ( جهت انتقال بسته های تنباکو به بخش های دیگر )

8 . چاپگر جوهر افشان ( جهت چاپ مشخصات روی پاکت یا بسته بندی )

در صورتی که نیاز به طرح توجیهی و امکان سنجی تولید و بسته بندی تنباکوی میوه ای ، برای ارائه به بانک یا اخذ مجوز دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید .

دانلود طرح توجیهی تولید تنباکو میوه ای ( معسل ) سال 1401 (word+pdf)


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool