جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع لاستیک و پلاستیکطرح توجیهی تولید برس و شانه پلاستیکی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید آجر سفالی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 4.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Clay bricks

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی توليد آجر سفالی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی توليد آجر سفالی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

آجر فرآورده ایست که از پختن خشت خشک شده بدست می آید . خشت از قالب گرفتن گل تولید می شود ، این گل مخلوط ورزيده آب و خاک است . در این طرح آجر ماشینی معروف به سفالی شش سوراخه که معمولا برای ساخت تیغه ها در ساختمان به کار می رود ، بررسی خواهد شد . البته با تغيير در نوع قالب ها می توان انواع دیگر آجرهای سفالی را نیز تولید نمود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر سفالی


 

آجر سفالی شش سوراخه تیغه ای از آجر هایی می باشد ، که در آن حجم سوراخ هایی که از میان آجر می گذرد ، از 25 درصد حجم آجر بیشتر است . همچنین این آجر تیغه ای نیز از نوع آجر های توخالی می باشد و وزن آن 1.15 کیلوگرم است .

آجر باید دارای مقاومت مکانیکی کافی برای تحمل فشار و ضربه باشد و در مقابل شوره زدن مقاوم بوده و توان تماس با آب را داشته باشد . همچنین حداقل مقاومت فشاری این نوع آجر 48.5 نیوتن بر میلیمتر مربع بود و حداکثر ضریب جذب آب 7 درصد وزن آن می باشد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آجر سفالی


 

جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان محصول تولیدی و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول توجه به استانداردهای موجود امری ضروری است . به طور کلی در مورد هر محصول ، استاندارد های مختلف ملی و بین المللی وجود دارد، استاندارد های ملی توسط مؤسسه استانداردها و تحقیقات صنعتی ایران تهیه می گردد و کلیه آجر سفالی تولیدکنندگان محصول ملزم به رعایت این استانداردها می باشند .

با توجه به اینکه مؤسسه استاندارد از اعضاء سازمان بین المللی استاندارد (150) می باشد و از آخرین پیشرفت های علمی و فنی و صنعتی جهان استفاده می نماید . همچنين شرايط کلی و نیازمندیهای خاص کشور را مورد توجه قرار می دهد ، استاندارد های ذکر شده در این مورد مطابق با استانداردهای جهانی بوده و کاملا قابل قبول و لازم الاجراء هستند در ادامه ، شماره و موضوع استاندارد های یافت شده برای محصول تولیدی درج شده است .

• آجر رسی – ویژگی و روش آزمون : 7

• ویژگی های خاک مناسب جهت تولید آجر رسی : 1162

• BSI 3921-1985

• ASTM c 216

• jIS R1250 - 1981

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر سفالی


 

اصولا واردات آجر سفالی بر طبق مندرجات کتاب قانون و مقررات صادرات - گمرک جمهوری اسلامی ایران بنا به دلایل وجود مواد اولیه مرغوب ، تکنولوژی قابل قبول ، مشکلات حمل و نقل آجر به دلیل حجیم و وزین بودن و اقتصادی بودن آن و نیز عدم نیاز به دانش فنی پیچیده ممنوع اعلام شده است . موارد فوق علاوه بر ممنوعیت واردات توجیه ناپذیری را ردات را نیز نشان می دهد .
در مورد صادارت آجر اولین قدم اشباع بازار داخلی می باشد و برای این کار بازسازی کارخانجات موجود ، افزایش کارایی مدیریت و تأسیس واحدهای مشابه جديد چاره ساز خواهد بود . پس از اشباع بازار می توان ، مازاد بر نیاز را صادر نمود . علاوه بر این بزرگترین مسئله و مشکل در قبال صادرات آجر ، مشکل حمل و نقل آن می باشد ، که قبل از هر برنامه ریزی باید به آن پرداخت .

 


فرایند تولید آجر سفالی

 

به طور کلی روش تولید آجر از ابتدائی ترین تا پیشرفته ترین روش را می توان در سه قسمت اصلی تهیه خشت ، خشک گردن و پخت خلاصه کرد ، حال چه خشت یا دست تهیه شود ، یا با استفاده از ماشین آلات مدرن آماده سازی و قلب گیری خاک ، چه این خشت تر در آفتاب و هوای آزاد خشک شود و چه در خشک کن های اطاقکی و تونلی در نهایت این آتش است ، که سبب پخت آجربه هر نحو می گردد .

اما آجر امروزی با متد امروزی تولید می شود ، تا با اصول مدرن معماری امروز نیز تطبیقی نماید ، امروز به جای کار صدها دست کارگر در صنایع سفال فقط صدای گردش چرخ های ماشین ها را می شویم و کار انسان منحصر به کنترل این دستگاه ها شده است و این کار تولیدی در چند مرحله انجام می گیرد ، که عبارت است از :

الف) استخراج مواد

ب) تهیه گله ج فرم دادن

ج) فرم دادن

د) خشک کردن

ه) پخت

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آجر سفالی

 

• سیلوی تغذیه کننده

• نوار نقاله فلزی

• نوار نقاله لاستیکی

• دستگاه فلزیاب

• دستگاه کلوخ شکن

• غلطک

• دستگاه سنگ زن

• سیلوی میانی

• دستگاه مخلوط کن پرس

• دستگاه اکسترودر با پرس

• تابلوی کنترل

• تجهیزات برش اتوماتیک و جا به جایی

• خشک کن تونلی

• کوره تونلی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آجر سفالی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آجر سفالی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool