جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید آجر سفالی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf ) - 4.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Clay bricks

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی توليد آجر سفالی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی توليد آجر سفالی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

آجر فرآورده ایست که از پختن خشت خشک شده بدست می آید . خشت از قالب گرفتن گل تولید می شود ، این گل مخلوط ورزيده آب و خاک است . در این طرح آجر ماشینی معروف به سفالی شش سوراخه که معمولا برای ساخت تیغه ها در ساختمان به کار می رود ، بررسی خواهد شد . البته با تغيير در نوع قالب ها می توان انواع دیگر آجرهای سفالی را نیز تولید نمود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر سفالی


 

آجر سفالی شش سوراخه تیغه ای از آجر هایی می باشد ، که در آن حجم سوراخ هایی که از میان آجر می گذرد ، از 25 درصد حجم آجر بیشتر است . همچنین این آجر تیغه ای نیز از نوع آجر های توخالی می باشد و وزن آن 1.15 کیلوگرم است .

آجر باید دارای مقاومت مکانیکی کافی برای تحمل فشار و ضربه باشد و در مقابل شوره زدن مقاوم بوده و توان تماس با آب را داشته باشد . همچنین حداقل مقاومت فشاری این نوع آجر 48.5 نیوتن بر میلیمتر مربع بود و حداکثر ضریب جذب آب 7 درصد وزن آن می باشد .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آجر سفالی


 

جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان محصول تولیدی و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول توجه به استانداردهای موجود امری ضروری است . به طور کلی در مورد هر محصول ، استاندارد های مختلف ملی و بین المللی وجود دارد، استاندارد های ملی توسط مؤسسه استانداردها و تحقیقات صنعتی ایران تهیه می گردد و کلیه آجر سفالی تولیدکنندگان محصول ملزم به رعایت این استانداردها می باشند .

با توجه به اینکه مؤسسه استاندارد از اعضاء سازمان بین المللی استاندارد (150) می باشد و از آخرین پیشرفت های علمی و فنی و صنعتی جهان استفاده می نماید . همچنين شرايط کلی و نیازمندیهای خاص کشور را مورد توجه قرار می دهد ، استاندارد های ذکر شده در این مورد مطابق با استانداردهای جهانی بوده و کاملا قابل قبول و لازم الاجراء هستند در ادامه ، شماره و موضوع استاندارد های یافت شده برای محصول تولیدی درج شده است .

• آجر رسی – ویژگی و روش آزمون : 7

• ویژگی های خاک مناسب جهت تولید آجر رسی : 1162

• BSI 3921-1985

• ASTM c 216

• jIS R1250 - 1981

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آجر سفالی


 

اصولا واردات آجر سفالی بر طبق مندرجات کتاب قانون و مقررات صادرات - گمرک جمهوری اسلامی ایران بنا به دلایل وجود مواد اولیه مرغوب ، تکنولوژی قابل قبول ، مشکلات حمل و نقل آجر به دلیل حجیم و وزین بودن و اقتصادی بودن آن و نیز عدم نیاز به دانش فنی پیچیده ممنوع اعلام شده است . موارد فوق علاوه بر ممنوعیت واردات توجیه ناپذیری را ردات را نیز نشان می دهد .
در مورد صادارت آجر اولین قدم اشباع بازار داخلی می باشد و برای این کار بازسازی کارخانجات موجود ، افزایش کارایی مدیریت و تأسیس واحدهای مشابه جديد چاره ساز خواهد بود . پس از اشباع بازار می توان ، مازاد بر نیاز را صادر نمود . علاوه بر این بزرگترین مسئله و مشکل در قبال صادرات آجر ، مشکل حمل و نقل آن می باشد ، که قبل از هر برنامه ریزی باید به آن پرداخت .

 


فرایند تولید آجر سفالی

 

به طور کلی روش تولید آجر از ابتدائی ترین تا پیشرفته ترین روش را می توان در سه قسمت اصلی تهیه خشت ، خشک گردن و پخت خلاصه کرد ، حال چه خشت یا دست تهیه شود ، یا با استفاده از ماشین آلات مدرن آماده سازی و قلب گیری خاک ، چه این خشت تر در آفتاب و هوای آزاد خشک شود و چه در خشک کن های اطاقکی و تونلی در نهایت این آتش است ، که سبب پخت آجربه هر نحو می گردد .

اما آجر امروزی با متد امروزی تولید می شود ، تا با اصول مدرن معماری امروز نیز تطبیقی نماید ، امروز به جای کار صدها دست کارگر در صنایع سفال فقط صدای گردش چرخ های ماشین ها را می شویم و کار انسان منحصر به کنترل این دستگاه ها شده است و این کار تولیدی در چند مرحله انجام می گیرد ، که عبارت است از :

الف) استخراج مواد

ب) تهیه گله ج فرم دادن

ج) فرم دادن

د) خشک کردن

ه) پخت

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آجر سفالی

 

• سیلوی تغذیه کننده

• نوار نقاله فلزی

• نوار نقاله لاستیکی

• دستگاه فلزیاب

• دستگاه کلوخ شکن

• غلطک

• دستگاه سنگ زن

• سیلوی میانی

• دستگاه مخلوط کن پرس

• دستگاه اکسترودر با پرس

• تابلوی کنترل

• تجهیزات برش اتوماتیک و جا به جایی

• خشک کن تونلی

• کوره تونلی

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آجر سفالی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد . درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آجر سفالی ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool