طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Artificial Stone

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست سال 1402 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

سمنت پلاست از مخلوط و فرم دهی سیمان سفید ، ماسه ، پودر سنگ ، پلی استر و هاردنر و در بعضی مواقع همراه با پیگمنت تولید می شود .

این محصول در کف پوشی داخل ساختمان ها و در بدنه دیوار بکار می رود و علاوه برآن برای تزیین نمای بیرونی ساختمان ها و دیوار کاربرد دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست


 این محصول که به تازگی در کشور توسط کارخانجات محدودی تولید می شود ، به نوعی سنگ مصنوعی محسوب می شود ، ولی فرایند تولید آن کاملا متفاوت بوده و بیشتر شبیه موزاییک ( کفپوش سیمانی ) تولید می گردد .

این محصول توسط اولین تولیدکننده ها در کشور ، با نام تجاری سمنت پلاست به بازار عرضه شد و پس از آن با همین نام شناخته می شود .

سمنت پلاست در ایران مصالح جدیدی است ، که از مخلوط و فرم دهی سیمان سفید ، ماسه ، پودر سنگ ، پلی استر و هاردنر و در بعضی مواقع همراه با پیگمنت تولید می شود .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست :

 این محصول در کف پوشی داخل ساختمان ها و در بدنه دیوار بکار می رود و علاوه برآن برای تزیین نمای بیرونی ساختمان ها و دیوار کاربرد دارد .

یکی دیگر از مصارف این محصول کف پوشی و تزیین پیاده روهای خیابان ها و حیاط و محوطه بناها می باشد . این محصول می تواند جایگزین موزائیک ، سنگ ، کاشی و سرامیک در کاربردهای مختلف باشد .

نوع صنعت : این صنعت بینابین صنایع کانی غیرفلزی و صنایع شیمیایی قرار می گیرد و از نظر کاربردی جزء مصالح ساختمانی محسوب می شود .

این صنعت در قالب طرح های کوچک و زود بازده نیز قرار میگیرد و زود بازده بودن آن از نظر سرمایه گذاری و سوددهی قابل اعتماد است .

استاندارد های قابل توجه سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست :

  • 68109900 : اشیاء از سیمان ، بتون یا سنگ مصنوعی ، که در جای دیگر گفته نشده است .
  • : 68101990سایر اشیا ساخته شده از سیمان یا سنگ مصنوعی ، به شکل لوح آجر و اشیا همانند غیر مذکور در جای دیگر
  • 68109110: قطعات پیش ساخته شده از سیمان یا سنگ مصنوعی برای کف

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید سمنت پلاست

با توجه به ضروری بودن استفاده از محصولات مشابه به عنوان دیوار پوش ، کفپوش ، نما و . . . در کلیه سختمان ها ، معابر و غیره و با عنایت به زیبایی و اسحکام مطلوب این محصول ، به نظر می رسد ، استفاده از سمنت پلاست همگانی بوده و در کشورهای مختلف تولید شده و بازار فروش بالا داشته باشد .

علاوه بر این ، عدم نیاز به تکنولوژی ویژه ، باعث گردیده آگاهی از امکان تولید چنین محصولی ، تنها عامل تولید و فروش فراگیر این محصول باشد .

شرایط واردات و صادرات سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست :

جهت واردات این محصول هیچگونه شرایط خاصی لحاظ نشده و واردکنندگان می توانند پرداخت حقوق گمرکی 30% نسبت به واردات این محصول اقدام نمایند .

اهمیت استراتژیک سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست :

سمنت پلاست با توجه به کارایی آن از جمله مصالح ساختمانی به شمار می آید .

به لحاظ رشد روزافزون ساخت و ساز و نیاز به مصالح بروز از نظر کیفیت و زیبایی ، این محصول در بین مصالح مشابه از جایگاه ویژه ای برخوردار است .


فرایند تولید سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست

 مولد اولیه که شامل پلی استر ، سیمان سفید ، ماسه ، پودر سنگ و پیگمنت و هاردنر می باشند ، باید به نسبت مشخص با هم مخلوط شوند و سپس به بخش غالب ریزی و فرم دهی بروند . نسبت مصرف مواد به طور معمول به صورت زیر است .

وزن هر متر مربع محصول تقریبا برابر مواد اولیه و در حدود 44 کیلوگرم است . پلی استر 47/0 کیلوگرم ، سیمان سفید 6 کیلوگرم ، ماسه 5/35 کیلوگرم ، پودر سنگ 2 کیلوگرم ، پیگمنت 03/0 کیلوگرم

این مواد در بخش سیلوی ذخیره به طور جداگانه قرار دارند ، زیر هر سیلو دستگاه توزین اتوماتیک قرار دارد ، لذا مواد به دقت توزین و سپس به مخزن بزرگتر ( مخزن اختلاط ) می روند ، که در زیر سیلوهای مواد قرار دارد .

مواد پس از اختلاط اولیه ، توسط نقاله به میکسر ملات ساز می رود و در آنجا اختلاط نهایی انجام می گیرد ، قبل از ریختن مواد به قالب ، کف قالب به ترتیب با رنگ و هاردتنر و سپس پلی استر پوشیده می شود و سپس قالب ریزی و فرم دهی به وسیله ویبره انجام می شود .

با توجه به اینکه محصول تنها سیمانی نیست و بخشی از پلیمر تشکیل شده باید حداقل 2 روز در قالب بماند ، تا مواد پلیمری اعم از رنگ ، هاردنر و پلی استر به لایه سیمانی چسبیده و قابل جداسازی نباشند .

بعد از این که مواد ٢٥ در قالب جا افتاد ، توسط کارگر قالب های پر شده در محوطه و روی هم دپو می شوند و بعد از این که محصول داخل قالب سفت شد ، از قالب خارج و به انبار محصول منتقل می گردند .

برای هر شکلی قالب مخصوص به خود دارد و در قیمت ماشین آلات طرح ، دو نوع کلی قالب کفپوش و نما در نظرگرفته شده است و از هر نوع 100 قالب پلاستیکی پیشنهاد شده است و تعداد قالب ها طوری تعیین گردیده اند ، که بتوان به طور مداوم تولید داشت و به علت کمبود قالب تولید دچار وقفه نشد .

ویژگی خاص در تولید محصول مورد نظر قالب ها می باشند و قالب ها باید طوری طراحی شوند که هم محصول ضخامت مناسب جهت مقاومت داشته باشد و هم طوری نباشد که مصالح زیادی مصرف نماید .

یعنی ضخامتی که حالت ایده آل و مناسبی هم از نظر مقاومت و هم از نظر مصرف مصالح و مواد اولیه داشته باشد .

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی از گروه سمنت پلاست

الف) ماشین آلات و تجهیزات خط تولید عبارتند از:

  • میکسر ۷۴۰ A
  • میکسر آزمایشگاهی 20 کیلوگرمی
  • میز ویبره
  • شرینگ پک اتوماتیک با طراحی مخصوص محصولات سمنت پلاست
  • تخته فشرده سه لایه

ب) قالب های فرم دهی :

  • قالب نمای دکوراتیو 100 متر مربع
  • قالب موزاییک 100 متر مربع

دانلود فایل طرح توجیهی سنگ مصنوعی سمنت پلاست

دانلود فایل طرح توجیهی تیپ سنگ مصنوعی مهندسی به شکل اسلب سال

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.