خط تولید نودل ( noodle )

noodle

:: خط تولید نودل ( noodle ) شامل موارد زیر است :

رشته فرنگی یا نودل (به انگلیسی: Noodle)‏ (به ژاپنی: 麺 men)‏ به خمیری که از ترکیب آرد از قبیل آردگندم، آرد گندم سیاه (چاودار)، آرد برنج یا دیگر انواع آردهای نشاسته دار با آب و نمک بوجود آمده و سپس به شکل رشته‌های نازک و دراز شکل داده شده‌است، گفته می‌شود.

همانطور که متوجه شدید در این مطلب در مورد خط تولید نودل یا رشته فرنگی توضیح خواهیم داد و اطلاعاتی در مورد روش تولید نودل یا رشته فرنگی مطرح خواهیم کرد. این مطالب هم در تهیه طرح توجیهی تولید نودل یا رشته فرنگی مفید است و هم ابعاد مختلف این طرح را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری برایتان روشن خواهد نمود . امیدوارم تا انتها همراه کانون مشاوران صنعتی ایران باشید و ما را از نظراتتان بهره مند کنید.

این محصول نوعی غذای آماده (Fast Food) با پایه غلات (گندم) میباشد که کلیه خواص گندم را داراست طی آزمایشاتی مشخص شده است که نشاسته ماکارونی 2 برابر نان و 3 برابر برنج است و باعث ترشح هورمون سروتنین که کنترل کننده احساسات در بدن است , می شود.این محصول آماده مصرف میباشد که میتواند توسط کلیه خانوار ها بخصوص افرادی که زمان کمتری برای تهیه و طبخ غذا دارند مورد مصرف قرار گیرد.

به نظر می رسد سرآغاز پیدایش نودل فوری در کشور ژاپن در سال 1950 بوده است ، و اکنون در بیش از 80 کشور در سراسر دنیا تولید می شود .در سال 2001 بیش از یک میلیون تن نودل در چین تولید شد، حدود 700 هزار تن در ژاپن و اندونزی ، 270 هزار تن در کره جنوبی ، 200 هزار تن در ویتنام ، 80 هزار تن در تایلند ، 50 هزار تن در تایوان ، و 40 هزار تن در فیلیپین تولید شده است. راحتی و از عهده هزینه آن برآمدن از فاکتورهای مهمی هستند که باعث رشد محبوبیت نودل بین مصرف کنندگان شده است . مصرف سرانه نودل از سال 1995 در بسیاری از کشورهای آسیایی بطور یکنواخت در حال افزایش است .
 

noodle1

فرآیند تولید نودل :

برای تولید نودل دو نوع خط تولید(فرایند) وجود دارد که در ادامه به تشریح هر یک می پردازیم :

در یک روش آرد گندم پس از دریافت و خمیر شدن در دستگاه اختلاط دو محوری و عبور از دستگاه رول های پیوسته که به منظور صاف و یکنواخت شدن سطح خمیر و خروج حباب هوا در مسیر خط تعبیه شده است , در دستگاه پخت , بخار پز میشود .خمیر در اثر طی مسیر دستگاه در اثر مجاورت با بخار پخته شده و پس از خروج از مرحله پخت بوسیله کاتر برش خورده و به صورت رشته هائی با طول دلخواه در می آید و بوسیله همین دستگاه چین خورده و دسته دسته میشوند.و در ادامه مسیر توسط نوار هدایت گر به دو دستگاه خشک کن منتقل میشوند .

پس از دو مرحله خشک شدن نودل به سوی ماشین cooling هدایت و کاملا سرد میشود به این ترتیب محصول آماده شده و پس از کنترل بسته بندی و به انبار منتقل میشود.

فلوچارت زیر مسیر فرایند را نمایش میدهد.
 

noodle20

در روش دوم فرایند تولید نودل , محصول سرخ می شود . ابتدای فرایند کاملا مشابه روش اول است .آرد پس از خمیر شدن و عبور از رول ها به دستگاه پخت وارد شده و محصول پس از اینکه کاملا پخته شد وارد دستگاه چاشنی زنی میشود و کاملا به چاشنی آغشته میشود به این صورت که در ادویه فرو برده شده و سپس و بوسیله کانوایر به دستگاه کاتر منتقل گردیده و دقیقا مشابه روش اول برش خورده و به صورت رشته هائی با طول دلخواه در می آید .

پس از چین خوردن و دسته دسته شدن به سوی ماشین سرخ کن هدایت میشود.تفاوت اصلی این دو روش در همین مرحله است. در این فرایند, نودل پخته شده و چاشنی خورده , بوسیله روغن سرخ میشود. در مجاورت این دستگاه ماشین هائی از قبیل فیلتر روغن , تانک روغن , مبدل حرارتی و دستگاه تخلیه مواد دور ریختی تعبیه شده اند.

اما در روش اول محصول پس از مرحله پخت درطی دو مرحله عبور از دستگاه خشک کن , کاملا خشک میشود . پس از مرحله سرخ شدن ، ادامه فرایند مشابه روش اول بعد از خشک کنها می باشد. به این شکل که محصول سرد شده , کنترل و سپس بسته بندی می شود.

noodle30

تشریح روش تولید نودل :

ابتدا آرد از الک هایی با چشمه های مشخص عبور داده شده تا ناخالصی و الیاف آن گرفته شود . سپس بوسیله کانوایر آرد کش به دستگاه میکسر منتقل شده و با آب مخلوط میشود و این اختلاط تا آنجا ادامه پیدا میکند تا خمیری یکنواخت حاصل شود و کلیه گلوله های انباشته شده در نتیجه اختلاط از بین بروند .

زبری و سختی گلوله ها بستگی به درجه حرارت و رطوبت در مخلوط کن دارد . درجه حرارت آب در این مرحله در حدود 21 درجه سانتیگراد میباشد . پس از اختلاط بمدت 8 الی 10 دقیقه خمیر بدست آمده دارای حرارتی در حدود 25 الی 43 درجه سانتیگراد خواهد بود .

خمیر پس از خارج شدن از خمیر کن بوسیله یک فیدر به خط رول ها تغذیه میشود در ادامه خمیر در طی عبور از میان رولهای تعبیه شده که با فاصله و تعداد مشخص در مسیر قرار دارند صاف و یکنواخت شده و حباب های هوا از آن خارج میشوند. شکل زیر این مطلب را نمایش میدهد.
 

noodle40

میکسر موجود در خط تولید نودل - رشته فرنگی

خمیر به همین شکل وارد دستگاه پخت میشود در این دستگاه خمیر در اثر مجاورت با بخار پخته شده و پس از طی طول دستگاه به صورت کاملا پخته خارج میشود.

noodle50


محصول پس از اینکه کاملا پخته شد بوسیله کانوایر به دستگاه cuter منتقل گردیده و اول برش خورده و به صورت رشته هائی با طول دلخواه در می آید و سپس توسط این دستگاه چین خورده و دسته دسته میشود. خروجی دستگاه در شکل زیر کاملا مشخص است .

پس از اینکه محصول به شکل مورد نظر درآمد وارد دستگاه خشک کن میشود در این ماشین محصول طی مکانیزمی با کنترل فشار و حرارت خشک می شود.این عملیات طی دو مرحله(در دو ماشین خشک کن ) اتفاق می افتد نودل ها پس از خشک شدن بلافاصله در دستگاه cooling سرد میشوند.

محصول سرد شده ، کاملا آماده است و کنترل کیفیت شده و در کیسه های نایلونی به وزن 80 گرم بسته بندی شده و به بازار عرضه میگردند .
 

noodle60


در زیر فلوچارت خط تولید نمایش داده شده است.

noodle70

 

دانلود طرح توجیهی آماده ی کارخانه تولید نودل

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.