جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع برق و الکترونیکطرح توجیهی تولید الکترود جوشکاری و دریایی سال 1400 + کامفار
طرح توجیهی احداث باغ پسته سال 1400 + Word + PDF + کامفار - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

peste1400

جهت سفارش طرح توجیهی کاشت درخت پسته و احداث باغ پسته سال 1400 و با فرمت Word و Pdf و با نرم افزار کامفار به همراه مشاوره های اداری و بانکی ، این صفحه را مطالعه نموده و با ما تماس بگیرید . ضمنا طرح توجیهی تیپ احداث باغ پسته سال 99 رو ، صرفا جهت مطالعه از لینک انتهای همین صفحه دانلود نمایید .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کشت درخت پسته و احداث باغ پسته


 

درخت پسته گیاهی می باشد که ، دارای دو پایه گل نر و گل ماده می باشد . البته گل های نر و ماده هر کدام به شکل جدا و در روی دو درخت قرار دارند .

تلقیح گل های ماده درخت پسته توسط باد انجام می شود . درخت پسته دارای ریشه ای محوری بوده که تا عمق بیش از 2 متر در زمین فرو خواهد رفت .

اگر انتهای ریشه درخت پسته قطع شود ، مواد غذایی لازم به درخت نمی رسد و درخت خشک خواهد شد . به همین جهت نباید نهال های پسته را جا به جا نمود . معمولا 60 درصد از نهال هایی که جابه جا می شوند ، خشک خواهند شد . درخت پسته دارای مقاومت زیادی دربرابر کم آبی و همچنین سرما و گرما می باشد .

لازم به ذکر است در صورتی که رطوبت زمین زیاد باشد ، درخت پسته خشک خواهد شد . معمولا در 2 تا 3 سال اول کاشت پسته ، آن ها را هر 7 تا 10 روز یکبار آبیاری می کنند ، سپس مقدار آبیاری را کمتر کرده تا نهال به سن 5 سالگی برسد . از سن 5 سالگی به بعد ، نهال پسته را هر ماه یکبار آبیاری می کنند .


فرایند کاشت بذر پسته جهت اجرای طرح توجیهی کشت درخت پسته و احداث باغ پسته به شرح زیر می باشد


ابتدا زمین شخم زده می شود . سپس بررسی می کنند اگر زمین مورد نظر تا عمق دومتری دارای لایه ای سخت باشد ، باید با استفاده از سوسولوز بافت سنگین را شکست و زمین را تسطیح نمود . سپس موقعیت های اصلی و فرعی باغ مشخص می شود . درختان باید با یکدیگر بین 3 تا 4 متر فاصله داشته باشند . به علاوه ردیف ها هم باید بین 6 تا 7 متر با یکدیگر فاصله داشته باشند .

سپس در روز های پایانی اسفند ماه و یا روز های ابتدایی بهار ، به مدت 24 تا 48 ساعت بذر ها را در آب خیس می کنند . هنگامی که بذر ها شسته شوند ، آن ها را با استفاده از سموم قارچ کش و یا مایع سفید کننده ضدعفونی خواهند کرد .

سپس بین 4 تا 5 روز ، بذر ها درون کیسه هایی که از جنس پارچه باشند و دائم مرطوب باشند ، نگهداری می کنند . کیسه ها باید در دمای 20 تا 30 درجه سانتی گراد نگهداری شوند تا جوانه زنی شروع بشود .

هنگامی که بذر ها جوانه بزنند ، ابتدا آن ها را با استفاده از قارچ کش ضدعفونی کرده و سپس در زمین مورد نظر می کارند . بذر ها در عمق 2 تا 5 سانتی متری زمین کاشته خواهند شد .

اگر آب و خاک زمین شیرین باشد ، هنگامی که زمین گاورو شود ، در محل داغ آب زمین بذر کاشته خواهد شد . اگر بافت خاک سنگین باشد ، بذر را داخل گودال گذاشته و روی آن را با استفاده از ماسه می پوشانند .


فرایند کاشت نهال پسته جهت اجرای طرح توجیهی کشت درخت پسته و احداث باغ پسته به شرح زیر می باشد


 

اگر بخواهید اقدام به کاشت نهال پسته بکنید ، اگر خاک زمین مورد نظر نامرغوب باشد ، ابتدا یک گودال با عمق 5.1 متر و قطر 0.5 تا 1 متر ایجاد نمایید ، سپس مقداری از کود های آلی که کاملا پوسیده باشند را به همراه خاک مرغوب داخل گودال بریزید .

سپس نهال را در گودال بکارید . اما در صورتی که زمین دارای خاک مرغوب باشد ، گودالی به عمق 60 سانتی متر و قطر 40 سانتی متر در زمین ایجاد نمایید ، سپس نهال را در گودال بکارید .

توجه نمایید که نهال ها باید کاملا سالم و دارای اصالت نژادی باشند . پس از کاشت نهال معمولا ترکیبی از خاک مرغوب و کود دامی پوسیده در اطراف نهال ریخته و سپس خاک را بکوبید . در نهایت زمین را آبیاری نمایید .

لازم به ذکر است که حداقل تا رسیدن نهال ها به سن دو سالگی ، باید در کنار نهال ها از قیم استفاده شود . بدین طریق از خم شدن نهال جلوگیری خواهد شد .


مواد اولیه مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کشت درخت پسته و احداث باغ پسته


 

 • نهال پسته مرغوب
 • کود دامی
 • کود شیمیایی ( ازت )
 • کود شیمیایی ( فسفات )

تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کشت درخت پسته و احداث باغ پسته

 • تراکتور مسی فرگوسن
 • گاوآهن سه خیش
 • شفت و غلاف
 • تریلی
 • سمپاش 10 لیتری پشت تراکتوری
 • سمپاش پشتی
 • موتور پمپ و متعلقات
 • ادوات باغبانی

نیروی انسانی مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی کشت درخت پسته و احداث باغ پسته

 

Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool