طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی سال 1400 + pdf + word

Peppermint Peppermint

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

بیشترین مصرف نعناع فلفلی به منظور تهیه اسانس است . این گیاه دارای خواص دارویی و دارای مصرف فراوانی از جمله در داروهای ضد نفخ، ضد باکتری ، محلول های دهانشویه و نیز در صنایع غذایی ، بهداشتی ، آرایشی و نوشابه سازی می باشد .


نکاتی درباره نعناع فلفلی


نعناع فلفلی یکی از پرمصرف ترین گیاهان دارویی است ، که مقدار مصرف سالانه اسانس آن در جهان به حدود 7000 تن می رسد .

این محصول گیاهی است علفی و چندساله ، دارای ساقه های خزنده ( استولون ) و ساقه های زیرزمینی ( ریزوم ) ، ساقه اش چهارگوش به رنگ قرمز مایل به بنفش که برگ های بیضوی شکلی به صورت متقابل روی آن قرار می گیرند .

گل های آن به رنگ بنفش هستند و میوه اش کپسولی به رنگ قرمز است ، که دارای بذوری بدون قوه رویشی می باشد . نعناع فلفلی یک گیاه دورگ ( هیبرید ) است که به طورخود به خودی درطبیعت به وجود آمده و والدین آن را M .spicata و Maquatica ذکر کرده اند . طعم تند برگ های آن سبب شهرت این گیاه به نام نعناع فلفلی شده است .

برخی از محققان منشاء آن را آسیا و برخی دیگر ، انگلستان میدانند . این گیاه بومی کشور ما نیست ولی به طور وسیع در اکثر استان ها کشت می شود .

نعناع فلفلی را در اکثر مکان ها میتوان کاشت ولی در شرایط روز بلند و رطوبت بالا و دمای 18 تا 20 درجه دارای بهترین عملکرد کمی و کیفی است . به دلیل داشتن ریشه های سطحی بایستی در فواصل کوتاه و به مقدار نسبتاً زیاد آبیاری شود . این گیاه خاک های لوم شنی با مقدارهوموس بالا و اسیدیته 5 تا 8 را می پسندد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی


بیشترین مصرف نعناع فلفلی به منظور تهیه اسانس است . این گیاه دارای خواص دارویی و دارای مصرف فراوانی از جمله در داروهای ضد نفخ، ضد باکتری ، محلول های دهانشویه و نیز در صنایع غذایی ، بهداشتی ، آرایشی و نوشابه سازی می باشد . از این گیاه درترکیب داروهای گیاهی تولید شده در کشور از جمله آلتادین ، ماسومنت ، قطره نعنا ، منتاوآلیکوم استفاده شده است .

محصولی که در ایران از این نوع نعنا به دست می آید ، " قطره کارمینت " ( ( Carmintاست که می توان آن را با توجه به خوراکی بودن نعنا ، درتمام سنین ( از نوزادان تا افراد مسن ) بدون هیچ محدودیتی مصرف نمود . محصولات حاصل از این گونه نعنا ضمن اثرگذاری سریع از عارضه جانبی برخوردارنیستند و با داروها و غذاها تداخل ندارند .

نکته مهم تاثیر محصولات نعنا در درمان نفخ و دلدرد این است که ترکیبات موجود در اسانس ( رایحه ) این گیاه درعرض چنددقیقه ( حدود10 تا15 دقیقه ) جذب می شوند و مشکلات حاصل را مهار می کنند . همچنین در صورتی که همزمان با مصرف غذا خورده شوند ، از ایجاد نفخ و دلدرد جلوگیری می کنند، بنابراین ، دارای خاصیت درمانی بوده و مانع نفخ و دل درد می شوند .


خواص محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی


نعناع فلفلی دارای خواصی مانند : ضداسپاسم ، پیشگیری کننده از استفراغ ، ضد نفخ و خنک کننده است . منتول موجود در اسانس اش یک ماده آنتی باکتری قوی است و از اسانس نعناع فلفلی برای معطرکردن داروها و خمیردندان ها و . . . استفاده می شود . در اکثر شکلات های نعنا ای و آدامس ها از اسانس اینگونه نعنا استفاده می شود .

نعناع فلفلی از دیدگاه طب سنتی

از نظر طبیعت طبق نظرحکمای طب سنتی خیلی گرم و خشک ( از درجه دو ) است و از نظرخواص معتقدند که فرح افزا و بازکننده گرفتگی و انسداد مجاری می باشد . مقوی معده و روده و قلب است ؛ قوت تریاقی و ضدسّمی دارد ؛ ضدعفونی کننده و مدراست ؛ ترشح ادرار و حیض را زیاد می کند ؛ به عبارت دیگر تا حدودی قاعده آوراست .

با سرکه برای رفع سردرد نافع است . ضماد آن برای بیماری های بلغمی و درد سینه مفید است . دمکرده آن برای سکسکه ، دلپیچه و قطره قطره ادرارکردن و خرد کردن سنگ مثانه و درد رحم نافع است . برای ریه مضراست و باید متناوباً خورده شود . برای رفع سردرد ( میگرن ) و سرگیجه نافع است . برای رفع آشفتگی و حالت استفراغ و رفع ترشی معده نیز مؤثراست .

به همراه مقداری از صمغ عربی برای رفع سیاه سرفه ، سرفه های تناوبی و گریپ و سرماخوردگی و ضعف بینایی مفید است . دراستعمال خارجی از دمکرده آن برای تسکین دردهای عصبی و سیاتیک و برای نرمی استخوان کودکان می توان آنها را با دمکرده سوسن بر استحمام کرد .

• نعنا، بادشکن است و گازمعده و روده را از بین می برد؛
• تقویت کننده معده و بدن است ؛
• ضد تشنج و ضدسرفه است ؛
• یک فنجان چای گرم نعنا سینه را آرام می کند ؛
• مسکن ، آرامبخش و قاعده آوراست ؛
• استفاده از نعنا دردشکم را برطرف می کند ؛
• درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا می باشد ؛
• ناراحتی های عصبی را بر طرف می کند ؛
• برای تسکین درد دندان نعنا را در دهان گذاشته و بجوید ؛
• آشامیدن چای نعنا یا عصاره نعنا خونریزی سینه را قطع می کند ؛
• کمپرس نعنا درد سینه و پهلو را از بین می برد ؛
• کرم های روده و معده را می کشد ؛
• برای از بین بردن سکسکه و دل به هم خوردگی و استفراغ ، نعنا را با آب انار ترش بخورید ؛
• ادرار را زیاد می کند ؛
• برای رفع قولنج و دردهای روده معده و هضم نشدن غذا چای نعنا بنوشید ؛
• برای از بین بردن گلو درد چای نعنا غرغره کنید ؛
• معرّق است ، از این رو تب را پایین می آورد ؛
• در هنگام سرماخوردگی بینی را با چای نعنا بشویید .


فرایند پرورش نعناع فلفلی ، جهت اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی


نعناع فلفلی گیاهی چندساله است . به همین دلیل آماده سازی اولیه خاک دارای اهمیت فوق العاده ای می باشد . درتابستان ( برای کشت پاییزه ( یا در پاییز ) برای کشت بهاره ) 20 تا 30 تن کود دامی کاملاً پوسیده را به همراه 50 تا 90 کیلوگرم در هکتار اکسید فسفر و 60 تا 90 کیلوگرم در هکتار کود ازته به خاک اضافه می کنیم .

عملیات شخم و تسطیح را اندکی قبل از کاشت انجام می دهیم . کشت پاییزه بر کشت بهاره ترجیح دارد ، چون در فصل پاییز خاک دارای رطوبت کافی است و گیاه در فصل بهار زودتر رشدش را شروع می کند .


روش های تکثیر نعناع فلفلی به ترتیب اهمیت عبارتند از


تکثیر رویشی از طریق ریشه است ( استولون ) :

استولون نوعی ساقه و دارای گره هایی است ، که از محل آن ها ریشه تولید می شود . استولونه ای دارای حداقل 2 گره را که از گیاهان 2 تا 3 ساله جدا کردیم برای کشت استفاده می کنیم . فاصله کشت بین ردیف ها 50 سانتیمتر است و فاصله دو بوته روی ردیف ها 20 تا30 سانتیمتر می باشد .

تکثیر رویشی از طریق پاجوش :

در اواخر بهار ( خردادماه ) پاجوش های دارای 8 تا 10 سانتیمتر را از بوته های 2 تا 3 ساله جدا کرده ، در زمین مورد نظرکشت می کنیم . برای هر زمین به 112 تا 134 هزار پاجوش نیاز داریم .

در مورد عملیات داشت توصیه می شود هر ساله 90 تا 120 کیلوگرم در هکتار کود ازته به خاک اضافه شود ؛ دو سوم آن را در فصل بهار قبل از رویش و یک سوم آن را پس از اولین برداشت سالانه به خاک اضافه می کنیم . افزودن سایر عناصرغذایی به آزمایش های خاک و وضع گیاه بستگی دارد . آبیاری منظم و تاحدودی هم مبارزه با علف های هرز توصیه می شود .

سر شاخه های گلدار و برگ های گیاه برداشت می شوند . روش و زمان برداشت به نوع مصرف اندام های جمع آوری شده بستگی دارد . برای استخراج اسانس ، برداشت را در زمان گلدهی و برای استفاده از پیکر رویشی ، برداشت را قبل ازگلدهی انجام می دهیم . برداشت توسط دست یا ماشین به تعداد 2 تا 3 مرتبه در طول فصل رویش صورت می گیرد .

گیاه را از فاصله 5 سانتیمتری خاک قطع می کنیم . طبق توصیه محققان ، بهتر است تا قبل از خرداد ماه برداشت صورت نگیرد ، چون تا این زمان نعنا دارای مقدار زیادی منتون است که سبب کاهش کیفیت اسانس می گردد . عملکرد سالانه محصول تازه 12 تا 20 تن در هکتار است ، که حاصل آن ،30 تا 60 کیلوگرم اسانس و 3 تن محصول خشک می باشد .

طرح توجیه اقتصادی کشت و پرورش نعناع فلفلی را میتوانید از انتهای صفحه دانلود نمایید .


فرایند فرآوری محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی


قسمت های مورد استفاده نعنا شامل برگ ها و سرشاخه های گلدار آن است .

برگ ها و سرشاخه های گلدار دارای 1 تا 2 درصد اسانس ، تانن ، فلاونویید ، کولین و یک ماده تلخ هستند . اسانس نعناع فلفلی دارای بیش از 20 نوع ترکیب شیمیایی است ، که مهمترین آن ها عبارتند از : منتول ( 40 تا 60 درصد ) ، منتوفوران ، منتون ، پیپریتون ، پولگون ، سینئولو . . . .

منتون و پولگون بیشتر در برگ های جوان قرار دارند و اسانس گل ها ، منتول کمتری دارد . ساقه ها معمولاً فاقد اسانس هستند و بررسی ها نشان داده است ، که نعناهای کشت شده درمناطق نسبتاً سرد و مرطوب دارای اسانس بیشتری می باشند . اسانس نعناع فلفلی توسط تقطیر با بخار آب استخراج می شود ، که به رنگ زرد روشن است .

اسانس نعناع فلفلی را در ظروف پی . وی . سی نمی توان نگهداری کرد ؛ زیرا این ظروف در مجاورت این اسانس به سرعت نرم می شوند و تغییر شکل می دهند .

داروهای رسمی موجود در ایران که با استفاده از گیاه دارویی نعنا ساخته شده اند ، شامل پودر کارامین ، کارمیناتیف و محلول خوراکی گریپواتر است ، که همگی برطرف کننده سوء هاضمه ، نفخ و درد ناشی از آن می باشند .

ازدیگرداروهایی که گیاه دارویی نعنا درآن کاربرد دارد ، قرص جویدنی ماسومنت است که دررفع حساسیت وخارش گلو ، سرفه و نفخ معده موثراست .

قطره آلتادین ازدیگرداروهایی است که درآن گیاه دارویی نعنا کاربرد دارد . این قطره دردرمان التهاب و تحریک مخاط گلو ، و به عنوان خلط آور درسرفه های تحریکی ناشی از افزایش ترشحات مجاری تنفسی فوقانی ، موثراست .

با توجه به خاصیت ضد درد این گیاه از آن در پمادهای موضعی استفاده می شود .در کشور ژاپن ، از اسانس آن برای از بین بردن بوی کفش ها که در طول زمان به وجود می آید استفاده می شود . از آنجا که این گیاه خاصیت خنک کنندگی دارد در لوازم آرایشی ، عطرها ، خمیردندان ها و شیرینی ها استفاده می شود .


مزایای اجرای طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی

• گیاه نعناع فلفلی به لحاظ دارویی طب سنتی جایگاه ویژه ای دارد . به دلیل مقاوم بودن گیاه به خشکی ، می توان آن را در اکثر نقاط کشور کشت کرد .
• با توجه به کم آبی در کشور ، کشت این گیاه می تواند بدون هیچ مشکلی انجام پذیرد .
• عرضه این گیاه به دلیل خواص فراوان آن ، می تواند مورد توجه صنایع داروسازی نیز قرار گیرد .
• علاوه بر برگ های این گیاه از شاخه های نعنا در صنایع دستی و نیز دارویی استفاده می شود .


صادرات نعناع فلفلی به نقاط دیگر دنیا توسط کشور ایران

طبق نتایج و مصاحبه های انجام شده با یکی از بزرگترین تولید و صادرکننده های این محصولات گیاهی در ایران ، ایشان اظهار داشتند که کشور امارات یکی از بزرگترین کشور هایی است ، که ایران به این کشور این محصول را صادر می کند . جالب آن که خود امارات محصول دریافتی از ایران را به دیگر نقاط جهان با نشان تجاری خود صادر می کند . هدف از کشت این گیاه افزایش میزان تولید و سپس افزایش میزان صادرات آن به کشورهای همسایه می باشد .

این طرح در صورتی که در زمان و مکان مناسب اجرا شود و مجری و مدیریت کارآمدی داشته باشد ، توجیه اقتصادی خوبی خواهد داشت .

لینک دانلود طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی ، از طریق این صفحه ، در اختیار علاقه مندان قرار میگیرد . لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .

درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی کشت و پرورش نعناع فلفلی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار گیرد .

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.