جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع سلولزیطرح توجیهی تولید عکس برگردان کاغذی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

glass recycling 1

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی بازیافت شیشه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی بازیافت شیشه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


بازیافت شیشه و مزایای آن ؟


یکی از راه ها در کاهش و تخریب و آلودگی محیط زیست و همچنین افزایش عمر طبیعی (تجدید شونده و غیر قابل تجدید) ، استفاده مجدد و بازیافت ضایعات شیشه است که توضیحات لازم در مورد آن در طرح توجیهی بازیافت شیشه موجود می باشد .

سالانه میلیون ها تن از ضایعات در کشور به وجود می آید که در صورت بازیافت آن ها ، علاوه بر صرفه جویی قابل توجه اقتصادی ، بهسازی و نیز حفاظت محیط زیست کمک فراوانی خواهد شد .

شیشه یکی از مواد قابل بازیافت می باشد که در صورت بازیافت می تواند اولاً : صرفه جویی در استفاده از مواد خام را دربر داشته باشد ، ثانیاً : به صرفه جویی در مصرف انرژی منجر شود .

اگر به اطلاعات بیشتری درباره این محصولات نیازمندید می توانید طرح توجیهی بازیافت شیشه را دانلود نمایید  .


مواد اولیه ، ماشین آلات و فرایند تولید مورد نیاز جهت بازیافت شیشه


مواد اولیه مورد نیاز جهت بازیافت شیشه عبارتند از : بطری های شیشه ای ، کیسه ی پلی اتیلن (HDPE ) .

ظروف شیشه ای تا قبل از شکسته شدن موادی با دانسیته پایین هستند ، اما پـس از شکـسته  شـدن و خـرد شدن به یک ماده با دانسیته بالا تبدیل می شود .

 شیشه ها معمولاً لازم است تا زمانی که به صورت یک رنـگ جمع آوری می شود ، در محلی نگهداری شوند ؛ بعد هم بسته بندی و آماده حمل به محل مورد نظر فرسـتاده شوند.

ظروف شیشه ای که مورد استفاده قرار گرفته اند، جهت ت ولید دوبـاره بطـری هـای شیـشه ای بعـد از پردازش در کارخانه؛ خرده شیشه ها با مواد خام مخلوط شده و در یک کوره در دمای بـین 2600 تـا 2800 فارنهایت که بستگی به درصد خرده شیشه ها دارد ، حرارت می دهنـد و ذوب مـی شـوند .

 شیـشه هـای ذوب شده برای شکل دهی در دستگاهی ریخته می شوند  و در آنجا تحت فش ار و ضربه قرار می گیرند تا شکل پیدا کنند. شکل جدید ظروف شیشه ای آهسته آهسته سرد می شود.

بعد مورد بازبینی در خصوص وجود هرگونه عیب در شیشه ها و سپس بسته بندی شده و عرضه می گـردد . تعـدادی از فاکتورهـای هزینـه بایـد هنگـام برقراری برنامه های بازیافت  در نظر گرفته شوند.

هزینه های مرتبط با برنامه هـای بازیافـت شیـشه بـه طـور عمومی عبارتند از: 

 • هزینه جمع آوری، هزینه جداسازی (اگر به صورت مختلط باشـد )؛
 • هزینـه نگهـداری؛
 • هزینـه انتقـال و دیگـر
 • هزینه های آموزش عمومی.

برای معین کردن این هزینه ها، چندین فاکتور باید مورد ملاحظه قرار گیرند. نظیر: 

 • خدمات افراد و خدمات عمومی؛
 • مشخصات مناطق جغرافیایی؛
 • وزن تقریبی شیشه ای که می خواهد بازیافت شود؛
 • خدمات جمع آوری زباله های عمومی یا شخصی؛
 • روشهای بازیافت؛
 • انواع محلهای عرضه و فروش؛
 • روش های حمل مورد استفاده در سیستم مدیریت مواد زائد جامد ، بازگشت بـه چرخـه یـا بازیافـت جزئی از برنامه است.

بسیاری شرایط حاکم در اهداف بازیافت به عنوان دفع مواد زائد است . جایگاه اصلی برای کـاهش مـواد زائـد، صنایع بسته بندی می باشند . به نظر درست نمی رسد که فقط ظروف شیشه ای را به عنـوان هـدف بازیافـت بدانیم، بلکه این ظروف  هم نوعاً جز ء یکی از 4 ماده قابل بازیافت کـه شـامل آلومینیـوم، کاغـذ، پلاسـتیک  و شیشه است، می باشند. 

برای مطالعه کاملتر فرایند بازیافت شیشه ، طرح توجیهی بازیافت شیشه را از لینک انتهای صفحه دانلود کنید .


ماشین آلات مورد نیاز جهت بازیافت شیشه شامل موارد زیر است

دستگاه خرد کن شیشه


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool