جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید آلاگیک اسید از بازیافت ضایعات انار سال 98
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Gold and silver

طرح توجیهی بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی و تولید طلا و نقره از بازیافت ضایعات الکترونیکی را می توانید از لینک های دانلود در انتهای همین صفحه دریافت نمایید .

معرفی محصولات مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی و طلا و نقره از بازیافت ضایعات الکترونیکی

تولید طلا و نقره از بازیافت ضایعات الکترونیکی :

ضایعات الکترونیکی دارای مواد سمی می باشند . صفحات مانیتور ها ، باتری های رایانه ، پلاستیک کیس ها ، کابل ها و ..... که در رایانه ها استفاده می شوند ، پس از سوختن اکسید های سمی از خود آزاد می کنند . به همین جهت برای بازیافت مواد الکترونیکی باید ، مجوز های لازم را دریافت نمایید . سوزاندن و یا دفن کردن ضایعات الکترونیکی سبب ایجاد آسیب های جدی به محیط زیست می شود . زیرا دفن این مواد سبب انتقال آلودگی به آب های زیرزمینی خواهد شد . به همین جهت مناسب ترین روش برای کاهش اثرات ضایعات الکترونیکی ، بازیافت آن ها می شود . با توجه به این که درحال حاضر قیمت طلا و نقره بسیار بالا می باشد ، می توان با بازیافت ضایعات الکترونیکی و تولید و فروش طلا و نقره می توان به درآمد قابل توجهی رسید . زیرا همانگونه که اطلاع دارید طلا و نقره دو محصول استراتژیک در کشور ما می باشند ، به همین جهت هرقدر که تولید شوند باز هم دارای بازار فروش خوبی هستند . در حال حاضر کشور های توسعه یافته نظیر آمریکا ، کره ، هند ، سنگاپور و کشور های اروپایی از عمده کشور هایی هستند ، که ضایعات الکترونیکی خود را بازیافت می کنند . جالب است بدانید که از هر 100 تن ضایعات الکترونیکی حدود 1.6 کیلوگرم طلا و حدود 18.9 کیلوگرم نقره بدست خواهد آمد .

بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی :

محلول های ثبوت که در عکاسی برای جلوگیری از سیاه شدن عکس ها استفاده می شوند ، پس از چند بار استفاده ، خاصیت های خود را از دست می دهند و باید تعویض شوند . به علاوه فیلم هایی که در رادیولوژی استفاده می شوند ، پس از بهره برداری ، دیگر قابل استفاده نمی باشند و دور ریخته می شوند . فیلم هایی که دور ریخته شده اند ، سبب ایجاد آلودگی در محیط زیست می شوند . اما این فیلم ها دارای نقره می باشند . نقره فلزی نسبتا کمیاب می باشد که ، دارای رنگ سفید مایل به خاکستری براق می باشد . در واقع نقره در بین سایر فلز ها ، رساناترین فلز در زمینه الکتریسیته و گرما می باشد . تقریبا سه چهارم از نقره های تولید شده ، فرآورده های جانبی می باشند ، که از سایر فلز ها استخراج شده اند . بخش قابل توجهی از نقره های موجود از طریق سکه هایی که از رده خارج شده و باید مقداری از نقره آن ها کم شود و یا با مقداری نقره ممزوج شوند بدست می آید . بازیابی نقره از ضایعات عکاسی نیز همین قدر دارای اهمیت می باشد .

فرایند بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی جهت اجرای طرح توجیهی بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی و طلا و نقره از بازیافت ضایعات الکترونیکی شامل مراحل زیر می باشد :

1. شستشو فیلم با آب
2. جمع آوری پساب محلول ظهور فیلم
3. الکترولیزمحلول تا غلظت نهایی 5/0 گرم در لیتر نقره
4. جداکردن قطعات نقره از کاتد
5. ذوب قطعات نقره و تولید شمش از آن

فرایند بازیافت ضایعات الکترونیکی جهت اجرای طرح توجیهی بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی و طلا و نقره از بازیافت ضایعات الکترونیکی شامل مراحل زیر می باشد :

1. جمع آوری ضایعات
2. وارد شدن قطعات حاوی طلا به دستگاه
3. اضافه کردن اسید سولفوریک به مواد
4. گرم کردن باقیمانده ضایعات تا دمای 800 درجه سانتی گراد
5. خنک کردن ضایعات باقی مانده در مکانی خشک و خنک
6. اضافه کردن اسید استیک 100% همراه با مقداری روغن فلکسون به ضایعات باقیمانده خنک شده و نگهداری آن ها به مدت 24 ساعت در دمای بین 40 تا 50 درجه سانتی گراد ، سپس ابتدا هیدروکلریدریک 35% صنعتی را به موادی که باقی مانده اضافه کرده و هنگامی که دمای محلول به 80 تا 90 درجه سانتی گراد برسد ، محلول را 4 تا 5 ساعت نگهداری می کنند . بدین طریق رسوب طلا و نقره در محلول ایجاد خواهد شد .
7. طلا و نقره را از رسوب جداکرده و برای بدست آوردن عیار مناسب ، ابتدا آن ها را با مس و آلیاژ های دیگر ترکیب کرده و به شمش تبدیل می کنند .
8. بازیافت گازهای سمی تولیدشده

ماشین آلات مورد نیاز بازیافت ضایعات الکترونیکی جهت اجرای طرح توجیهی بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی و طلا و نقره از بازیافت ضایعات الکترونیکی :

• ماشین Gas recovery
• ماشین بازیافت
• محفظه بازیافت
• لیفتراک
• پرس هیدرولیک
• کوره ذوب طلا و نقره و مس

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه بازیافت نقره از فیلم و محلول های ظهور فیلم عکاسی و رادیولوژی
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید طلا و نقره از بازیافت ضایعات الکترونیکی

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه بازیافت انواع آلیاژ
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه بازیافت روی و آلومینیوم از ظروف آبمیوه

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool