طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن سال 1400 (word و pdf)

Polystyrene foam

جهت سفارش طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

استفاده از پلی استایرن انبساطی ( EPS ) به عنوان عایق حرارتی ، از همان بدو پیدایش به دلیل چگالی پایین و سهولت نصب ، هدایت حرارتی پایین ، قدرت بالای جذب صوت ، عدم تصاعد گازهای سمی در حین اشتعال ، قیمت پایین ، عدم جذب صوت ، عدم تصاعد گازهای سمی در حین اشتعال ، قیمت پایین ، عدم جذب آب و داشتن ضریب نفوذپذیری اندك مطرح بوده است .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن


 

برای اولین بار پلی استایرن توسط یک شرکت آلمانی در سال 1940 برای عایق در صنایع الکتریکی ساخته شد . در جریان جنگ جهانی دوم جهت ساخت لاستیک مصنوعی از آن استفاده شد .

استفاده از پلی استایرن انبساطی( EPS ) به عنوان عایق حرارتی ، از همان بدو پیدایش به دلیل چگالی پایین وسهولت نصب ، هدایت حرارتی پایین ، قدرت بالای جذب صوت ، عدم تصاعد گازهای سمی در حین اشتعال ، قیمت پایین ، عدم جذب صوت ، عدم تصاعد گازهای سمی در حین اشتعال ، قیمت پایین ، عدم جذب آب وداشتن ضریب نفوذپذیری اندك مطرح بوده است .

همچنین با استناد به آزمایش های انجام شده با بلوك های پلی استایرن می توان از اتلاف انرژی کلی 15درصدی درساختمان جلوگیری کرد . لذا با عنایت به رقم ذکرشده می توان گفت که باجداره نمودن دیوارهای ساختمان و استفاده از یک لایه نازك پلی استایرن درداخل دیوار ، گام موثری درجهت بهینه سازی مصرف انرژی برداشته می شود .

پلی استایرن چه به صورت فوم و چه به صورت معمولی استفاده فراوانی در ساختمان ، هواپیما ، خودرو و دیگر صنایع دارد و بزرگترین نقص آن آتشگیری و ایجاد گازهای سمی می باشد . هم اکنون در کشور های پیشرفته این نقص با اصلاح ساختار و ترکیب پلیمر رفع گردیده است .

از آنجائی که مواد پلیمری با مصارف عمومی از مقاومت پائینی در مقابل آتشگیری برخوردار هستند و سوختن این پلیمرها سبب ایجاد مواد سمی و مضر ، که برای محیط زیست و سلامتی انسان خطرناك است ، می شوند و باعث محدودیت استفاده از این مواد در بسیاری از زمینه ها خواهد شد . در این میان پلیمر های بر پایه استایرن و پلی اتیلن دارای مشخصه های حرارتی نامناسب از قبیل آتش گرفتن آسان ، سوختن سریع و آزاد کردن مقدار زیادی حرارت و دود و ... می باشند .

برای جلوگیری از این مواد معمولا دو نوع پلیمر بر پایه استایرن و پلی اتیلن به صورت خود خاموش شونده ( Extinguishing Self ) و تاخیر دهنده شعله FlameRetardant ساخته می شوند . بدین منظور از مواد اصلاح کننده در پلیمر استفاده می شود ، که معمولا حاوی ترکیبات فسفر ، نیتروژن ، و یا هالوژن می باشند .

این مواد با مکانیزم خاصی ( فیزیکی – شیمیایی ) باعث به تاخیر افتادن آتشگیری و یا حتی خاموش شدن خود به خود پلیمر می شوند . مناسب ترین تاخیر دهنده شعله برای پلیمرهای مذکور ترکیبات هالوژن دار می باشد .

نحوه عملکرد این مواد بدین صورت است ، که در دماهای بالا این مواد براحتی تشکیل هالید هالوژن و هالوژن را می دهند ، که این مواد به صورت یک لایه جامد بین سطح مواد پلیمری و اکسیژن قرار می گیرند و از اکسیداسیون و سوختن پلیمر جلوگیری می کند .

از طرف دیگر چون محصولات حاصل از تجزیه و سوختن مواد پلیمری به صورت گاز می باشند ، در ای نحالت که هالید و هیدروژن نقش اصلی را بازی می کند ، رادیکال های آزاد H OH که از واکنش سوختن حاصل می شوند را بی اثر کرده و تشکیل رادیکال های آزاد هالوژن با انرژی کمتر را می دهد و در نتیجه از واکنش اکسیداسیون و سوختن جلوگیری می کند .

در این طرح سعی بر این است ، که ضمن ساخت ترکیبات هالوژن دار ( تترا برمو بیس فنل A و پلی استایرن برمینه شده ) و استفاده از خاصیت تقویت کنندگی ( Synergism ) با اکسید فلزی ( تری اکسید آنتیموان ) و در آوردن این دو افزودنی به صورت مستربچ پلی اتیلن و پلی استایرن به پلیمرها ، اضافه کرده و پس از آن مشخصه های آتشگیری پلیمر حاصله از قبیل شاخص اکسیژن ( Index Oxygen ) تست آتشگیری بر اساس استاندارد ۶۳۵ ASTM و تست های ۱۹۴ U مورد بررسی قرار گیرد و اثر این اصلاح کننده ها بر روی خواص فیزیکی - مکانیکی از قبیل استحکام ضربه ای و نقطه نرم شدن و ... بررسی گردد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن


 

عایقکاری پلاستیک سلولی ، به وسیله قالبگیری دانه های پلی استایرن قابل انبساط ، یا یکی ازکوپلیمرهای آن ساخته میشود که اساساً دارای یک ساختار سلولی بسته و پرشده از هواست . ( استاندارد ملی80 84 بند )

برای اولین بار پلی استایرن توسط یک شرکت آلمانی در سال 1940 برای عایق در صنایع الکتریکی ساخته شد و در جریان جنگ جهانی دوم جهت ساخت لاستیک مصنوعی از آن استفاده شد . محصولات پلی استایرن در سه گرید تولید می شود .

گرید -1 : مقاوم در برابرضربه که جهت مصارفی مانند : تهیه ظروف ، بدنه لوازم خانگی استفاده می شود .

گرید -2 : نوع معمولی که مقاومت کمتری در مقابل ضربه دارد ، که کاربردهای در صنایع اتومبیل سازی و الکتریکی و غیره دارد .

گرید -3 : پلی استایرن منبسط یا فوم پلی استایرن ( پلاستو فوم ) این نوع عایق از مواد یکپارچه به شکل سلول بسته ساخته شده است .

میزان هدایت حرارتی این ماده مایق ممکن است در مدت زمان بهره برداری ( افزایش طول عمر ) به علت نفوذ هوا در بین سلولهای آن افزایش پیدا کند. این گرید از فوم های پلاستیکی سبک بوده و به راحتی بریده می شود .

عایقکاری پلاستیک سلولی صلب است که به وسیله قالبگیری دانه های پلی استایرن قابل انبساط یا یکی ازکوپلیمرهای آن ساخته میشود که اساسا" دارای یک ساختار سلولی بسته و پرشده از هواست . ( استاندارد ملی80 84 بند )

دانه های قابل انبساط پلی استایرن را نیز می توان به صورت صفحاتی برای نما در ساختمان سازی ساخته و به کار برد . در مواردی که کاربرد عایق حرارتی مورد نظر است ، مقاومت بالا لازم نبوده و پلی استایرن منبسط به اندازه کافی مقاومت دارد . فوم پلی استایرن را در جرم ویژه های بسیار پائین نیز می توان تولید کرد .

ولی کاهش جرم ویژه به افزایش ضریب هدایت حرارتی با کاهش عایق حرارتی و افزایش انتقال بخار آب می انجامد . از این رو از این نوع فوم های بسیار سبک در کارهای بسیار حساس نمی توان استفاده کرد . کاربردهای EPS عبارتند از : بسته بندی ، عایق کاری ، ساختمان سازی ، لیوان ها و ظروف یکبار مصرف .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن :

• 1 1584 : در روش آزمون صفحه های پلی استایرن قابل انبساط برای مصارف عایق حرارتی
• 2 1473 : ویژگی های دیوارپوش های پلی استایرن صنعتی ایران


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن


کشورهای بزرگ تولید کننده پلی استایرن آمریکا ، چین ، آلمان ، فرانسه ، کره جنوبی ، سنگاپور و ژاپن می باشند . با توجه به آمار و ارقام ، تولید حدود 34 درصد تولیدات پلی استایرن در دنیا را فوم پلی استایرن انبساطی ضد آتشبه خود اختصاص می دهد . این مقدار حدود 1600 هزار تن می باشد . لازم به ذکر است ، که این مقدار پلی استایرن ضد آتش تبدیل به فوم می شود .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن


 

صادرات و واردات این محصول با توجه به حجیم بودن و اشغال فضای زیاد در حمل و نقل رایج نیست . همچنین فرایند تولید ساده و سرمایه گذاری کم واحد تولیدی باعث شده است ، تا اکثر مصرف کنندگان خود مبادرت به تولید این محصول کنند و از محصول وارداتی استفاده نکنند . خوراك این محصول تحت عنوان پلی استایرن ضد آتش داد و ستد می شود .

همچنین ورود این مواد موکول به موافقت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن


 

پلی استایرن ضد آتش دارای اهمیت بسیار زیادی در دنیای امروز است ، بدین معنی که این محصول با توجه به اهمیت عایق کاری ها و سبکی ساختمان ها ، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است . این محصول با توجه به این که ضد آتش می باشد ، از این جهت نیز دارای اهمیت است . لذا این محصول به علت ضد آتش بودن اهمیت بسیار زیادی در مقایسه با سایر رقبای خود دارد و به مرور جای محصولات رقیب را پر خواهد کرد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن

 

پلی استایرن انبساطی یا EPS ، از روش پلیمریزاسیون تعلیقی تولید می شود . پلیمریزاسیون عموما در فرآیندهای پیوسته حاصل می شود . درجات مختلف EPS ، بر اساس دانه های ریزی ( که پنتان ( CFR ) آزاد عامل حجم دهنده آن هاست ) آزادانه در جریانند .

در مرحله اول ، دانه های مجهز به همزن و ورودی بخار Pre می نامند و در این مرحله امکانسنجـی مقـدماتی ١٩ یک ماده فوم پلاستیک عایق ، سخت و سبک وزن از دانه های پلی استایرن انبساط خاصیت مقادیر کم گازی پنتانی است ، که در ماده اولیه پلی استایرن در طی تولید ، به وجود می آید . دانه های منبسط شده در این مرحله اصطلاحاً ، پوف اولیه ( Prepuff ) نامیده می شوند ، که حجمشان تا 40 برابر قبل از انبساط افزایش یافته است .

این دانه ها در این مرحله تا چندین ساعت در ظروف در باز نگهداشته می شوند ، تا خلاء ایجاد شده در داخل دانه ها با اتمسفر به تعادل برسد . بعد از مرحله ثبات فشار ، دانه های پف شده اولیه به داخل یک قالب بسته ریخته می شود و مجدداً تحت حرارت بخار قرار می گیرد .

در این مرحله ، دانه های پف شده اولیه در یکدیگر نفوذ کرده و قطعه یکپارچه ای که به شکل قالب است را ایجاد می کند . سطح تکنولوژی تولید در کشور ما در مقایسه با کشورهایی همچون آلمان ، فرانسه ، چین و ... ، از نظر استانداردهای بین المللی می باشد ، که هنوز در کشور ما استانداردها به گونه ای که باید رعایت شود نمی باشد و همچنین نوع ماشین آلاتی که مورد نیاز این کار می باشد ، در برخی از واحدهای تولیدی ما بصورت سنتی بوده لذا سطح تکنولوژی تولید را تا حدودی پایین می آورد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن

 

• قالب ها
• دستگاه پخت مواد اولیه
• دستگاه پخت مواد ثانویه
• پمپ های سانتریفیوژ
• مبدل های حرارتی
• کوره آشغال سوز
• دمنده های حمل کننده دانه های پلیمر
• مخازن تحت فشار
• همزن ها
• پکیج خشک کن آنی
• پکیج هوای لازم برای خشک کن
• پمپ های انتقال دوغاب و تزریق مواد شیمیایی
• سیستم کنترل
• غربال ها
• کمپرسورهوای فشرده
• برج خنک کننده
• واحد تولید بخار
• سیستم بسته بندی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت فوم پلی استایرن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیلنگ های فشار قوی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت روی و آلومینیوم از ظروف آبمیوه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تسمه بسته بندی از مواد بازیافتی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت طلا و نقره از ضایعات الکترونیکی و فیلم عکاسی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لانولین یا چربی پشم
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت زباله و تولید کود ورمی کمپوست
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت ضایعات سنگی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت شیشه
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت ضایعات پلاستیک و پت

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بازیافت فوم پلی استایرن ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما و همینطور کانال آپارات ما راسابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار گیرد

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.