طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی سال 1400 (word و pdf)

Stone waste

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی یا بازیافت نخاله های ساختمانی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی یا بازیافت نخاله های ساختمانی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی ( بازیافت نخاله های ساختمانی )


ضایعات معدنی را می توان به عنوان مواد باقیمانده ، باطله ها و یا مواد بی ارزشی كه بعد از استخراج و فرآوری مواد برای تولید محصول با ارزش بوجود می آیند در نظر گرفت .

تا كنون هیچگونه معیار واحد و مشخصی برای طبقه بندی باطله های معدنی ارائه نشده است . معیار ارائه شده بایستی مشخصات كامل اقتصادی و امكان استفاده نهایی از آن و میزان فرآیند مورد نیاز برای تبدیل را در نظر بگیرد. معیار ساده ای توسط Harrison و همكاران ارائه شده است ، که در این معیار چهار گروه وجود دارد ، كه شرح آنها به صورت زیر است :

• گروه 1 : باطله هایی كه با كمترین میزان فرآوری امكان استفاده از آنها به عنوان مواد مورد استفاده در ساخت و ساز وجود دارد ، مانند باطله های با حجم زیاد از كانی های صنعتی . در این مورد بازار مصرف در فاصله كمی از معدن قرار دارد ، ولی مقدار زیادی از باطله بایستی جابه جا شود.

• گروه 2 : باطله هایی كه به مقدار كمی فرآوری نیاز دارند ، تا بتوان محصول با ارزشی تولید كرد . به عنوان مثال حذف ناخالصی های آهن از باطله های كوارتز و تولید ماسه سیلیسی . مقدار زیادی باطله بایستی عمل آوری شود و در نهایت مقدار كمی باطله مجددا تولید می شود . بازار مصرف آن بزرگتر و گاهی بین المللی است .

• گروه 3 : باطله هایی كه حاوی مقادیر كمی از مواد با ارزش هستند و به فرآوری بیشتر و گاهی پیچیده تری نیاز دارند . عیب این مواد این است ، كه حجم زیادی باطله مجددا تولید و هزینه سرمایه گذاری نیز بالا است . در این مورد بازار مصرف معمولاً بین المللی است .

• گروه 4 : باطله هایی كه حاوی مقادیر خیلی كمتری از مواد با ارزش ( فلزات ) هستند و سایر موارد گروه 3 در مورد آنها نیز صادق است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی ( بازیافت نخاله های ساختمانی )


 

از انواع این كاربردها توان به ساخت سنگ مصنوعی ، پودر سنگ ، مصنوعات سنگ سی ، انواع سیمان ، آسفالت های مخصوص و كف پوش های سرامیكی اشاره كرد . بسته به نوع سنگ می توان از آنها استفاده های زیادی كرد . اگر سنگ های ضایعاتی از نوع آذرین باشند ، كه سخت هستند ، می توان از آنها برای تولید سنگفرش استفاده نمود ، ولی اگر سنگ ها نرم باشند مانند تراورتن ، می توان آن ها را به پودر سنگ تبدیل نمود ، یا از آنها برای تهیه سنگ های آنتیك كه در نماها استفاده می شود ، بهره برد .

یكی از موارد كاربرد جدید برای ضایعات سنگی ساخت سنگ های مصنوعی است . مراحل مختلف تولید سنگ مصنوعی به صورت زیراست :

• تهیه مواد اولیه و مخلوط كردن آنها با نسبت مناسب
• وارد شدن خوراك با فرمولاسیون مورد نظر به كارخانه
• استفاده از فشار خلا برای فشرده شدن مخلوط مواد اولیه و رزین و تهیه بلوك های اولیه
• برش دادن بلوك های اولیه به بلوك های نازك تر
• سمباده زدن و صیقل كاری و پولیش برای ایجاد سطح صاف و براق در سنگ


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی ( بازیافت نخاله های ساختمانی )


 

در ایران بیشترین ضایعات سنگ مربوط به سنگ گرانیت است ، ضریب كوپده در معادن سنگ گرانیت حدود 40 درصد است . علت این امر روش استخراج معادن گرانیت در كشور است ، كه فاصله زیادی با استانداردهای جهانی دارد . در معادن سنگ نرم از جمله تراورتن با توجه به استفاده از روش های مكانیزه ، مقدار ضایعات كمتر می باشد و ضریب كوپده حدود 80 درصد است .

در گذشته ضایعات سنگ تراورتن در معادن دپو می شدند ، ولی هم اكنون با افزایش قیمت سنگ ، فرآوری این ضایعات از نظراقتصادی توجیه پذیر شده است . در كشور ایران 90 درصد ضایعات مواد نرم جهت تولید پلاك مورد استفاده قرار می گیرد .

همچنین در معدن سنگ تراورتن دینگه كهریز همدان در مسیر همدان – ملایر ، بلوك های كوچكتر و با وزن حدود 7 تن كمتر جزء ضایعات محسوب می شود و از مواد باطله برای تولید سنگ های آنتیك و لقمه استفاده می گردد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی ( بازیافت نخاله های ساختمانی )


 

در سال 2004 میزان كل تولید معدن روباز در جهان 75 میلیون تن بوده است ، كه 30 میلیون تن از آن را باطله ها تشكیل داده اند . بنابراین میزان تولید خالص 45 میلیون تن برآورد می شود . چین با 14 میلیون تن رتبه اول را كسب نموده است و كشورهای ایتالیا و هند به ترتیب با 7/8 و 7/5 میلیون تن در رتبه های دوم و سوم قرار داشته اند .

میزان تولید باطله در معادن روباز بین 95-70 % است . در سال 2001 در ایرلند 1/7 میلیون تن باطله در معادن روباز تولید شده است . آفریقای جنوبی در سال 2004 حدود 507 هزار تن مصنوعات گرانیتی تولید نموده است . صنعت تولید مصنوعات سنگی در آفریقای جنوبی در مقایسه با معدل جهانی از وضعیت بدی از نظر تولید باطله برخوردار است و نسبت به معدل جهانی میزان باطله بیشتری تولید می كند ، اما در مقایسه با تولید كنندگان گرانیت در وضعیت برابری قرار دارد .

معمولاً بازیابی بلوك ها از معادن روباز 19-10% است . از این میزان حدود 45 % آن در طی فرآوری ، برش و پولیش تلف می شود . در این حالت نسبت تولید باطله 1:8 می باشد . این اختلاف با معدل جهانی به دلیل ماهیت سنگ معدن می باشد . نكته قابل توجه این است ، كه سایر تولید كنندگان گرانیت با بازیابی 15. 8 درصد كار می كنند . مجموع باطله های تولید شده 130 میلیون تن می باشد ، كه از این میزان 29 میلیون تن آن به معدنكاری و استخراج روباز تعلق دارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی ( بازیافت نخاله های ساختمانی )

 

در كار معرق نیز در ابتدا از سنگ تراورتن به صورت پلاك فرضی طرح استفاده می شود ، طرح مورد نظر را روی سنگ اجرا نموده و در نوع بازاری آن از نوارهای 0.5 سانتی متر برنزی استفاده می كنند .

سپس نوارها را روی خطوط طرح و روی سنگ تراورتن با چسب می چسبانند . پس از خشك شدن نوارهای برنزی ، سنگ های رنگی آماده شده را مطابق با رنگ و اشكال موجود در طرح برش می دهند . به منظور دقت در برش طرح ، همان گونه كه طرح روی سنگ تراورتن اجرا می شود ، كپی همان طرح تهیه شده روی سنگ های 1 سانتی متر رنگی چسبانده شده و سپس برش داده می شود ، در این حالت قطعات برش خورده در جای مشابه به خود در طرح قرار داده شده و با چسب سنگ چسبانده می شود . پس از چسباندن كلیه قطعات موجود در طرح ، تابلو را با دستگاه ساب می سایند ، تا به صورت یكپارچه درآید . پس از سائیدن ، تابلو پرداخت شده و براق می شود و سپس به بازار عرضه می شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی ( بازیافت نخاله های ساختمانی )

 

• دستگاه كاتر
• جرثقیل دروازه ای
• دستگاه گیوتین
• كمپرسور
• دستی پرفراژ
• چكش
• تجهیزات و وسایل جانبی
• میكسر

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بازیافت ضایعات سنگی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بازیافت ضایعات سنگی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.