دانلود طرح توجیهی تولید کیسه اسپتیک سال 1400 + word + pdf

Aseptic bag

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کیسه اسپتیک سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کیسه اسپتیک را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

بسته بندي اسپتیک شیوه جدیدي براي نگهداري محصولات غذایی دراز مدت زمان طولانی و خارج از یخچال است که تا زمان باز کردن بسته تازگی محصول را حفظ خواهد کرد در واقع مواد غذایی که در داخل بسته هاي اسپتیک پر می شوند هیچ نیازي به افزودن مواد نگهدارنده ندارند . چرا که در این روش با ماندگاري طولانی ، محصولات لبنی مایع را در دماي 137درجه سانتیگراد و به مدت 4 ثانیه حرارت داده و بلافاصله در بسته استریل پر می کنند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کیسه اسپتیک


امروزه ، استفاده ازکیسه هاي اسپتیک از بسته هاي بسیار کوچک تا مخازن 30000 مترمکعبی که در کشتی هاي اقیانوس پیما بارگیري می شود ، مورد استفاده قرار می گیرد .

بسته بندي اسپتیک شیوه جدیدي براي نگهداري محصولات غذایی دراز مدت زمان طولانی و خارج از یخچال است که تا زمان باز کردن بسته تازگی محصول را حفظ خواهد کرد . زمانی که براي اولین بار شیر و آبمیوه به شیوه اسپتیک در قفسه ها و یخچال هاي مغازه ها عرضه شد با عدم اطمینان مصرف کنندگان رو به رو گردید .

در واقع مواد غذایی که در داخل بسته هاي اسپتیک پر می شوند هیچ نیازي به افزودن مواد نگهدارنده ندارند . چرا که در این روش با ماندگاري طولانی ، محصولات لبنی مایع را در دماي 137درجه سانتیگراد و به مدت 4 ثانیه حرارت داده و بلافاصله در بسته استریل پر می کنند .

آبمیوه ( محصولات با اسید بالا ) را نیز در دماي 80 تا 95 درجه به مدت 15الی30 ثانیه حرارت می دهند و سپس به صورت اسپتیک پر می کنند . هر دو روش به گونه اي طراحی شده است که تنها مقدار بسیار کمی از ویتامین ها و املاح معدنی از بین می روند . این فرآیند ها زمان نگهداري محصول را به مدت چندین ماه خارج از محیط یخچال افزایش می دهد . پس از باز شدن بسته محصول می بایستی در یخچال نگهداري شود .

در روش دیگر که براي ماندگاري کوتاه مدت است محصولات لبنی مایع ( شیر ) را در دماي 72درجه سانتیگراد و به مدت 15ثانیه حرارت داده تا میکروب هاي بیماري زاي موجود در آن از بین برود . این فرآیند زمان نگهداري محصول را به مدت یک هفته در یخچال افزایش می دهد .

مواد غذایی با بسته بندي اسپتیک در مقایسه با کنسرو ها و یا مواد غذایی پاستوریزه که فرآیند حرارتی آنها در دماي بالا و مدت زمان طولانی انجام شده است از طعم و رنگ به مراتب بهتري برخوردارند ، چرا که اثرات جانبی بسته بندي با قوطی که نتیجه واکنش اکسیژن با فلزاست را ندارد . امروزه در بازارهاي جهانی به جز بسته هاي معمولی می توان انواع بسته هاي اسپتیک را در اندازه و شکلهاي مختلف با دربهایی که قابلیت باز و بسته شدن آسان را دارند یافت .

در حال حاضر تنوع بسیاري در بسته هاي اسپتیک وجود دارد و در کشورهاي مختلف جهان محصولاتی چون شیر ، خامه ، آبمیوه ، سوپ و رب گوجه فرنگی ، انواع دسر ، شربت ، نوشیدنی هایی که سویا تهیه می شوند و همچنین نوشیدنی هایی که مکمل غذایی به شمار رفته و انرژي زا هستند و حتی تخم مرغ مایع در بسته هاي اسپتیک عرضه می شوند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی کیسه اسپتیک


محصول مورد نظر ، کیسه هاي aseptic جهت نگهداري مواد غذایی می باشد که استاندارد خاصی براي آن موجود نمی باشد .

استانداردهاي متعددي در زمینه سترون سازي محصولات پزشکی و فرآیند و بسته بندي یک محصول بصورت سترون تجارتی و وجود دارد .

میتوان گفت  استاندارد شماره 4774 تحت عنوان آیین کار بهداشتی تولید و بسته بندي اسپتیک - غذاهاي اسید ي و کم اسید و استاندارد 2314 تحت عنوان ویژگیهاي ظروف پلاستیکی ( بانضمام ورقه هاي چند لایه اي براي محصولات سترون ) بیشتر از بقیه آیین نامه هاي موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران  به موضوع این طرح مرتبط می باشند .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کیسه اسپتیک :

کشورهاي عمده تولید کننده محصول

ایالات متحده آمریکا ، آلمان ، ایتالیا

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کیسه اسپتیک :

برای واردات و صادرات محصول کیسه aseptic جهت نگهداري مواد غذایی هیچگونه شرایط خاصی وجود ندارد و واردکننده و صادرکننده محصول می تواند مطابق مقررات اشیاء ساخته شده از مواد پلاستیکی عمل نماید .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کیسه اسپتیک


نیاز به مواد غذایی سالم در تمام نقاط دنیا وجود دارد بنابراین لازم است که تلاشهاي زیادي در جهت افزایش کارآیی بسته بندي هاي صورت بگیرد . روش بسته بندي اسپتیک داراي مزایاي ویژه اي به شرح ذیل می باشد :

1- عدم استفاده از مواد شیمیایی
2- استفاده از بخار جهت استرلیزه کردن
3- عدم نیاز به شستشو
4- هزینه هاي کمتر تولید
5- کاهش وزن بسته بندي در مقایسه با سایر روش ها
6- قابلیت بازیابی توسط روش hydrapulping

بنابراین استفاده از این کالارو به افزایش می باشد .


فرآیند اجرای این طرح توجیهی کیسه اسپتیک

فرآیند تولید کیسه هاي اسپتیک شامل سه مرحله کلی می باشد :

الف - تولید فیلم پلاستیکی کیسه اسپتیک که به صورت رول می باشد .

ب - فرآیند یا نحوه استریل کردن

ج - پرکردن کیسه اسپتیک با مواد غذایی

الف) براي تهیه کیسه هاي اسپتیک ابتدا کیسه ها به صورت رول تولید شده که براي تهیه این رول از تکنولوژي -ChillRoll Casting استفاده می گردد . سپس با استفاده از دستگاه هاي مخصوص با توجه به نوع مواد بسته بندي استریل شده و آماده پر شدن با مواد غذایی می شود .

براي تهیه کیسه هاي پلاستیکی مورد استفاده در بسته بندي هاي اسپتیک ابتدا خوراك واحد که پلی پروپیلن می باشد باضایعات برگشتی از خط تولید مخلوط شده و به اکسترودر فرستاده می شوند . درصد ترکیب خوراك با جریان برگشتی بهترتیب حدود 94 به 6 درصد می باشد .

براي جلوگیري از ذوب شدن زود هنگام پلی پروپیلن بخش خوراك دهی خط تولید ، توسط آب خنک می شود . چنانچه این بخش خنک نشود باعث اتصال پلیمرها به همدیگر و تشکیل زنجیره و در نهایت گرفتگی این قسمت خواهد شد . براي خنک نگه داشتن اکسترودر ، یک چرخه آب خنک کننده تعبیه شده است . در داخل اکسترودر عملیات ذوب پلیمر انجام می شود ، دما در این قسمت حدود 200 درجه سانتیگراد می باشد .

بعد از اینکه پلیمرذوب شد ، از بخش غربال و تنظیم عبور کرده و توسط لوله هاي اتصال به ابتداي ماتریس هدایت می شوند . هیچگونه تجهیزات کششی در این خط وجود ندارد . باز شدن قالب براي تولید فیلم با ضخامت 1 میلی متري کنترل می شود . تنظیمسوراخ ماتریس باید به صورتی انجام گیرد که از متورم شدن فیلم بعد از خروج از قالب جلوگیري شود .

بعد از اینکه پلیمرمذاب از قالب خارج شد ، از روي رول هاي مخصوص که اغلب از جنس کرم می باشند عبور داده می شوند .  این رول ها ازداخل توسط آب 4 درجه سانتیگراد خنک می شود . جریان کوچک هوا که توسط برش هوایی تولید می شوند . از دو لحاظ حائز اهمیت می باشند . اولاً براي خنک کردن فیلم مؤثر می باشند و در ثانی از چسبیدن فیلم به سطح رول ها جلوگیري میکند .

در اولین رول دماي فیلم به حدود 30 درجه سانتیگراد می رسد و در مرحله بعد در رول دوم این دما به 10 درجه سانتیگرادکاهش می یابد . این رول ها توسط آب چیلر از داخل سرد می شوند . یکنواختی دما در رول مسئله بسیار مهمی می باشد که باید مورد توجه قرار گیرد . این امر توسط چرخش آب سرد با دبی بالا و دماي پائین محقق می گردد .

در نهایت اندازه گیري و عملیات نهایی روي فیلم انجام می شود . این عملیات شامل خالی کردن بارهاي الکتریکی از رول و در مراحل بعد جداکردن کناره هاي فیلم و برگردان آن به اکسترودر و ... می باشد .


ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی کیسه اسپتیک

ماشین تمام اتوماتیک ( ساخت فیلم یا رول هاي پلاستیکی – اسپتیک - ساخت کشور چین )

 

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کیسه اسپتیک
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید گونی پلی پروپیلن
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کیسه سیمان
:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید کیسه خون

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کیسه اسپتیک با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.