طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار سال 1400 + word + pdf

Nuts packaging

جهت سفارش طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

از گردو و بادام در تهیه انواع آجیل ها و همچنین جهت روغن كشی می توان استفاده نمود ، كه البتـه هـدف اصـلی این طرح بسته بندی جهت مصارف مستقیم و یا به عنوان مكمل انواع مواد غذایی و جهت بالا بـردن ارزش غـذایی محصول نهایی می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار


نام محصولات تولیدی این واحد برگه میوه جات بسته بندی شده ، میوه های خشـك شـده بسـته بنـدی شـده ، بـادام و گردوی بسته بندی شده می باشد ، كه البته با توجه به تولید زیاد این محصولات در استان كردستان تاكید بیشتر روی این گونه محصولات می باشد اما ساختار ماشین آلات و تجهیزات طوری است كه اغلب محصولات غذایی دیگر نیزتوسط این واحد قابل بسته بندی است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار


 

از گردو و بادام در تهیه انواع آجیل ها و همچنین جهت روغن كشی می توان استفاده نمود ، كه البتـه هـدف اصـلی این طرح بسته بندی جهت مصارف مستقیم و یا به عنوان مكمل انواع مواد غذایی و جهت بالا بـردن ارزش غـذایی محصول نهایی می باشد . محصولات میوه ای این واحد نیز علاوه بر مصرف بصورت تفننی ، بـه عنـوان كـالای حـد ٣٢ واسط در تولید انواع محصولات نهایی مانند مربا ، مارمالاد ، انواع دسرها ، و غیره كاربرد دارند ؛ از محصولاتی كـه می توان به عنوان جانشین نام برد می توان به انواع میوه های تازه اشاره نمود .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار


جهت جلب اعتماد مصرف كنندگان و نیز رعایت كلیه نكات مربوط به كنترل كیفیت محصولات تولیدی توجه به استانداردها بسیار ضروری می باشد .

بطور كلی در مورد هر محصول استانداردهای مختلف ملی و بین المللی وجود دارد ، استاندارد ملی توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایـران تهیـه شـده و كلیـه تولیدكننـدگان ملـزم بـه اجرای آن می باشند ، با توجه به این كه كشور ما نیز عضو سازمان بین المللی استاندارد سازی ( ISO ) مـی باشـد . لـذا بدیهی است كه استاندارد ملی ایران با استانداردها بین المللی نیـز مطابقـت دارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار

 

ـ مرحله برداشت ( چیدن) :

میوه باید در موقع برداشت ، رسیده باشد علائم كلی شروع رسیدن عبارتست از شروع تغییر رنگ و درجه رسیدگی و زمان رسیدن محصول بستگی به نوع و رقم آن ، شرایط آب و هوائی ، منطقه و محل كاشت و غیره دارد . از این رو میوه بتدریج كه می رسد باید چیده شود .

بهترین طریقه جهت چیدن میوه برای تهیه برگه چیدن با دست می باشد . بخصوص در مورد قیسی و بعضی از انواع هلو حتمأ بایستی با دست چیده شوند . در صورتی كه چیدن با دست مقدور نباشد ، می توان از طریق تكان دادن درخت نیز میوه را برداشت نمود ، كه البته این روش به دلیل ایجاد صدمه مكانیكی در میوه توصیه نمی شود .

هنگام چیدن میوه بایدرعایت كامل ازنظرنظافت وسلامت نسبی بشود و درزیردرختان باید از چادر یا حصیر و یا پوشش مناسب دیگری جهت جلوگیری از آلوده شدن میوه به خاك و خاشاك و گل و لای ونظایر آن استفاده نمود . پس از برداشت میوه ها درون جعبه های چوبی تمیزی قرار داده می شود .

یادآوری 1 ـ میوه مورد استفاده برای تهیه برگه زردآلو و قیسی باید دارای درجه رسیدگی متوسطی باشد ، یعنی نه خیلی رسیده باشد و نه خیلی نارس .

یادآوری 2 ـ در مورد هلو بهترین واریته ها ، واریته هائی هستند كه هسته آنها به آسانی جدا شده و میوه آن درشت باشد و بهتر است از انواع گوشتی انتخاب گردد نه هلوی آبی .

یادآوری 3ـ باید دقت نمود كه از میوه ریخته شده در زیر درخت ( كه خود به خود ریخته اند ) برای تهیه برگه استفاده نشود ، زیرا این میوه ها به دلیل صدمه مكانیكی وارده به آنها و همچنین آلوده بودن به خاك و خاشاك جهت تهیه برگه مطلوب نمی باشند . در صورت استفاده از این میوه ها به هیچ وجه نباید با میوه های چیده شده و سالم مخلوط شوند .

یادآوری 4 ـ چنانچه در باغی چند رقم میوه كاشت شده باشد ، هنگام برداشت باید دقت شود كه هر میوه بطور جداگانه چیده شود و میوه های مختلف با یكدیگر مخلوط نگردند و همچنین اندازه های مختلف میوه با هم مخلوط نشوند . یادآوری 5 ـ مقدار میوهای كه روزانه چیده می شود ، باید متناسب با حجم كار و ظرفیت كارگاه مقدماتی باشد .

هسته گیری و لپه كردن :

پس از چیدن میوه باید عمل هسته گیری و لپه كردن انجام شود . عمل برش گیری وهسته گیری باید در اطاق های مسقف ودور از نورخورشید باشد .

در ضمن سقف اطاق نباید فلزی باشد ، زیرا در اثر تشعشع و تابش نور خورشید خیلی گرم شده و حرارت آن در داخل اطاق منتشر می گردد و نیز عمل برش و لپه كردن بهتر است بر روی میزهائی با ارتفاع مناسب انجام گیرد و كف اطاق برش باید سیمانی و یا موزائیك شده باشد ، تا نظافت آن به آسانی بوسیله آب امكانپذیر باشد .

برش میوه برای تهیه برگه از مراحل بسیار حساس می باشد و باید بوسیله كارد یا چاقوهای تیز و تمیز صورت گیرد و در صورت امكان می توان از دستگاه های اتوماتیك نیز استفاده نمود . در مورد قیسی و بعضی از انواع برگه زردآلو كه به صورت درسته تهیه می شوند ، فقط عمل هسته گیری بر روی آنها انجام می شود .

بدین ترتیب كه نیمه شیاردار و محل گود میوه با كارد یا چاقو بریده شود . باید تذكر داد كه عمل هسته گیری و لپه كردن باید تماما باكارد یا چاقو صورت گیرد و به هیچ وجه نباید نصف میوه را بریده و بقیه را با دست قطع كرد ، بلكه باید تمام اطراف میوه را با كارد یا چاقو بریده و از وجود هر گونه زائده و یا بریدگی در هر نیمه جلوگیری گردد ، زیرا باعث صدمه نسج میوه شده و از مرغوبیت آن می كاهد . میوه های هسته گیری شده و لپه شده را باید بر روی طبقه ای چوبی مناسب بطور یك ردیفه قرار داد ، تا از چسبیدگی و لهیدگی آنها جلوگیری شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار

خط بسته بندی برگه میوه :
• مخزن و بالا بر
• بوجاری
• میز بازرسی
• نقاه دستچین
• بالابر
• بسته بندی
• تاریخ زن
• بالابر
• دستگاه داخلی
• مخزن و بالابر

خط بسته بندی گردو و بادام :
• مخزن و بالا بر
• جداكننده پوسته
• نقاه دستچین
• تاریخ زن
• سیستم تزریق گاز ازت
• جداكننده پوسته

:: دانلود فایل آرشیوی طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بسته بندی آجیل و خشکبار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.