طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر سال 1400

Garlic powder packaging

جهت سفارش طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری ( پودر سیر ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری ( پودر سیر ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

مواد غذایی پودری از جمله پودر سیر ، که پس از تقلیل آب محصول اصلی بدست می آیند و حاوی ترکیبات محصول اولیه هستند ، در صنایع غذایی ، صنایع دارویی و همچنین تولید غذای دام و طیور دارای کاربرد عمده ای می باشند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر


گرانول و پودر سیر:

پودر سیر از خشک کردن یعنى تقلیل آب سیر ، از 6/61 به 6 درصد و سپس پودر کردن آن حاصل مى شود. مشخصات فنى آن بر اساس استاندارد ملى و تحقیقات صنعتى ایران تحت استاندارد شماره 1441 به صورت زیر تعیین مى شود.

• حداکثر رطوبت مجاز 6 درصد.
• وزن خاکستر کل بر اساس ماده خشک حداکثر 5/0 درصد
• وزن خاکستر کل غیر محلول در اسید کلریدریک براساس ماده خشک 5/0 درصد

این محصول با توجه به اینکه جزء محصولات غذایى مى باشد ، بایستى داراى پروسه تولید تحت کنترل باشد . بسته بندى محصول داراى علامت استاندارد و شماره پروانه اخذ شده از اداره نظارت بر مواد غذایى وزارت بهداشت باشد.

گرانول و پودر سیب زمینى :

اگر رطوبت سلولهاى غده سیب زمینى به 6 تا 7 درصد برسد فرآورده خشک شده اى به دست مى آید ، که به گرانول مرسوم است . این دانه ها را با آب داغ یا شیر مخلوط مى کنند و خمیر سیب زمینى ساخته مى شود ، که مصرف خانگى و صنعتى دارد . فرآورده های سیب زمینى خشک شده ، همان ترکیباتى را که در سیب زمینى تاره وجود دارد دارا مى باشد ، اما مقادیر آن فرق مى کند .

میزان دکسترین موجود در نشاسته در گرانول بیشتر است ، اما مقدار قندها که گلوکز اصلى ترین آنها است ، کمتر مى شود.

کربوهیدرات هاى غیر قابل تجزیه ( سلولز ) به شدت کاهش مى یابند . سطح پروتئین ها نیز کمى کاهش مى یابد ، اما حفظ ارزش غذایى این فرآورده در مقیاس صنعتى از مهمترین مسائل موجود در این فرآیند است . پودر و گرانول سیب زمینى چون دارای مقادیرى روغن است ، بهتر است در مجاورت اکسیژن قرار نگیرد.


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر


پودر سیر به صورت چاشنى در پخت غذا در منازل و رستوران ها کاربرد دارد . همچنین در تولید فرآورده هایى چون سوسیس و کالباس ، انواع سس هاى غذایى ، چیپس و غذاهاى آماده و ... بکار مى رود .

با توجه به خواص داروئى ، سیر در رژیم هاى غذایى و تولید داروهاى انسانى و دامى نیز به کار مى رود . پودر سیر به علت دارا بودن املاحى از قبیل گوگرد و مس و ید و آهن و ویتامین هاى C و B معمولاً به میزان 1 کیلوگرم در هر تن خوراک دام و طیور به کار مى رود .

مصرف پودر سیر در ترکیب غذایى طیور ، از بروز بیمارهای مهلکى چون CRD نیوکاسل ، آنفولانزا و کوکسیدوز جلوگیرى مى کند . خلال سیر و پیاز به صورت آماده در پخت غذا کاربرد دارند . گرانول و پودر سیب زمینى براى پخت سریع غذاها بکار می رود و در مقیاس صنعتى به عنوان مواد اولیه کارخانجات چیپس و پفک سازى محسوب می شود .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر


با توجه به محدود بودن واحدهاى تولید کننده پودر سیر در ایران ، تقاضاى کارخانجات براى خرید آن بیش از میزان تولید است و امکان صادرات این محصول نیز در صورت بسته بندى مطلوب موجود است . همچنین آمار واردات و صادرات این محصول به پیوست طرح حاضر آمده است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر

جهت بسته بندى خلال و گرانول سیر ، پیاز ، سیب زمینى ، هویج، بادمجان و کدو و تبدیل آنها به پودر و سپس بسته بندى پودرهای مذکور ، مى توان از روش تمام اتوماتیک پیشرفته استفاده کرد .

این روش ظرفیت و سرعت بالا دارد و از نظر کنترل بهداشتى در سطوح بسیار خوبى قرار مى گیرد ، اما در کشورهاى در حال توسعه به علت استفاده از نیروى انسانى ارزان و مقرون به صرفه نبودن خرید ماشین آلات تمام اتوماتیک ، از کارگر جهت انتقال و بسته بندى و نظارت در خط تولید استفاده مى شود . در حال حاضر امکان ساخت کل تجهیزات خط تولید با کیفیت قابل قبول در داخل کشور وجود دارد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر

• آسیاب چکشی
• آسیاب والسی
• آسیاب پره ای
• دستگاه شرینگ
• دستگاه بسته بندی
• میز بسته بندی
• باکس پالت
• سیلوی ذخیره
• جت پرینتر
• نوار نقاله
• بالابر
• نقاله تسمه ای

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فرآوری و بسته بندی برنج
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بسته بندی عسل و ژل رویال
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی خرما و رطب
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی ادویه جات
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی مغز گردو
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه سورتینگ و بسته بندی کشمش 
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی روغن زیتون
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه سورت و بسته بندی سیب زمینی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی آجیل و خشکبار
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی زعفران به صورت کپسول
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی سبزیجات خشک
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی آبمیوه | آب هویج
:: طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی مواد پودری و گرانولی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی بسته بندی مواد غذایی پودری مانند پودر سیر ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.