جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و استارت آپ هادانلود طرح توجیهی پیست موتورسواری ( موتور چهار چرخ ) و دوچرخه سواری
طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی سال 1400 + pdf + word - 4.0 out of 5 based on 5 votes
امتیاز کاربر:  / 5
ضعیفعالی 

Medicinal plant packaging

جهت سفارش طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. 

گیاهان دارویی که از گذشته تا به امروز به منظور درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند . بسته بندی و نگهداری صحیح گیاهان دارویی سبب حفظ مواد موثره دارویی در این گیاهان خواهد شد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی


 

امروزه گیاهانی به عنوان گیاه داروئى شناخته می شوند ، که دارای صفات زیر باشند .

-در پیکر این گیاهان مواد خاصی ساخته و ذخیره می شود ، که می تواند براى مداوای برخى از بیماری ها مورد استفاده قرار گیرند . این مواد در طى فرآیندهای بیوشیمیایی به نام ‹‹ متابولیت هاى ثانوى ›› تولید می گردند .

- ممکن است اندام خاصی ازگیاه حاوی مواد مؤثره باشد و تمام گیاه منبع ماده داروئی نیست .

- معمولآً از اندام های مورد نظر بصورت تازه استفاده نمى شود و باید تحت تأثیر عملیات خاصى ، مانند آنچه در این پروژه در نظرگرفته شده ، فرآیند شده و سپس مورد استفاده قرار گیرد .

- گیاهان داروئی بر خلاف سایرگیاهان ( مانند غلات و سبزیجات ) مصارف خاصی دارند و براى تولید آنها سطوح زراعی محدودى نیزکفایت می کند .

لازم به ذکر است که مسئله داروثی بودن گیاهان امری در حال تغییر است ، بطوری که گیاهی که تا دیروز داروئی شناخته نمی شده است ، امکان دارد فردا بعنوان یک گیاه ارزشمند داروئی معرفی گردد و یا بر عکس بررسی هاى عملی روز ثابت کند ، که برخى از گیاهانی که تا امروز داروئی شنا خته شده است ، فاقد ارزش داروئى است .

آمار جهانی نشان می دهد ، که مواد مؤثره موجود در پنجاه درصد از داروهاى عرضه شده به بازار اروپا دارای منشاء گیاهى است و حتی در برخی از کشورها درصد مذکور به رقم نود رسیده است . کشورهاى آمریکا ، ژاپن و آلمان از خریداران بزرگ گیاهان داروئى می باشند ، تا صنعت داروسازى خود بدین وسیله رونق بخشند و کشور مجارستان از بزرگترین صادرکنندکان گیاهان داروئى به کشورهاى اروپائى است. گیاهان داروئی براى درمان بیمارى هاى مختلفى بکار می روند .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی


تجارت و خرید و فروش گیاهان داروئی از قدیم در عطاری ها متداول بوده است و امروزه نیز مراکز فروش متعددی در سطح شهرهای ایران ، به فروش داروهای گیاهی بصورت بسته بندى شده ( فرآوری شده ) و یا بصورت تمیز نشده ( به صورت فله ) مشغول هستند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی


 

گیاهان داروئى به شیوه سنتی ، نیمه صنعتی و صنعتی فراورى و بسته بندی مى گردد ، که عبارتند از:

-شیوه سنتی شامل : خشک کردن و بسته بندى
- شیوه نیمه صنعتی شامل : پاک کردن ، شستشو ، خشک کردن و بسته بندى
- شیوه صنعتی شامل : خاک گیرى ، شستشو ، ضدعفونى کردن ، خشک کردن ، آسیاب و بسته بندى

شیوه اول روش سنتی تولید گیاهان داروئی است ، که گیاه پاک و خشک و بسته بندی می گردند . گیاهان در این روش با خاک و سایر آلودگی ها همراه هستند . در شیوه دوم گیاهان شسته شده و خشک و بسته بندی می گردد . در این روش بخشى از گل و لای جدا شده ، ولی سایر آلودگى های انگلى و میکروبی باقى است .

شیوه سوم که روش صنعتى فراورى و بسته بندی گیاهان داروئى است ، کاملترین شیوه تولید می باشد ، که در آن گیاه گل و خاک گیرى شده ، قسمت هاى زائد جدا مى گردد ، شسته شده و ضدعفونى مى گردد ، سپس خشک شده و دانه بندى و یا پودر می گردد و بعد به شیوه اتوماتیک درکیسه و بعد قوطى بسته بندى می گردد . گیاهان داروئی تولید شده در این روش ، اضافه بر آنکه از نظر بهداشتى مشکل زا نیستند ، به علت دانه بندى و یا پودر شدن کاربرد آنها توسط مصرف کننده آسانتر خواهد بود.


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی

 

• تسمه نقاله و میزهای سورتینگ فولادی
• دستگاه خاک گیری
• میز بازرسی
• گیوتین
• سبدهای جابجایی فولادی
• شستشو
• خشک
• غبارگیر
• آسیاب چکشی
• آسیاب برشی
• بسته بندی اتوماتیک
• بسته بندی دستی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool