طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی سال 1400 + pdf + word

Medicinal plant packaging

جهت سفارش طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید. 

گیاهان دارویی که از گذشته تا به امروز به منظور درمان بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند . بسته بندی و نگهداری صحیح گیاهان دارویی سبب حفظ مواد موثره دارویی در این گیاهان خواهد شد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی


 

امروزه گیاهانی به عنوان گیاه داروئى شناخته می شوند ، که دارای صفات زیر باشند .

-در پیکر این گیاهان مواد خاصی ساخته و ذخیره می شود ، که می تواند براى مداوای برخى از بیماری ها مورد استفاده قرار گیرند . این مواد در طى فرآیندهای بیوشیمیایی به نام ‹‹ متابولیت هاى ثانوى ›› تولید می گردند .

- ممکن است اندام خاصی ازگیاه حاوی مواد مؤثره باشد و تمام گیاه منبع ماده داروئی نیست .

- معمولآً از اندام های مورد نظر بصورت تازه استفاده نمى شود و باید تحت تأثیر عملیات خاصى ، مانند آنچه در این پروژه در نظرگرفته شده ، فرآیند شده و سپس مورد استفاده قرار گیرد .

- گیاهان داروئی بر خلاف سایرگیاهان ( مانند غلات و سبزیجات ) مصارف خاصی دارند و براى تولید آنها سطوح زراعی محدودى نیزکفایت می کند .

لازم به ذکر است که مسئله داروثی بودن گیاهان امری در حال تغییر است ، بطوری که گیاهی که تا دیروز داروئی شناخته نمی شده است ، امکان دارد فردا بعنوان یک گیاه ارزشمند داروئی معرفی گردد و یا بر عکس بررسی هاى عملی روز ثابت کند ، که برخى از گیاهانی که تا امروز داروئی شنا خته شده است ، فاقد ارزش داروئى است .

آمار جهانی نشان می دهد ، که مواد مؤثره موجود در پنجاه درصد از داروهاى عرضه شده به بازار اروپا دارای منشاء گیاهى است و حتی در برخی از کشورها درصد مذکور به رقم نود رسیده است . کشورهاى آمریکا ، ژاپن و آلمان از خریداران بزرگ گیاهان داروئى می باشند ، تا صنعت داروسازى خود بدین وسیله رونق بخشند و کشور مجارستان از بزرگترین صادرکنندکان گیاهان داروئى به کشورهاى اروپائى است. گیاهان داروئی براى درمان بیمارى هاى مختلفى بکار می روند .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی


تجارت و خرید و فروش گیاهان داروئی از قدیم در عطاری ها متداول بوده است و امروزه نیز مراکز فروش متعددی در سطح شهرهای ایران ، به فروش داروهای گیاهی بصورت بسته بندى شده ( فرآوری شده ) و یا بصورت تمیز نشده ( به صورت فله ) مشغول هستند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی


 

گیاهان داروئى به شیوه سنتی ، نیمه صنعتی و صنعتی فراورى و بسته بندی مى گردد ، که عبارتند از:

-شیوه سنتی شامل : خشک کردن و بسته بندى
- شیوه نیمه صنعتی شامل : پاک کردن ، شستشو ، خشک کردن و بسته بندى
- شیوه صنعتی شامل : خاک گیرى ، شستشو ، ضدعفونى کردن ، خشک کردن ، آسیاب و بسته بندى

شیوه اول روش سنتی تولید گیاهان داروئی است ، که گیاه پاک و خشک و بسته بندی می گردند . گیاهان در این روش با خاک و سایر آلودگی ها همراه هستند . در شیوه دوم گیاهان شسته شده و خشک و بسته بندی می گردد . در این روش بخشى از گل و لای جدا شده ، ولی سایر آلودگى های انگلى و میکروبی باقى است .

شیوه سوم که روش صنعتى فراورى و بسته بندی گیاهان داروئى است ، کاملترین شیوه تولید می باشد ، که در آن گیاه گل و خاک گیرى شده ، قسمت هاى زائد جدا مى گردد ، شسته شده و ضدعفونى مى گردد ، سپس خشک شده و دانه بندى و یا پودر می گردد و بعد به شیوه اتوماتیک درکیسه و بعد قوطى بسته بندى می گردد . گیاهان داروئی تولید شده در این روش ، اضافه بر آنکه از نظر بهداشتى مشکل زا نیستند ، به علت دانه بندى و یا پودر شدن کاربرد آنها توسط مصرف کننده آسانتر خواهد بود.


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی

 

• تسمه نقاله و میزهای سورتینگ فولادی
• دستگاه خاک گیری
• میز بازرسی
• گیوتین
• سبدهای جابجایی فولادی
• شستشو
• خشک
• غبارگیر
• آسیاب چکشی
• آسیاب برشی
• بسته بندی اتوماتیک
• بسته بندی دستی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.