طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان سال 1400 + pdf + word

Multilayer cement envelope

جهت سفارش طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

سیمان از جمله مصالح ساختمانی پراهمیت می باشد ، که نوع بسته بندی آن تاثیر بسیاری در حفظ ویژگی ها و همچنین سهولت در جا به جایی این محصول می گذارد . کیسه پلی پروپیلن به علت داشتن مقاومت زیاد و قیمت نسبتاً ارزان ، مورد توجه صنعت بسته بندی ، مخصوصا بسته بندی سیمان می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان


کیسه پلی پروپیلن به علت داشتن مقاومت زیاد و قیمت نسبتاً ارزان ، مورد توجه صنعت بسته بندی می باشد . این محصول در صنعت آردسازی ، پتروشیمی ، قند و شکر ، سیمان ، گچ ، کود شیمیایی ، سموم کشاورزی ، محصولات کشاورزی نظیر برنج ، پیاز ، سیب زمینی ، سیمان و غیره کاربرد فراوانی دارد .
پاکت سیمان جهت بسته بندی محصولات تولیدی کارخانجات سیمان و گچ استفاده می شود . البته عمده مصرف این محصول در کارخانجات سیمان است و کارخانجات تولید گچ بیشتر از گوئی های پلاستیکی ، جهت بسته بندی محصولات خود استفاده می نمایند . سیمان به دو روش فله و بسته بندی در پاکت های 50 کیلوگرمی عرضه می شود ، لذا با توجه به روند صعودی تولید سیمان و طرح های توسعه و جدید سیمان ، تولید پاکت سیمان جهت عرضه محصولات بسیار ضروری است .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان


جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان محصولات تولیدی و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول ، توجه به استانداردهای موجود امری اجتناب ناپذیر است . استانداردهای کاملی توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تهیه می گردد و کلیه تولید کنندگان هر محصول موظف به رعایت مفاد آن جهت ارائه محصول خود می باشند . برای پاکت سیمان ، استاندارد ملی به شماره 287 تدوین شده است ، که مشخصات کمی و کیفی این محصول در استاندارد مزبور بیان شده است .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان


همانطوری که از نام محصول پیداست ، این محصول عمدتا توسط کشورهایی تولید و استفاده می شود ، که دارای تولید سیمان باشند . در حال حاضر ایران از نظر تولید سیمان پس از کشورهای چین ، هند ، آمریکا ، کره جنوبی ، اسپانیا ، ایتالیا ، روسیه ، برزیل و ترکیه در رتبه یازدهم جهان از نظر میزان تولید و رتبه اول در خاورمیانه قرار دارد . لذا کشورهای یاد شده جزء کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول می باشند .

تحقیقات میدانی در زمینه مصرف سیمان نشان داده است ، که مصرف سرانه سیمان زمانی که کشورهای در حال رشد و توسعه هستند ، به شدت افزایش می یابد و پس از رسیدن به مرحله صنعتی شدن میزان مصرف سرانه آنها نیز کاهش می یابد . از این رو کشورهای در حال توسعه نیز بعد از کشورهای فوق الذکر ، جزء بزرگترین مصرف کنندگان این محصول هستند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان


در بسیاری از موارد دولت در جهت حمایت از تولیدات داخلی اقدام به وضع تعرفه های گمرکی سنگین می نماید ، تا بدین نحو با بالا رفتن قیمت تمام شده محصول وارداتی ، محصولات ساخت داخل دارای قدرت رقابت بیشتری با محصولات مشابه وارداتی باشند . در مورد پاکت سیمان و گچ ذکر این نکته ضروری است ، که این محصول جزء محصولات مجاز برای واردات بوده و هر کس می تواند به هر میزان با پرداخت حقوق گمرکی آن مبادرت به واردات نماید .

ضمنا با توجه به حقوق گمرکی ورودی 20 درصد برای این محصول و نیاز کارخانجات سیمان به پاکت سیمان برای بسته بندی محصولات خود ، در حال حاضر پاکت سیمان جزء محصولاتی که برای حمایت از تولیدات داخلی مشمول عوارض ورودی زیاد و با ممنوعیت واردات هستند قرار نمی گیرد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان


وابستگی شدید اقتصاد کشور به نفت ، دولت را بر آن داشته تا به دلیل نوسانات قیمت نفت و نیز محدود بودن ذخائر موجود ، از اقتصاد تک محصولی به سمت اقتصاد پویا بوسیله صادرات محصولات متنوع با ارزش افزوده بالا و نیز ایجاد شغل ، که در حال حاضر یکی از دغدغه های کشور می باشد ، گرایش یابد .

جهت نیل به این هدف گسترش واحدهای عمرانی و اقتصادی مزبور لازم به نظر می رسد ، لذا همزمان با رشد واحدهای صنعتی رشد تولید سیمان نیز بایستی مدنظر قرار گیرد ، از این رو طی سالیان اخیر سرمایه گذاری بسیار زیادی با حمایت نهادهای مالی دولت جهت ظرفیت سازی و گسترش صنعت سیمان صورت گرفته است .

از طرفی با توجه به این رشد بی سابقه توجه به صنایع جانبی سیمان نیز ضروری است . پاکت سیمان خود جزء کالاهای استراتژیک محسوب نمی شود ، ولی از آنجائی که این محصول جهت بسته بندی یکی از مهمترین کالاهای استراتژیک استفاده می گردد و کمبود آن بطور حتم می تواند بر روی توزیع و پخش سیمان در کل کشور تاثیر بگذارد .

بنابراین بطور غیر مستقیم دارای اهمیت استراتژیک بوده و توجه به تولید آن همگام با رشد تولید سیمان در کل کشور ضروری است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان

 

ابتدا رول آماده به مصرف کاغذ کرافت بعد از عواریه گیری ( نوعی ضایعات در محل های مخصوص خود ) روی دستگاه تیوبر به طوری که از همدیگر به اندازه دو سانتی متر فاصله عرضی داشته باشد ، قرار می گیرند . فاصله عرضی برای آن است ، که موقع چسب زدن هر لایه به طرف دیگر خودش بچسبد . باز شدن رول ها با کشش کاغذ بوسیله دستگاه انجام می گیرد .

ویژگی این دستگاه آن است ، که تعداد لایه های پاکت را می توان به دلخواه تنظیم کرد ( از یک لایه تا پنج لایه ) ، کاغذ زیرین از پایین دستگاه روی ریل مخصوص خود به طرف راست پشت دستگاه و به قسمت چاپ هدایت می شود و در این قسمت طرف بیرونی آن چاپ می خورد .

نحوه چاپ در این قسمت به صورتی است ، که کلیشه انتخابی روی غلطک چسبانده شده و به روی کاغذ می غلطد و چاپ دلخواه را روی کاغذ رنگ می کند . دستگاه چاپ طوری تنظیم می شود ، که اشکال با فنون چاپی را در فاصله های معین از کاغذ می زند ، تا موقع بریدن درست وسط پاکت قرار می گیرد .

در این قسمت دو غلطک که وسط لایه ها قرار دارد ، مابین لایه ها را به صورت نقطه ای چسب می زند . سپس انتهای عرضی از یک طرف تمام لایه ها به وسیله غلطک های کوچکی که یک طرف آنها در داخل چسب قرار دارد و روی کاغذ می غلطانند چسب زده می شوند .

بعد از عبور از این قسمت ، دستگاه بوسیله اهرم های کناری به صورت تیوپ در می آیند . سپس به قسمت برش دستگاه هدایت می شوند و به شکل پاکت به محل دستگاه با تومر منتقل می گردند . دستگاه با تومر دو سر پاکت را چسب زده و می بندد و فقط یک سوراخ در قسمت بالای سمت راست پاکت ، جهت ورود مواد فله باز می گذارد .

پس از آن پاکت ها به قسمت بسته بندی منتقل و هر پنجاه پاکت روی هم قرار گرفته و به وسیله نوار پلاستیکی بسته بندی می شوند . این روش تولید تقریبا منحصر به فرد بوده و در تمام کشورها به همین شکل انجام می پذیرد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان

• جرثقیل سقفی
• دستگاه بسته بندی با نوار
• دستگاه سازنده انتهای پاکت
• دستگاه سازنده قسمت جانبی پاکت

 :: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید جعبه پلاستیکی میوه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید گونی پلاستیکی | کیسه پلی پروپیلن
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع فیلم پلاستیکی چند لایه
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بسته بندی مصالح ساختمانی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پاکت مقوایی چند لایه سیمان ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.